Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, jakie zarobki są akceptowalne dla singla przy jakimś tam średni koszcie życia.


@H_266: ciężko na to odpowiedzieć bo średni koszt życia będzie inny dla oszczędnego człowieka nie bawiącego się na mieście, a inny dla rozrzutnego.
Jak chcesz mieć w miarę sensowne mieszkanie to przyjmij 2-2,5k chf za wynajem,
Na jedzenie z opłatami za internet, telefon, transport publiczny itp. przyjmij z 1,5-2k chf (ale znowu zależy co jesz ile i
Tu masz porcję zarobków z Google'a publicznie dostępne.
https://www.glassdoor.com/Salary/Google-Zurich-Salaries-EI_IE9079.0,6_IL.7,13_IM1144.htm
Ja mam mieszkanie 3,5 pok za 1,8k ze wszystkim, 25 minut rowerem od Zurych HB. Poza tym popieram poprzednika.
Google zapewnia jedzenie, siłownię i inne atrakcje, więc tu zaoszczędzisz.

120k miesięcznie w losowej firma na stanowisko z kilkuletnim doświadczeniem. Zdecydujesz się na Zug, zarobki rosną do ok. 140k.
@H_266: również zauważe że poziom wydatków to bardzo indywidualna sprawa. Mieszkam od Zurychem i wydaje miesięcznie około 6-7k chf (mieszkanie to 2800 za 4.5 120m2) Reszta idzie na jedzenie/opłaty/transport//knajpki/gadżety. Myślę że mogę porównać komfort życia tutaj przy zarobkach 10k chf na rękę jak w Pl około 20k PLN na rękę.
@H_266: Powyzsze wydatki wg mnie sa troche wysokie - ale na miescie dosyc rzadko jadam. Mieszkanie z 2-2,5k musisz liczyc w Züri za 3,5pokoju o ile to miasto Zurych a nie tylko kanton Zurych.
Jedzenie - bardzo zalezy czy bys zyl za minimum z lidla czy codziennie lunch w knajpie, kolacja zamowiona. Zyjac z rozowa obecnie, w innym rejonie ZH na jedzenie idzie max 1k na dwoje. Przy czym ona glownie