Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
zbigniew23
zbigniew23

zbigniew23

Dołączył 13 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 148210
  • Znaleziska 85081
  • Mikroblog 63129
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 56

268

Kanada wprowadza prawo umożliwiające karanie za cytowanie Biblii

Kanada wprowadza prawo umożliwiające karanie za cytowanie Biblii

ara za cytowanie Biblii w Kanadzie. Tamtejszy parlament uchwalił ustawę o zwalczaniu nienawiści zwaną C-9, która będzie kryminalizowała cytowanie Biblii m.in. na temat homoseksualizmu.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
niedziela.pl
dodany: 8 godz. i 32 min temu
  • 73
  • #
    religia
  • #
    kanada
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 1 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 4
Ładna manipulacja w opisie:

Co się naprawdę wydarzyło?

Kanadyjski parlament uchwalił ustawę C-9 (tzw. Combatting Hate Act), która jest nowelizacją Kodeksu karnego. Usuwa ona artykuł 319(3)(b) – przepis, który dotychczas chronił prawo do wyrażania w dobrej wierze poglądów religijnych w oparciu o teksty religijne, w tym Biblię czy Koran. NCZAS.INFO

Co to w praktyce oznacza?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mew151
Mew151
wczoraj, 14:39:25
  • 116
sygnalista w prokuraturze mówi(słusznie), że bez pełnomocnika nie będzie odpowiadał na pytania, a PREMIER kraju od razu wywiera presję i dyskredytuje go na twitterku xd abstrahując czy Jędrzejewski kłamie/manipuluje/ma swoje za uszami czy mówi prawdę - gdzie my k---a żyjemy?
#konowalposting #lekarz100k #stanowski #kanalzero #patologiazmiasta #bekazprawakow #polska #neuropa #polityka
Mew151 - sygnalista w prokuraturze mówi(słusznie), że bez pełnomocnika nie będzie odp...
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19 godz. i 38 min temu via Android
  • 0
@Mew151: litości, nie był świadkiem wydarzeń, nie ma dowodów tylko słyszał coś od kogoś.

W ten sposób to można powiedzieć cokolwiek.
Już został złapany na kłamstwie, że informował Trzaskowskiego.
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19 godz. i 25 min temu via Android
  • 0
@bonekropik: zadajmy sobie podstawowe pytanie. Dlaczego pomijasz fakty które nie pasują do naracji?

Szpital chciał zgłosić sprawę do prokartury potrzebował informacji od niego?

Co zrobił Pan doktor który tak bardzo "zależało"-> olał sprawę na rok czy nawet dłużej xDDD

P.S na zmiany to może cię ojciec z matką robili.
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 7 godz. i 3 min temu via Android
  • 0
@Mew151: yyy nie w programie nie ma p yyy mowy, jest wręcz przeciwnie do tego co było w artykule Słowika
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 4 godz. i 37 min temu via Wykop
  • 0
@Mew151: no raczej nie, w artykule nie ma mowy o 2 wiadomościach czy o nie przeczytanej wiadomości. Tylko ze Trzaskowski odpisał. Zaś wywiadu wynika ze nie odczytał nawet tej informacji -> czyli nie było żadnej odpowiedzi bo nic na ten temat nie było w wywiadzie.
zbigniew23 - @Mew151: no raczej nie, w artykule nie ma mowy o 2 wiadomościach czy o n...

źródło: sygnalista3

Pobierz
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 4 godz. i 11 min temu via Android
  • 0
@Mew151: w artykule, w wywiadzie Stano sam stwierdził patrząc na komunikator ze nie odczytał. Skoro nie odczytał to jak mógł odpowiedzieć?

Niech pokażą screeny z komunikatora, dlaczego tego nie robią by rozwiać wątpliwości?
  • Odpowiedz

236

"Pytania skwitował milczeniem". Koniec przesłuchania lekarza Jędrzewskiego

"Pytania skwitował milczeniem". Koniec przesłuchania lekarza Jędrzewskiego

Zakończyło się przesłuchanie lek. Emila Jędrzejewskiego, który ma mieć wiedzę o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym. - Prokuratorzy zadali świadkowi kilkadziesiąt pytań dotyczących postępowania, które jest prowadzone w tutejszej prokuraturze. Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powie

airaG
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: wczoraj, 13:15:46
  • 172
  • #
    nfz
  • #
    polityka
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    wydarzenia
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19 godz. i 13 min temu via Android
  • -8
@FrozenShade: a tak na poważnie? Na jego miejscu nie spodziewał byś się przesłuchania i nie przygotowałaś by od strony prawnej z wyprzedzeniem?
szychun
szychun
wczoraj, 13:54:06
  • 286
#polityka #bekazpisu #kanalzero i skończy się tak, że ze wszystkich rewelacji prawdą okażą się tylko nieuczciwe zarobki Oskarka. A caly problem, który jest dookoła wygaśnie bo Stanowski wypromował chlopa mówiącego rzeczy niestworzone, który nie ma żadnych dowodów.
szychun - #polityka #bekazpisu #kanalzero i skończy się tak, że ze wszystkich rewelac...

źródło: 1000019644

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19 godz. i 20 min temu via Android
  • 0
@Matpiotr: ty ale to on był na tyle głupi że nie wiedzia że po takich wypowiedziach będą chcieli go przesłuchać? Naprawdę?

Ewidetnie gra na czas, by Stano miał co pieprzyc przez weekend.
  • Odpowiedz
Kacpy134
Kacpy134
wczoraj, 13:25:06
  • 502
W kanale zero można mówić co się chce ale w prokuraturze już nie wypada. No cóż... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka
Kacpy134 - W kanale zero można mówić co się chce ale w prokuraturze już nie wypada. N...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-24 o 15.24.55

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 20 godz. i 26 min temu via Android
  • 0
@Kacpy134: za składanie fałszywych zeznań jest odpowiedzialnoś karna.
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 wczoraj, 14:57:30
  • 3
#heheszki #lato #p--o

https://x.com/klarasoltan/status/2069705931143709066
zbigniew23 - #heheszki #lato #p--o

https://x.com/klarasoltan/status/2069705931143709...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

600

Kolejka na ponad dwa lata. Posłanka KO weszła na badanie po trzech tygodniach

Kolejka na ponad dwa lata. Posłanka KO weszła na badanie po trzech tygodniach

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką. Dzięki pomocy osoby pracującej w szpitalu, również należącej do KO, polityk czekała na badanie trzy tygodnie. Czas oczekiwania w normalnym trybie to ponad dwa lata.

Famine
z
zero.pl
dodany: przedwczoraj, 04:09:59
  • 100
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    polityka
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 przedwczoraj, 06:30:14 via Android
  • -6
Co ma to wspolnego z salonikiem VIP w Warszawie? Gdzie lista posłów stąd?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 przedwczoraj, 07:43:26 via Android
  • -8
@karol-blabert: tak zdecydowanie lepiej, ta sprawa została już rozwiązana przed publikacja.
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 przedwczoraj, 08:04:22 via Wykop
  • -3
uuu dostaje minusy tylko nie czaje czemu? Głowna Afera była o salonik VIP i radnego KO, Słowik pisał ze ma dokumentacje itp itd.... a teraz wyskakuje z jakimś kapiszonem z Żywca gdzie szpital zareagował prawidłowo?

Tak nie powinno się wykorzystywać swojej pozycji czy znajomych do omijania kolejki ale damm sprawa praktycznie rozwiązania nim się zaczęła.

Czy w takim razie czy salonik VIP w Warszawie był jednak wymyślony czy może wyolbrzymiony by cała
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 przedwczoraj, 08:48:15 via Wykop
  • -2
@tomasz-aleksander-barania: jest taka opcja, że teraz jakaś podpucha by potem łapać polityków za słówka. Nie wykluczam takiej opcji i czekam na kolejne rewelacje.

Słowika nigdy szczególnie nie lubiłem jako dziennikarza, to przynajmniej nigdy nie by takim chamem i prostakiem jak Jadczak.

Strasznie poziom dziennikarstwa zjechał w dół przez ostanie 10 lat.
troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
22.06.2026, 04:21:58
  • 276
Rozumiem nagonkę na lekarzy, którzy wykorzystują system i drenują budżet NFZ fikcyjnymi zabiegami i dyżurami, ale ta nagonka na lekarzy rozpętana na wykopie już dawno straciła znamiona jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i coraz bardziej przypomina tłuszczę goniącą lekarzy z widłami i pochodniami niczym wiedźmy za samo bycie lekarzem.

https://wykop.pl/link/7965825/izba-lekarska-dostala-13-mln-zl-na-szkolenie-lekarzy-i-lekarzy-dentystow

Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
@tomasztomasz1234 643

Izba Lekarska dostała 13 mln zł na szkolenie lekarzy i lekarzy dentystów

więcej
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 22.06.2026, 10:10:47 via Wykop
  • 1
@troglodyta_erudyta: wykop działa tak, że jak jest jakaś afera (nie ważne jaka) to jadą z tematem do porzygu.
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 22.06.2026, 09:24:57
  • 9
#heheszki #wojna #rosja #ukraina

https://x.com/ninaselyna/status/2068745638355808740
zbigniew23 - #heheszki #wojna #rosja #ukraina

https://x.com/ninaselyna/status/206874...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

553

Urzędniczka z gminy liczącej 21 tys. mieszkańców zarobiła ponad 540 tys. zł

W samym urzędzie gminy zrobiła 340 tys. zł, ale zasiadała też w radach nadzorczych - w tym w Radzie Nadzorczej tyskiego szpitala, gdzie zrobiła ponad 100 tys. zł

DFrost
z
tychy24.net
dodany: 19.06.2026, 08:05:36
  • 44
  • #
    tychy
  • #
    megrez
  • #
    szpital
  • #
    elzbietapiecha
  • #
    zrobiki
  • #
    polityka
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19.06.2026, 13:15:59 via Wykop
  • -3
@Vahanara888: yyy jeśli teraz zarabiasz 4k, to po zabraniu lekarzom i urzędnikom -> dalej będziesz zarabiał 4k.

Nie wiem jak magicznie miałaby ci się zwiększyć pensja z tego powodu.
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19.06.2026, 15:13:27 via Wykop
  • -3
@Vahanara888: no nie, tak nie działa ekonomia ..... po pierwsze nawet jak lekarz będzie zarabiał mniej to podatki z tego powodu nie zmaleją, więc ani ta duża firma ani ci ludzie nie odczują żadnej różnicy z niższej pensji lekarza.

Nie wiem skąd bierzesz wiedze w tym zakresie, ale koniecznie zmień.
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 19.06.2026, 23:36:17 via Android
  • -2
@Vahanara888: haha no nie są. Jeśli by byly to nie było by dziury w budżecie NFZ ¯\(ツ)/¯
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 18.06.2026, 08:10:32
  • 15
Żałosne jest ta próba przebicia tej porażki jak by nie patrzeć jako zwycięstwo.
#heheszki #trump #iran
zbigniew23 - Żałosne jest ta próba przebicia tej porażki jak by nie patrzeć jako zwyc...

źródło: inra_trump

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23
Autor
18.06.2026, 08:25:27 via Wykop
  • 0
@zbigniew23: link na X
  • Odpowiedz

68

Bąkiewicz i TV Republika chcieli zrobić w Berlinie inbę pod pomnikiem

Bąkiewicz i TV Republika chcieli zrobić w Berlinie inbę pod pomnikiem

...polskich ofiar zbrodni niemieckich. W grupie kilkunastu osób chcieli umieścic tam krzyż i powiesić zdjęcia zbrodni niemieckich. Nie zgłosili jednak żadnego zgromadzenia, a niemiecka Policja powstrzymała ich. Manifestanci stawiali czynny opór, a teraz krzyczą, że skandalem jest zastosowanie środkó

dict
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 17.06.2026, 06:35:41
  • 36
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    tvrepublika
  • #
    bakiewicz
  • #
    afera
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 17.06.2026, 10:03:38 via Android
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
donatien-de-sade
donatien-de-sade
16.06.2026, 18:48:12
  • 181
Niemiecka policja zglebowała i skuła Bąkiewicza oraz kilku ludzi z jego samozwańczego Ruchu Obrony Granic. Próbowali oni postawić koło berlińskiego pomnika upamiętniającego polskie ofiary niemieckiej okupacji krzyż, a Telewizja Republika akurat szczęśliwie przechodziła obok z kamerami, by to nagrać i zrobić inbę.

Bąkiewicz zdążył już napisać, że oto potwierdziło się, że nie było żadnych nazistów, tylko byli i są Niemcy. A także, że zamknięto go w klatce bez tlenu. Mogę tylko powiedzieć xD.

Dokładny
donatien-de-sade - Niemiecka policja zglebowała i skuła Bąkiewicza oraz kilku ludzi z...

źródło: IMG_7721

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 16.06.2026, 20:30:47 via Android
  • 1
@donatien-de-sade: raczej próbuje nakręcić imbe, ewidetnke brakuje im materiału do telewizji. Afery jak sa to małe i szybko zaintersowanie spada.

Wiec epadli na genialny pomysł wyslania Bąkiewicza do Niemiec xD by robił show.

ON właśnie jest od takiej robot, jak przenalizuje się co robił przez to ostanie lata to właśnie jakieś prowokacje.
  • Odpowiedz

397

Koniec najtańszego paliwa w Europie. Rząd wygasza program CPN.

Koniec najtańszego paliwa w Europie. Rząd wygasza program CPN.

Premier Donald Tusk poinformował w sobotę, że rząd latem zakończy projekt dotyczący cen paliw.

kornik1982
z
bankier.pl
dodany: 14.06.2026, 17:16:51
  • 216
  • #
    paliwo
  • #
    benzyna
  • #
    cenypaliw
  • #
    orlen
  • #
    motoryzacja
  • #
    gospodarka
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 15.06.2026, 08:41:32 via Wykop
  • 2
@Restrukturyzacja: sprzed 8 lat..... I to tematem jest wprowadzenie 23% na stałe, Potem już była cisza w tym temacie.

Dziwnym trafem przez resztę kadencji PiS jakoś już jakoś nikt od nich tego nie domagał za bardzo na wykopie. Bo np.: wybory 2019 był temat poruszany? No jakoś nie bardoz.

Kiedy wrócił ponownie -> grudzień 2023 - no co za zbieg okoliczności.
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 15.06.2026, 10:21:12 via Android
  • -2
@Restrukturyzacja: sprawdziłem 3 piererwsze to lata 2024 - 2025 xD. Znalazłem jeden z 2019.

Patrze tylko na to co miało dużo wykopów/dużo plusów na mikro.

Wpis z mniej niż 10 plusami nie liczę.

Co jeszcze znalazłem -> zakopane z 2018 wykopalisko o wprowadzeniu przez PiS podatku na stałe - takie bylo zainteresowanie / oburzenie tematem w czasach PiS.

550

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Od 01.09.2026 szkoły i przedszkola będą musiały stosować nowe zasady żywienia dzieci określane jako "dieta planetarna". W jadłospisach pojawi się obowiązkowy roślinny obiad raz w tygodniu, więcej dań na bazie strączków, zupy na wywarach warzywnych oraz możliwość zastępowania nabiału produktami rośli

Korda
z
niezalezna.pl
dodany: 14.06.2026, 13:49:34
  • 524
  • #
    wegetarianizm
  • #
    c40cities
  • #
    ue
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 14.06.2026, 20:33:40 via Android
  • -7
@Bohusz: a gdzie tutaj jest mowa od diecie weganskiej?
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 14.06.2026, 20:36:47 via Android
  • 1
@_punkt_krytyczny_: ale PiS nie miał większości a obecne sondarze raczej wskazują ze sytuacja była by odwrotna
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 15.06.2026, 08:08:28 via Wykop
  • 0
@_punkt_krytyczny_: taka wygrana to jak przegrana więc nie ma to też już znaczenia. Wygrywasz jak po wyborach rządzisz inaczej nie pyrrusowe zwycięstwo.
ciagleloginzajety
ciagleloginzajety
12.06.2026, 11:24:44
  • 284
Polecam sekcje komentarzy pod postem Mateckiego, że dziś wszedł pakt migracyjny i że Tusk to zdrajca

#polityka #bekazpisu #facebook #heheszki
ciagleloginzajety - Polecam sekcje komentarzy pod postem Mateckiego, że dziś wszedł p...

źródło: 1000035712

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 12.06.2026, 13:25:29 via Wykop
  • 1
@ciagleloginzajety: znam to dziecko, nie grzeszy intelektem, poniżej zdjęcie:
zbigniew23 - @ciagleloginzajety: znam to dziecko, nie grzeszy intelektem, poniżej zdj...

źródło: z31073131AMP,Janusz-Kowalski-podczas-konferencji-prasowej--jesz

Pobierz
  • Odpowiedz
smutny_kojot
smutny_kojot
12.06.2026, 04:59:35
  • 191
#bekazlewactwa
smutny_kojot - #bekazlewactwa

źródło: 29133

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 12.06.2026, 13:14:58 via Wykop
  • 0
@smutny_kojot: popierał Brexit, popiera Farage'a, popiera Trumpa - więc nie do końca rozumiem co ma być zaskakującego w w jego wypowiedzi. On popiera tę stronę od dawna.
  • Odpowiedz

507

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Po protestach w związku ze śmiercią Henryego Nowaka, brytyjska policja poszukuje uczestników demonstracji pochodzących z Polski. - Nic nie zrobiłem, ale boję się, że przyjdą po mnie do domu - mówi Polish Express jeden z uczestników.

Zgradaktor
z
polishexpress.eu
dodany: 10.06.2026, 15:38:35
  • 82
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    policja
  • #
    prawo
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 11.06.2026, 10:18:11 via Wykop
  • 4
@Skwarek4000: a to nie lista krajów które były kiedyś częścią Imperium Brytyjskiego stąd ta opcja dla obywateli tych państw?
zbigniew23 - @Skwarek4000: a to nie lista krajów które były kiedyś częścią Imperium B...

źródło: uk głosowanie

Pobierz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 11.06.2026, 10:24:40 via Wykop
  • 1
@Skwarek4000: Z tymi 10M to też przesadziłeś:

Biorąc pod uwagę wszystkie kraje Commonwealth (54 państwa), szacuje się, że w UK mieszka około 5–6 milionów osób urodzonych w krajach Commonwealth lub z nich wywodzących się, co stanowi około 7–9% populacji UK wynoszącej 69,3 miliona (2024).


Patrząc na frekwencje to pewnie z połowa z nich głosuje ale w tej sprawie nie ma żadnych konkretnych statystyk.
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 11.06.2026, 11:23:43 via Wykop
  • 1
@Skwarek4000: 10M wszystkich imigrantów - którzy mogą głosować czyli zarówno ci z Commonwealth jak i inni którzy zdobyli brytyjskie obywatelstwo (czyli jednocześnie możliwość głosowania).

Czy ty w ogóle czytałeś te artykuły które wklejasz?

Rozwija swoją tezę, stwierdzając, że według danych wyborczych z 2022 roku tylko „66% obywateli UE i Wspólnoty Narodów jest faktycznie zarejestrowanych do głosowania”. „Jeśli chodzi o obywateli Wspólnoty Narodów, oznaczałoby to, że w nadchodzących wyborach będzie mogło
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 11.06.2026, 11:26:26 via Wykop
  • 0
@Skwarek4000: Imperium brytyjskie kiedyś obejmowało "pół świata"

Większość krajów Commonwealth to dawne kolonie lub terytoria brytyjskie, ale są wyjątki w obie strony.

Kraje, które NIE były koloniami brytyjskimi, a są w Commonwealth:


Mozambik — dawna kolonia portugalska, przyjęty w 1995 roku jako wyjątek, głównie ze względów geopolitycznych (sąsiaduje z krajami

287

Miasto w USA trawi pożar nieprzerwanie od 1962 roku. Poznajcie Centralię

Miasto w USA trawi pożar nieprzerwanie od 1962 roku. Poznajcie Centralię

Trwający od 1962 roku pożar spowodował opuszczenie miasta, wyburzenie wszystkich zabudowań i ucieczkę mieszkańców.

wykopwykopwykop1
z
national-geographic.pl
dodany: 10.06.2026, 14:55:29
  • 72
  • #
    usa
  • #
    pozar
  • #
    gornictwo
  • #
    ciekawostki
  • #
    opuszczone
  • #
    ameryka
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 11.06.2026, 10:33:26 via Wykop
  • 1
No ale mają za to ogrzewanie "podłogowe" za free :D
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

299

Kryzys edukacji w USA: 70% czwartoklasistów nie czyta biegle

Kryzys edukacji w USA: 70% czwartoklasistów nie czyta biegle

Jeszcze gorzej jest z matematyką - 73% ósmoklasistów nie radzi sobie z nią. Pandemia pogłębiła kryzys, ale problemy zaczęły się wcześniej (smartfony, media społecznościowe). Eksperci ostrzegają, że bez zdecydowanych działań kolejna generacja wejdzie na rynek pracy z poważnymi deficytami.

matixrr
z
yahoo.com
dodany: 10.06.2026, 12:25:48
  • 144
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    nauka
  • #
    dzieci
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23 11.06.2026, 08:53:11 via Wykop
  • 2
@szatanEK666: dosyć łatwo to ocenić wiedząc, żę:

LiczbaDzieci w wieku 9–10 lat (ogółem)~8 mln
W tym Afroamerykanie~1,1–1,2 mln
Udział~14–15%

Czyli w tych 70 max czarnych jest 15%, czyli dalej reszta czyli 55% ma problemy.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.12.2022

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.07.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 13.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.08.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.09.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking