Co może być lepsze od weekendu? Długi weekend! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zanim wylogujecie się z komputerów zerknijcie jeszcze na najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie
Middle/Senior .NET Developers | DataArt | 16-23k
https://crossweb.pl/job/zcZnT
Java Cloud Developer | Grape Up | 16-22,1k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
Java Software Developer | Motorola Solutions | 10-16k
https://crossweb.pl/job/dHAQh
Mid Magento Backend
źródło: comment_16500074034G37mfiGkTQ3MtJIzO4yxp.jpg
#anonimowemirkowyznania

TLDR: jestem inż. IT, nigdy nie pracowałem w zawodzie, prowadziłem długo własną firmę, upadła - CO ROBIĆ? JAK ZACZĄĆ?

+++PROSZĘ O PLUSA DLA ZASIĘGU+++

Drogie Mirko,

Proszę o poradę zawodową:

- absolwent AGH Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, specjalność Automatyka
- nigdy nie wiązałem swojej kariery z pracą w zawodzie wprost, jako programista, automatyk itp. – zawsze raczej czułem, że chcę być menagerem;
- przez ponad 17 lat rozwijałem swój biznes
źródło: comment_1649961111mB6KFwx94nraarfKpRAohL.jpg
Uwaga #programista15k . Wg pisowskich rezimowcow zarabiacie za dużo i należy was rozkułaczyć. Prawo do wykonywania zaszczytnego zawodu klepania w kakuter nie ma zależeć od umiejętności, ale od zdolności polerowania berła pisowskiej świni z partii by dostać licencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu
źródło: comment_164995691824vLitrgFs3DchIJDVnlrB.jpg
#anonimowemirkowyznania
Mam 5 lat komercyjnego expa w #webdev i drugie tyle hobbystycznego, pracuję jako senior PHP backend, 15k brutto na UoP, z benefitami w moim korpo wychodzi mi około 14k na rękę i wydaje mi się że to już sufit jeśli chodzi o PHP w Polsce w skali makro. W obecnej firmie zaraz pyknie mi rok i planuję uciekać. Nie wiem czy mam pecha, czy to specyfika tego stacku, zawsze zatrudniam się
wydaje mi się że to już sufit jeśli chodzi o PHP w Polsce w skali makro


@AnonimoweMirkoWyznania: masz rację, wydaje Ci się

czy to specyfika tego stacku, zawsze zatrudniam się na backend API w nowych technologiach a kończę na legacy i CRUD


@AnonimoweMirkoWyznania: niestety w PHP jest dużo appek, które były rozwijane od czasów PHP4/5 i ciulowych frameworków, więc prawie zawsze się trafi na trochę legacy, natomiast tylko w jednej
@wpoldokomina: tak albo najlepiej się ustawić w nowym projekcie, nawymyslwc głupot, nawalić #!$%@? kodu i zwolnić się robić #!$%@? gdzieś indziej w przeświadczeniu o swojej bystrości i wiecznym rozwoju. O projekt niech się martwi właściciel który teraz będzie musiał znaleźć kogoś komu będzie musiał płacić kupę kasy za utrzymywanie gniota.
Czekałem pół roku z rozmową o podwyżkę, tylko po to by dowiedzieć się, że mogą mi dać. 10% (°°
Pracodawca już pół roku temu wiedział, że oczekuję 30-40%, prosił mnie bym poczekał, że kołują finansowanie i że dostanę satysfakcjonującą ofertę xD

No i z tego co widzę to finansowanie dostali, inne działy rekrutują ludzi po cenach rynkowych a wypłaty rynkowej dać nie
@uxie: jeśli to nie bait to masz nauczkę ze w firmie liczą się tylko biznesy, a konkretnie to biznesy managera, dyrektora itp. Jak nie są w stanie dać takiej podwyżki jakiej chcesz niech dadzą aneks ze za te pół roku dadzą tyle i tyle, inaczej prawie zawsze będą się wykręcać. Strasznie to przykre
@devopsiarz: Go jest tak prosty, że można się go nauczyć w jeden czy dwa weekendy. Do niedawna nawet nie umiał w typy generyczne. Nie ma sum types, nie ma RAII, nie ma makr, nie ma wsparcia dla early return itp. Po prostu nie ma wielu użytecznych mechanizmów, których w przypadku Rusta trzeba się nauczyć, ale które powodują że kod jest znacznie bardziej zwięzły a język bardziej ekspresywny. Za to ma GC
Go jest tak prosty, że można się go nauczyć w jeden czy dwa weekendy


Ja się go parę lat uczę i ciągle mnie zaskakuje, zwłaszcza w runtime i w multithreading. Po latach stwierdzam, że niektóre rzeczy można pisać znacznie lepiej, prościej i czytelniej, za parę lat pewnie stwierdzę to samo o ewolucji dzisiejszej (zresztą Rusta u mnie też to dotyczy). Więc można coś pisać, w Ruście też można po dwóch weekendach coś
Mirki, rozważam dwie oferty pracy 21k PLN/mies bez urlopu vs 5k$/mies + 20dni urlopu.
Boję się trochę wahań na kursie walutowym, ewentualnie długofalowego osłabienia dolara do kursu ~3,7 (teraz 4.25, czyli wypłata ~21kPLN). Jak to czujecie, jakie macie doświadczenia z zarabianiem w innych walutach?
Btw. pijcie ze mną kompot bo to będzie moja pierwsza praca #programista15k z niecałymi 2 latami doświadczenia!
#dolar #kiciochpyta #pracbaza
Podatek od podatku zlikwidowany, ale nie dla wszystkich. Składka zdrowotna będzie mogła zostać zaliczona jako koszt uzyskania przychodu.

Nowy Ład dodatkowo obciążył przedsiębiorców, głównie przy udziale składki zdrowotnej która jest teraz wyrażana procentowo. 4.9% dla liniówki, 9% dla skali i zryczałtowane stawki dla ryczałtu. De facto pojawienie się tej składki sprawiły, że w Polsce kwota wolna od podatku nie istnieje wcale. Już od 1 zł zapłacimy podatek nazwany składką. Kwota wolna od
#programowanie #rekrutacja #programista15k #heheszki
Dostałem wczoraj telefon od rekrutera i że ma dla mnie pozytywny feedback z mojej rozmowy o pracę i ofertę dla mnie. Niby zajebiście, problem z tym że ja tę rozmowę anulowałem i nigdy mnie na niej nie było XD

Ciekawe czym im tak zaimponowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo niestety wyjaśniłem sprawę zanim mi powiedział - ale dalej nie wiedzą co się stało. Tak
Dzisiaj trochę ofert z kategorii #dotnet i pokrewnych, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

IoT Software Engineer | Loepfe Brothers Ltd. 
[Wetzikon] [95’000 - 125’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Loepfe-Brothers-Ltd-IoT-Software-Engineer

Product Owner IoT Solutions | Loepfe Brothers
źródło: comment_1649927340EtVzhuCjdhXPyJ8pT48x1Y.jpg
Klasyczny biurowy "informatyk". U p. Basi nie działa monitor. U p. Janka nie pokazuje się łindołs. U p. Grażynki nie ma papieru w drukarce..

Nie znacie tego? Ja raz pracowałem w firmie prywatnej na takim stanowisku.
GDYBYM BYŁ MILIONEREM, TO ZNOWU BYM SPRÓBOWAŁ!

Człowiek nie to, że jest "adminem", ale jest PANEM. Wszyscy zwracają się z szacunkiem - nawet prezes. Każdy zabiega o przyjaźń, a nawet o dołączenie do grupy "wpływów" (sprzedawcy
źródło: comment_1649917812IJtmKZ5BiyCiXijfe3ffWB.jpg
Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym? Niecałe 10 lat pracy i programowanie z czegoś bardzo pasjonującego, czemu poświęcałem masę wolnego czasu przez całe życie od BARDZO wczesnego dzieciństwa (chyba od 5. roku życia) stało się czymś co wywołuje u mnie wymioty.

Kuhwa, jeszcze jak widzę jakieś seminaria czy szkolenia… Skalowanie kubernetesa w chmurze? Chyba skalowanie gówna w dupie, mam dość uczenia się nowych rzeczy. Dajcie mi spokojnie powegetować do śmierci. Po prostu
Ciesze się, że baby nie potrafią programować niczego poza pralką więc w IT jest ich bardzo niewiele dzięki czemu nie trzeba się z nimi użerać ani brać udziału w żadnych dramach. Trafiają się scrum masterki czy jakieś pseudo menedżerskie pozycje, ale przynajmniej mają świadomość że w czasach pracy w pełni zdalnej #!$%@? mogą, więc rzadko się mieszają do prawdziwej pracy. Projekty do przodu pchają analitycy biznesowi, tech leaderzy, architekci i programiści, a
@KorwinizacjaPrzelyku: Powiedzmy, że w moim projekcie 10% to baby, ale mam taką jedną, która najgłośniej woła o gender equality we wszelkich decyzjach w projekcie...

Ostatnio jak powiedziała, że baba i chłop to diversity to kumpel jej odpowiedział że ni chu chu bo w tej grupie nie ma triceratopsa jeszcze... jak rzyć panie premierze... jak rzyć...
Trochę mnie bawi samobiczowanie się niektórych, że programista to właściwie nic specjalnego mentalnie i olaboga co to za sztuka napisać REST API.

Jako ktoś, kto przepracował lata w nie-it korpo: programowanie to rzemiosło, którego istotną częścią jest umiejętność intensywnego i szybkiego uczenia się. To jest wasz fach. Niektórzy mam wrażenie nie zdają sobie sprawy z tego, że są stanowiska na których ludzie siedzą, oddychają, nie chcą uczyć się czegokolwiek nowego i przyklepują
@miltem: wcześniej pisałem przez lata w C. Go to evolved C jak dla mnie, bardziej podobne do C niż Python np. Język ogólnie fajny, dużo wbudowanych ficzerów związanych z concurrency, trudniej buga zrobić bo standard library dużo rzeczy ogarnia. Z drugiej strony język trochę nisza, nie zawsze są w necie odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania, standard library miejscami gorsze od libc (np. nie ma UTMP(5)), performance niższy niż Rust albo C
@r00ti: trochę szczęścia było bo na interview pytanie było co sądzę o UNIX shell a że używałem tego przez lata (btw trudno na unixie inaczej) i dziesiątki pytań na SO odpowiedziane to mam opinię o wadach i zaletach wyrobioną a o Go to powiedziałem tylko że się uczę.

Teraz też jestem trochę w embedded bo soft co piszemy w Go działa na urządzenie na ARM Cortex-A x32 z embedded Linux zbudowanym