@kruczawieza:

Wszyscy gracze jesteśmy częścią tej gry jak, gdyż to gracze Tworzą gry.

mam nadzieję że do tworzenia tej zrogowaciałej gry używałeś innego modelu ai niż do generowania tego wpisu xdddd
  • Odpowiedz
Dawno nie było żadnego vloga z developmentu SZKELETAL-a, więc taki jeden na szybko - wymyśliłem sobie, że dorzucę do giereczki kartę przeznaczenia z ikonicznym orkiem Ki-Shakiem, która przyzywa legendarnego zielonoskórego uciekiniera z kopalni. Przez 60 sekund ten pomagier Drakula bezkarnie okłada okolicznych meneli, po czym czmycha szybkim chodem z rumuńskiej krainy.

https://www.youtube.com/watch?v=BXwXOvBpUtE

Przy okazji, niedawno też dodałem do niektórych baz danych info o SZKELETAL-u, co oznacza po prostu tyle, że np.
Luck_89 - Dawno nie było żadnego vloga z developmentu SZKELETAL-a, więc taki jeden na...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bądź mną

ogarniaj lore jakiegoś nowego świata fantasy

świat ma 4000 lat

cała mapa to dosłownie jedna wielka pangea

jedyny prawilny środek transportu to k---a koń generujący zawrotne 2 konie mechaniczne

wchodzisz do pierwszego lepszego miasta
alexander-kruk - > bądź mną
 ogarniaj lore jakiegoś nowego świata fantasy
 świat ma 4...

źródło: pepe

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alexander-kruk: Taka prawda, światy fantazy projektowane na podobieństwo Seattle gdzie mieszkają twórcy.

Taka mieszanka etniczna ma jeszcze sens jak mowa o jakimś portowym mieście gdzie handlarze, najemnicy i inni awanturnicy z odległych lądów się mieszają ale jak widze taką "różnorodność" w małej rolniczej wiosce to wiem ,że worldbuilding tego świata to będzie g---o.
  • Odpowiedz
  • 1
@PrzegrywZeWsi: Gierka jest na Unity z wykorzystaniem ichniejszego workflow multiplayera. A w gamedevie pracowałem i mam nadzieje, że będę jeszcze pracował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najpierw wydałem mobilke, potem zatrudnili mnie w firmie związanej z gamedevem, miałem okazje nauczyć się Unity i Unreala i jakoś poszło, że teraz robię sam. Chociaż nie wykluczam, że w przyszłości będę musiał się gdzieś dotrudnić, żeby nie umrzeć z głodu, bo (nie)stety Jasiem Kapelą to
  • Odpowiedz
  • 2
W teorii nie ma nic trudnego w rzuceniem apki do sklepu typu Sklep Play czy Steam, ale w praktyce żyjemy w czasach gdzie np. na steamie dobrze, żeby znalazło się wszystko, co w nowoczesnych grach, czyli właśnie obsługa klawiatury i pada, lokalizacje, ustawienia dostępności, preferencje, responsywność. Doliczając do tego marketing, obsługę mediów społecznościowych, grafiki promocyjne i tym podobne bajery to czas wydłuża się niesłychanie przy małym zespole.
Więc to wszystko już zależy
  • Odpowiedz
Robię sobie mały research, czy w ogóle opłaca się robić gry w pełni generowane przez AI. Mam na myśli wszystko: dźwięk, grafikę, muzykę, assety, nawet cutscenki.

Przeglądam itch.io pod tagiem AI Generated i tego jest tam po prostu pełno. Trafiłam nawet na typa, który wrzuca "darmowe” visual novele z gołymi babami, wszystkie materiały z AI, a i tak ma Patreona i zgarnia z tego ponad 2000 zł miesięcznie.

Ludzie oczywiście narzekają, że
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LadySandra: ja jestem własnie w trakcie robienia swojej gry 100 pro kodowanie w AI. Gierka 2d w Godot + Claude MPC to nie musze kodować bo wszystko zrobi za mnie AI kwestia właśnie tylko spójności profesjonalności i dbanie o najmniejsze szczegóły spritów, warstwy fabularnej, gameplayu, mechanik itd. Cudowne to czasy kiedy nie umiem kompletnie kodować, ale teraz nie jestem ograniczony przez brak umiejętności technicznych żeby zrobić swoją wymarzoną grę i
  • Odpowiedz
@LadySandra: Korzystanie z AI jest ok, pod warunkiem że wiesz co się dzieje w kodzie i projekcie, bo AI ma tendencję do pisania spaghetti code i skryptów od wszystkiego, ale nie uwzględnia korzystania ze wzorców jak fasada/koordynator czy FSM gdy projekt gry rośnie, i ciężko się potem debuguje grę albo szuka spadków fps czy rozwija istniejący już system. Same grafiki czy assety ok, o ile nie wygląda to sztucznie.
  • Odpowiedz
Siemanko Wykopowicze!

Jako pasjonat starych gier via-WWW (spędziłem setki godzin w Gladiatusa, Margonem, Blood Wars czy stare gry na silniku Vallheru), postanowiłem stworzyć coś własnego, co przywróci ten unikalny klimacik, ale w nowoczesnym wydaniu.

Projekt nazywa się Krucza Wieża (https://kruczawieza.com.pl
shenzi-kedda - Siemanko Wykopowicze!

Jako pasjonat starych gier via-WWW (spędziłem s...

źródło: krucza_wieza_banner

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shenzi-kedda: Lubię sobie przeglądać jak vibecodowane aplikacje działają w tle i mocno mi nie gra jak to wygląda po stronie backendu.

Masz endpoint https://kruczawieza.com.pl/api/router.php, który cyklicznie wysyła request z Content-Length ponad 11k. To jest 11KB danych. Mówię o akcji "saveRpgSave".

Nie chcę ci psuć gry, dlatego nie będę testował co tam mogę wysłać, ale kilka rzeczy rzuca mi się w oczy, które mogą być
  • Odpowiedz
Sorry za ostatnio trochę przerwy w publikowaniu info z developmentu SZKELETAL-a, ale to nie znaczy, że sobie tam powoli dalej nic nie implementuje - ostatnio znów mi w------o wydajność w grze, więc to taka walka, coś się doda, co innego się zaraz z----e. C-----o wybory na początku teraz się ciągną, a kolejny raz tego ulepa przepisywać nie chcę... Anyway, niektórzy już dostali info o swoich budyneczkach czy nagrobkach (jak ktoś dostał maila
Luck_89 - Sorry za ostatnio trochę przerwy w publikowaniu info z developmentu SZKELET...

źródło: szkeletal_500_wishlist

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Luck_89: musimy w peaku na steamie przebić demo end of eden. U mnie Szkeletal przesunięty na pierwsze miejsce na liście życzeń, teraz tylko czekam na ogłoszenie daty premiery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to tu mogę wrzucać takie treści, bo nie jestem z wykopu, ale...

Moim hobby jest Unity i bawię w to coś od kilkunastu lat. Na początku samo importowanie plików było like "nie ogarniam tego", ale z czasem zacząłem sobie robić różne projekty, mechaniki i inne tego typu i teraz na to patrzę "to trzeba zrobić w ten sposób", i nawet nie korzystam z AI, bo AI ogarnia tak samo jak
Vules - Nie wiem czy to tu mogę wrzucać takie treści, bo nie jestem z wykopu, ale...
...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
  • 3
Ja w sumie chciałbym robić w GameDevie. Niby moje początki z programowaniem to było php i teraz mam firmę związaną z tworzeniem oprogramowania webowego. Ale czasami chciałbym dołączyć do studia jak Pirania Gryzie i w kilka osób zrobić fajną gierkę z pasji, i jeszcze za to wyżyć.

Ale w moim mieście tak średnio z jakimkolwiek programowaniem, a co dopiero z Game Devem. Tutaj to pojęcia z fizyki kwantowej. Szczerze składałem wniosek na
  • Odpowiedz
@Vules: Ładnie to wygląda mimo wszystko i chodzi bardzo płynnie, przy kompilacji do exe w trakcie buildu nie było kłopotów? U siebie zauważyłem że skompilowana ma wiecej FPS niż odpalana w silniku, i też gdzieś siedzę przy swojej od 1.5 roku w wolnym czasie tylko gra bardziej open world FPS/TPP z wyścigami ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak to ciężko coś zasugerować, zależy co już masz,
  • Odpowiedz
Cześć. Chciałbym zaprezentować Wam mój autorski projekt – aplikację Joybox na system iOS i Android .
Zauważyłem, że rynek gier towarzyskich na telefony jest dość uciążliwy dla użytkowników. Zazwyczaj do każdej formy zabawy (kalambury, zgadywanki i inne) trzeba pobierać osobną aplikację. Postanowiłem to zmienić. Joybox to platforma, która zbiera wszystkie te gry w jednym miejscu. Zamiast wielu ikon na ekranie, macie jedną aplikację, której baza gier i haseł jest przeze
tymonq19 - Cześć. Chciałbym zaprezentować Wam mój autorski projekt – aplikację Joybox...

źródło: Projekt bez nazwy-6

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach