Wczoraj w gorących były ożywione dyskusje o zarobkach i wiadomo że tutaj #programista15k to już żadne kokosy, a nawet niewystarczające dla wielu minimum. Proponuję rzucić okiem na wątek o prawdziwych zarobkach na konkurencyjnym portalu. Jakoś tak im wierzę, może dlatego że tam jest wyższa średnia wieku i nie ma parcia aby pisać bzdury dla atencji.

https://www.reddit.com/r/Polska/comments/u74a2k/ile_zarabiacie/

#pieniadze #pracbaza #finanse #zarobki #polska #ciekawostki #niepopularnaopinia ##!$%@?
@bitcoholic: no jesli ktos pod IT podciagnie wymienianie tonerow w drukarkach albo reinstallki windowsow w korporacyjnych laptopach to owszem bedzie zarabiac 5-8k brutto.
Ale jak masz konkretnego skilla w IT to zarabiasz duzo wiecej i nie tylko programista , Architekci,BA, PM, QA, Devops czy nawet Technical Writerzy, no jest w czym wybierac.
A z wiekiem i doswiadczeniem jak jeszcze masz gadane to jest coraz lepiej.
Ja sie zblizam do 40stki cale
#it #pracait #programista15k #programowanie #b2b #ksiegowosc

Dostałem umowę od firmy z USA niezarejestrowanej w Polsce opisaną jako Consulting Agreement.
Mam z nimi współpracować na zasadzie umowy B2B.
Jest to dosyć standardowa umowa z zapisami o poufności, prawie autorskim, wynagrodzeniu itp., jednak nie ma na niej miejsca na mój NIP, jak i na NIP firmy. Czy to coś dziwnego, czy jest w pełni normalne? Nie założyłem jeszcze działalności i nie wiem, czy najpierw
Dziwią mnie trochę ludzie, którzy mają wiedze i x lat doświadczenia w jakiejś sensownej branży i chcą się przebranżowić na programiste, tylko z powodu zarobków. Przecież 100 razy lepiej pod względem wysiłek/efekt jest wykorzystać tego expa i rozwinąć własną działalność w tej branży niż startować od zera w progr. Change my mind.
#programista15k #it #programowanie #praca #pracait
@ElTalento: swoje robią też reklamy kursów i bootcampów, które reklamują się zarobkami 13-15k zł po 3-6 miesiącach nauki i benefitami typu praca zdalna, elastyczne godziny pracy, milionami wolnych etatów i ogromnym niedoborem pracowników.

Z iloma ja znajomymi gadałem, którzy chcieli iść na takie kursy, bo co to jest zainwestować te 10 tys. jak po zakończeniu kursu będą zarabiali 15k. Kilku z którymi gadałem, gdy im odradzałem powiedzieli, że po prostu boję
#anonimowemirkowyznania
Moim zdaniem odpowiednio duże zarobki są w stanie wyciągnąć każdego z przegrywu. No bo weźmy takiego #programista15k netto.

- Za 3k wynajmie już fajne lokum praktycznie w każdym mieście
- 1k na jedzenie wystarczy spokojnie
- 1k powiedzmy na jakieś tam stałe opłaty/leki itp.

Zostaje 10k za które można naprawdę sporo zdziałać. Jeśli brak seksu leży mocno na bani to można sobie znaleźć utrzymankę na #sponsoring za powiedzmy 4k lub przeznaczyć
@AnonimoweMirkoWyznania: Tantal też nie był przegrywem. Ale umierał z pragnienia stojąc po kostki w wodzie.
Chlopie, kobiety sypiają z kim chcą a hajtają się z kim mogą.
Można mieć i 30k, 100k. Możesz mieć Bentleya continentala z 2021 i wciąż czuć trwogę przed zagadaniem. Nie wszysyc są dynamiczni. Inni są jak np. ja - przez komunikator nie robią roboty, za to w realu są mistrzami każdego spotkania.
Ludzie są różni, przegryw
@SaintWykopek: ja wg wykopowych standardów do aktualnej stawki powinienem dojść w 2 lata od startu grzebania w programowaniu, a doszedłem po 7. Głównie przez niską samoocenę, słuchania się porad typu "po co chcesz zmieniać", "trzymaj robotę jak najdłużej tu gdzie jesteś" ze strony ojca i paru znajomych. I się zasiedziałem, ale odważyłem się korzystać z okazji. Rok temu zmieniałem firmę ze względu na pracę w rzeczach, które mają 3% udziału w
#programista15k #pracbaza

Ja to jest z tymi certyfikatami w IT?
wykułem się z dumpów i pozdawałm egzaminy z AWS i Azure. Teraz nie mogę sie opędzić od rekruterów. Na środę mam 2 rozmowy, na czwartek i piatek po jednej.
Dotychczas robiłem w innj technologii i bardziej od strony projektów. Ciekawe jak szczegółowe będą pytania tchniczne ;)

Plusujcie, bede wołał jak mi poszło! Oczekiwania finansowe w jakie celuję to 19k brutto na UOP
@ZaczynamNaZielono: rekruterzy na certy lecą jak muchy na gówno, ale prawda jest taka, że znam paru co certami mogą ocieplać bloki z wielkiej płyty, a tak naprawdę gówno potrafią i robią dalej studencki kod i ładują choinki z ifów do repo nawet jak Bożego Narodzenia nie ma. Certy mają znaczenie tylko dlatego by firma mogła dostać plakietkę partnera MS (coś jak "dzielny pacjent", ale na klientów działa), bo żeby coś takiego
#anonimowemirkowyznania
Co myślicie o live codingu na rozmowie rekrutacyjnej? Mnie na samą myśl już łapie stres, mam już ponad 1 rok komerycjnego doświadczenia i powoli rozglądam się za nową pracą, ale to co mnie właśnie blokuje to perspektywa live codingu. Strasznie mnie to stresuje, dużo bardziej wole zadanie do domu, gdzie mogę usiąść spokojnie z googlem i bez ciśnienia i limitu czasu, coś napisać, a potem ewentualnie tylko rozmowa techniczna. Boję się
@AnonimoweMirkoWyznania: ja z kolei w drugą stronę. Zadanie domowe zajmuje za dużo czasu, zwłaszcza, jeśli masz je wykonać w technologii, z którą nigdy nie pracowałeś. A nawet zlecić je komuś innemu. Lepszy taki live coding jak na moje bo sprawdza również jak umiesz pracować w stresie plus pokazuje rzeczywisty skill i wydaje mi się, że trudniej jest oszukać rekrutera zwłaszcza jak kamerki są włączone bo np. widać czy kandydat zerka na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@xiv7: Wiesz ile razy programista słyszy te same kretyńskie pytania w koło? Jeśli ktoś wchodzi z pytaniem jak zacząć programować i zarabiać 15k to ciężko to traktować poważnie, tak samo jak mam pomysł na apke, potrzebuje programisty xD dzielimy się 50/50.
Natomiast na konkretne pytania techniczne uzyskasz odpowiedź bez problemu. Programiści to często bardzo mili ludzie, tylko są uczuleni na leni i ignorantów.
Swój pierwszy większy projekt napisałem po 2 miesiącach
@xiv7: a to akurat mogę Ci wytłumaczyć, programiści zwykle są bardzo pomocni, całe programowanie krąży wokół pomocy sobie nawzajem, są miejsca jak np. stackoverflow, gdzie programiści sobie pomagają w rozwiązywaniu problemów, pomagają początkującym się odnaleźć, tworzą masę darmowych treści, blogów, kursów, tworzą otwarte oprogramowanie, aby pomóc innym.

Programiści ogólnie bardzo lubią pomagać innym, tłumaczyć coś komuś, uczyć, ale jeśli osoba pytająca sama się zaangażuje. Jeśli ktoś zada konkretne pytanie, sam coś
Dobra, byl rant o #!$%@? CV juniorow, miejscach w Europie gdzie placa najwiecej (wciaz aktualny, dodajcie 10-20% bo inflacja), jak zrobic ciekawe portfolio jako junior i sie nie narobic oraz droga pantoflowa podsylalem niektorych z Was na oferty pracy za 150-250k EUR/y, wiec #chwalesie bo 2 rodzynkow sie dostalo i koszą kase o jakiej w zyciu nie snili (70k i 85k/mc z 5-7 yoe)

Z racji tego ze #programista15k to niska
@zarev: spoko ale co do tego:

Obojetnie, nie ma to az takiego znaczenia chyba ze klepiecie w PHP lub Ruby


To jest zupełnie na odwrót, w Ruby mało kto piszę, jest mnóstwo mnóstwo projektów które trzeba utrzymywac => bardzo duże ssanie na wszelkich midow/seniorow. Np. w python na jedno stanowisko midowe masz 100 zgłoszeń, na jedno stanowisko w Ruby jest to średnio 1.5 zgłoszenia.

Sam po 3 latach znalazłem opcje za
@Pozytywny_gosc:
Przed rozmowa:
1. Znalezc kogos innego projekt i poznac go od deski do deski bys mogl go opisac od A do Z, nie musi byc nawet z Twojej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Nauczyc sie opowiadac o pracy w zespole w przekonujacy sposob, ie zamiast uzywac "one developer" nazywaj ich po imieniu, opisuj sytuacje pelny emocji jak gdybys naprawde to przezyl a nie tylko sciemnial
#anonimowemirkowyznania
DB Admin 16k brutto UoP here, 8 lat expa( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oracle Database/PostgreSQL, wiadomo bash/python, Jenkins, Docker, Kubernetes też ogarniam.
Analizuje trochę rynek #pracait #warszawa
W aktualnej korporacji(bank) już 4 lata pracuje. Pracuje full-remote, od startu pandemii, ale już zostaje tak na stałe.
Widzę, że jakbym się zakręcił za zmianą pracy, to pewnie udało by się gdzieś wyrwać +2-3k brutto względem tego co mam aktualnie.
Raczej
źródło: comment_16501486660EoFWklCizO35i4sfj9Ce9.jpg
#anonimowemirkowyznania
#ama bogaty #przegryw. #chcepogadac, pytajcie o wszystko

30 lat, #szwajcaria, nigdy nie ruchałem, zarobki 12k franków na rękę jako senior #programista15k. Nie mam znajomych. Divami się brzydzę. Zarobki nigdy nic mi nie pomogły jeśli chodzi o kobiety, zawsze bawią mnie różni "kołcze", jak mówią, że to coś daje

Miejsce zamieszkania #zug, miejsce pracy #zurych. Nigdy nie byłem w pubie czy klubie.

W skali Ruhensteina 1-2/10
zarobki 12k franków na rękę


@AnonimoweMirkoWyznania: Ale te 12k w Szwajcarii to nie jest jakiś ewenement. Do tego dochodzi kwestia pochodzenia czyt. Szwajcarka nie poleci na Polaka nigdy.

Jakbyś te 12k franków ogarniał będąc w Polsce to zupełnie inna sprawa. Z tym że będąc 1-2/10 to nic nie pomoże aczkolwiek pewnie masz #!$%@?ą samoocenę a tak naprawdę jesteś przynajmniej 4-5/10.
Chyba już wiem skąd fascynacja kuców zarobkami #programista15k w IT xD

Po prostu to są często ludzie których starzy są klasą robotniczą i #!$%@?ą za 2400 netto, synka kuca wysłali na polibudę (synek idź na inżyniera kurrrr) i potem kuc jest w #!$%@? pod wrażeniem jak za klepanie kodu na juniorze 5k dostanie bo nikt w jego rodzinie na podlasiu takiej wypłaty nie widział xD

#zarobki #pieniadze #takaprawda #pracait
Smutne, że po trzydziestce #pieniadze nie są już żadnym boosterem do atrakcyjności u #rozowepaski . Jak zarabiasz 10k jako młodzian zaraz po studiach to jeszcze robi to na kimś wrażenie. Jak jesteś po trzydziestce i zarabiasz 15k #programista15k lub nawet 20k to już na nikim nie robi wrażenia. Jak dwudziestolatek kupi sobie sportową furę za 200k to jest WOW i młode laski na to lecą, jak to samo zrobi facet po 30-tce
Księgarnia Ebookpoint przeceniła (mniej lub więcej) ponad 42 tys. e-booków i audiobooków. Głównie publikacji informatycznych z Wydawnictwa Helion, ale też sporo innych. Można też stanąć do walki o jeden z czytników PocketBook. Tu opis akcji i pełna lista tytułów objętych promocją: http://cyfranek.booklikes.com/post/4955441/promocja-wielkanocny-kiermasz-ksiazkowy-w-eboopkoint-ponad-42-tys-pozycji-taniej
#cyfranek -->> obserwuj/czarnolistuj
#ebookpoint #ebook #programista15k #pocketbook #czytajzwykopem #programowanie
źródło: comment_1650024023Y1Vprgj9uzxNNUAKRRo0J6.jpg
Znajomek którego mentorowałem od 1.5 miesiąca typu "od prawie totalnego zera do 1 pracy testera" dzisiaj dostał pracę jako Junior QA. Tak chłopaka wyszkoliłem, że testerzy którzy go rekrutowali powiedzieli, że wiedzowo to spokojnie regular.
Więc jestem dumny jako nauczyciel.
#testowanieoprogramowania #pracait #programista15k #pracbaza #qa #chwalesie
źródło: comment_1650020675dmqmA10pLENCKK1X7WCPkV.jpg