JetBrains podnosi ceny za IDE i usługi...

Jeden z czołowych producentów IDE podwyższa ceny – czy to początek trendu, który obejmie produkty również innych firm?
https://bulldogjob.pl/readme/jetbrains-podnosi-ceny-it-moze-zaczac-placic-wiecej-za-ide-i-uslugi-chmurowe

#programowanie #naukaprogramowania #programista15k #testowanieoprogramowania #bulldogjob #jetbrains
źródło: comment_1657692164fJYYYhQJEQM3nhXHsRcHxn.jpg
macie #!$%@? podane na tacy ile się zarabia w januszexie od poniedziałku do soboty - 188 godzin miesięcznie w lipcu.
Ja #!$%@?ę, tylko tyle po 12 latach pracy. 6 lat temu wywalczyłem normalną umowę na pełny etat, oczywiście na minimalną krajową, reszta "pod stołem". #!$%@? mnie to, chciałem rzucić tę robotę już kilkadziesiąt razy, ale powstrzymuje mnie to, że ją po prostu lubię i się za bardzo nie narobię.
Wiem, chcącemu nie
źródło: comment_1657661353LnkUjm6cu0oF2s9YhpnATO.jpg
Drogie Mireczki

Mam dla was krótką ofertę dla Junior Frontend Developerów aspirujących na miano tagu #programista15k

Firma do której prowadzę rekrutację stworzyła aplikację dla klientów SAP, która jest produktem chmurowym PaPM.

Wymagania:
-Stack: React, JavaScript/TypeScript, HTML, CSS
-Angielski B2/C1
-Od roku do dwóch lat doświadczenia jako Frontend Developer, lub na podobnym stanowisku

Oferujemy:
-Wynagrodzenie do 15,000zł brutto na umowie o pracę
-Praca we Wrocławiu lub zdalnie
-Sprzęt (Laptop Dell/Macbook, telefon Samsung/ iPhone)
źródło: comment_1657626604AIHHSZsxpc8C0GAP0WAuc1.jpg
Dawno to nic nie pisałem o moim projekcie Wykope the Game. Miałem niestety trochę zawirowań w życiu, więc projekt poszedł na bok. Po roku wróciłem do projektu, dopisałem parę nudnych rzeczy jak system tłumaczeń, a później zacząłem się męczyć z bugami silnika. Game Maker przez ostatnie 2 lata rozwoju był i jest niestabilny. Z tego powodu postanowiłem zmienić silnik na Godot. Poświęciłem trochę czasu by ogarnąć ten engine na jakimś sensownym poziomie
@Fat_Mo: W wersji godotowej nie mam jeszcze tłumaczeń. W wersji Game Makerowej mam tak, że każdy jeden język to oddzielny plik scv. Pierwsza kolumna to słowa kluczowe np. dialouge1, a druga to pełny tekst po tłumaczeniu. W kodzie samej gry mam funkcje addtranslatedtext(keytext), gdzie w keytext daje słowo klucz np wcześniej wspominany dialouge1, a gra wyszykuje z hash mapy (w game makerze zwie się to ds_map) parę
Nowa robota, wcześniej pracowałem zdalnie, #programista15k wannabe, znaczy junior here... Zamówiliśmy z zespołem lunch, 10 chłopa, siadamy bo przyjechało i nikt się nie modli przed posiłkiem? To jest normalne? Jak zaproponować w zespole, że może jednak warto okazać wdzięczność za to, że mamy co jeść?

#pytanie #pracbaza #gorzkiezale #programowanie #it #mirkomodlitwa #polska
źródło: comment_1657566012xIF47kbAqLhfv3Btsfl2w6.jpg
#nauka #programowanie #programista15k #gielda #psychologia #matematyka #fizyka #fizykakwantowa #selfimprovement
Hejka ja tak z trochę innej beczki ale chciałem się zapytać ludzi, którzy siedzą w temacie. Otóż jestem programistą, lecz zawsze z matematyką miałem kosę - 98% z podstawy i tylko 47% z rozszerzenia, a fizyki nawet w liceum miałem. Otóż, zauważam że mam lekkie braki i że interesują mnie coraz bardziej wyższe tematy (fizyka kwantowa, sieci neuronowe, skomplikowane algorytmy, prawdopodobieństwo na rynkach
ile zajmie taka nauka


@Wojtegs: To zależy tylko od Ciebie

Czy moglibyście polecić jakąś literaturę/kursy/playlisty na yt i inne które od zera w przystępny sposób pozwolą mi poznać zagadnienia z matmy i fizyki?


Zainteresuj się materiałami od MIT - wykłady są dostępne na YouTube, notatki oraz przykładowe zadania znajdziesz na stronie MIT OCW

Czy umysł ścisły da się wypracować czy trzeba się z tym urodzić?


Predyspozycje indywidualne na pewno pomagają, ale
@Wojtegs: Przede wszystkim nie czaruj że jesteś programistą tylko studentem psychologii po humanie co startuje do IT xD Wbrew pozorom to żaden wstyd.

Da się zrozumieć skomplikowaną matmę bez „umysłu ścisłego” ale jest to trudniejsze. Jak masz samozaparcie to takie całki bez problemu ogarniesz mając lotność umysłu nawet poniżej przeciętnej. Te wszystkie iksy dupiksy itd. są logiczne i jak zatrybisz jak to rozumować to będzie łatwo i w fizyce i chemii
#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda doktorat z informatyki? Idę od października na magisterkę (niestacjonarnie), teraz mam już +- pół roku doświadczenia (jeszcze niestety nie #programista15k ale do skończenia jej fajnie byłoby już tyle mieć xD), więc nie chciałbym pracować na uczelni w tygodniu, tylko dalej w korpo, a doktorat robić po godzinach/w weekendy, da się tak? Na żadnych stypendiach/grantach mi nie zależy, chciałbym go zrobić tylko i wyłącznie dla siebie, hobbystycznie.

#programowanie #pracait #
@AnonimoweMirkoWyznania: Mówisz o doktoracie stacjonarnie? Nie, nie da się "w weekendy". Naucz się sam, napisz pracę, zapłać 15 tys za obronę i tyle.

Doktorat na stacjo wygląda tak: masz do wyrobienia do 60 godzin praktyk zawodowych w semestrze (w praktyce jest to średnio 3 godziny prowadzenia zajęć w tygodniu). Oprócz tego realizujesz kursy, na które musisz uczęszczać (to jest ok. 12 godzin zajęć w tygodniu, jeżeli chcesz to zrealizować w ciągu
#programista15k #pracait
Na linkedinie powinien być jakiś filtr blokujący wiadomości od polskich gówno kontraktowni/sh. Spamują tymi gówno ofertami, najgorsze projekty jak to outsourcing, do tego jakieś śmieszne stawki na b2b. Nie wiem kto decyduje się pracować w taki projektach, ale nie wpływa to pozytywnie ani na resume, ani takie projekty nie są w żadnym calu rozwijające bo na polske spada najgorszy ściek, więc chyba tylko w przypadku braku innej możliwości można pracować
Zastanawiam się, jakie zarobki są akceptowalne dla singla przy jakimś tam średni koszcie życia.


@H_266: ciężko na to odpowiedzieć bo średni koszt życia będzie inny dla oszczędnego człowieka nie bawiącego się na mieście, a inny dla rozrzutnego.
Jak chcesz mieć w miarę sensowne mieszkanie to przyjmij 2-2,5k chf za wynajem,
Na jedzenie z opłatami za internet, telefon, transport publiczny itp. przyjmij z 1,5-2k chf (ale znowu zależy co jesz ile i
Google coding interview... Albo coś w tym stylu. koleś jest najpewniej Polakiem, widać też, że jest debeściakism.

Alle .... i tu pytanie do #informatyka, #programista15k i #matematyka:

Czy przy drugim problemie (znalezienie prostokątów przechylonych pod kątem) nie dało by się zaimplementowac funkcji rokującej (obracającej) tablicę tak aby badać potencjalne punkty zawsze na linii poziomej, a następnie wykorzystanie rozwiązania z problemu pierwszego...

Jaka byłaby złożoność, czy to się da zrobić?
Gdzie najlepiej szukać ofert remote, dla zagranicznych podmiotów z własnymi produktami, nie SH ani inne outsourcingi, które płacą w euro/$ ?
Do tej pory jak pracowałem dla zagranicznej firmy zdalnie, to i tak był oddział w Polsce i płacili normalnie w złotówkach, a mam wrażenie że przez najbliższy rok to będzie się mało opłacać, więc zastanawiam się nad zmianą.

Na inhire/nofluff widzę głównie oferty z polskich oddziałów/biur, na linked inie straszny spam,
Żadna praca nie hańbi, a nawet najlepsza praca ma swoje mroczne strony - to oczywiście prawda. Ale jak sobie pomyślę, że mógłbym pracować na produkcji w jakiejś fabryce kanapek to aż mam ciarki.

Wyobraźcie to sobie tylko - przez 8h kładziecie plaster szynki na kromce chleba - jednej z tysięcy kromek nadciągających na niekończącej się taśmie linii produkcyjnej. Zza ramienia patrzy Menadżer Jacek, który sprawdza czy kładziecie prosto. Każda niedokładność jest zanotowana
źródło: comment_16573024456P8E1TUNDVxdel2qsreFzT.jpg
@powaznyczlowiek:
pracowałem swego czasu na wakacjach w firmie produkcyjnej gdzie musiałem ręcznie jakiś detal obrabiać. Jak wpadało na coś duże zamówienie to bywało, że kilka dni z rzędu jeden i ten sam detal miałem w rękach w tysiącach sztuk. Czasami wieczorem jak kładłem się spać i zamykałem oczy to widziałem te elementy (,)
Ja pracowałem tam może dwa miesiące. Znam ludzi siedzących tam od ponad 10 lat
#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś w #pracbaza stosował 'szantaż' w celu uzyskania podwyżki :) ?

W skrócie - w mojej firmie podwyżki są raz do roku, w maju (chyba, że zmienisz stanowisko).
Dostałem takową ale sporo poniżej moich oczekiwań. Powiedziałem to menagerowi, on eskalował dalej ale wyszło na to, że moja i tak była ponad średnią i więcej mi dać nie mogą bo budżet zamknięty i to adekwatna kwota itp itd...

Rozmawiając z menagerem
@ATAT-2: @Gilim: OP jasno napisał, ze firma na budżet na takie sytuacje. Bo te się zdarzają, cały czas. Ludzie albo sami wyszukują albo są wyszukiwani. To nie ma nic wspólnego z szantażem, tak działa po prostu rynek. O ile się tego w oczywisty sposób nie nadużywa. Wszystko zależy od tego, na ile ktoś jest ceniony. Taka sytuacja działa w dwie strony - bo jeśli mimo budżetu, pozwoliliby OPowi odejść, a
@AnonimoweMirkoWyznania Do mnie niedawno zadzwonili z zaproszeniem na rozmowe do innej firmy, stwierdziłem, że nic nie tracę i poszedłem, kilka dni pozniej była oferta na +25% wiecej niż wtedy miałem. Poszedłem do menago i dyplomatycznie powiedziałem, że bardzo cenie sobie pracę w naszej firmie i nie chciałbym jej zmieniać, ale inflacja i stopy w górę, kredyty bolą coraz bardziej, a inna firma daje 25% wiecej więc mam dylemat. Zapytałem czy byłby w