Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
glos_zenady

glos_zenady

Dołączył 6 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6025
  • Znaleziska 329
  • Mikroblog 5696
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 14

553

X-KOM nie wysyła gry zamówionej niemal 2 lata temu nawet tydzień po premierze

X-KOM nie wysyła gry zamówionej niemal 2 lata temu nawet tydzień po premierze

Gra zamówiona prawie dwa lata temu, żeby tydzień po premierze nadal jej nie mieć. Taki preorder to tylko w XKOM!

schreder
z
wykop.pl
dodany: 12.06.2026, 05:45:27
  • 153
  • #
    xkom
  • #
    xbox
  • #
    gry
  • #
    zakupy
glos_zenady
glos_zenady przedwczoraj, 17:17:10 via Wykop
  • 0
dwa lata przed jej wydaniem ( ಠ_ಠ)


@fizzly: gdy składał preorder to oczekiwania były inne - że premiera będzie za kilka miesięcy.
glos_zenady
glos_zenady przedwczoraj, 17:18:29 via Wykop
  • 0
Dobre! Kisnę XD


@DonShogun: a z czego? akurat jak ktoś chce wydanie fizyczne to czasem bez preordera nie zagra w okolicy premiery, patrz wydane kilka miesięcy temu RE9.
glos_zenady
glos_zenady przedwczoraj, 17:19:32 via Wykop
  • 0
@Saturax: a ty co robisz podczas urlopu?
niac
niac
13.06.2026, 19:18:56
  • 8
Brakuje tych strumieni nawet z star citizena wieczorem :-( #wonziu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 14.06.2026, 06:15:06 via Android
  • 5
@Azur88: to plus mieć w nosie to co inni chcą oglądać, 90% czasu strima w roku to SC i Hearthstone
  • Odpowiedz
kowalzmetina
kowalzmetina
12.06.2026, 08:53:50
  • 6
Widzę, że przypieprzanie się do tego, na co inni wydają pieniądze i zaglądanie im do kieszeni cały czas w narodzie silne.

Gość kupił sobie fajny samochód, ale według dużej części wykopków jest biedakiem umysłowym, bo nie kitra pieniędzy do skarpety i nie kupuje nieruchów, ani nie inwestuje w aktywa jak "ELITA" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz sprawić sobie przyjemność, wydawać na hobby, podróże i inne rozrywki? Nie dla Ciebie to Polaku, masz tylko
@BlackpillMonster +215
Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarobił pieniądze i co robi? To, co każdy biedak, któremu pierwszy raz w życiu coś zostało na koncie: natychmiast to p----------a. Bo pieniądze biedaka parzą w ręce. Muszą być wydane, pokazane, obfotografowane w garażu podziemnym i rozesłane znajomym w DMach razem
więcej
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 12.06.2026, 09:49:00 via Android
  • 3
@kowalzmetina: ciekawi mnie czy kiedyś wykop posprząta tych trolli z tagu
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
12.06.2026, 06:21:53
  • 0
✨️ Problemy z podwyżkami w kontraktorni - co robić? Ⓘ
Mirki, powiedzcie mi czy to jest normalne, czy po prostu robią mnie w ciula?

Drugi rok z rzędu moja kontraktornia odmawia mi podwyżki. Wymówka: klient (duży bank) zamroził budżety, u klienta są zwolnienia i "teraz to w ogóle trzeba się cieszyć, że jest praca"

Tylko ja nie mam umowy z bankiem, tylko z kontraktornią. Biorą na mnie w------ą marżę co miesiąc, a teraz żal im
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 12.06.2026, 08:12:02 via Wykop
  • 0
Chciałbym rzucić papierem i znaleźć cos innego, ale nie wiem czy w dobie AI da mi ktoś taka stawke.


@mirko_anonim: firmy są tego świadome jakie są obecnie stawki, więc dlaczego mieliby Ci dawać "nierynkowe" pieniądze. Znajdź kontrofertę i wtedy negocjuj.
Ja sam grzecznie siedzę u alfonsa na stawce z końca 2023 r., bo rok później i teraz nierealne, żebym znalazł coś w tej kasie przy podobnym zakresie obowiązków zajmujących mi
  • Odpowiedz
vZGLSjkzfn
vZGLSjkzfn
10.06.2026, 18:57:05
  • 0
Beka xD Przed moim dołączeniem do klienta to chciał zrywać umowę a teraz? Unlimited budget

#programista15k
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 20:57:20 via Wykop
  • 0
@vZGLSjkzfn: nic nie zrozumiałem
  • Odpowiedz
Yuri_Yslin
Yuri_Yslin
10.06.2026, 12:40:32
  • 8
Dysproporcja między wygrywami z IT/medycyny a resztą plebsu to nie jest "parę k więcej". To jest w ogóle inny standard życia.

Prosty przykład:

mam 20k brutto. Czyli (uśredniając progi) koło 13k na rękę. Bez tragedii, takie znośne korpozarobki, minus za wiek (bo mam 38 lat) - niestety, poza stricte IT ciężko wyciągnąć więcej za względnego młodu.

Programista
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 15:20:00 via Wykop
  • 0
@Yuri_Yslin: na długim OE to jednostki tylko siedzą, większość nie daje rady psychicznie/fizycznie/większość projektów nie nadaje się pod OE, teraz jeszcze stała się powszechniejsza hybryda

i przy tych 30k jednak mało kto żyje jak beduin przez najlepsze lata swojego życia i wydatki są większe niż Ty sobie ustaliłeś przy swojej pensji, bo tego semi-FIRE może nie dożyć przy kilku lat zabawy w oe
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 15:24:57 via Wykop
  • 0
Zarobki, dajmy na to Michała


@Pasterz30: jestem takim Michałem, tylko wydatki na dwie osoby i kilka k ekstra pensji partnerki.
Oczywiście, że część z tego można łatwo przyciąć, ale nawet biorąc pod to pod uwagę nie widzę opcji odkładać milion w kilka lat.
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 16:01:44 via Wykop
  • 0
Zanim podasz kolejną kwotę z d--y, weź zejdź na ziemię, zdejmij ręce z kierownicy Panamery i wygooglaj, ile naprawdę kosztuje zwykły samochód w leasingu.


@Yuri_Yslin: też dobrze lecisz z tym leasingiem, Panamera to luźno 10k/mc. A ta Renówka może wyjdzie Ci w takiej racie przy 24mc, ale nie przy 0% OW
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 16:34:54 via Wykop
  • 0
Żyłem 10 lat bez samochodu w Waw i nie odczuwałem zupełnie jego braku.


@Yuri_Yslin: a ja żyłem kilka miesięcy i było to dla mnie męczące. Smród, ścisk, wieczne infekcje, czasowo słabo jeśli to nie było na przestrzeni 2-3 dzielnic. Jak widać różnie ludzie wyceniają swój komfort, czas i zdrowie.
Btw ta rata o której wspomniałeś w przypadku twojej nowej Reno to i tak procentowo więcej zabiera z Twojej pensji, niż
  • Odpowiedz
koziol87
koziol87
10.06.2026, 05:08:57
  • 0
Chciałem kupić klawiaturę magnetyczną, ale za cholerę się na tym nie znam.
/Najważniejsze by miała pełny rozmiar. Doradzicie coś?
#pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 08:38:45 via Wykop
  • 0
@koziol87: blok numeryczny naprawdę potrzebny? bo jak nie to kozacka jest hex80
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 09:13:10 via Wykop
  • 0
@Ralphs: wykonanie, praca przełączników, software.
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 10.06.2026, 09:20:40 via Wykop
  • 0
Halo65HE


@Ralphs: to dlaczego przepłaciłeś zamiast wziąć budżetówkę, która byłaby tak samo świetna?
  • Odpowiedz

749

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Cześć Mirki i Mirabelki! Kupiłem słuchawki Sony WH-1000XM5 w Media Markt i złożyłem reklamację z tytułu rękojmi, bo urządzenie nie działało zgodnie z funkcjonalnością opisaną przez producenta. Słuchawki zaczęły same się wyłączać podczas użytkowania, mimo że były nadal używane i podłączone poprzez bl

ziomal1234
z
wykop.pl
dodany: 09.06.2026, 16:48:19
  • 184
  • #
    polska
  • #
    januszebiznesu
  • #
    uokik
  • #
    prawo
  • #
    bezprawnik
  • #
    wykopefekt
glos_zenady
glos_zenady 09.06.2026, 19:22:13 via Wykop
  • 2
@IHERMESI: te ze wstawki też, bo mimo że są bezprzewodowe to z ps5 potrzebujesz łączyć je kablem podpiętym w pada albo zewnętrznym adapterem bt
glos_zenady
glos_zenady 08.06.2026, 09:41:10
  • 1
#kikiswiat kikulec wstawił film z aukcją sprzedaży Vectry na allegro lokalnie w opisie i już ktoś podbił to do 230k PLN xD
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady
Autor
08.06.2026, 09:45:12 via Wykop
  • 1
glos_zenady

źródło: Screenshot_2026-06-08-11-41-44-915_com.microsoft.emmx-edit

Pobierz
  • Odpowiedz
Piastan
Piastan
07.06.2026, 18:16:25
  • 1
Widzieliście, że na steamie można płacić blikiem? Ja się właśnie dowiedziałem.
#steam #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 07.06.2026, 20:41:31 via Wykop
  • 0
@Piastan: No wprowadzili to jakoś 7-8 lat temu
  • Odpowiedz
adam128256
adam128256
06.06.2026, 14:48:48
  • 2503
Maja Chwalińska niestety przegrywa w finale z Mirrą Andriejewą, ale to, co zrobiła w tegorocznym Roland Garros, to i tak czysty kosmos. Przejść drogę od kwalifikacji aż do samego finału w Paryżu to historyczny wyczyn, za który należą się wielkie brawa i ogromny szacun!
#tenis #majachwalinska
adam128256 - Maja Chwalińska niestety przegrywa w finale z Mirrą Andriejewą, ale to, ...

źródło: maja

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 07.06.2026, 17:29:25 via Wykop
  • 0
Fajnie, ale już o niej nie usłyszymy
  • Odpowiedz
adam-pajac
adam-pajac
06.06.2026, 20:55:22
  • 5
#kiszak Pokaz g---o gierek zakończony i można wrócić do goticzka
adam-pajac - #kiszak Pokaz g---o gierek zakończony i można wrócić do goticzka

źródło: kisd

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 06.06.2026, 23:56:04 via Wykop
  • 0
@Mistrzwstrzemiezliwosci: widzialem ze strimuje na yt, wiec mozesz sobie przewinac pewnie i ogarnac
  • Odpowiedz
shador
shador
shador
06.06.2026, 21:25:37
  • 0
#kiszak Nigdy go nie oglądałem tylko się śmiałem z memów i z niego ogólnie. Teraz obczaiłem jak gra w goticzka a tu 1000 widzów na youtube i 2000 na twitchu. On tak ma cały czas mimo że go tak ludzie cisną? Czy tak w------o podczas gothica? Bo j-----e rumuna to nie tylko na wykopie więc myślałem że on jakoś mało ma widzów i jest jechany. Pytam tak z ciekawości, ale
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 06.06.2026, 23:54:47 via Wykop
  • 0
@shador: tyle to nie ma zazwyczaj, na co dzień kręci się raczej w okolicy 500-1200 coś takiego, ale fakt na okazję większych premier topkę robi zawsze na polskim tt,

a z tym streamelements bzdura to jest, bo akurat ta rakowa spolecznosc sporo tam spamuje czaty xd
  • Odpowiedz
PanLodowegoOgrodu
PanLodowegoOgrodu
06.06.2026, 14:27:02
  • 0
Na ile strzelacie wycenią steam machine? 4000? Więcej? Ktoś z was jest w ogóle zaintersonway, czy to temat do pominięcia? #steam #pcmasterrace

steam machine za ile

  • <3000 9.6% (5)
  • 3001-3999 9.6% (5)
  • 4000-4449 30.8% (16)
  • >4500 50.0% (26)

Oddanych głosów: 52

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 06.06.2026, 16:14:45 via Wykop
  • 0
@SonidoStark: ale nie złożysz pc o wydajności ps5 za 2 - 2.5k, potrzeba drugie tyle. Tutaj dojdzie fakt miniaturyzacji, marża valve, więc nie ma co się spodziewać tego taniej niż 4.5k u nas. Obstawiam lekko ponad 5k
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 06.06.2026, 18:51:03 via Wykop
  • 1
@PanLodowegoOgrodu: skiny cs2 sprzedawałeś? to trochę pod górkę, bo mogłeś ogarnąć na jakiejś witrynie typu dmarket z ich prowizją typu 5-10% i miałbyś kasę na koncie, ale bez zabawy w zakupy i odsprzedaż sprzętów
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 02.06.2026, 21:01:46
  • 0
złapałem trochę podjarki na jakąś kierownicę, bo spodobały mi się live'y z gran turismo 7.
Wydaję się być idealną gierą dla mnie, w F1 też bym pograł, ale sterowanie na padzie trochę nie oddaje z tego co popróbowałem w tej drugiej.

O ile ta druga gra jest normalnie dostępna na PC, to GT7 jednak tylko na PS i tu pojawia się problem, bo kierownice są droższe.
Czy jest sensowna alternatywa dla GT7 na
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady
Autor
02.06.2026, 21:36:48 via Wykop
  • 0
Za 3-4k masz juz zestaw z bazą 15nm.


@qwenti: jaka baza przykładowo? na ps5 też pogram?
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady
Autor
03.06.2026, 23:39:40 via Wykop
  • 0
@JednaRenkaJedenKaleka: to może na start moza r3? złapię za tysiaka ze sklepu i nie muszę szukać po olxie
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady
Autor
03.06.2026, 23:44:31 via Wykop
  • 0
@JednaRenkaJedenKaleka: ładnie
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady
Autor
05.06.2026, 15:46:12 via Wykop
  • 0
Do Gran Turismo to wystarczy jakas moza r3, w porywach do r5


@kimunyest95: no nie, bo nie działa z ps5 :D

ale stwierdziłem że oleję ps5 mając mocnego kompa i będę celował w granie w LMU/AC Evo i F1 na nim, przez miesiąc chcę skompletować moza r12 + open wheel + jakieś pedały za 500zł i NLR 2.0
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady
Autor
05.06.2026, 18:26:04 via Wykop
  • 0
@kimunyest95: ale zajmuje mało miejsca, nie mam więcej na coś większego i cięższego

a i biorę wersję lite, czytałem na reddicie że daje radę z moza r12, a w międzyczasie znalazłem ciekawy zestaw od simagica w podobnej kwocie, ale 9nm i chyba jednak wolę mieć lepiej jakościowy zestaw (w tym lepsza kiera i pedały) na początek niż 3nm więcej

zanim to skompletuję to pewnie jeszcze ze trzy razy zmienię koncepcję
  • Odpowiedz
iHierro
iHierro
05.06.2026, 12:59:12
  • 6
#kikiswiat Tak bez p-----------i - Czy dziecko w wieku Szympka powinno wyglądać w ten sposób? Witki jak przewody, wystające kości wszędzie, żebra na wierzchu itp. Ja wiem, że Ci amisze to trochę inny mental we wszystkim, ale nie wiem czy nie trzeba jakoś zareagować co by tragedii nie było jakiejś.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 05.06.2026, 15:47:04 via Wykop
  • 3
@iHierro: normalnie wygląda, to już bardziej do zachowania bym się doczepiał
  • Odpowiedz
janusz-lece
janusz-lece
05.06.2026, 05:05:35
  • 142
Wcale nie ma zadnej zmowy cenowej, jest legancko, wolny rynek #samsung #uokik
janusz-lece - Wcale nie ma zadnej zmowy cenowej, jest legancko, wolny rynek #samsung ...

źródło: Screenshot 2026-06-05 at 07.04.28

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 05.06.2026, 10:36:15 via Wykop
  • 1
AB to hurtownia, jedna z głównych ze sprzętem RTV. Sporo sklepów od nich korzysta.


@Redminek: ale na screenie jest AB Foto, pomyliłeś xd

do opa: inni sprzedawcy mają z europejskich dystrybucji, wystarczy poczytać czasem peppera pod wstawkami, ogarniesz też że to wiążę się z pewnymi kompromisami w razie wymogu naprawy telefonu na gwarancji
  • Odpowiedz
glos_zenady
glos_zenady 05.06.2026, 10:39:47 via Wykop
  • 0
we wrześniu kupiłem wersję 12GB/256GB za 2799 xD


@Ranger: Na promocji warto dodać, ale mimo to - ciekawe dlaczego, no nie wiem. Pod kamieniem żyłeś od listopada?
  • Odpowiedz
rzeznikmax
rzeznikmax
03.06.2026, 22:12:53
  • 8
#kikiswiat ale gówniak p------y, wydupcył wszystko z pizzy i samo ciasto zeżarł XZXDDDDD a właściwie to nie zeżarł tylko skubnął kawałek i zostawił czyli całe danie poszło do śmieci za moich czasów jakbym tak przy ojcu narzekał że mi nie smakuje to co mi podstawił pod mordę to by mnie jeszcze tak z----ł że bym to wciągnął aż by huczało, a taki szympek nie będzie a ojciec jeszcze lody w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

glos_zenady
glos_zenady 03.06.2026, 23:43:25 via Wykop
  • 4
@rzeznikmax: ale to dość popularne u guwniaków teraz, czasem zachodzę do maka i widzę że takim dzieciakom personalizują cheeseburgera w taki sposób, że biorą samą bułkę z serem xD bez mięsa, bez warzyw, ale za to w pełnej cenie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 24
  • Strona 1 z 24
  • >

Gigi

  • Taki sobie wykopek

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 26.05.2020

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 27.03.2024

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 06.11.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking