Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 10
#motoryzacja #ubezpieczenia #assistance
- 0
źródło: 1000011504
Pobierznaprawiaj bezgotówkowo i tyle
@mam_kosmate_mysli: XD No to już wiemy że na temacie się kompletnie nie znasz :) Bezgotówkowo z OC możesz naprawiać auto tylko, jeśli koszty naprawy nie przekroczą 100% wartości auta.
ale oczywiście wg ich samochód to 25 letni szrot i koniec
Napisz że dbaleś, chuchałeś, że youngtimer i że nie zgadzasz się z ich wyceną.
Tg znajdź najdroższe wystawione egzemplarze i napisz im że tyle wart.
Jako że całość pewnie się rozbija o parę tysięcy to do sądu pewnie i tak iść nie
- 0
Ale mi skoczyło ciśnienie przed chwilą. Background: mam auto od nowości, 5,5 roku, cały czas AC, bezwypadkowe, kolizji brak, jedynie ślady zużycia wynikające z normalnej eksploatacji (zarysowania parkingowe, od wyjmowania rzeczy z bagażnika itp.).
Miałem klasyczną kolizję - sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał mi w tył. Z wierzchu - popękany zderzak, porysowana
- 2
Tobie się już włącza tryb Polaka-nosacza i próbujesz przedstawić się jako ofiara złej korporacji, bo masz do ugrania kilka stówek więcej.
Well that escalated quickly.
Absolutnie nie chcę niczego ugrać, ale nie chcę stracić. Chcę mieć takie auto, jak miałem jeszcze w piątek rano. Chłopak się zagapił, trudno - on nie dość, że stracił auto to jeszcze prawko za punkty.
Ja liczyłem na to, że oddam sprawę ASO i tyle mojego udziału.
18
Złodzieje polują na elektronikę z ciągników rolniczych. Rośnie liczba zgłaszanyc

Ryzyko związane z maszynami rolniczymi zmienia charakter. Nowoczesne ciągniki i kombajny są wyposażone w liczne elementy elektroniczne. Atrakcyjnym i łatwiej dostępnym łupem stają się dla złodziei już niekoniecznie całe maszyny, ale ich kosztowne elementy.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
Da się zejść niżej niż te złodziejskie 900zl w ZUS?
Jak to również jest z przeglądem TÜV, po prostu jasne na stację diagnostyczną? Słyszałem też że można badanie przeciągnąć o 2 miesiące i zapłacić jakąś karę.
#niemcy #ubezpieczenia #samochody #berlin
Z przebiegem różnie, nigdy nie podawałem, ale jak jeździsz więcej niż zadeklarowałeś to dowalają dopłatę, niektóre ubezpieczalnie zwracają kasę za niewykorzystane kilometry
Co do ubeapieczenia to zerknij na HUK24, ostatnio znajomy mi polecił i wyszło mi sporo taniej
521
5 miesięczna pralka Hisense zalała mi dom. Producent nawet jej nie obejrzał.
Bardzo nie polecam pralki Hisense Seria 5i oraz podejścia producenta do zgłoszeń gwarancyjnych. Pralkę zakupiłem 02.01.2026 r. Przez pierwsze miesiące działała bez zarzutu i byliśmy z niej zadowoleni. Potem zalała mi dom...
z- 145
- #
- #
- #
- #
- #
- #
11
Jeden kierowca ma już do oddania 5 milionów złotych przez brak OC

Większość kierowców obawia się kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Tymczasem Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zwraca uwagę na znacznie większe zagrożenie. Jeśli nieubezpieczony kierowca spowoduje wypadek, może zostać obciążony kosztami odszkodowań liczonymi w milionach
z- 5
- #
- #
- #
- #
- 0
#nieruchomosci #prawo #ubezpieczenia #mieszkanie
Zależy to tylko i wyłącznie od tego jak szacujesz ryzyko, że coś pójdzie nie tak i może Ci się przydać.
- 0
#ubezpieczenia
#ubezpieczenia #oc #ac
- 0
No ale naszła mnie taka myśl, że w wydziale komunikacji zaczną kiwać nosem, że oni nie zarejestrują samochodu i po prostu szukam kogoś z podobnym doświadczeniem, komu rejestracja przebiegła bez niespodzianek
#ubezpieczenia #oc #kierowcy #prawojazdy
źródło: 1000030566
Pobierzdo czasu jak poszkodowany uzyskałby odszkodowanie. Pamiętaj, że jak poszkodowany miałby problem z uzyskaniem odszkodowania może pozwać Ciebie, gdyby ubezpieczyciel się nie wywiązywał
@HerbacianyLolek: każdy może pozwać niemal każdego o niemal wszystko więc takie straszenie to takie trochę dla dzieci jest.
OC się kupuje jak najtańsze i tyle.
Nie da się robić biznesu, jak cię na każdym kroku w hoja chce druga strona zrobić, widać to np na Ukrainie, zachodni kapitał tam fabryk nie otwierał bo korupcja taka że ja jebio.
@adamsowaanon: a wiesz że na Ukrainie są biali ludzie? xD
Te indeksy nie mierzą żadnego ryzyka związanego z eksportem/importem, egzekwowalności umów, stabilności politycznej itp. a wolność gospodarczą (co nie jest niczym pozytywnym, chyba że twój guru to Korwin) oraz percepcję poziomu korupcji, czym można sobie dupę
- 0
W tamtym roku wybrałem AXA40mln, ale nie musiałem korzystać. Ergo Ubezpieczenia Podróży mają bardzo dobry pakiet, ale trochę niepokoją mnie opinie o nich na facebooku.
#usa #ubezpieczenia #podroze #podrozujzwykopem #stanyzjednoczone
źródło: image
Pobierz#motoryzacja #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
- 2
- 1
jeżeli będę miał wypadek, przyjedzie karetka, zabierze mnie do szpitala, tam powiedzą, że oni wystawiają rachunek na mnie i nie chcą dogadywać się z moja ubezpieczalnią, rachunek jest na 250tys USD.
Ja oczywiście nie mam tyle pieniędzy to co wtedy?
Ubezpieczalnia
źródło: image
Pobierz- 0
- 15% drożej
- brak zniżki 20% za akcje w portfelu
- jakiś komunikat że zmienił się zakres komfort->mini, nie wiem czy to jakiś ogólny komunikat
I oczywiście nic k---a nie mogę zmienić
- 0
























Wcisnęli mi to w AAA Auto (mają swoje punkty sprzedaży w wielu miejscach w Polsce), zapłaciłem za 3-letni okres ubezpieczenia z góry, gdzie każdy rok to jest osobna polisa. Zdarzyło się niestety, że auto się uszkodziło. Zakres tego ubezpieczenia nie obejmuje napraw wynikłych z eksploatacji pojazdu. Nie