Wpis z mikrobloga

Rekrutowałem się w tym roku do sii. Na goworku(wiadomo opinie frustratów, tymniemniej przy powtarzalności wiadomo, że coś jest nie tak) mnóstwo krytycznych komentarzy o rekrutacji i muszę faktycznie stwierdzić, że ta rekrutacja tam to jest wrzód na dupie.
1. Wysyłasz cv, rozmowa z hrówką, gadka szmatka. Okej Panie Hrabio wysyłam cv do projektów
2. Telefon dzień później Panie Hrabio proszę o uzupełnienie swojego profilu na naszej stronie mysii.
3. Uzupełniasz profil, zaczynają się telefony projektów. Jestem z działu xxxx i szukamy do nas.... witam Panie Hrabo ja szukam do klienta.... Panie Hrabio obecnie dla naszego klienta szukamy... łącznie chyba z 6 telefonów. 6 telefonów oznacza 6 rekrutacji, a także konieczność sześćokrotnego odpowiadania na te same pytanie.
4. Rozmowy techniczne. Ostatecznie miałem dwie. Wypadłem dobrze.
5. Brak feedbacku z jednej. Z drugiej dzwoni Pan i mówi, że okej ale oni są działem a nie szukają do klienta, więc poszuka w dziale projektu dla mnie. Mówi, że może będzie trzeba stawkę negocjować(moim zdaniem i tak niską w innych firmach mi ją podnosili). Ja mówię nic negocjujemy ale proszę pytać.
6. Telefon. Nie mam obecnie projektu otwrtego bo coś tam sreteteetete morete. 5 min. monolog o tym, że ktoś z działu do działu blebleble i dlatego taka dziwna sytuacja.
7. Znajduje prace
8. Telefony z innych projektów, żeby umówić się na rozmowę techniczną. Mówię, że już mam pracę i dziękuję ale nie.
9. Piszę do hrówki żeby mnie zablokawać, bo już nie szukam pracy. Tak, dobrze Panie Hrabio na przyszłość się polecamy blablabla.
10. Mijają dwa dni witam Panie Hrabio dzwonie z sii szukam do proejktu...
11. O różnych nieporozumieniach w tym co hrówki przekazały do projektu to już nawet mi się wspominać nie chce.
Ogólnie wyszedł mi długi post, ale tak chciałem napisać, że bałagan. Dużo zawracania tyłka, nie wiem czy to mi chcieli małą stawkę wcisnąć czy to normalne(dwie inne oferty dostałem 10 i 15 zł/h więcej na b2b), ale nie wiem następnym razem to się zastanowie zanim tam cv wyślę, a już na pewno nie radzę łączyć z innymi rekrutacjami bo was zajadą.
#pracait #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
@wielki_hrabia_spekulacji: uu, faktycznie brzmi słabo ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja się rekrutowałem do SII parę lat temu (ze 3?) ale do jednego konkretnego projektu, więc miałem jedną rozmowę z HR i później jedną techniczną już u tego klienta i tyle. Widzę, że teraz jakieś inne zwyczaje mają ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
3. Uzupełniasz profil, zaczynają się telefony projektów. Jestem z działu xxxx i szukamy do nas.... witam Panie Hrabo ja szukam do klienta.... Panie Hrabio obecnie dla naszego klienta szukamy... łącznie chyba z 6 telefonów. 6 telefonów oznacza 6 rekrutacji, a także konieczność sześćokrotnego odpowiadania na te same pytanie.


@wielki_hrabia_spekulacji: na tym etapie bym juz podziekowal. firma musi byc gotowa raz sprawdzic twoje umiejetnosci a pozniej za ciebie ręczyć przy wyborze projektu,
  • Odpowiedz
@wielki_hrabia_spekulacji: HR w sii to państwo w państwie, ta opinie słyszałem wiele razy od wielu niezależnych osób. Moim zdaniem sii to typowe it korpo na polskim podwórku ze wszystkimi jego cechami, ja bym tam miesiąca nie wytrzymał, wole srednie i małe SH
  • Odpowiedz
3. Uzupełniasz profil, zaczynają się telefony projektów. Jestem z działu xxxx i szukamy do nas.... witam Panie Hrabo ja szukam do klienta.... Panie Hrabio obecnie dla naszego klienta szukamy... łącznie chyba z 6 telefonów. 6 telefonów oznacza 6 rekrutacji, a także konieczność sześćokrotnego odpowiadania na te same pytanie.


@wielki_hrabia_spekulacji: Co? xD Na początku tego etapu juz bym podziękował, po drugim telefonie.
  • Odpowiedz