Wpis z mikrobloga

Dziwią mnie trochę ludzie, którzy mają wiedze i x lat doświadczenia w jakiejś sensownej branży i chcą się przebranżowić na programiste, tylko z powodu zarobków. Przecież 100 razy lepiej pod względem wysiłek/efekt jest wykorzystać tego expa i rozwinąć własną działalność w tej branży niż startować od zera w progr. Change my mind.
#programista15k #it #programowanie #praca #pracait
  • 25
@ElTalento: swoje robią też reklamy kursów i bootcampów, które reklamują się zarobkami 13-15k zł po 3-6 miesiącach nauki i benefitami typu praca zdalna, elastyczne godziny pracy, milionami wolnych etatów i ogromnym niedoborem pracowników.

Z iloma ja znajomymi gadałem, którzy chcieli iść na takie kursy, bo co to jest zainwestować te 10 tys. jak po zakończeniu kursu będą zarabiali 15k. Kilku z którymi gadałem, gdy im odradzałem powiedzieli, że po prostu boję
Change my mind


@ElTalento: nie zamierzam, bo imo dużo w tym prawdy w wielu przypadkach, jednocześnie myślę że ludzie myślący o zmianie branży zwykle raczej nie są pasjonatami w obecnej.

Natomiast robienie po 2h dziennie za kosmiczne stawki jest trochę bardziej odległą perspektywą dla kogoś kompletnie poza tematem niż wielu by chciało wierzyć, a i dobre stawki potrafią blaknąć w porównaniu z przedsiębiorcami którzy dobrze się zakręcili nawet w dziwnych dziedzinach,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElTalento: Tylko weź pod uwagę, że działanie w innej branży wymaga zwykle ogromnych nakładów finansowych. I jednak niewielu pasuje, żeby zaczynać od sporego kredytu, szczególnie przy obecnych odsetkach.
@Wap30: @Kontestator: widzę sporo kolegów, którzy otworzyli coś własnego bez wykształcenia i mają hajsy po 20-30 koła albo więcej. Widać po tym co montują, kupują, remontują, termomodernizują bez kredytów.

Wystarczyło skończyć lub nie liceum. Pójść gdzieś do roboty i po 3-5 latach robić to samo co w robocie ale na własną rękę. Na start zwykle potrzebowali 100 koła
@ElTalento: nie każdy specjalista dantade prowadzić działalność
W zasadzie prowadzenie tej działalności to ogarnianie wszystkiego tylko nie bycie tym specjalistą.

Ja mam kuzyna, mistrz CNC po najgorszej zawodówce świata, ale zdeterminowany i co?
8 lat robienia na etacie i od kolejnych 8 lat rozwija swoją działalność. Obecnie obroty rzędu 10mpn zł rocznie.

Z drugiej strony znam wielu specjalistów gdzie im własną działalność nie siadła i wrócili na etat. A to trzeba
@ElTalento: Często osoby są do tego zmuszane przez życie. Pracują sobie w swoim zawodzie zarabiając X, ale potrzebują zarabiać 2*X, gdzieś tam usłyszeli że programiści mają 15k i biegną nie wiedząc że to sporo lat rozwoju za znacznie niższe stawki.
@Jednorybek: dodawałem ostatnio wpis jak znaleźć taką robotę - trochę żartobliwy ale w sumie to naprawdę działa. Także dowolne finansowe korpo, firma 1000+ będzie miejscem z taką robotą jeśli tylko nie trafisz pechowo na ciężki projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
widzę sporo kolegów, którzy otworzyli coś własnego bez wykształcenia i mają hajsy po 20-30 koła albo więcej. Widać po tym co montują, kupują, remontują, termomodernizują bez kredytów.


@Vanguard1990: No a ilu innych otworzyło coś własnego i rypie za pieniądze które są fajne tylko jeżeli nie patrzy się na liczbę przepracowanych godzin? Ilu otworzyło coś własnego i dobiło co najwyżej do zarobków porównywalnych z fachowcami na etacie, ale za to z wszystkimi
@poprostumort: 100k na używany samochód HDS. Który zawsze możesz sprzedać. Większość ze znajomych coś przy slupach robi. Na osiedlu już stoją 3 HDSy a wszyscy pracowali u tego samego większego pracodawcy. Teraz mają po 2-3 pracowników

A ilu a ilu jak nie czujesz, że Ty dasz radę to nie zabieraj się za cokolwiek na własną rękę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Porównywalne porównywalne z fachowcami. A nie rozkminiłeś,
A ilu a ilu jak nie czujesz, że Ty dasz radę to nie zabieraj się za cokolwiek na własną rękę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Vanguard1990: Ale to Ty dzwonisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty proponowałeś "cokolwiek na własną rękę" zamiast przebranżowienia się. A dla większości przebranżawiających się to nie jest żadne rozwiązanie bo oni nie nadają się do pracy pozaetatowej.

. A nie
@poprostumort: ja dzwonię ale nigdzie nie napisałem, że każdy może. W ogóle nie zastanawiam się nad ludźmi co mają dwie lewe ręce i brak chęci do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tak samo jak nie każdy da radę obsłużyć ciężarówkę lub o zgrozo koparkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a dzwonię ale nigdzie nie napisałem, że każdy może.


@Vanguard1990: Cytując:

Wystarczyło skończyć lub nie liceum. Pójść gdzieś do roboty i po 3-5 latach robić to samo co w robocie ale na własną rękę. Na start zwykle potrzebowali 100 koła


A w temacie:

W ogóle nie zastanawiam się nad ludźmi co mają dwie lewe ręce i brak chęci do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°).


To wyłazi Ci