Pandemia powoli dobiega końca. Czy to koniec pracy zdalnej i powrót do biur? To zależy od nas!
Wielka Brytania za chwilę zniesie certyfikaty i zalecenie pracy zdalnej. Hiszpania zacznie traktować COVID-19 jak grypę sezonową. Omikron może zakończyć pandemię, czego nie udało się szczepionkom. Jeśli rządy nie zniosą obostrzeń, to wybuchnie wiosna ludów. Dlatego już latem możemy spodziewać się zniesienia stanu epidemii w Polsce i na świecie.

W czasie pandemii nadal do kodeksu
@NowyProtest: Nie wiem jak winnych branżach, ale w IT tak się nie stanie. Fani zdalnej szybko znajdą sobie inną pracę :)
I piszę to jako osoba, która lubi pójść czasem do biura.
Ciekawe jest to, ze przed covidem można było pracowac zdalnie, jednak pracodawcy i pracownicy tkwili w strefie komfortu, no bo przecież na zdalnej pracownik będzie spał itp. Wystarczył duży impuls aby dać ogromne zmiany na korzyść pracowników.
Liczę na
@NowyProtest: Pomijasz jeden bardzo ważny aspekt mianowicie spoleczny. Po takiej pracy full home office wielu ludzi czekają poważne problemy w kontaktach międzyludzkich. Nie, nie każdy ma znajomych i zainteresowania które wymagają innych, wielu ludzi po pracy spędza czas samotnie. A w pracy kontakt przez teams to nie to samo co w biurze na żywca.
To się w pale nie mieści.

Pracuję w Big Tech. Marka, którą znasz i której prawdopodobnie używałeś wcześniej.

Chciałem opisać, jak to jest teraz od środka.

Oczywiście klimat szalenie radykalnie lewicowy. BLM/LGBTQ. Trans flagi wiszące w biurze. Zaimki podane przed spotkaniami. Specjalne grupy afiliacyjne dla wszystkich oprócz białych mężczyzn. Wszystko, co możesz się domyślać.


Ale COVID/WFH (work from home) całkowicie zniszczył ludzi.

Są z gruntu słabi, często nie mają wsparcia społecznego poza
Co tu się dzisiaj stało? Lecieliśmy z nocną jak co noc.. nawet my nie wiedzieliśmy co się dzisiaj odku**wi . Wtedy zaatakował nas Rumun. Ja miałem wiele szczęścia. A kur*wa co tu się nie działo. wóda, dziwki, lasery - a czy wy wiecie że ludzie zwłoki.. a zresztą - wystarczy powiedzieć, ze było bogato. Po godzinie znudziły się mu kadłubki. Były co prawda nagie zdjęcia, ale po tym jak Rumun wrzucił cp.
Jakby ktoś chciał się dowiedzieć się jak to jest prowadzić prawdziwy bolid #f1 to w tym roku, pierwszy raz w w Polsce będzie taka możliwość. Na aukcjach #wosp w kategorii #motoryzacja pojawił się taki #prezent

https://allegro.pl/oferta/jazda-za-kierownica-bolidu-formuly-1-11694847281

Ogólnie marketing tego eventu jeszcze nie ruszył, ale niebawem będzie o tym głośno. Zresztą jakiś wykopek już chyba licytował za 2137zł :)

Szczegóły jak to będzie wyglądać możecie znaleźć u nas na stronie:

https://prezentmarzen.com/jazda-bolidem-formuly-1-silesia-ring/

Tak, wiemy
źródło: comment_1642188431DvJ6i5KBPB7ua3Wlah9d2T.jpg
Weekend na horyzoncie! ( ͡º ͜ʖ͡º) Mamy dla was kilka ofert pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie

Mid Magento Backend Developer | Strix | 12-16k
https://crossweb.pl/job/Opbya

Senior Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/2iwsd

Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/q92uV

.NET
źródło: comment_1642148762zeU3XZDLIFeMjAdpEiIvFn.jpg
#ergonomia #fotel #fotelbiurowy #biurko #biurkoregulowane #biurkoelektryczne #ergohuman #recenzja #programowanie #programista15k

Cześć Mireczki moje złote.

Ostatnimi czasy zabierałem się do upgrade'u mojego stanowiska pracy oraz centrum rozrywki
(będę grał w grę (niejedną) ( ͡° ͜ʖ ͡°)) postanowiłem skrobnąć krótką recenzję tego, co wybrałem po kilku dniach użytkowania.

Może pomoże to niejednemu Mireczkowi, który stoi przed podobnym dylematem w wyborze w/w przedmiotów.

Wcześniej korzystałem z zestawu:

- fotel ikea markus
@hustle: wczoraj złożyłem to biurko, jest świetne szczególnie w połączeniu z maskownicą kabli z ikea. Jeszcze raz wielkie dzięki za posta! Jak na razie warte każdej złotówki ( ͡ ͜ʖ ͡)
Raport | Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 5/8

Cześć!

Zapraszam na 5 z 8 publikacji: Rynku Pracy IT, grudzień 2021

Doszły 2 nowe statystyki:
- "Jakie umiejętności są najbardziej pożądane na rynku? (1/2)" - ogólne zestawienie
- "Jakie umiejętności są najbardziej pożądane na rynku? (2/2)" - z podziałem na poziom doświadczenia

Zapraszam do pobrania!
- "Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 5/8"

Zostały jeszcze trzy publikacje do
źródło: comment_1642101885ImVYSL5IMD7zdiYATMMx3l.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 140
@kimikini: Trzeba rozkminiac co klient miał na myśli, ba nawet gorzej, trzeba rozkminiac co programista miał na myśli. Trzeba grzebać w kodzie, cały czas jest popędzanie, dlaczego np. nie zrobiłeś 15 baz danych, 18 środowisk. Wszystko na wczoraj. Kod tez trzeba pisać, do tego jakieś buildsystemy i odpowiadać na pytania dlaczego nie mamy biblioteki x w wersji 2.0, a mamy tylko w wersji 8.1 i kod ze stackoverflow nie działa. Dolicz
Dzisiaj nieco ofert dla świeżaków chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Security Solutions Engineer | Futurae Technologies AG 
[Zurich] [80’000 - 100’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Futurae-Technologies-AG-Security-Solutions-Engineer

Junior Software Developer | Loanboox 
[8001 Zürich] [75’000 - 95’000
źródło: comment_164207067064G9aq9XyApNUKMKT3v6r3.jpg
Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujstwo i jeżdżenie furą za 500 tysięcy. Znam sporo takich osób i zazwyczaj jeżdżą autami średniej klasy.
https://www.forbes.pl/kariera/it-security-ile-zarabia-i-na-czym-polega-praca-specjalisty-ds-cyberbezpieczenstwa/fjc6t21
Więc pytanie do deweloperów i innych co zarabiają co najmniej 15k na rękę. Ile jest warte wasze droższe auto?
#pytanie #programista15k #programista20k #programowanie #samochody
źródło: comment_1642070072f5qrOiX21p0DWW2J1YCQgm.jpg

Ile jest warte twoje auto

  • Zarabiam mniej niż 15k 20.9% (838)
  • Nie mam auta 13.1% (525)
  • Mniej niż 10k 13.5% (541)
  • Mniej niż 30k 15.2% (608)
  • Mniej niż 60k 10.9% (438)
  • Mniej niż 100k 7.7% (308)
  • mniej niż 160k 5.5% (221)
  • Mniej niż 250k 3.4% (136)
  • Mniej niż 400k 3.7% (148)
  • Więcej niż 400k 5.9% (237)

Oddanych głosów: 4000

@masz_fajne_donice: To jest różnie, bo nie dość, że wszędzie jest promowane, że jak ktoś ma więcej niż 10-15k to żyje w apartamencie 100 metrowym i jeździ autem za 300k. No i w rzeczywistosci może tak być, ale to jest wtedy wieczne jechanie na kredycie I to są głównie tacy pozerzy, którzy ledwo mają te 10k. Ludzie co zarabiają ponad 15k nie chwalą się kasą i wiedzą jak ją oszczedzać. A przede
Znacie to uczucie, kiedy Wasza postać jest już całkiem silna i ma stosunkowo dobre eq, i czujecie się jak młody bóg, zdolni do heroicznych czynów? I wtedy wchodzi on, cały na czarno, diabeł z piekła rodem, dzika świnia wysłana przez samego szatana, król wieprzy i herold belzebuba, mobilna maszyna śmierci i zniszczenia, zdolna do anihilacji całych cywilizacji, zabijająca samym oddechem, który smrodem przypomina swąd spalonych ogniem piekielnym ciała grzeszników, którzy śmieli mieć
źródło: comment_1642070197wfPRwnpNhsD1HmozjDyGE9.jpg
Jako że brakowało długie lata, w końcu powstała polska wersja klawiatury Dvorak, utworzona dla języka polskiego. Tego typu wersji brakowało w internecie (mimo że inne kraje potworzyły swoje narodowe Dvoraki), a wcześniejsze wersje stricte polskiego układu powstały… w latach 50.
Założenia:
Podstawą jest układ z Polskiej Normy PN87, umożliwiający tworzenie polskich liter „ż”, „ó”, „ł” i „ą” bezpośrednio oraz „ź”, „ę” , „ń”, „ś” i „ć” za pomocą Shift (tu wersja
źródło: comment_1642025122AF81FaEPQwEoxfEudgwWCr.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jako że ostatnie odpowiedzi (bardzo dziękuję!) na pytanie o pracę w Allegro (potwierdzone opiniami na GoWork i glassdorze) raczej mnie zniechęciły do aplikowania tam, chciałbym zapytać o to gdzie w #krakow warto programować.

Mam dość korpo, finansów i innych CRUDów ( ͡° ʖ̯ ͡°) już mi się po prostu nie chce. Chce robić coś fajnego w fajnej, najlepiej nowoczesnej i prestiżowej firmie. Jestem mocnym Java devem, tytuły mnie
@zibizz1: i oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem, że na start to modularny monolit, który łatwiej ewoluuje przy poznawaniu domeny, nie przysparza problemów mikroserwisowych zwłaszcza w fazie PoC/MVP a pozwala już dzielić składowe systemu, które potem można przerobić na mikroserwisy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Start od mikroserwisów to masturbacja architektoniczna
Nawiązując do wpisu naszego ulubionego jacy ciekaw jestem w jakich metodytkach pracujecie będąc stanowiskach #devops / Cloud Engineer / inne nazwy tego stanowiska.
Ja osobiście niestety tak jak @jaca_66 pracuje w scrumie i będąc DevOpsem spowiadam się Oskarkowi scrumasterowskiemu ze swojej pracy (co w przypadku DevOpsa wygląda czasem tak "no naprawiałem #!$%@? pajpa cały dzień, koniec"). We wcześniejszej firmie pracowałem w takiej metodyce, że sobie robiliśmy "spotkanie" zespołu raz na 2 tygodnie

W jakiej metodyce pracujesz jako DevOps/Cloud Engineer

  • Scrum 27.5% (46)
  • Kanban 20.4% (34)
  • Waterfall 1.8% (3)
  • Mamy własne podejście do tasków/spotkań 15.0% (25)
  • Nie jestem DevOpsem, ale musiałem coś kliknąć 35.3% (59)

Oddanych głosów: 167

@Gennwat: Ja najczęściej kanban. Zawsze jak miałem scruma to kończyło się na kanbanie. Kiedyś pracowałem w zespole scrumowym i nie mogłem robić nic spoza sprintu. Wiec jak połowa projektu się wywaliła to tego nie naprawiłem bo kilka razy dostałem zjeby od mojego szefa dwa poziomy wyżej, ze nie wywiązuje się ze sprintów i mam robić tylko i wyłącznie to co mam w taskach. Jak można się domyśleć nie miałem taska na
O czym chcielibyście posłuchac podkastu?

Siema! Planuję odcinki podkastu Więcej niż Konteneryzacja.

Z tematów takich jak: kontenery, Kuberentes, bezpieczeństwo kontenerów, Infra as a Code, DevOpsyco konkretnie by Cię interesowało?

Wołam stałych słuchaczy — czyli ostatnio plusujących podkast :)

@bleeehah @jszafran @Gaussik @marcin_k @Crisu @Merlinek @czupek @enten @Nixon52 @2pek @subey @jabl
@Arogancky @ajgoron @Gennwat @klepie-biede @qris @Derowicz @mlekopan16 @karygodnykartofel @walczak__
@tragos777 @markaron @intospace @Malinozaur @SkorpionX @qwarqq @Koliat @r0nin @opozot @keszinaj @