Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #php, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Senior Backend Engineer | Frontify 
[St. Gallen] [75’000 - 100’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Frontify-Senior-Backend-Engineer

Senior Software Engineer (Backend) - 100%
źródło: comment_1649236420pbkDkFVDJRbNzv6qfsbXN9.jpg
Cześć Wszystkim! Mamy dla Was najnowszą listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END

Remote Frontend Developer | Randlab | 13,5-18,5k
https://crossweb.pl/job/4rMr3
Senior Vue.js Developer | Strix | 15-20k
https://crossweb.pl/job/5xV7N

BACK-END
Python Developer (Big Data) | Randlab | 13-20k
https://crossweb.pl/job/Bww8e
C++ / Python Developer (R&D) | EXATEL | 12-17k
https://crossweb.pl/job/4AQPy
JAVA
źródło: comment_16492357077NhEmPPtkvoPLp2AaEmC1F.jpg
Jaki język jest najlepszy? - prośba o uzasadnienie w komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(wersja poprawiona)

#programista15k #programowanie
w odpowiedzi na:
https://www.wykop.pl/wpis/64858805/jaki-jezyk-jest-najelpszy-prosba-o-uzasadnienie-w-/
@a5f5c1

jaki najlepszy

  • Assmebler 17.1% (43)
  • Prolog 2.0% (5)
  • Haskell 5.6% (14)
  • Lisp 2.8% (7)
  • Smaltalk 4.8% (12)
  • C 20.6% (52)
  • Fortran 3.2% (8)
  • Cobol 14.3% (36)
  • SQL 8.3% (21)
  • XML 21.4% (54)

Oddanych głosów: 252

#it #programista15k

Eh no stara baba ze mnie a wciąż naiwna. Krótka historia o tym, dlaczego pracując w korporacji, jak to mawiał pewien wieszcz "nie warto było, nie warto było zrobić nic".

W naszym zespole, od zawsze była dziewczyna testerka, która mega ogarniała. Kiedyś na spotkaniu z manago palnęła coś, że chciałaby zacząć się uczyć into webdevelopment. Temat żył przez jakiś czas, umarł, żył znowu - ona się uczyła coś tam sama,
@Niegodnik: o to, że pomimo moich i kolegów sygnałów, nikt kto mógł cokolwiek zrobić w tym temacie nie zrobił nic, żeby zatrzymać pracownicę, w którą zainwestowaliśmy wymierną ilość czasu. Mogliśmy mieć na pokładzie wdzięcznego, zmotywowanego i co ważne wdrożonego w domenę juniora ORAZ testera z ulicy którego ona by wdrożyła, a tak nie mamy juniora, i szukamy testera z ulicy
dlaczego ludzie co chcą zostać #programista15k tak się pytają o naukę programowania i jakieś #bootcamp ? żeby być programistą ostatnie co musisz umieć to programować lol xD

praca 8-16:

8 pobudka
8-9 - śniadanie, kawa, wykop
9-11 - daily, narzekanie na hindusów
11-14 wykop, obiad, wyskoczenie na zakupy, sprawdzenie ile hindusi kodu napisali
14-15 spotkanie zamykające dzień, narzekanie na hindusów
15-16 w końcu czas żeby coś popisać, ale kto zaczyna pracę na
#krakow #elektronika #agh #pracbaza #praca #pracait #technologia #korposwiat #programista15k #studbaza
Jakby ktoś nie miał co ze sobą jutro robić, szuka pomysłu na siebie, na swoja karierę zawodowa albo może po prostu chce posłuchać co to można ciekawego w tym kraju stworzyć to zapraszam na mój wykład na Targach Pracy AGH w Krakowie o godzinie 12:30. Opowiem Wam o najbardziej zaawansowanej technologicznie firmie w naszym kraju, której jestem głównym inżynierem i którą od
Od środy zaczynam nowa pracę a w statej zostaje na godzinowce (o ile mnie jutro nie wyjebią bo miałem czelność powiedzieć kierownicze, że coś źle robi i już zwołała spotkanie z 3 "wspolszefami). I szczerze mówiąc będę ich walił na hajs jak tylko się da, będę dopisywał fejkowe godziny, zaokrąglal pracę 5 minutową do pełnej godziny. Oni dymali pół roku mnie to ja podymam ich.

I uprzedzając pytania, nie sprawdzają mojej realnej
#anonimowemirkowyznania
Czy #programowanie jest trudne? Pytam z ciekawości przez rosnącą od lat popularność i czasem przechodzi mi przez myśl czy samemu nie spróbować. Zawsze goście z IT kojarzyli mi się z typowymi nerdami, którzy 24h siedzą w pokoju :D nie inaczej wyobrażałem sobie programistów, jako takich klasowych kujonów, którzy zawsze byli dobzi z matematyki, chodzili na olimpiady, ogarniali zawsze na lekcjach, zadania z gwiazdką ale byli aspołeczni. Stąd trochę mam obraz programistów
źródło: comment_1649086377ZN3Vjh4N4myPuCv73BmoV5.jpg
PłatkiNaMleku: Generalnie programistą mógłby być każdy. Z tym że nie każdy ma takie same predyspozycje, start i możliwości. Jakby teraz wziąć 3 randomowych gości, zamknąć ich w pokojach na 10h podczas ktorych od pon do piatku mieliby sie uczyc programowania, mieliby zapewnione jedzenie, nie musieliby robic kompletnie nic innego, to kazdy po roku mialby szanse na prace. Oczywiscie ktos z nich moglby ja zlapac juz po pol roku a inny dopiero
@simon999: Zarobki w IT wysokie są nie tylko u programistów. Dwa, ze 1/2 lini to raczej ciężko nazwać IT.
Administratorzy Unix/Linux/Sieci/Storage/Baz/Mainframe/Middleware i pewnie dziesiątek innych środowisk tez świetnie zarabiają do tego dochodzi chmura GCP/AWS/Ażur i wszyscy konsultanci na projektach z outsourcingu. Architekci korporacyjni i ci nie korporacyjni od wszelakich technologii włącznie z telekomunikacja itp. Działek IT jest tyle, że czasami sam się dziwię
@paczelok: i tak i nie. REMOTE zmieniło wszystko. Przed pandemią firmy z USA ale nawet i Europy rzadko kiedy były skłonne zatrudniać ludzi z PL (lub z Europy jeśli mowa o US).
"Pandemia" zmieniła podejscie do tego, co spowodowało, że stawki na rynku europejskim, a co za tym idzie polskim poszły znacznie w górę ponieważ dążą do zbliżenia się z amerykańskimi, które są absurdalnie wysokie.
Software house'y muszą po prostu schodzić
@diarrhoea: Strony są różne i jest ich mnóstwo, działają różnie. Ja osobiście polecam najwięcej poświęcić na LinkedIn, Toptal i może Honeypot. A tak to przeglądać, przeglądać i aplikować.

Podzielone na kategorie:
1) Tablice z profilem i komunikacją z firmą:
- https://www.linkedin.com/
- https://cord.co/

2) Tablice:
- https://swissdevjobs.ch
- https://devitjobs.nl
- https://devitjobs.uk
- https://devitjobs.us
- https://germantechjobs.de/en
- https://angel.co/jobs

3) Profile z odwrotnym aplikowaniem (firmy zgłaszają się z widełkami i pytają o interview)
Cześć Miruny i Mirabelle!
Trochę #chwalesie, ale w tych porąbanych czasach podjąłem nieco ryzykowną decyzję i rzuciłem #pracbaza , żeby spróbować B2B. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i szybko złapałem kontrakt na duże pieniądze jak dla mnie. Więcej niż legendarny #programista15k i teraz mogę zacząć żyć jak człowiek a nie jak robak. Ale jest też minus: większość zleceń mam za granicą ale to sprawia, że mniej kasy przewalam. A największym
Czy jest możliwe otworzenie lokaty w euro w banku za granicą mając rezydencję podatkową w Polsce?
Załóżmy że mam duże oszczędności w euro (ale nie więcej niż 100k e), nie chcę ich na razie wymieniać na PLN, ale chciałbym, żeby pracowały te 3-4% na lokacie. W pl z tego co widzę mało jest takich lokat i są na max 1,5%, a to i tak po spełnieniu dodatkowych warunków typu 'nowe środki'.
Gdzie
Cześć! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Senior Java Cloud Developer | Grape Up | 18,8-28,5k
https://crossweb.pl/job/jES0k
Java Developer | Empik S.A. | 12-15k
https://crossweb.pl/job/8s6zq
Backend Developer | Apptension Sp. z o.o. | 11-17k
https://crossweb.pl/job/nDXYS
Middle/Senior .NET Developers | DataArt
źródło: comment_1648824692cfB9uWNZumXnK3Yg64PGFn.jpg
@Crisu: Poważne firmy same dają teraz duże podwyżki, w normalnym corocznym procesie. Stawki w Polsce w IT wystrzeliły w kosmos w ciągu ostatniego pół roku, do tego polskie łady i inflacja. Same te rzeczy są argumentami za podwyżką, bez niesamowitych osiągnięć. Z pierwszej ręki wiem, że niektóre zagraniczne korporacje w Polsce robiły już nawet i po dwie rundy podwyżek - gdzie łączne podwyżki sięgały nawet 40-50%. Nie mają wyjścia, bo skala
Nie reguluj monitora! To prawdziwe #rozdajo. Sprawdź >>>

Dziś 1 kwietnia, Prima Aprilis, ale to nie żart. To serio prawdziwe rozdajo.
To także start naszej firmy i start przedsprzedaży naszego nowego produktu - StoryPlate od firmy StoryGrave.

Co to takiego?
StoryPlate to tabliczka z kodem QR, która po umieszczeniu na nagrobku czyni go żywym pomnikiem pamięci po zmarłym, i to online!
Wystarczy stworzyć profil zmarłego, dodać tam życiorys, zdjęcia, najważniejsze wydarzenia
źródło: comment_1648805183ur8uGMxaZ4tiLgKCsRXXIQ.jpg
@Sebb521: w dzisiejszych czasach nie ma żadnego znaczenia ile ci to zajęło. Zacząłbyś 3 lata temu i też byś miał teraz tyle. Zacząłbyś 10 lat temu i jest duża szansa, że zajęłoby ci to też 10 lat. Stawki się zmieniły diametralnie w ostatnim czasie. Kompletne szaleństwo jest teraz. Kumpel mi pisał, że zatrudnili w miarę dobrego, chociaż bez szału, mida dzisiaj za 160/h