Czy ktoś ma lub kiedykolwiek miał do czynienia z ubezpieczeniem Carlife Gwarancja Comfort w Defend Insurance? Ewentualnie, czy mieliście kiedyś problem z rezygnacją z tego ubezpieczenia?

Wcisnęli mi to w AAA Auto (mają swoje punkty sprzedaży w wielu miejscach w Polsce), zapłaciłem za 3-letni okres ubezpieczenia z góry, gdzie każdy rok to jest osobna polisa. Zdarzyło się niestety, że auto się uszkodziło. Zakres tego ubezpieczenia nie obejmuje napraw wynikłych z eksploatacji pojazdu. Nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WujekAdamek, ja zawsze mówiłem, że o ile z kupionych aut w AAA jestem zadowolony, to b--ń Boże brać jakieś dodatkowe usługi od nich, bo to pic na wodę. Przypuszczalnie jak zajrzysz w dokumenty auta, które od nich dostałeś, to będziesz miał tabelkę z ich weryfikacji stanu pojazdu. Każdy podzespół będzie miał napisane, że jest ponadnormatywnie zużyty, wymaga wymiany itp. Ja tak miałem w obu autach i wszystkie podane tam informacje
  • Odpowiedz
Hej mirki. Planuję spontaniczną podróż samochodem, dystans maks 1000km od Polski. Samochód, choć dobrze się trzyma, to ma już 15 lat. Chcę na tę podróż kupić rozszerzone assistance. Chyba najlepszą ofertę znalazłem na https://assistancepojazdu.pl/, bo tam oferują holowanie do 1000km z państw europejskich. xd Ktoś korzystał z tego pośrednika (iExpert)? Widzę, że opinie w Google raczej dobre, ale wolę się upewnić.

#motoryzacja #ubezpieczenia #assistance
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem, w ostatnim tygodniu miałem niemiłą sytuację na drodze, gdzie byłem poszkodowany w wypadku samochodowym. Kierowca dostawczka uderzył w tył mojego auta na drodze ekspresowej, przez co wylądowałem w rowie i koziolkowej 2 razy. Całe szczęście wyszedłem z tego w miarę bez szwanku. Ale przechodząc do sedna sprawy. Dostałem wycenę auta (szkoda całkowita) na bardzo śmieszną kwotę (ubezpieczalnia zaczynająca się na P i kończąca się na U). Pisałem odwołanie, ale oczywiście wg
johnymielony69 - Czołem, w ostatnim tygodniu miałem niemiłą sytuację na drodze, gdzie...

źródło: 1000011504

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

naprawiaj bezgotówkowo i tyle


@mam_kosmate_mysli: XD No to już wiemy że na temacie się kompletnie nie znasz :) Bezgotówkowo z OC możesz naprawiać auto tylko, jeśli koszty naprawy nie przekroczą 100% wartości auta.

ale oczywiście wg ich samochód to 25 letni szrot i koniec
  • Odpowiedz
@johnymielony69: po prostu się targuj.
Napisz że dbaleś, chuchałeś, że youngtimer i że nie zgadzasz się z ich wyceną.
Tg znajdź najdroższe wystawione egzemplarze i napisz im że tyle wart.

Jako że całość pewnie się rozbija o parę tysięcy to do sądu pewnie i tak iść nie
  • Odpowiedz
Gdzie obecnie znajdę najtańsze ubezpieczenie auta?

Interesuje mnie:
- obowiązkowe OC
- AC wyłącznie od kradzieży (bez pełnego AC)

Macie
pyszniarz - Gdzie obecnie znajdę najtańsze ubezpieczenie auta?

Interesuje mnie:
- ob...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #samochody #oc #ac #prawo #ubezpieczenieoc

Ale mi skoczyło ciśnienie przed chwilą. Background: mam auto od nowości, 5,5 roku, cały czas AC, bezwypadkowe, kolizji brak, jedynie ślady zużycia wynikające z normalnej eksploatacji (zarysowania parkingowe, od wyjmowania rzeczy z bagażnika itp.).
Miałem klasyczną kolizję - sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał mi w tył. Z wierzchu - popękany zderzak, porysowana
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 2
Tobie się już włącza tryb Polaka-nosacza i próbujesz przedstawić się jako ofiara złej korporacji, bo masz do ugrania kilka stówek więcej.

Well that escalated quickly.
Absolutnie nie chcę niczego ugrać, ale nie chcę stracić. Chcę mieć takie auto, jak miałem jeszcze w piątek rano. Chłopak się zagapił, trudno - on nie dość, że stracił auto to jeszcze prawko za punkty.
Ja liczyłem na to, że oddam sprawę ASO i tyle mojego udziału.
  • Odpowiedz
@tmkg: Zacznijmy od tego, że Twój samochód nadal jest bezwypadkowy z prawie całkowitą pewnością. Kolizja to stłuczka, a nie wypadek. Wypadek jest wtedy, kiedy auto uczestniczyło w WYPADKU drogowym, a więc miało poważne uszkodzenia obejmujące elementy konstrukcyjne (znaczące uszkodzenia układu kierowniczego i podwozia, podłużnice, słupki, dach, rama, płyta podłogowa, wystrzelone poduchy) i po naprawie miało wykonywane dodatkowe badanie techniczne (rodzaj - "po uczestniczeniu w wypadku"). Sam uszkodzony zderzak, czy klapa
  • Odpowiedz
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: no to się nie opłaca. Albo status bezrobotnego, najtaniej, ale łatwo o kontrole przy minimalnej umowie. Jedyną alternatywę dla NFZ pod względem szpitali ma Luxmed w ofercie. Miesięcznie 400-500 zł, ale wszystkiego w tym SOR tam nie ogarniesz.
  • Odpowiedz
Cześć, moje pierwsze ubezpieczenie w Niemczech będzie się kończyć. Czy ono automatycznie się odnawia? Czy muszę podać przebieg przy odnowieniu?

Jak to również jest z przeglądem TÜV, po prostu jasne na stację diagnostyczną? Słyszałem też że można badanie przeciągnąć o 2 miesiące i zapłacić jakąś karę.

#niemcy #ubezpieczenia #samochody #berlin
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FabioMilfatore: ubezpieczenie automatycznie ci się przedłuża i wpadasz w tańszą taryfę, przegląd do 2 miesięcy możesz przeciągnąć, ale nie polecam. Od 2 miesięcy jest dodatkowa opłata, a później nawet punkt w Flensburg.

Z przebiegem różnie, nigdy nie podawałem, ale jak jeździsz więcej niż zadeklarowałeś to dowalają dopłatę, niektóre ubezpieczalnie zwracają kasę za niewykorzystane kilometry
  • Odpowiedz
@kwasixx: oc najemcy lub tez zwykle OC w zyciu prywatnym np PZU + dodatkowa klauzula najemcy często obejmuje też inne szkody np zepsujesz komuś (z np wyłączeniem rodziny) telefon np upuścisz go, gdybyś jechał rowerem i w coś walnął itp
  • Odpowiedz
Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa ubezpieczenia w przypadku nowego samochodu od dealera? Czy mogę go ubezpieczyć odrazu po rejestracji (z tablicami planuję jechać prosto do salonu ubezpieczyć) czy pracownik wydziału komunikacji nie będzie kręcił nosem, że rejestruje samochód bez ubezpieczenia?

#ubezpieczenia #oc #ac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@nilphilus: Powiedzieli, że do ogarnięcia jak przyjadę po rejestracji z tablicami.
No ale naszła mnie taka myśl, że w wydziale komunikacji zaczną kiwać nosem, że oni nie zarejestrują samochodu i po prostu szukam kogoś z podobnym doświadczeniem, komu rejestracja przebiegła bez niespodzianek
  • Odpowiedz
do czasu jak poszkodowany uzyskałby odszkodowanie. Pamiętaj, że jak poszkodowany miałby problem z uzyskaniem odszkodowania może pozwać Ciebie, gdyby ubezpieczyciel się nie wywiązywał


@HerbacianyLolek: każdy może pozwać niemal każdego o niemal wszystko więc takie straszenie to takie trochę dla dzieci jest.

OC się kupuje jak najtańsze i tyle.
  • Odpowiedz
Nie da się robić biznesu, jak cię na każdym kroku w hoja chce druga strona zrobić, widać to np na Ukrainie, zachodni kapitał tam fabryk nie otwierał bo korupcja taka że ja jebio.


@adamsowaanon: a wiesz że na Ukrainie są biali ludzie? xD
  • Odpowiedz
@b45ezno9hvpv: Na poparcie każdej durnej tezy można znaleźć jakieś dane, ale żeby insynuować, że lepiej prowadzi się interesy z Botswaną lub Cabo Verde bardziej niż z Polską, lub Francją to trzeba być nieźle odklejonym.

Te indeksy nie mierzą żadnego ryzyka związanego z eksportem/importem, egzekwowalności umów, stabilności politycznej itp. a wolność gospodarczą (co nie jest niczym pozytywnym, chyba że twój guru to Korwin) oraz percepcję poziomu korupcji, czym można sobie dupę
  • Odpowiedz
Ktoś się ostatnio wybierał na wakacje do USA? Jakie ubezpieczenie turystyczne wybraliście? Z jakiej firmy i jaki pakiet? Musieliście korzystać?

W tamtym roku wybrałem AXA40mln, ale nie musiałem korzystać. Ergo Ubezpieczenia Podróży mają bardzo dobry pakiet, ale trochę niepokoją mnie opinie o nich na facebooku.

#usa #ubezpieczenia #podroze #podrozujzwykopem #stanyzjednoczone
Vexolax - Ktoś się ostatnio wybierał na wakacje do USA? Jakie ubezpieczenie turystycz...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najtaniej pod względem jakość/cena zawsze wychodziła AXA i taką opcję wybierałem. Na szczęście nie miałem “okazji” wykorzystać tego w praktyce, więc pod kątem szczegółów się nie wypowiem
  • Odpowiedz
@Vexolax: Axa super na USA. Korzystałem z ich usług, nie w USA, ale w Tajlandii i wszystko jak należy. Klienci do USA kupują i zadowoleni. W sumie na konkurencje ze względu na SU nie ma zbytnio co patrzeć. Jak coś to możesz podbić na ubezpieczenia@optif.pl
  • Odpowiedz
Porównuje ubezpieczenia turystyczne do USA i co w takiej sytuacji:

jeżeli będę miał wypadek, przyjedzie karetka, zabierze mnie do szpitala, tam powiedzą, że oni wystawiają rachunek na mnie i nie chcą dogadywać się z moja ubezpieczalnią, rachunek jest na 250tys USD.

Ja oczywiście nie mam tyle pieniędzy to co wtedy?

Ubezpieczalnia
Vexolax - Porównuje ubezpieczenia turystyczne do USA i co w takiej sytuacji: 

jeżeli...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vexolax: w obecnych czasach bym napisał do pierwszej lepszej placówki medycznej w USA i zapytał jak to ogarniają, nie chce mi się też wierzyć, że ubezpieczyciel Cię tak spuszcza. Napisz maila a nie infolinia, gdzie są ludzie z łapanki. Czat GPT daje bardzo fajną odpowiedź i sensowną.
  • Odpowiedz
Zmieniłem ubezpieczenie auta na pzu, mieli dobrą cenę, przez net mogłem sobie sprawdzić jak te jakiś kilkanaście opcji mają wpływ na składkę i wywaliłem te mniej dla mnie istotne a które ją istotnie podbijały cenę. Dostałem teraz ofertę wznowienia
- 15% drożej
- brak zniżki 20% za akcje w portfelu
- jakiś komunikat że zmienił się zakres komfort->mini, nie wiem czy to jakiś ogólny komunikat
I oczywiście nic k---a nie mogę zmienić
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@telemach20: to nie o to chodzi, ja sam sobie bym to przeklikałem 5-10 minut, a właśnie zauważyłem że podwyższyli nnw na 120zł a su to 16tys, u agenta nie bede się zastanawiał czy to warto/nie warto czy może lepiej osobno kupić z lepszymi warunkami. U agenta nawet bym pewnie nie zwrócił uwagi, ja muszę mieć liczby przed oczami
  • Odpowiedz
@undsame: Mirku, my wystawiamy prawie 3000 polis rocznie przy czym styczność z klientem mamy może 3-4 razy w roku. Jest 2026 - ogarniasz wszystko online, agent ma zniżki, widzi co jest źle wyliczone przez system. Niestety, kanal direct pomimo logiki, że powinien być tańczy bo w końcu omija prowizje agenta, taki nie jest + ma wady jakie wymieniłeś.
  • Odpowiedz