Kto już po pierwszej kawie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END
Remote Frontend Developer | Randlab | 13,5-18,5k
https://crossweb.pl/job/4rMr3
Senior Vue.js Developer | Strix | 15-20k
https://crossweb.pl/job/5xV7N

BACK-END
Senior Magento Backend Developer | Strix |
źródło: comment_16498343636Gr7XMKQFm5B6EcOjNgIiT.jpg
@yupitr: Szczerze, jeśli pipeline zajmuje kilka godzin, to nie wyobrażam sobie żeby było inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wcale nie musisz brać jakiegoś high priority taksa jako zapchaj dziury. Wtedy, jeśli się okaże że coś jest nie tak z Twoimi zmianami, ten drugi task może spokojnie sobie poleżeć i poczekać na swoją kolej.
@groman43: u nas robimy PR, który nie jest mergowany od razu, bo musi przejść jeszcze przez testy i CR, więc po stworzeniu PR po prostu bierzemy kolejnego taska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś pipeline trwał ~60 minut, udało nam się zoptymalizować do ~25 ale musieliśmy zmienić podejście do tego, bo zdarzały się osoby, które robiły merge i te 25 minut traktowali jako dodatkową przerwę w pracy, "bo
Powiedzcie mi Drodzy taki #scrum master. Po co to chodzi? Na co to żyje?

Będą #sprintyjacka ale niech tam. Mamy od paru miesięcy nową masterkę-akrobatkę. Baba jak to baba albo nie chce albo nie może albo boli ją głowa.
Daily na których była na palcach 1 ręki do policzenia. Nie ogarnia na czym polega nasza praca i jej specyfika mimo że były próby tłumaczenia. Jak jest planowanie program increment (wysokopoziomowe dla 6
Dzisiaj krótki poradnik dla #programista15k jak zarobić i się nie narobić. Są to moje przemyślenia po latach pracy, obserwacji i rozmów ze środowiskiem.

Niestety ten sposób ma dwie wady - po pierwsze nie zarobicie naprawdę grubej kasy. Mówimy raczej o czymś w okolicach 12k na rękę niż tych magicznych 20-30 (dlaczego, o tym za chwilę). Co za tym też zasadniczo idzie, nie rozwinięcie się jako programista (chyba że wykorzystacie "wolny czas" na
@elf_pszeniczny: Dodatkowo największe łamagi organizacyjne nazywają wtedy to swoje dzieło "skramem", i biedne mirki potem krzyczą, że cała ta zwinność polega na "#!$%@? w sprintach", gdy tak naprawdę żaden z elementów ich "procesu" nie podlega negocjacji ani nawet dyskusji... A jak zapytać potem takiego, gdzie w ich procesie jest miejsce na "transparentność, wgląd i adaptację" to odpalą tylko "z tym scrumem to jak z hehe komunizmem, bo wicie, to nie był
Hej #programowanie!

O czystej architekturze słyszał pewnie każdy, jak to zwykle z buzz-word'ami w naszej branży.
Jak trudno jednak jest wdrażać to podejście i powiązane z nim praktyki niekoniecznie często się zastanawiamy.
W najnowszym odcinku naszego podcastu mieliśmy przyjemność rozmawiać z człowiekiem, który na CleanArchitecture zjadł zęby. Nicolas de Boose - tech lead z kilkunastoma latami doświadczenia, w przeszłości również CTO, z czego świadomie ustąpił (o czym opowiada w odcinku).
O
Resource managent po polsku:
Grudzien:
-dzien dobry fortySeven, masz tutaj 8% podwyżki
-ale ja chce 15%
- masz 8%, na wiecej nie ma budzetu, przyjdz w marcu

Marzec: magiczny papier-wypowiedzenie. Nagle w 48hbudzet na +40% od aktualnej stawki jest, renegocjacja umowy z klientem zrobiona, i nawet nowe greenfieldy sa xD

A teraz wydadza fhui na szukanie nowego seniora, bo im bylo szkoda paru zlotych

#programista15k
@patchupdate myślę, że biorąc pod uwagę dynamikę dzisiejszego rynku pracy aby osiągnąć optylamalne efekty kształcenia oraz ubiegać się o pracę w topowych międzynarodowych firmach powinna ta osoba skorzystać z naszego kursu "od debila do bankruta - python dla dla opornych" za jedyne 350tys zł rozbite na 25 lat. Polecam Oskar Dewopsowski.
@patchupdate: Kurła - 6 lat temu jako Luxoft braliśmy z ulicy za darmo, a po jakimś krótkim czasie i pierwszym odsiewie kandydatów do job change zaczynalśmy płacić za samą naukę pod warunkiem podpisania lojalki.

Kilku kandydatów z takiego zakrętu życiowego już jest seniorami, a jeden nawet architektem, którego sam pomagałem układać.

Teraz trzeba płacić za naukę? No kurde :)
Likwidacja ulgi dla klasy średniej to dobra wiadomość dla przedsiębiorców mimo, że to nie ich miała dotyczyć wspomniana ulga. W jej miejsce obniżono PIT z 17% do 12%. Z tego powodu warto ponownie przeanalizować opłacalność skali podatkowej. Kolejną zmianą jest możliwość zaliczenia składki zdrowotnej w koszt.

W tym wpisie sprawdzę dla was od jakich zarobków bardziej opłacalny będzie podatek liniowy.

Główna przewaga skali to kwota wolna od podatku wynosząca 30000 zł oraz
źródło: comment_1649681935vtTpBt4swXjj3bEF4V9qI8.jpg
#anonimowemirkowyznania
Rozwalają mnie programisci, którzy pracują za marne stawki, sa tego swiadomi a i tak #!$%@?ą za 2.
Mam kolege w pracy. Zarabia słabo o czym czesto wspomina, a ciagle popedza innych "na juz/na szybko". Na serio z kazdym taskiem tak lata. Wszytsko grubo przed terminem, a jak trzeba to siedzi po godzinach.

#it #programista15k #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
@AnonimoweMirkoWyznania: mnie też rozwalają takie jednostki xDd włażenie Niemcom czy innym hamerykańcom w dupę za psie stawki XD, jakby nie mogli wejść na pierwszy lepszy portal z ogłoszeniami i zobaczyć ile płaci się specom. Tylko takim typom się wydaje, że są za słabi aby zarabiać 3x więcej, że tyle to mają nadludzie. A no i oczywiście do tego dochodzi syndrom P0laka - trzeba udowodnić że B0lagi są najlepsi na świecie i
#anonimowemirkowyznania
Co sądzicie o wejściu do świata IT poprzez data science/big data? Wyczytałem, że to jedna z dróg dla nie-programistów ale czy to nie kierunek dla matematyków/statystyków? Zaczynając od początku - szukam czegoś dla siebie. Skończyłem kierunki ekonomiczne i pracuję w #korpo. Chciałbym spróbować czegoś nowego a firma oferuje darmowe szkolenia na #udemy itp. Mamy też rekrutacje wewnętrzną na różne stanowiska #java #frontend #backend coś z #python i bazami danych. Co
źródło: comment_1649670563f5K2Em16N0OzZdR8Vcom6y.jpg
#anonimowemirkowyznania
Wiem, że porównania języków są z reguły bez sensu, bo zazwyczaj są używane w różnych zastosowaniach(chociaż java i c# mają w miarę podobne). Mimo to zaryzykuję i zadam te pytanie. Dlaczego java jest szkalowana, szczególnie w środowisku c#? Pytam całkiem serio, bo często to widzę w jakichś rozmowach i zazwyczaj nie jest to trolling. Słyszałem różne argumenty za java i c#, ale w sumie nigdy nie widziałem większych konkretów niż "c#
Software Craftsmanship Sunday vol.83 – /r/Place, Rust, Crystal, Elon Musk i DALL-E 2


Na Twitterze pojawił się ciekawy wątek dotyczący wpływu systemu awansów w FAANGu na Open-Source. Jako, że aby awansować, trzeba udowodnić wpływ na wyniki firmy. W związku z tym kontrybutorom dużych projektów bardziej opłaca się wprowadzać nie ficzery najbardziej potrzebne, a te, które dają policzalny wpływ na wyniki firm.

A ja zawsze myślałem, że poniższy obrazek jest prawdziwy, a tu
źródło: comment_1649576077T5FGOCyEVUCPVYMx0Vkf3r.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Articles:

W związku z tym kontrybutorom dużych projektów bardziej opłaca się wprowadzać nie ficzery najbardziej potrzebne, a te, które dają policzalny wpływ na wyniki firm.


To samo jest w przypadku wszystkich innych projektów
Bekę mam ostrą z wykopków walących konia do K O S M I CZ N Y CH zarobków w IT #programista15k

Realia są takie, że dobre zarobki to mają właściciele januszexów albo politycy, a nie małpy od kodowania.

Kiedy wy waliliście konia do skryptów ucząc się języków i frameworków, to Juleczka szalała z Mokebe na Erasmusie, a dzisiaj w HR zarabia tyle samo co wy xD jakie to uczucie?

#praca #pracbaza #
źródło: comment_1649421310hXlTsAto3DolIz3kZmUgZV.jpg
@JanRouterTrzeci:
W pewnej spółce prezesi postanowili zatrudnić asystentkę dla członków zarządu. Oprócz stosownych kwalifikacji, kandydatka powinna mieć 180 cm wzrostu, długie nogi, piękne piersi, blond włosy, itp. Po serii rozmów kwalifikacyjnych została im jedna kandydatka, która spełniała wszystkie wymogi. Zadali jej pytanie:
- Jakie są pani oczekiwania finansowe?
- 12 tysięcy PLN netto.
- Co?! U nas to główny księgowy zarabia tylko 6 tysięcy...
- To ruchajcie księgowego...
@JanRouterTrzeci: czemu typ od klepania CRUDa miałby zarabiać 50k? Tyle zarabiają spece od security, jakieś mózgi od ML, AI, algorytmów ew ludzie na pozycjach managerskich.

Prawda (smutna) jest taka, że taki przeciętny programista średnio nie zarabia nawet tych 15k - parę lat temu to były okolice 8k, teraz jak wklepałem na szybko w pracuj.pl raport widzę że bliżej 12k. Podobny raport widziałem nie tak dawno na Bulldogu, nawet pisałem o tym
źródło: comment_1649422411a2njzR1BsDnFmhE4oLGLO1.jpg
Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Java Cloud Developer | Grape Up | 16-22,1k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
Java Software Developer | Motorola Solutions | 10-16k
https://crossweb.pl/job/dHAQh
Tech Lead Magento Backend Developer | Strix | 18-24k
https://crossweb.pl/job/a7y8X
źródło: comment_1649401917hiZziWFL6VoYHzuGmBYZd8.jpg
Ostatnio bardzo mało siedziałem na tagu i właśnie miałem rozkminę co tam u naszego ulubionego Java developera @jaca_66. Jestem zdruzgotany faktem, że ten obrońca uciśnionych, rycerz na białym koniu walczący z tyranią Oskarków scrum masterów w imieniu wszystkich przegrywów-piwniczaków usunął konto. Czy może mi ktoś wyjaśnić co się stało? Czy kontraktornia go przerosła, #!$%@?ął wszystko i wyjechał w Bieszczady hodować kozy? Czy wydostał się ze sprintowego #!$%@? i triumfalnie odszedł w
Dzisiejszego dnia wpada nieco ofert #pracazdalna, wprost ze #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Senior Python/Web Crawling Engineer (Team Lead) | LARI digital AG 
[Zürich] [85’000 - 115’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/LARI-digital-AG-Senior-PythonWeb-Crawling-Engineer-Team-Lead

Fullstack Engineer (C#, TypeScript, 80-100%) | swisspeers
źródło: comment_1649324172yntfqsq3fQEKZH1OrFzJCN.jpg
#anonimowemirkowyznania
To i ja zrobię ‚coming out’ kredyciarza żeby nie było, że na tagu #nieruchomosci sami spadkowicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kredyt w październiku 2021, stałe oprocentowanie 1.39% na 5 lat.

Generalnie jak COVID walnął to różowa (i jej korpo do dzisiaj wciąż) zakochała się w zdalnym (ja od pierwszego roku studiów zdalnie robiłem #programista15k) więc stwierdziliśmy, że przy stopie 0.1% to kredyt jest dość tani, wybywamy
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie widzę nic o dzieciach. Dostęp do rówieśników, edukacji, rozwijania pasji jest lepszy w mieście. W Polsce już są miasteczka gdzie nie ma nikogo poza ludźmi 50+. Pojedyncze młode osoby to jakieś Karyny pracujące w Żabce, które nie mają kompetencji by gdzieś wyjechać. Mimo pracy zdalnej młodzi nie kwapią się z powrotem na zadupie. Co kto lubi... Jeden lubi jak mu cyganie grają, a drugi jak mu nogi śmierdzą.