Główna

Równo 20 lat temu pożegnaliśmy sondę Galileo. Był to amerykański bezzałogowy statek kosmiczny wysłany przez NASA w celu badania Jowisza i jego księżyców. Mało kto jednak pamięta, że sonda badała też inne ciała niebieskie, a wśród nich była Ziemia. Co Galileo odkryło na naszej planecie?

W ramach eksperymentu sonda skierowała w kierunku Ziemi swoje instrumenty do wykrywania śladów życia. Dzięki temu odnalazła nie tylko wodę w stanie ciekłym, ale też barwnik, który
Pobierz elektryk91 - Równo 20 lat temu pożegnaliśmy sondę Galileo. Był to amerykański bezzało...
źródło: 21wrzesnia
Dwóch rosyjskich naukowców, dwa zupełnie różne losy.

Nikołaj Wawiłow (po lewej) - dokonał szeregu odkryć i wypraw, następnie został represjonowany za fałszywy donos na jego osobę. Zmarł w męczarniach w więzieniu ZSRR ( w celi, stojąc przez kilka dni z powodu przepełnienia ).

Theodosius Dobzhansky (z prawej) - dokonał szeregu odkryć i wypraw, następnie wyjechał z ZSRR do USA i tam pozostał. Dzięki czemu, dokonał jeszcze więcej odkryć i żył szczęśliwie.

#
Pobierz Kumpel19 - Dwóch rosyjskich naukowców, dwa zupełnie różne losy.

Nikołaj Wawiłow (po ...
źródło: temp_file7023217550535470446
Odwiedziłem z ukochanym niebieskim w końcu zamek Eltz w Nadrenii. Trochę inaczej, niż na setkach zdjęć, bo spowity mgłą, ale też ma swój klimat. Ludzi rano malutko. Wnętrza zamku zaskakująco autentyczne, spójne, bijące średniowieczem (Zwłaszcza kuchnia), Zamek należy od ponad 800 lat do tej samej rodziny a część pomieszczeń wciąż ona zajmuje tamże.

Kierunek dalej... rejs parowcem po przełomie Renu (ʘʘ)

#pannoramixtrip #podroze #ciekawostki #zamki
Pobierz Pannoramix - Odwiedziłem z ukochanym niebieskim w końcu zamek Eltz w Nadrenii. Trochę...
źródło: 20230917_090627-01