Heloł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was najnowszą listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡ ͜ʖ ͡)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Mid Vue.js Developer | Strix | 10-15k
https://crossweb.pl/job/XQ7ak

Senior Vue.js Developer | Strix | 14-18k
https://crossweb.pl/job/5xV7N

Mid Magento Backend Developer | Strix | 12-16k
https://crossweb.pl/job/Opbya

Senior
źródło: comment_1641990598l2msCUCPJH1YZbYcaj5ZkZ.jpg
Niestety, obecna inflacja dotyka nas wszystkich. Droga żywność, benzyna, wyższe rachunki za prąd i gaz...

Istnieje jednak inflacja, która dotyka tylko mężczyzn. To inflacja wymagań. Badania amerykańskich naukowców pokazały, że przeciętna #p0lka za mężczyznę uważa tylko samców powyżej 195 cm. Szacuje się, że do 2030 roku mężczyzn mniejszych niż 230 cm będzie się przymusowo utylizowało i wycofywało z życia, tak jak się obecnie wycofuje węgiel z gospodarki.

Inflacji podlegają też zarobki. Słynny
  • 139
Jeszcze 5 lat temu pracowałem jako szeregowy "klepacz kodu" w jednym ze stołecznych korpo. Trzydziestka zbliżała się nieubłagalnie a ja wiedziałem ze jeśli nic z tym nie zrobię to utknę tam do końca swojego życia harując jak hindus za marne 6k zlotych. Nie wahałem się długo - złożyłem wypowiedzenie i pociągnąłem za sobą kilku ogarniętych chłopaków. Wydzierżawilismy tereny opuszczonej podwarszawskiej gorzelni, którą wspólnymi siłami szybko przerobiliśmy na przytulne postindustrialne studio z mnóstwem
źródło: comment_1641974097oreh9zVzHETODB0UUJwYfa.jpg
#anonimowemirkowyznania
Intercyza w małżeństwie - za i przeciw?

Dziewczyna jest na UoP, ja na B2B (ryczałt #programista15k).
Mam na sobie dwie hipoteki, bawię się w krypto i giełdę. Nie jestem kombinatorem, lubię być "czysty" w papierach.

Chodzi mi o praktyczne zastosowanie wpólnoty i rozdzielności, optymalizację podatkową - komentarze o olaniu Karyny mnie nie interesują, wiem jak to działa.
#slub #wesele #malzenstwo #pytanie #pytaniedoeksperta #podatki #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym
@AnonimoweMirkoWyznania: imo bezpieczniej i lepiej rozdzielność majątkowa. Szczególnie w sytuacji, gdzie chociaż jedno z was jest "aktywne" gospodarczo. Według mnie intercyza to dużo większy kredyt (i zarazem dowód) zaufania niż wspólność (pozdro @insystem) majątkowa i tylko w takim przypadku należy ją rozpatrywać. Tzn jeśli chcesz ją zrobić, bo nie ufasz partnerce / partnerowi to nie ma sensu. Chodzi o to (w małżeństwie szczególnie) żeby choćby gały srały się bronić przed
Zatrważające jest to, że sporo moich znajomych w IT patrzy krótkowzrocznie i 'przełknie' Nowy Ład bo przejdzie sobie na ryczałt i aż tak tego nie odczuje. Tak, zmniejszenie stawki z 15 do 12 procent to chyba jedyna dobra zmiana, ale pamiętajcie - PiS nie robi niczego dobrego bez zysku dla siebie.

Niewielu wie, że ryczałt jest rozliczany centralnie więc OGROMNE pieniądze nie trafią już do samorządów, jak to miało miejsce w przypadku
Nie wiem dlaczego niektórzy dziwią się, że ostatni z trudem wypracowany przez neoliberałów awans Polski z "zagłębia taniej niewykwalifikowanej siły roboczej" na "zagłębie taniej niewykwalifikowanej i wykwalifikowanej siły roboczej" nie spełnia ambicji tych, którym faktycznie zależy na tym kraju.

Postawmy sobie sprawę jasno: dziko-zachodni kapitalizm zwyczajnie nie sprawdził się.
Próbowaliśmy go uskuteczniać przez ostatnie 30 lat i niestety, ale szczytem innowacji polskich przedsiębiorców okazały się: nieogrzewane magazyny ochraniane przez ludzi z orzeczeniem
źródło: comment_1641895644VSBvTP02K0wMO3aKUQoYWz.jpg
@throwaway2137

z trudem wypracowany przez neoliberałów awans Polski z "zagłębia taniej niewykwalifikowanej siły roboczej" na "zagłębie taniej niewykwalifikowanej i wykwalifikowanej siły roboczej" nie spełnia ambicji tych, którym faktycznie zależy na tym kraju.


Historia wyglądała inaczej. Przez cały okres PRL Polacy zarabiali realnie coraz mniej w stosunku do Zachodu, a w III RP coraz więcej więc zarzut w stosunku do III RP może być tylko taki, że za wolno zmniejszała dystans. Jednak ci
#anonimowemirkowyznania
Kulturalnie rzuciłem papierami, ale w międzyczasie podziało się dużo dobrego w aktualnej pracy, a w przyszłej nowej dostaje złe sygnały.
Zastanawiam się nad wycofaniem wypowiedzenia, moje miejsce nadal nie jest obsadzone.
Pracuje jako senior javy, 12 lat expa.
I teraz dylemat jak to zakomunikować i może jakąś podwyżkę ugrać? Ktoś miał takie doświadczenie?
#programista15k #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
tl;dr Górnik dostanie po dupie przez polski wał.

Udzielam korków i wychodząc od ucznia pogadałem z jego ojcem, który jest dość dobrze ustawionym górnikiem. Ogólnie brutto to jest jak #programista15k więc dobrze mu płacą.

Pokazał mi (chyba żeby się „pożalić”) pasek ze swojej wypłaty (na zus i podatki wydaje kilka tysięcy więc netto wychodzi dużo gorzej), ale to nadal 5-cyfrowa kwota.

Teraz mówi, że mu dowalą jeszcze bardziej. Nie mam nic do
Raport | Rynek pracy IT | Grudzień 2021 (4)

Część!

Wrzuciłem nowe statystyki Rynku Pracy IT, grudzień 2021
Zapraszam do pobrania!
"Rynek pracy IT | Grudzień 2021"

W czwartek kolejna publikacja dlatego #rynekpracyitraporth5 <-- tag do obserwowania lub czarnolisto!

trzymajcie się! ヘ( ^o^)ノ\(^_^ )
ps jeśli chciałbyś otrzymać statystyki na życzenie pisz smiało w komentarzu lub bezpośrednio na priva oraz zachęcam do instalacji roszerzenia do najlepszego serwisu z ogłoszeniami
źródło: comment_1641843765Q234VMwS6vrIizyIb7jm72.jpg
@Edelner: jak nie masz żadnego frameworka to zależy co robisz. Inaczej w aplikacji desktopowej, inaczej w webowej. W webowej wystarczy, że wyjątek zostanie złapany przez framework(lub poprzez główny serwlet, zależy czy używasz frameworka). Jak nie używasz - to dziedziczysz z głównego serwletu, masz swoje metody, a w jednej głównej metodzie obsługjącej żądania masz łapanie wyjątku i przekierowanie do strony błędu. W przypadku aplikacji desktopowej - jak rzucisz wyjątek nieobsługiwany to wysypie
Jestem fullstakiem, który ogarnia też sprawy serwerowe oraz ci/cd.

Co robię:
- programowanie
- konfiguracja CI/CD (jenkins, gitlab-ci, github actions)
- przygotowywanie programistom środowisk deweloperskich (głównie docker)
- konfigurowanie serwerów (apache, nginx itp.), ogarnianie certyfikatów - generalnie utrzymywanie
- pewnie niedługo dojdzie kubernetes

Dla mnie te cztery ostatnie punkty również podchodzą pod usługi związane z oprogramowaniem, czyli niestety 12%, a nie 8.5%.
Jak uważacie?
Składał ktoś w podobnej sytuacji wniosek o interpretację?
@ziolowow @arctic6: Ostatnio prawie codziennie pojawiają się pytania o 8.5% na grupie "Programista Na Swoim". Wczoraj natknąłem się na dość ciekawą poradę:
"Teraz musimy tylko wybrać czy ryczałt czy nie. Jako że podatek odprowadzamy w cyklu rocznym można zacząć np dla bezpieczeństwa odprowadzać zaliczki jakby to miało być 12% a po uzyskaniu pozytywnej interpretacji potraktować poprzednie zaliczki jako nadpłaty i potem odprowadzać mniej. Pita i tak wysyła się do
#anonimowemirkowyznania
Nie jest to bait i jakieś wielkie bogactwo ale chciałem Wam pokazać kto straci a kto zyska na polskim ładzie.
Ja programista 20k netto na fakturze - pensja bez szału do łapy jakieś 15,4k, ale dzięki polskiemu ładowi przejdę na ryczał 12,5% i połowę pracy wrzucę sobie na 8,5% bo w sumie sporo robie jako architekt.
Żona lekarz zarabia trochę lepiej bo miesięcznie do łapy dostaje 15-20k w zależności ile posiedzi
@AnonimoweMirkoWyznania: inflacje jako człowiek z IT jesteś w stanie przerzucić bo globalne firmy są niezależne od PLN, ale odbijanie nowego ładu na zagranicznym pracodawcy może nie przejść, bo on ma to w piździe i jak będzie za drogo może zastanawiać się nad przeniesieniem IT do innego kraju. W nowym ładzie wiadomo, że najbardziej #!$%@? są najbiedniejsi i ci najbardziej uczciwi.
inflacje jako człowiek z IT jesteś w stanie przerzucić bo globalne firmy są niezależne od PLN, ale odbijanie nowego ładu na zagranicznym pracodawcy może nie przejść, bo on ma to w piździe i jak będzie za drogo może zastanawiać się nad przeniesieniem IT do innego kraju.


@chlop784: +1 też uważam, że zachód może w pewnym momencie stwierdzić że #!$%@? ten biedustan i weźmie Ukraińca, Rumuna, czy innego Bułgara.
Nawet jeśli Ciebie
Po raz kolejny czytam, że programista "to taki robotnik", bo nie może sobie postawić #!$%@? domu i jeździć #!$%@? SUVem. I ma przełożonych. Nie wiem, czy to to pokolenie ludzi urodzonych po 96 czy tam 97 roku ma tak #!$%@? w głowie, poprzez to, że dorastało we względnym dobrobycie, a szkoły programowania nakręciły oczekiwania, ale to są standardy dla klasy wyższej, a górny szczebelek klasy średniej, do którego należą programiści, może sobie
@zibizz1: Dokładnie. A jeszcze można dorzucić, że programista (oczywiście o pewnym stopniu zaawansowania) ma możliwość samodzielnego kreowania warunków swojej pracy, np. tworząc/rozwijając biblioteki i frameworki, może budować swoją wartość rynkową, czy tam "markę osobistą" poprzez udział w konferencjach, pisząc artykuły, wygłaszając prelekcje itd. Zupełnie jak prawnik, który może pisać artykuły do prasy specjalistycznej czy popularnej albo lekarz prowadzący badania. Rzecz jasna autorzy bibliotek to topka, ale też są wynagradzani jak topka
@kilemile: Pracownicy z IT mogą utożsamiać swoją pracę z byciem robolem, rzemieślnikiem, inżynierem... itp i każda opinia tutaj jest prawidłowa. Programista to zbyt szerokie pojęcie i może po prostu bezmyślnie klepać crudy (robotnik jak na linii produkcyjnej) albo brać udział w projektowaniu oprogramowania jak i w konsultacjach z klientem (praca rzemieślnika, inżyniera). Rzeczywistość pokazuje, że niektóre firmy potrzebują programisty-robotnika, a niektóre programisty-inżyniera.
@Tooca_rev: jestem ciekaw kiedy osoby wchodzące w "branżę" zrozumieją że ten język to ma najmniej do znaczenia, a liczy się sama umiejętność logicznego myślenia i faktycznego programowania xD Przeskoczyć z języka na język to nie problem jeśli ktoś faktycznie się dobrze tego nauczył, a nie wyklepał projekty z hindusami na youtubie.