Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DeoLawson

DeoLawson

Dołączył 8 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10433
  • Znaleziska 2720
  • Mikroblog 7713
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 67
Peptalk
Peptalk
Peptalk
przedwczoraj, 10:50:42
  • 0
#banki #bankowosc #kartakredytowa #oszczedzanie #pieniadze

Cześć, jaki bank i ofertę polecacie dla kart kredytowych w Polsce? Po przeniesieniu Citi do Velo, chciałbym założyć nową w miejscu gdzie będą jakieś dodatki np. nagrody Bezcenne Chwile/Cashbacki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson przedwczoraj, 12:45:24 via Wykop
  • 0
@Peptalk: Ja mam w pekao głównie ze względu na mile, ale w sumie polecam, są jacyś fachowcy w cenie, jakieś podstawowe ubezpieczenie podróżne, mille. Dodatkowo pekao ma też zajebistą złota debetowke walutową że śmiesznymi wymogami.
  • Odpowiedz

397

Biznes: Hennig-Kloska dokonuje egzekucji przemysłu drzewnego

Biznes: Hennig-Kloska dokonuje egzekucji przemysłu drzewnego

Rządowy proces konsultacyjny dotyczący przyszłości polskich lasów i gospodarki leśnej ma charakter wyłącznie fasadowy. Decyzje Ministerstwa Klimatu i Środowiska zapadły za zamkniętymi drzwiami alarmuje Koalicja na Rzecz Polskiego Drewna w stanowisku, które przekazano portalowi wGospodarce.pl. Poni

cogitos
z
wgospodarce.pl
dodany: 19.06.2026, 15:02:08
  • 50
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
DeoLawson
DeoLawson 20.06.2026, 12:11:20 via Wykop
  • 2
@Ociec2: @Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz Polskich lasów nie można prywatyzować xD Co z tego skoro to jest de facto oddzielne księstwo w państwie Polskim? Oni nawet nie muszą wypłacać swojego zysku do skarbu państwa, mogą wszystko wrzucić w premie xD

65

Lek. Damian Patecki napisał, ile zarabia

Lek. Damian Patecki napisał, ile zarabia

tl;dr 300 zł / godzina. "W publicznym systemie w miesiącu zwykle przepracowuję od 50 do 80 godzin. Moja stawka to 300 zlotych za godzinę. Pracuję na kontrakcie."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 12:51:25
  • 30
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    lekarz
DeoLawson
DeoLawson 20.06.2026, 07:01:35 via Wykop
  • 0
300 zł za godzinę to jest dość normalna stawka dla lekarza na b2b, tyle zarabiają lekarze rodzinni/pediatrzy w moim wiejskim ośrodku zdrowia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
19.06.2026, 09:10:43
  • 0
Denerwuje mnie, ze zawsze pod pretekstem "czynnika" typu susze, cieśniny, posiedzenia, jakies czynniki podowe w egzotycznyn kraju oddalonym o jakieś 3000 km to w Polsce mamy wszystko praktycznie najdroższe na świecie.

Tylko dlatego ja muszę płacić tak drakońsko za wszystko mieszkanie, kredyt, jogurt, subskrypcje, że kiedyś przed wojną i po wojnie polskie nieudaczne elity dały się tak sfrajerzyć, i że zostało dogadane, że przetrwamy, ale będziemy musieli tyrać na cały świat i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 19.06.2026, 11:02:42 via Wykop
  • 2
@MakiawelicznyAltruista: Co to za wynurzenia z d--y, polska jest naprawdę tanim krajem.
  • Odpowiedz

2762

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Pełny zakaz pracy jednocześnie w publicznym systemie i w prywatnej popiera jedynie 15 proc. lekarzy. Ograniczyło by to możliwości okradania Polaków. Większe poparcie mają rozwiązania porządkujące. Jakie? Przede wszystkim wzrost wynagrodzeń w sektorze publicznym. Jeszcze im mało!!!

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 17.06.2026, 10:20:59
  • 275
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
DeoLawson
DeoLawson 17.06.2026, 11:49:48 via Wykop
  • 116
Tego nikt nie zrobi, bo 80% wizyt prywatnych jest po to żeby doktorek wcisnął na zabieg że skrócona kolejka xd
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

388

Afera z nowym Jaecoo 8. Dynamica Kraków odmawia naprawy auta

Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy rozważają zakup nowego samochodu marki JAECOO lub OMODA, a w szczególności zakupy w salonie Dynamica w Krakowie (ul. Wadowicka 3). Kupiłem fabrycznie nowe Jaecoo 8 (rok produkcji 2026). Samochód miał być bezpiecznym, komfortowym autem dla rodziny. Niestety, w au

mieczyslaw-straczek
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 12:46:59
  • 198
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    jaecoo
  • #
    omoda
  • #
    prawo
  • #
    krakow
DeoLawson
DeoLawson 15.06.2026, 18:26:17 via Wykop
  • 1
Klasycznie, zeilonka sie zesrała. Mam nadzieję, że Jaecoo pozwie cie na taką kwotę, że wnuki będą spłacać.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

slgdfhsdhjfbs
slgdfhsdhjfbs
slgdfhsdhjfbs
15.06.2026, 11:17:31
  • 2
#gielda #finanse #inwestycje
Inwestujecie w ramach Fundacji Rodzinnej?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 15.06.2026, 13:11:05 via Wykop
  • 0
Mega mnie dziwi, że te fundację są tak mało popularne, mając te 100k to bez sensu, ale jak masz majątek w sumie nie jakiś wielki, na poziomie bańki, to zaczyna się robić no brainer. A już biorąc pod uwagę że majątek fundacji jest chroniony przed egzekucją to już w ogóle xd
  • Odpowiedz

462

Będzie kontrola po sprawie doktora z pensją 1,6 mln zł. Wiceprezydent Warszawy:

Będzie kontrola po sprawie doktora z pensją 1,6 mln zł. Wiceprezydent Warszawy:

Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta Warszawa. "Lekarze mówią, że takie wysokie zarobki to są wyjątki od reguły. [...]" "Nie pani redaktor, to jest reguła. Szczególnie jeżeli chodzi o pewne specjalizacje. Wyjątkiem od reguły są niskie zarobki."

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 15.06.2026, 06:16:05
  • 74
  • #
    zdrowie
  • #
    finanse
  • #
    lekarz
  • #
    prawo
  • #
    polityka
DeoLawson
DeoLawson 15.06.2026, 07:29:19 via Wykop
  • -1
@observat0r: Kasa z prywaty jest tylko dlatego że jednocześnie możesz pracować w publicznej służbie zdrowia i wciskać swoich pacjentów na ofpowiednie terminy zabiegów. Powinno być jak w Niemczech, albo prywata albo publiczna praktyka.

9

Wiemy, ile pieniędzy na zdrowie w 2027 r. "Jesteśmy wciąż na ścieżce do katastro

Wiemy, ile pieniędzy na zdrowie w 2027 r. "Jesteśmy wciąż na ścieżce do katastro

W przyszłym roku na zdrowie rząd musi wydać minimum ok. 237,8 mld zł. Budżet państwa będzie musiał dodatkowo zasilić kas

starnak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 13.06.2026, 05:50:01
  • 5
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    finanse
  • #
    budzet
  • #
    nfz
DeoLawson
DeoLawson 13.06.2026, 06:19:34 via Wykop
  • 5
NIE STARCZY NA PENSJE. !!!!11111 Trzeba zwiększyć podatki robakom na umowach o pracę, drugi próg od 60 tys xD Tymczasem lekarze od milionowych przychodów dalej będą płacić 15% podatku i składkę zdrowotną na poziomie człowieka na średniej krajowej
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

25

Praca w Polsce nie popłaca? Inne dochody rosną szybciej niż pensje

Praca w Polsce nie popłaca? Inne dochody rosną szybciej niż pensje

W 2025 r. dochody polskich gospodarstw domowych trzeci rok z rzędu zwiększyły się wyraźnie bardziej niż ich wydatki. Głównym źródłem poprawy sytuacji materialnej Polaków nie był jednak wzrost płac. Szybciej rosły dochody ze świadczeń społecznych, pracy na własny rachunek i działalności rolniczej.

Victor_Manzon
z
money.pl
dodany: 08.06.2026, 00:34:26
  • 25
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    pracbaza
  • #
    polityka
DeoLawson
DeoLawson 08.06.2026, 04:06:35 via Wykop
  • 35
A jak ma być skoro podatek od każdej dodatkowo zarobionej złotówki dla osoby w drugim progu podatkowym to 58% xddd Tymczasem podatki od najmu ryczałciki itd to przeważnie 10-15%, a podatek belki to 19% ? Ten kraj jest dojony przez ludzi którzy doszli do jakiegoś majątku, nawet pracą w latach kiedy było to możliwe. Młodzi na etacie jedyne co osiągną to możliwość sponsorowania zagranicznych studiów dzieciom elity
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DeoLawson
DeoLawson 11.06.2026, 10:18:21 via Wykop
  • 0
@cyprianos: w---------j

1348

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
okoboji
okoboji
09.06.2026, 09:08:28
  • 1
ale ten mbank to jest gowno, potrzebuje 15k euro wyplacic i jeżeli złożę zlecenie dziś to wypłacą mi tą kasę ZA TYDZIEŃ we wtorek, co za żenada

przelew do innego banku w UE - wyslany teraz będzie jutro XDDD

w innych bankach też tak jest? ewentualnie jak wyplacic kase bez prowizji? mam revolut

#mbank #banki #pieniadze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 09.06.2026, 09:10:29 via Wykop
  • 1
@okoboji: Wypłaty w euro przeważnie na następny dzień w bankach które mają normalne placówki. Przelewy do innych banków w UE są czasochłonne.
  • Odpowiedz
Cyberdyne
Cyberdyne
07.06.2026, 12:44:00
  • 23
Ryan Brinkman, starszy analityk JP Morgan Chase przez lata doradzał sprzedwać akcje Tesli a JP Morgan w tym czasie je skupował.

Właśnie zwiększyli swoje udziały do 47mln akcji o waryości 17mld$.

Sukcesywnie obniżali rekomendację do ceny 145$. Obecnie rekomendują neutral / hold z celem cenowym 475$ 🤣

#tesla #tsla #gielda #elonmusk #ciekawostki
Cyberdyne - Ryan Brinkman, starszy analityk JP Morgan Chase  przez lata doradzał sprz...

źródło: 1000101855

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 07.06.2026, 14:31:01 via Wykop
  • 1
@Cyberdyne: W ramach ciekawostki kiedyś na GPW była notowana taka spółka cdc. Dział analltyczny jp Morgana rekomendował sprzedaż bo groźba bankructwa. Dział asset management morgana kupował ich akcje. Cedc zbankrutowało xdd
  • Odpowiedz
kolicuch
kolicuch
07.06.2026, 12:22:12
  • 1
Czy jest szansa, że popularność gotówki drastycznie zmaleje w ciągu kilkunastu lat?
Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas regularnie nosiła przy sobie gotówkę. Dziś wiele osób potrafi przeżyć cały miesiąc płacąc wyłącznie telefonem lub kartą.W dodatku są jeszcze te implanty płatnicze, wydaje mi się że mało popularne ale istnieją.
Coraz więcej sklepów, automatów i usług działa bezgotówkowo.Nawet w kioskach których zostało już niewiele są terminale płatnicze.
Z drugiej strony gotówka daje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 07.06.2026, 12:44:16 via Wykop
  • 0
@kolicuch: W Polsce szara strefa to 20% realnej gospodarki, a rządy aktywnie ja wspierają więc jakie wyparcie gotówki xd
  • Odpowiedz

3

InPost zwiększa inwestycje we Francji do 1,4 mld euro

Grupa InPost poinformowała w poniedziałek, że zwiększy inwestycje we Francji do 1,4 mld euro, czyli o 500 mln euro.

washington
z
bankier.pl
dodany: 02.06.2026, 09:27:39
  • 1
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
DeoLawson
DeoLawson 02.06.2026, 09:58:33 via Wykop
  • 0
inposcik jest we Francji nierentowny xD inwestycje zasponsorują tym co zarabiają na polskim rynku wiadomo dzięki komu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kempes
Kempes
31.05.2026, 06:57:42
  • 9
#polska #finanse #pracbaza #emerytura

Co rozwala polski system emerytalny? Stawiam tezę, że są to EMERYTURY UPRZYWILEJOWANE, które są pozostałością po PRL. Ty "zwyklaku" tyrasz 40 lat na swoją emeryturę, kiedy ktoś inny musi tylko 15-20 lat...
Kempes - #polska #finanse #pracbaza #emerytura 

Co rozwala polski system emerytalny?...

źródło: ghjfgyhrtyrtytrytry

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 31.05.2026, 07:01:09 via Wykop
  • 0
@Kempes: To jest % liczby emerytów. Chciałbym zobaczyć ile to jest % kwoty wszystkich emerytur. Ale tego nie zobaczymy bo lobby złożone że służb i górników nie da sobie wyrwać tych danych
  • Odpowiedz
mowieprawde
mowieprawde
29.05.2026, 12:21:43
  • 0
#kredythipoteczny
Czy to normalne że doradca kredytowy wymaga od klienta dostarczenia płatnego raporu BIK?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 29.05.2026, 16:45:50 via Wykop
  • 0
@mowieprawde: Jeśli nie miałeś hipo, ani innych kredytów to doradca do zmiany bo upierdliwy
  • Odpowiedz
Kgkab99
Kgkab99
Kgkab99
27.05.2026, 10:57:46
  • 0
#big4 #korposwiat #pracbaza

Cześć Mirki,

Zaprosili mnie na rozmowę (staż) do big4 w dziale aktuariatu, macie jakieś tipy jak przygotować się do rozmowy oraz jakie bardziej techniczne pytania mogą zadać? Dodam, że nie jestem po studiach związanych z finansami i jestem całkiem zielony w tej kwestii, ale chciałbym zdobyć minimalną wiedzę potrzebną do dostania tej pracki,

Z góry dzięki i pozdrawiam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 27.05.2026, 11:02:06 via Wykop
  • 1
@Kgkab99: A jesteś chociaż po matmie? W aktuariacie liczy się matma a nie finanse
  • Odpowiedz
adamek07
adamek07
27.05.2026, 07:39:24
  • 0
#ppk #inwestycje

Jestem newbie w ppk, rozumiem że bez mojego udziału pieniądze i tak pracują i są automatycznie lokowane w tzw. Funduszu Zdefiniowanej Daty?

Czy jest jakieś wiarygodne źródło informacji które polecacie odnośnie wyboru funduszy na inny o wyższym lub niższym poziomie ryzyka?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeoLawson
DeoLawson 27.05.2026, 08:02:25 via Wykop
  • 3
@adamek07: jeśli nie zrobisz nic to kasa będzie po prostu inwestowana w fundusz o zdefiniowanej dacie twojej emerytury. Jeśli chcesz to możesz się bawić w przelewanie między funduszami ręcznie. generalna zasada jest taka że im późniejsza data tym więcej akcji w portfelu funduszu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 02.12.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 20.05.2021

    Mikroblogger
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking