Wpis z mikrobloga

Moja siostra ma narzeczonego, który non-stop, ale to NON-STOP narzeka, że inflacja i wszystko drogie, a sam oczywiście głosuje na pis i nie widzi związku :) Podczas ostatniego rodzinnego spotkania, żalił się, że jego fryzjerka osiedlowa, do której chodzi od 8 lat, musiała podnieść mu cenę za strzyżenie męskie z 35zł do 40zł (normalnie jest 50zł, ale, babeczka przez tyle lat utrzymywała dla stałych klientów tę samą cenę). Odpowiadam mu na to, że pewnie była zmuszona to zrobić i że podwyżka o 5zł to nie taka tragedia, a on do mnie na to, że mam się lepiej nie odzywać, bo jestem programistą i zarabiam w dolarach i mnie inflacja nie dotyczy. Ja na to XD i odpowiedziałem, mu, że owszem dotyczy bardziej niż myśli, bo przez inflację jestem zmuszony wysłuchiwać jego #!$%@? xD Do dziś się do mnie nie odzywa xD

#bekazpisu #bekazprawakow #programista15k #inflacja #truestory
  • 36
@elukubracja_depresji:

Na rynku jest za dużo pieniądza, więc ceny idą w górę. Pieniądza jest za dużo, gdyż w czasie, gdy walczyliśmy z COVID-em, rządowe instytucje, a właściwie NBP na ich prośbę wyemitował 200 miliardów złotych dodatkowego pieniądza.


https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/inflacja-w-polsce-maciej-samcik-o-mechanizmie-nakrecajacym-inflacje-5700136

Jak się zaciąga kredyty na lokdałny to trzeba je spłacać. pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak bylo, bylem tymi dolarami, w ktorych op zarabia


@eternitowy-Bogdan: nie do końca czaję co w tym szokującego, wystarczy założyć działalność i znaleźć amerykańskiego kontrahenta, ewentualnie założyć konto walutowe co można zrobić kilkoma kliknięciami. Nie trzeba być do tego Einsteinem, a to że zarabia w dolarach nie znaczy nawet że zarabia dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)