Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
lothar1410

lothar1410

Dołączył 13 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 20875
  • Znaleziska 1088
  • Mikroblog 19787
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 72
splinter96
splinter96
przedwczoraj, 15:38:03
  • 490
#heheszki
splinter96 - #heheszki

źródło: 1000030004

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 przedwczoraj, 17:39:38 via Wykop
  • 0
@baal80: i dobrze, swoich nie może zrobić to się dorzuca XD
  • Odpowiedz
RowerowySwiat
RowerowySwiat
przedwczoraj, 14:13:12
  • 0
Jestem tego ciekaw bardzo. #systemyoperacyjne #windows #linux #macos #marian

Jakiego systemu operacyjnego używasz i czemu

  • Windows 44.9% (131)
  • MacOS 12.3% (36)
  • Linux 29.1% (85)
  • *BSD 0.3% (1)
  • Własnego 2.4% (7)
  • Android 3.1% (9)
  • iOS 2.1% (6)
  • Kalkulator 5.8% (17)

Oddanych głosów: 292

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 przedwczoraj, 17:37:50 via Wykop
  • 0
@RowerowySwiat: tylko macOS, w obwodzie mam windowsa ale tylko jak już naprawdę muszę.
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
11.06.2026, 08:34:07
  • 214
Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarobił pieniądze i co robi? To, co każdy biedak, któremu pierwszy raz w życiu coś zostało na koncie: natychmiast to p----------a. Bo pieniądze biedaka parzą w ręce. Muszą być wydane, pokazane, obfotografowane w garażu podziemnym i rozesłane znajomym w DMach razem ze specyfikacją odmawianą jak różaniec: skóry nappa, noktowizor, harman kardon, grzanie przód tył. Amen.

A teraz popatrzcie na lekarza i prawnika. Zawody, w których pieniądz
BlackpillMonster - Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarob...

źródło: cea72c167f408801527742e4f7985153564fb2818b1ef55660bfe8b04cc50183

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 11.06.2026, 11:15:45 via Wykop
  • 13
@szkutnik: dobrze robi, obrzydzanie IT to jest bardzo dobry kierunek
  • Odpowiedz

296

Kryzys edukacji w USA: 70% czwartoklasistów nie czyta biegle

Kryzys edukacji w USA: 70% czwartoklasistów nie czyta biegle

Jeszcze gorzej jest z matematyką - 73% ósmoklasistów nie radzi sobie z nią. Pandemia pogłębiła kryzys, ale problemy zaczęły się wcześniej (smartfony, media społecznościowe). Eksperci ostrzegają, że bez zdecydowanych działań kolejna generacja wejdzie na rynek pracy z poważnymi deficytami.

matixrr
z
yahoo.com
dodany: 10.06.2026, 12:25:48
  • 141
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    nauka
  • #
    dzieci
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
lothar1410
lothar1410 11.06.2026, 09:45:44 via Wykop
  • 1
@sid127: bedzie na kim zarabiac
breakdown1
breakdown1
09.06.2026, 20:30:06
  • 9
Oh shittens ( ͡° ʖ̯ ͡°) polecam zobaczyć jako inna perspektywę na rewolucję AI i koszty jakie generuje

#gielda
breakdown1 - Oh shittens ( ͡° ʖ̯ ͡°) polecam zobaczyć jako inna perspektywę na rewolu...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 10.06.2026, 07:17:55 via Wykop
  • 1
@breakdown1: ktos napisal ze to nowy dziki trener XD
  • Odpowiedz
lothar1410
lothar1410 10.06.2026, 07:52:42 via Wykop
  • 0
@breakdown1: jeszcze jest zbyt niesmialy, ale mental juz ma odpowiedni
strasznie parówkuje, nie jest glupi bo potrafi manipulować
  • Odpowiedz
djtartini1
djtartini1
09.06.2026, 05:26:09
  • 1346
#gastronomia #gorale #heheszki
djtartini1 - #gastronomia #gorale #heheszki

źródło: obraz

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 09.06.2026, 15:22:42 via Wykop
  • 0
@mirasKo-Kalwario: o 12-15, po prostu dolicza cene typowego napoju
  • Odpowiedz

651

Kolumbijczycy na Pomorzu mieli płacić 1200 zł za legitymacje studenckie

Legalizacja pobytu Kolumbijczyków miała opierać się na dokumentach, które według śledczych nie miały nic wspólnego z prawdą. W tle są agencja zatrudnienia, fałszywe legitymacje studenckie i praca fizyczna w pomorskich magazynach.

WroTaMar
z
wbijamszpile.pl
dodany: 02.06.2026, 17:57:35
  • 64
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    kolumbia
  • #
    trojmiasto
  • #
    studia
lothar1410
lothar1410 03.06.2026, 08:26:11 via Wykop
  • 10
@SpaceMonkey: nie ma takiej nikczemności jakiej by się nie podjął Polak by zebrać parę orenów więcej
KrolSandaczPierwszyRozrzutny
KrolSandaczPierwszyRozrzutny
02.06.2026, 09:41:35
  • 274
Fakty są takie że w Polsce pracować po prostu nie warto jeśli nie pracuje się w zagranicznym korpo albo nie jest się jakimś top specjalistą. 99% pracy na prowincji i w miastach powiatowych to czterobrygadówka w 40 stopniach na hali maszyn która zrobi z Ciebie wrak człowieka w rok, dokładnie za 3606 zł miesięcznie z darmowym mobbingiem, a jak się nie podoba to mamy 16 Pakistańców na Twoje miejsce. Jak się ma
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 02.06.2026, 11:28:17 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: nie, już nie wrócisz z tym kapitałem, drugi próg podatkowy cie z-----e
  • Odpowiedz
lothar1410
lothar1410 02.06.2026, 12:46:03 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: jak robisz tylko tam ale siedzisz w PL to wiem, ale jak tam mieszkac to faktycznie, nie wiem
  • Odpowiedz
arinkao
arinkao
02.06.2026, 10:16:21
  • 2
Zastanawiam sie nad nowym kontem bankowym w Bank Pekao (z żubrem), po kilkunastu latach opuszczam Alior za wysokie ceny prowadzenia ROR i za kartę, w sumie 22zł.
Nie zależy mi na żadnych bonusach na start, ujach, mujach, nie chce być tylko okradana. Chciałabym żeby mój bank nie był takim gównem jak MBank czy betonem jak PKOBP. No i oczywiście nie chcę płacić za niego nic, za kartę też nic oraz nic za
arinkao - Zastanawiam sie nad nowym kontem bankowym w Bank Pekao (z żubrem), po kilku...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 02.06.2026, 11:30:22 via Wykop
  • 3
@arinkao: jak ja w Aliorze od 15 lat za nic nie płacę. W każdym banku musisz spełniać dwa warunki
- zrobić x operacji kartą jeśli ją bierzesz
- zapewnić wpływ jakiejś kwoty na konto.

I tyle.
  • Odpowiedz
wscieklykabanos
wscieklykabanos
02.06.2026, 08:00:21
  • 721
Przypominam, że to pciembiorcy sprowadzają dzicz do Polski.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Olsztynie zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w branży produkcyjnej. 70 cudzoziemców pracowało nielegalnie. Wszyscy posiadali fikcyjne zaświadczenia o podjęciu studiów.

https://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/71999,Fikcyjni-studenci.html

#polska #januszebiznesu
wscieklykabanos - Przypominam, że to pciembiorcy sprowadzają dzicz do Polski.

Funkcj...

źródło: 2-348369

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 02.06.2026, 10:05:51 via Wykop
  • 14
@Protectorx: pewnie chcą, tylko nie za takie pieniądze i traktowanie
  • Odpowiedz
lothar1410
lothar1410 02.06.2026, 10:57:01 via Wykop
  • 14
@Protectorx: wg mnie PL przezywa to co 20-30 lat temu mieli na zachodzie, do entry lvl job przyjezdzaja tansi ludzie.
Problem w tym ze PL stoi na taniej sile roboczej xD wiec to juz jest ordynarna maksymalizacja zysków.
  • Odpowiedz
Rainmaker97
Rainmaker97
01.06.2026, 12:19:43
  • 1150
To uczucie gdy walisz w ch*ja zatrudniając kurierów na fikcyjnej działalności gospodarczej przez co państwo traci grube miliony rocznie i ludzie nie dostaną emerytury ani nie pójdą na L4, ale przekazujesz 0.01% tej kwoty na cele charytatywne, więc ludzie traktują cię jak Boga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #januszebiznesu #inpost
Rainmaker97 - To uczucie gdy walisz w ch*ja zatrudniając kurierów na fikcyjnej działa...

źródło: IMG_7825

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 01.06.2026, 15:18:31 via Wykop
  • 1
co jest złego we współpracy b2b kurierów? Przecież to jest praca typowa na akord, do której uop z masą ograniczeń zupełnie się nie nadaje.

@shiverr: ze to jest omijanie zatrudnienia oraz przerzucanie odpowiedzialnosci na pracownika (a czasami nie jest za niektore rzeczy odpowiedzialny). I jeszcze żeby to robił sam inpost, a to działa tak, że b2b ma podwykonawca, a rzeczony kurier jest zatrudniony na b2b u tego podwykonawcy.

Winisz ludzi/firmy
  • Odpowiedz

923

Bezos głosi erę dobrobytu przez AI. Pytanie: skąd te 16 000 zwolnień w Amazonie?

Bezos głosi erę dobrobytu przez AI. Pytanie: skąd te 16 000 zwolnień w Amazonie?

Jeff Bezos w wywiadzie dla CNBC ogłosił, że AI sprawi, że domy i jedzenie będą tańsze, a bezrobocia nie ma się co bać. W tym samym czasie Amazon zwalnia 16 000 pracowników, a Bezos prowadzi własny startup AI wart już 10 miliardów dolarów.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 01.06.2026, 05:20:54
  • 256
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    amazon
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    biznes
lothar1410
lothar1410 01.06.2026, 10:04:29 via Wykop
  • 5
@bossssob: paroweczki do rynienek juz przygotowane?

566

Kredytowy koszmar w Polsce. Raty należą do najdroższych w UE. Taniej w Niemczech

Kredytowy koszmar w Polsce. Raty należą do najdroższych w UE. Taniej w Niemczech

Polski rynek nieruchomości jest dziś niczym wzburzone morze, a inwestorzy płyną po nim małą i lichą łódką. Choć stopy procentowe miały spadać, a ceny stabilizować, tak rzeczywistość brutalnie weryfikuje marzenia o własnym M. Taniej jest między innymi w Niemczech.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 11:20:00
  • 197
  • #
    wydarzenia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
lothar1410
lothar1410 29.05.2026, 15:25:02 via Wykop
  • 12
@Pieskor: ciekawe pytanie - skąd? Przecież nie każdy jest cieciembiorcą.
pomelobezkaca2
pomelobezkaca2
29.05.2026, 10:55:48
  • 5
przeszkadza mi to ze mam takich prostych rodzicow, niedojrzali emocjonalnie, niczym sie nie interesuja, nic nie robia, nie maja hobby, nie sluchaja ciekawej muzyki, nie czytaja, jedza tony ziemniakow, nie rozmawiaja o niczym oprocz o innych ludziach, czy tym co trzeba zrobic w domu itp itd, masakra

#depresja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lothar1410
lothar1410 29.05.2026, 11:41:58 via Wykop
  • 5
@pomelobezkaca2: na tym trochę polega życie.
Nie da się robić codziennie wielkich rzeczy i mówić o wielkich rzeczach.

Ale pewnie młody/młoda jesteś to masz okres buntu i to dobrze, bo trzeba zrobić pewne kółeczko i nabrać doświadczenia.
  • Odpowiedz

1900

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Songs of the Past w 2027

TheFlashes
z
x.com
dodany: 27.05.2026, 09:13:42
  • 341
  • #
    gry
  • #
    wiedzmin
  • #
    konsole
  • #
    wiedzmin3
lothar1410
lothar1410 27.05.2026, 18:52:20 via Wykop
  • 0
@Akuzativ94: też miałem kiedyś taki ambitny plan ale drewno pierwszej części mnie odrzuciło

432

Skoro wszyscy rekrutują, to czemu nie możesz znaleźć pracy?

Skoro wszyscy rekrutują, to czemu nie możesz znaleźć pracy?

Co trzecia oferta pracy w Europie to ghost job - atrapa bez budżetu, a LinkedIn zarabia 450 milionów dolarów rocznie na module AI do filtrowania CV. Mechanika widmowych ogłoszeń, mit ATS odrzucającego 75% aplikacji, RODO art. 22, AI Act, dane GUS i Eurostat o spadku wakatów w Polsce 2026 o 9,5%. 0:0

snorli12
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 15:26:47
  • 151
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    polska
lothar1410
lothar1410 27.05.2026, 07:49:41 via Wykop
  • 10
@Tommy__: i do tego paróweczkowa retoryka, wiem bo obserwuje regularnie. Gość się zasiedział i sra wysrywami. Coś jak syndrom taksówkarza albo kierowcy tira.

396

Motorola wstrzykuje kody afiliacyjne w Amazon. Twoje zakupy finansują producenta

Motorola wstrzykuje kody afiliacyjne w Amazon. Twoje zakupy finansują producenta

Preinstalowana aplikacja Smart Feed na telefonach Motorola przechwytuje uruchomienie Amazona i podmienia link na kod afiliacyjny. Użytkownicy nieświadomie finansują producenta przy każdym wejściu do sklepu. Wyłączyć: Ustawienia, Aplikacje, Smart Feed, Wyłącz.

real_scoria
z
antyweb.pl
dodany: 26.05.2026, 06:42:57
  • 61
  • #
    technologia
  • #
    android
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    prywatnosc
  • #
    motorola
  • #
    zakupy
lothar1410
lothar1410 26.05.2026, 15:13:33 via Wykop
  • 0
@dummyaccount: no tak, bo to brzmi logicznie. Obcinasz zegary, masz trochę wolniejszy procek ale dłużej działa

Kto miał MacBooki z 2015 z turboboostem intela wręcz musiał to robić żeby dało się pracować z laptopem na kolanach

449

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą są nieuzasadnione gospodarczo. Pozostają jednak legalne, o ile sprzedawca o nich w porę poinfo

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 26.05.2026, 10:10:15
  • 218
  • #
    platnosci
  • #
    kartabankowa
  • #
    restauracje
  • #
    oplaty
lothar1410
lothar1410 26.05.2026, 13:37:49 via Wykop
  • 60
Przecież opłata transakcyjna to jakieś 0.2% wartości rachunku + jeszcze to można odliczyć od kosztu.
To jest jawne zmuszanie ludzi do płacenia gotówką tak aby gastro zaniżało przychody.
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lothar1410
lothar1410 26.05.2026, 14:06:15 via Wykop
  • 4
@Notes: nie, zaplaci mniejszy podatek. A ile myslales, wszystko sie kreci w granicach 1 procenta max. Zreszta to nie podatek jest problemem najczesciej a czynsz i ewentualnie nietrafiony profil lokalu. Albo klasyczna maksymalizacja zysków.

385

Podatek od nieruchomości pogrąży bogaczy. Branża biznesowa jest na NIE

Podatek od nieruchomości pogrąży bogaczy. Branża biznesowa jest na NIE

Branża podnosi, że opłaty obciążające właścicieli wielu mieszkań oraz inwestorów lokujących kapitał w nieruchomościach mogą osłabić atrakcyjność miasta jako globalnego centrum finansów. Czy słusznie?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 21.05.2026, 08:04:30
  • 170
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
lothar1410
lothar1410 22.05.2026, 14:05:25 via Wykop
  • 0
@PepikPL: to znaczy że cena jest z sufitu
lothar1410
lothar1410 25.05.2026, 07:56:33 via Wykop
  • 0
@PepikPL: ależ oczywiście, cena czyni cuda.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Seb

  • Klepacz nudnych lejałtów
  • https://dribbble.com/lothar1410

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.11.2013

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.01.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 12.10.2013

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking