Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
non-serviam

non-serviam

Dołączył 6 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9591
  • Znaleziska 3913
  • Mikroblog 5678
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 16

4644

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 538
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
non-serviam
non-serviam 15 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 0
@ryjek201: uj że zarabiają 45k miesięcznie ale przynajmniej ujowo leczą
non-serviam
non-serviam 15 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 0
@typowyWykopekMizogin: co z tego, że mało i drogo jak przynajmniej jakość jest niska ( ͡º ͜ʖ͡º)
non-serviam
non-serviam 15 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 0
państwu również życzę jak najszybszego wyjazdu stąd.


@Michael_MD: dokąd polecasz się udać? Gdzieś ta kraina szczęśliwości się znajduje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

472

To ich ostatnie zdjęcie. Brutalne zabójstwo. Ciała rzucili krokodylom

Pokaż treści 18+

To ich ostatnie zdjęcie. Brutalne zabójstwo. Ciała rzucili krokodylom

Rod i Rachel Saunders zostali brutalnie zamordowani w RPA. Brytyjscy botanicy szukający rzadkich kwiatów byli torturowani

PIAN--A_A--KTYWNA
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 12.06.2026, 06:51:33
  • 145
  • #
    rpa
  • #
    kryminalne
non-serviam
non-serviam 13.06.2026, 12:22:03 via Wykop
  • 0
W 2016 Przejechałem Meksyk cały rowerem w 4 miesiące.


@adamsowaanon: zawszse się zastanawiałem co ludziom odwala, że jeżdżą w takie miejsca o tak mocno podwyższonym ryzyku. Myślałem, że może to ja jestem boidupa ale jedna wydaje mi się, że to szczypta rozsądku. Jak się uda taka wycieczka to fajnie, ale jak coś pójdzie nie tak to trochę głupio tracić głowę dla głupiej wycieczki...
non-serviam
non-serviam 17 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 0
w wieku 22 lat


@adamsowaanon: w sumie to wiele wyjaśnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie, że jesteś w stanie o tym uczciwie napisać, a nie strugasz jakiegoś fifarafa.
Koleżanka opowiadała, że od nich z miejscowości też chłop kiedyś pojechał na taką wycieczkę i nie wrócił. Krążyły legendy, że gdzieś tam w buszu mogło go jakieś plemię kanibali spożyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

621

Zmarł pieszy potrącony przez Volkswagena. Zatrzymano pijanego obywatela Ukrainy

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce dziś po południu w Lublinie. Na miejscu cały czas pracują policjanci, prokurator, biegli oraz technicy. Droga jest zablokowana.

gooral2k
z
lublin112.pl
dodany: 12.06.2026, 14:47:21
  • 98
  • #
    lublin
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
non-serviam
non-serviam 12.06.2026, 22:54:15 via Wykop
  • -2
@epicentrum_chaosu: co ty pierd... człowieku. Pieszy ma pierszeństwo na przejściu dla pieszych, tam nawet jest znak D-6 + fluor żeby kierowcy widzieli z daleka, że zbliżają się do przejścia dla pieszych więc zobowiązani są do dostosowania prędkości, zachowania szczególnej ostrożności oraz obserwacji przejścia i ustąpienia pieszemu jeśli takowy ma zamiar przejść prze owo przejście.
non-serviam
non-serviam 13.06.2026, 11:52:51 via Wykop
  • -1
@epicentrum_chaosu: czym jest względne i bezwzględne pierszeństwo?
non-serviam
non-serviam 17 godz. i 31 min temu via Wykop
  • -1
@epicentrum_chaosu: nie interesuje mnie definicja słownikowa, ani wysryw na Fakty TVN. Interesuje mnie co stanowi prawo o ruchu drogowym i dlaczego puszkarz ma zamknąć wyja.i wpuszczać pieszych grzecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

608

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 12.06.2026, 16:20:04
  • 230
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
non-serviam
non-serviam 13.06.2026, 12:10:30 via Wykop
  • 4
Niech płacą ci co przechowywali nielegalnie węża.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

non-serviam
non-serviam 05.06.2026, 16:03:31
  • 0
Hejka, mam trymer Bella Ermila w którym wymieniłem baterie NiMH, śmigał jak złoto po czym się obraził i przestał ładować. Ma ktoś jakieś pojęcie co w takim układzie może odpowiadać za brak ładowania? Co ewentualnie sprawdzić?
Maszynka oczywiście cały czas działa tylko nie ładuje.
Prąd do płytki dochodzi przez ładowarkę, dalej nie wiem co sprawdzać 🤡
#lutowanie #elektronika #majsterkowanie
non-serviam - Hejka, mam trymer Bella Ermila w którym wymieniłem baterie NiMH, śmigał...

źródło: 1000077412

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

non-serviam
non-serviam
Autor
05.06.2026, 16:03:55 via Wykop
  • 0
non-serviam

źródło: 1000077413

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
05.06.2026, 16:04:14 via Wykop
  • 0
non-serviam

źródło: 1000077414

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
05.06.2026, 16:04:30 via Wykop
  • 0
non-serviam

źródło: 1000077415

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
05.06.2026, 17:13:40 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: faktycznie zdjęcia do dooopy, to powinno być lepsze
non-serviam - @loginniezajety: faktycznie zdjęcia do dooopy, to powinno być lepsze

źródło: 1000077418

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
05.06.2026, 18:16:05 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: domyślam się że dla kogoś ktoś się zna to temat do ogarnięcia, ja nie wiem gdzie przykładać i co powinienem odczytać 😅
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
06.06.2026, 22:22:26 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: akurat symbol oporu znam ale podoba mi się odniesienie do świecy kościelnej 😅
Zrobiłem kilka testów + test diody o ile to tak przebiega, wszystko wygląda ok 🫠
non-serviam - @loginniezajety: akurat symbol oporu znam ale podoba mi się odniesienie...

źródło: 1000077492

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
06.06.2026, 22:22:42 via Wykop
  • 0
@loginniezajety:
non-serviam - @loginniezajety:

źródło: 1000077490

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
06.06.2026, 22:23:00 via Wykop
  • 0
@loginniezajety:
non-serviam - @loginniezajety:

źródło: 1000077488

Pobierz
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
06.06.2026, 22:23:31 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: jeśli zmienię zakres poniżej 20M i 2M to nie pokazuje nic
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
07.06.2026, 14:59:16 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: ładowarka chyba standardowej ~5v daje
Tak z ciekawości, ile powinny te rezystory wskazywać? 🙂
Drugie pytanie, skąd taką wiedzę pozyskać? 🫠
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
10.06.2026, 21:10:26 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: to wygląda jak trudne do lutowania, tym bardziej że mój skill jest słaby w te klocki.
Tak czy siak dzięki za tą krótką przygodę z elektronikom. Zawsze to była dla mnie czarna magia ale bardzo mnie ciekawiło jak to wszystko działa, ten kondensatorki, rezystorki itd.
Fajnie było przynajmniej dojść do tego co się tu odjaniepawliło zamiast parzenia się jak debil w multimeter ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
12.06.2026, 18:25:41 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: jak zobaczyłem co ten trymer zawiera w środku to moje iks de było przeogromne XD Może jeszcze coś te ostrza są warte, pewnie ze 150 pln, bo to sprzęt fachowy, fryzjerski. Najbardziej ręce mi opadają na myśl że ten sprzęt był drogi ale przynajmniej ujowo zrobiony, bo prawdopodobnie zesrał się jak włączyłem go w ładowarce albo z włączonym włącznikiem wsadziłem xD

Wracając do tematu, trochę poczytałem, popatrzyłem i będę
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
12.06.2026, 22:26:56 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: kurcze to ten mój brawn to z 10 lat już śmiga. Oczywiście z baterią było tak że starczałą na góra dwa/trzy mycia i to takie z mocą na pół gwizdka (ʘ‿ʘ)
W tej twojej jak już to cały silniczek wymienić i heja.
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
13.06.2026, 11:55:21 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: generalnie to się zacząłem zastanawiać czy ty maszynki z AI SI i innymi bajerami to nie jest po prostu zwykła ściema. Tak samo jak ten trymer za 400-500 pln. Powiedzmy, że ostrze jest warte 150 pln a reszta? Zwykła chińszczyzna....
  • Odpowiedz
okoboji
okoboji
10.06.2026, 09:32:05
  • 440
#stanowski #kanalzero #heheszki #bekazpisu #zdrowie
okoboji - #stanowski #kanalzero #heheszki #bekazpisu #zdrowie

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-10 o 11.31.09

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

non-serviam
non-serviam 12.06.2026, 22:43:39 via Wykop
  • 0
jak się porówna Krzysztofa z kanało sportowego do krzysztofa dzisiaj to tej zmiany wizualnej nie da się wytłumaczyć tylko wiekiem.


@Tagliacozzo: no właśnie od jakiegoś czasu miałem takie dziwne wrażenie, że on wygląda na sporo więcej lat niż wskazuje jego wiek ale myślałem sobie że może mam dziwne wyobrażenia jak powinni wyglądać ludzie w wieku ~40 no albo że ta mityczna telewizja postarza.
Twoja teoria by wyjaśniała o co chodzi
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam 13.06.2026, 11:53:58 via Wykop
  • 1
@odidada: a co on na budowie zapier że taki zniszczony? xD
  • Odpowiedz
gregory96
gregory96
gregory96
11.06.2026, 17:38:51
  • 9
#polityka #kanalzero
gregory96 - #polityka #kanalzero

źródło: 1000009536

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

non-serviam
non-serviam 12.06.2026, 22:35:22 via Wykop
  • 0
Kiedyś nie lubiłem Terlikowskiego


@CzekistaPutin: kiedyś ciężko było go lubić, był mega odklejony ale na szczęście peron mu trochę wrócił na tory.
  • Odpowiedz

1088

Drozda w mocnych słowach o artystach, co nie odkładali składek emerytalnych

Drozda w mocnych słowach o artystach, co nie odkładali składek emerytalnych

"Jeżeli człowiek przez całe lata zarabiał dużo pieniędzy, a teraz nie ma nic to jest id**ta.

wykopowicz_ka
z
streamable.com
dodany: 11.06.2026, 15:40:44
  • 95
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    praca
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
non-serviam
non-serviam 12.06.2026, 18:10:45 via Wykop
  • 4
Tadeusz Sigma
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

392

Audi jechało ponad 200 km/h na ograniczeniu do 70 km/h

Odnośnie wypadku na skrzyżowaniu z ul Szwoleżerów w Ząbkach.

staszaiwa
z
tvn24.pl
dodany: 09.06.2026, 06:44:10
  • 178
  • #
    samochody
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    warszawa
  • #
    motoryzacja
  • #
    bezpieczenstwo
non-serviam
non-serviam 10.06.2026, 04:15:04 via Wykop
  • 1
@Silvestre_Cucumeris: pomyliłeś z Polakami
non-serviam
non-serviam 10.06.2026, 04:17:33 via Wykop
  • -1
@pokpok: wartość 140 jest kompletnie z d--y
non-serviam
non-serviam 10.06.2026, 04:20:37 via Wykop
  • 0
To że gość z Audi jechał szybko to widać na filmie, ale raczej nie 185 w chwili zderzenia.


@hellfirehe: to może 184?

382

Szanowni, ja pierdzielę... Brak słów...

Szanowni, ja pierdzielę... Brak słów...

Skręcił z niewłaściwego pasa ruchu w wyniku czego zabił dwie osoby.

Chelik
z
tvn24.pl
dodany: 07.06.2026, 08:20:24
  • 269
  • #
    polska
  • #
    wypadek
  • #
    wydarzenia
  • #
    polskiedrogi
non-serviam
non-serviam 08.06.2026, 11:30:12 via Wykop
  • 0
@johny-bravooo: czyli jakiś debil postawił tam ograniczenie prędkości do 70?
Ech, trzeba jechać usunąć znak.
non-serviam
non-serviam 08.06.2026, 11:33:13 via Wykop
  • 0
@Karl_Cotlet: jechałby wolniej to taksówkarz zdążyłby skręcić
non-serviam
non-serviam 08.06.2026, 11:35:41 via Wykop
  • 1
@blondasek1993: obaj są winni ale nie oznacza to że wina jest 50:50
Turek jest ewidentnym sprawdza, a prędkość husarza się do tego przyczyniła.
Jadąc wolnej miałby czas zareagować na głupi manewr tura, a nawet jakby się to nie udało to konsekwencje byłby o wiele mniejsze.
non-serviam
non-serviam 08.06.2026, 11:46:50 via Wykop
  • 0
@cxvmner: jak deportować jak kierowca razem z kolegą już nie żyją i to chyba nawet był polak?
non-serviam
non-serviam 08.06.2026, 11:48:17 via Wykop
  • 0
@johny-bravooo: sam skręt ze skrajnego prawego pasa też nie spowodował tego wypadku

738

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Kontrola skarbówki w jednej z pizzerii w Gdańsku zakończyła się mandatem na kwotę 2500 zł. Powodem nałożenia tak wysokiej kary były krewetki, które pojawiły się na pizzy. Właściciel naliczył bowiem błędną stawkę VAT.

nie-ma-juz-wolnych-loginow
z
finanse.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 19:28:04
  • 200
  • #
    skarbowka
  • #
    pizza
  • #
    podatki
  • #
    kara
  • #
    pieniadze
non-serviam
non-serviam 31.05.2026, 09:41:34 via Wykop
  • -1
@Grubby: sugerujesz że 2,5k dla prywaciarza który tnie w uja na składkach pracowników i wydaje ci drugi paragon to duża kara? xD

1325

Pół litra wody z kranu za darmo dla każdego klienta restauracji

Pół litra wody z kranu za darmo dla każdego klienta restauracji

Od 12 sierpnia restauracje, bary i kawiarnie mogą zostać zobowiązane do bezpłatnego podawania klientom do 0,5 litra wody z kranu na osobę

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 29.05.2026, 23:06:35
  • 421
  • #
    polska
  • #
    restauracja
  • #
    jedzzwykopem
  • #
    ekonomia
non-serviam
non-serviam 30.05.2026, 19:50:00 via Wykop
  • 1
@jozinzbazin2: idź gdzie indziej te korwinizmy pleść xD

3154

Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW

Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW

Szef jechał tak szybko, że się bałem, jak patrzyłem, jak szybko mijamy drzewa na poboczu. Zapytałem wtedy, ile jedziemy. Odpowiedział, że 304 km/h. Nigdy wcześniej w życiu, ani nigdy potem tak szybko nie jechałem samochodem opisywał.

tombeczka
z
brd24.pl
dodany: 22.05.2026, 08:42:06
  • 323
  • #
    wypadki
  • #
    polskiedrogi
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    wypadek
  • #
    kryminalne
non-serviam
non-serviam 22.05.2026, 16:01:40 via Wykop
  • 0
@Pan_Miszuk: pracownik GigaChad
non-serviam
non-serviam 20.05.2026, 05:42:15
  • 0
Chciałbym spróbować legendarnego #bikepacking na rowerze typu #gravel
Polecicie jakieś sakwy, chętnie jakieś z AliExpress z dobrą jakością i ceną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower #podrozujzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

non-serviam
non-serviam
Autor
20.05.2026, 15:11:17 via Wykop
  • 0
@monty16k: @p__b @Kulawy_Lis @maciejos-donbakos @morello91 @a__s @suchabulka dziękuje wam wszystkim i każemu z osobna za wpisy, przejrzę każdą z sugerowanych opcji ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
20.05.2026, 15:14:53 via Wykop
  • 0
Jest odczuwalnie lżej, zwłaszcza pod wiatr.


@monty16k: coś mi mówi, że jak spakuję cały mandżur to się dopiero zdziwię jaka różnica jest xDDD
Ten drybag brzmi sensownie tym bardziej że w odległych planach jak zaskoczy takie podróżowanie jest wycieczka do Norwegii, ale to odległe plany póki co.
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
20.05.2026, 15:20:18 via Wykop
  • 0
PS. To nie gravel więc nie wiem czy się liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@maciejos-donbakos panie no co pan, oczywiście, że się nie liczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak serio jeśli chodzi o te crivity to trochę się zniechęciłem, to pierwsza sprawa. Kiedyś robili lepsze tekstylia, później sypało się to od samego patrzenia dlatego od kilku lat unikam. Chyba że coś się
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
20.05.2026, 15:21:36 via Wykop
  • 0
Spróbuj na początek sakwę podsiodłową (ok 12l) - mi w zasadzie mieści się tam wszystko, czego potrzebuję w podróży.


@a__s: ale to chyba na krótsze wypady? Sam podstawowy zestaw jak namiot, śpiwór, materac i duperelki to już masa sprzętu...
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
21.05.2026, 05:48:00 via Wykop
  • 0
@maciejos-donbakos: myślę że taki krótki wypad to żaden problem, ja nieśmiało myślę o trochę dłuższych wycieczkach (。◕‿‿◕。)
Jakbym jechał sam to też raczej celowalbym w hamak, ale dla dwóch osób przy dłuższej wyprawie namiot raczej zrobi robotę lepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
21.05.2026, 05:51:08 via Wykop
  • 0
@orfan akurat ten rhinowalk i newbowler mam zapisany na Ali więc skoro polecacie to trzeba zamawiać zanim nowe cła wprowadzą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
non-serviam
non-serviam
Autor
21.05.2026, 17:44:18 via Wykop
  • 0
@orfan: pod siodło ile litrów max można załadować? Widziałem takie 18 litrów ale zastanawiam się czy to nie przesada.
Te na widelec jakoś najmniej mnie przekonują, już chyba wolałbym klasyczne na bokach na bagażniku. Bardzo irytujące są? Przeszkadza to w manewrowaniu kierą?
  • Odpowiedz
codziennaKasia
codziennaKasia
codziennaKasia
20.05.2026, 09:10:38
  • 1059
Też tak macie, że w ogóle zapominacie o tym, że za niecałe 3 tygodnie startują mistrzostwa świata w piłce nożnej?

Przecież mniej więcej do 24 roku życia to praktycznie całe moje życie w trakcie mistrzostw było podyktowane pod godziny meczy, a cały okres mistrzostw to był najlepszy czas w roku, jedno wielkie święto. Cały czas się tym żyło.

Już z miesiąc przed startem studiowało się statystyki, składy, kto pojedzie, analizy kto będzie gwiazdą,
codziennaKasia - Też tak macie, że w ogóle zapominacie o tym, że za niecałe 3 tygodni...

źródło: image

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

non-serviam
non-serviam 20.05.2026, 15:06:26 via Wykop
  • 2
praktycznie całe moje życie w trakcie mistrzostw było podyktowane pod godziny meczy, a cały okres mistrzostw to był najlepszy czas w roku, jedno wielkie święto. Cały czas się tym żyło.


@codziennaKasia:
1. nie masz już pasji do tego sportu (co trochę nie dziwi, kiedyś to była piłka i mistrzostwa, teraz nie ma piłki i mistrzostw.
2. dorosłeś i nie marnujesz czasu na coś co nie ma realnego wpływu na twoje
  • Odpowiedz

3090

Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?

Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?

Dwa miliardy złotych przychodu i niewiele ponad 11 mln zł podatku dochodowego - ta niepokojąca relacja (niektórzy nazywają ją wprost "skandalem") to wyniki wykazane za ubiegły rok w naszym kraju przez polską odnogę cyfrowego giganta - spółki Meta (m.in. Facebook i Instagram).

otonavauni
z
biznes.interia.pl
dodany: 19.05.2026, 11:17:57
  • 438
  • #
    gospodarka
  • #
    pracbaza
  • #
    ekonomia
  • #
    antykapitalizm
  • #
    bekazlibka
non-serviam
non-serviam 19.05.2026, 17:39:22 via Wykop
  • 2
@PilotPirx: piekę chleb. Co oferuje Facebook?
non-serviam
non-serviam 19.05.2026, 20:54:27 via Wykop
  • 0
pewnie coś oferuję skoro zarabia na tym siano


@PilotPirx: co wnosza patoinfluencerzy, freak-fighty, onlyfansy? No bo chyba coś wnoszą skoro takie siano koszą.
non-serviam
non-serviam 20.05.2026, 14:56:24 via Wykop
  • 0
Oferuje miejsce reklamowe


@otonavauni: faktycznie, miejsce reklamowe dla nowego lubrykantu na onlyfans jest ważniejsze od chleba. Przekonałeś mnie.
czerstwy_swierszcz
czerstwy_swierszcz
19.05.2026, 17:38:18
  • 65
Nie mieszkam w #warszawa więc mnie to nie dotyczy, ale czy serio jest tam aż taki nadmiar ulic, że część przerabia się na parki xD?

#polska #ciekawostki
czerstwy_swierszcz - Nie mieszkam w #warszawa więc mnie to nie dotyczy, ale czy serio...

źródło: 702298822_122362218386225590_7635830142896026446_n

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

non-serviam
non-serviam 19.05.2026, 20:52:45 via Wykop
  • 4
@czerstwy_swierszcz: jest za dużo samochodów więc trzeba im obrzydzić trochę życie żeby przepędzić towarzystwo.
  • Odpowiedz

1265

Mówił o "trumnie na kółkach". Paweł K. skreślony z listy adwokatów

Mówił o "trumnie na kółkach". Paweł K. skreślony z listy adwokatów

Prawnik skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Olsztynem, nie jest już adwokatem. Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi potwierdza ustalenia 'Wyborczej". 46-letni Paweł K. wcześniej był zawieszony na dwa lata w prawach do wykonywania zawodu za tę wypowiedź.

Poludnik20
z
lodz.wyborcza.pl
dodany: 18.05.2026, 15:33:54
  • 110
  • #
    prawnicy
  • #
    lodz
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    carboners
  • #
    adwokat
non-serviam
non-serviam 19.05.2026, 14:34:24 via Wykop
  • 0
@KochanekAdmina: a jakim domniemaniu piszesz skoro zawieszne jest za wypowiedź o trumnach. Ktoś mu dosypał do tiktoka?
non-serviam
non-serviam 19.05.2026, 14:35:21 via Wykop
  • 0
@zawodowy_grzybiarz: nie zwiększą

2075

Ujawniamy kolejną rozmowę Sebastiana M. "Wyląduję na bransoletce w Niemczech"

Ujawniamy kolejną rozmowę Sebastiana M. "Wyląduję na bransoletce w Niemczech"

Sebastian M. jest przekonany, że niedługo wyjdzie na wolność. Jak udało nam się ustalić, podczas przeprowadzonej w areszcie rozmowy z bliskimi w kwietniu 2026 roku M. powiedział, że "pod koniec roku wyląduje na bransoletce w Niemczech", powołując się na swoje niemieckie obywatelstwo. Mężczyzna skarż

KapitanTorpedal
z
o2.pl
dodany: 05.05.2026, 15:26:42
  • 216
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    policja
non-serviam
non-serviam 12.05.2026, 13:43:57 via Wykop
  • 0
@Swastyka: tak to działa. Jeszcze pobyt w hotelu w dubaju mu zaliczą przy dobrych wiatrach.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.09.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 15.10.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking