Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sayanek
sayanek

sayanek

Dołączył 8 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12779
  • Znaleziska 3720
  • Mikroblog 9059
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 59
Kismeth
Kismeth
wczoraj, 16:54:23
  • 799
Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo by się człowiek poekscytował trochę czy masło będzie po 8 złotych czy po 12, czy w tym tygodniu ukradną 2 miliardy czy zrobią przewał na 10 miliardów, albo czy inflacja przekroczy 20%, a tak to nudy.

Fajnie też wyszedł ten brexit. Pozytywny przekaz leci do zakutych łbów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki
Kismeth - Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo b...

źródło: 1000099930

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek wczoraj, 18:36:43 via Android
  • 3
@Sceptyk_bez_zdania: przecież oni kręcą zwałe że za pis codziennie jakiś grube afery na miliardy, a teraz największą afera że lodziarni zabronili lodów za pasek wydawać xd
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
02.06.2026, 19:40:20
  • 117
#gielda #inwestorzyzfacebooka
Trzeba mieć to wyczucie xD
UsmiechnietyAnon - #gielda #inwestorzyzfacebooka
Trzeba mieć to wyczucie xD

źródło: 1000017669

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 02.06.2026, 21:19:47 via Android
  • 2
@UsmiechnietyAnon: pfff amatorka xd już zostawiłem z myślą za za 10-15 lat wyjdę na 0 xd
sayanek - @UsmiechnietyAnon: pfff amatorka xd już zostawiłem z myślą za za 10-15 lat ...

źródło: 1000011200

Pobierz
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
01.06.2026, 06:36:11
  • 472
#ukraina #rosja #wojna #polskieonuce #bekazprawakow

Typowe prawaki są typowe...
Kempes - #ukraina #rosja #wojna #polskieonuce #bekazprawakow 

Typowe prawaki są typo...

źródło: 1000078707

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 01.06.2026, 08:21:11 via Wykop
  • 4
@Kempes: Teraz co drugi znajomy prawak lata jak debil i powtarza to od stano XD ,,Dwunastokrotność kur...de" ,,ja ma im dopłacać do dwunastokrotności" XD To są ludzie którzy nie potrafią 2 zdań przeczytać ze zrozumieniem :D

PS. a Wrzucanie wszędzie Maryli Rodowicz jako przykład osób którym będzie się dopłacać to już czyta kpina XD Kobita na emeryturze od xx lat więc składek już nie płaci, a nawet jakby płaciła to
  • Odpowiedz
lukglo86
lukglo86
31.05.2026, 09:28:53
  • 0
Cześć Mireczki, mam pytanie odnośnie #ubezpieczenia . W czerwcu kończy mi się OC/ AC samochodu, w dowodzie rejestracyjnym jest również bank (samochód wzięty na raty). Co roku musiałem wysyłać do banku OC/AC oni sprawdzali czy wszystko jest ok (zakres, wartości itp). W czerwcu płacę również ostatnią ratę za samochodu, chyba z 3-4 dni przed końcem ubezpieczenia. Zakładam, że wysłanie przez bank dokumentów abym mógł wywalić ich z dowodu rejestracyjnego zajmie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 31.05.2026, 10:13:46 via Android
  • 1
@lukglo86: zacznij od wysłania tego pytania do banku, bo to że spłacisz wcześniej to nic, ważne z jaką datą będzie wykup, spotkałem się też z sytuacją że bank czy leasing mimo że miał być w dowodzie jeszcze tylko kilka dni i tak rządał polisy z cesją. Jeśli bank na to pozwoli to... Czysto teoretycznie powinno być zgodnie z dowodem ubezpieczenie, ale raczej nikt na to nie spojrzy (chyba że będziesz
  • Odpowiedz
MamByleJakiNick
MamByleJakiNick
MamByleJakiNick
27.05.2026, 15:38:05
  • 0
Takie pytanko rozpoznawcze/orientacyjne
Kto zapłaci więcej za ubezpieczenie auta(OC)?
1.Osoba 30 lat, prawo jazdy od 10 lat, szkoda z polisy w poprzednim roku, historia ubezpieczenia: 5 lat
2.Osoba 40 lat, prawo jazdy zdane w roku bieżącym, brak szkód i historii ubezpieczenia

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 27.05.2026, 19:27:11 via Android
  • 0
@Zweitakt: żadna porównywarka nie przedstawi oferty z całego rynku, bo np Warta/HDI ma ponad 30% udziału w rynku OC (o czymś to świadczy) a nie sprzedają się przez porównywarki, więc dobrowolnie badasz jedynie 70% rynku.
  • Odpowiedz

470

Ceny ramu ostro spadną w ciagu roku

Ceny ramu ostro spadną w ciagu roku

Kye-hyun Kyung były exec Samsunga twierdzi ze wysokie ceny nie potrwają długo: rośnie produkcja z chin, popyt ai słabnie itd. Cyrk kosmicznych cen pamięci powinien się skończyć

iggy_p
z
wccftech.com
dodany: 25.05.2026, 14:45:42
  • 162
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    pcmasterrace
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
sayanek
sayanek
sayanek 26.05.2026, 07:47:15 via Wykop
  • 5
@Neocaridina: 100-200%? w rekordowym momencie to było +300%

w październiku '23 składałem kompa, ram który wtedy kupiłem za 539zł teraz jest w sprzedaży za 1609zł (a w pewnym momencie stał około 2000zł)

405

Największy podziemny zbiornik wody pitnej w Europie zanieczyszczony pestycydami

Największy podziemny zbiornik wody pitnej w Europie zanieczyszczony pestycydami

Około 300 km długości ma podziemny przepływ wód gruntowych między Francją, Niemcami i Szwajcarią. wykryto w nim pestycydy i TFA

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 25.05.2026, 10:59:39
  • 51
  • #
    woda
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
sayanek
sayanek
sayanek 26.05.2026, 05:03:14 via Android
  • 0
@Paramount: biedne Czechy bez morza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

703

Polskie wojsko za PO wydaje 40% pieniędzy w polskich firmach, za PiSu tylko 20%

Polskie wojsko za PO wydaje 40% pieniędzy w polskich firmach, za PiSu tylko 20%

40% pieniędzy z umów na zakup i modernizację uzbrojenia trafia do polskich firm. Trend jest korzystny: jeszcze osiem lat temu było to nieco ponad 20 % i za niedługo będzie to 50%

Sabr
z
radar.rp.pl
dodany: 20.05.2026, 08:10:51
  • 143
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    polityka
sayanek
sayanek
sayanek 20.05.2026, 11:58:45 via Wykop
  • -4
POTWÓR Z...


@H_Moody: Wszyscy wiemy co pomyślało 90% wykopu XD

455

Takie są skutki weta Nawrockiego ws. SAFE

Takie są skutki weta Nawrockiego ws. SAFE

Rozstrzygnięte przetargi na sprzęt i wyposażenie dla służb podległych MSWiA, które miały być sfinansowane z funduszu SAFE zostaną unieważnione.

KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
z
rmf24.pl
dodany: 19.05.2026, 12:10:28
  • 211
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    bekazpisu
  • #
    batyr
sayanek
sayanek
sayanek 19.05.2026, 16:28:59 via Android
  • 2
@pan_Ropuch: na słupa xd to coś jak Sasin za wybory które się nie odbyły xd co do safe, pewnie będzie rozkradzione, ale ja bym chciał moc wziąć kredyt na 3% niezależne od naszej waluty na 45 lat xd kolejna kadencja PiS 50% skumulowanej inflacji w kilka lat a kredyt bez zmian i jestem na plus bo hajs wydany od ręki póki jeszcze coś był wart xd

350

Poseł Niedźwiedzki (KO) w niewybredny sposób drwi z posłanki Matysiak

Poseł Niedźwiedzki (KO) w niewybredny sposób drwi z posłanki Matysiak

w czym wtóruje mu jego kolega partyjny poseł Frysztak :) Źródło: Kanał Sejmowy

Makavlani
z
x.com
dodany: 18.05.2026, 09:27:58
  • 84
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    heheszki
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    polska
  • #
    bekazpo
sayanek
sayanek
sayanek 18.05.2026, 14:06:05 via Wykop
  • 5
@Lipek12s: To jest problem Polskich komedii lat '80-'05, w większości to były filmy dokumentalne... Tylko nikt nie był tego świadomy...
vladi_putin
vladi_putin
18.05.2026, 10:10:50
  • 249
Takie tam z Gnortsem. W drodze po obligacje galaktyki mlecznej.

#gielda
vladi_putin - Takie tam z Gnortsem. W drodze po obligacje galaktyki mlecznej.

#gield...

źródło: HIllMxxWsAAuG2r

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 18.05.2026, 11:55:00 via Wykop
  • 10
@vladi_putin: Dlaczego oni zawsze tych kosmitów nagich robią :D ? zamiast ubrać w jakieś eleganckie ciuszki
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
15.05.2026, 18:38:15
  • 833
xD
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #usa
splinter96 - xD
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #usa

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-15 203733

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 15.05.2026, 20:02:20 via Android
  • 86
@splinter96: prętem po kratach xd
  • Odpowiedz

309

Jak działa Generali? Zobaczcie jak likwidują szkodę z #AC. Komedia!

Jak działa Generali? Zobaczcie jak likwidują szkodę z #AC. Komedia!

Hej Generali jak wygląda u Was proces likwidacji szkody z #AC? Czy tak jak na przykładzie mojej żony? Mija 10 dni...

muzykantv
z
linkedin.com
dodany: 15.05.2026, 06:58:29
  • 121
  • #
    afera
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ubezpieczenia
  • #
    wpadka
  • #
    generali
sayanek
sayanek
sayanek 15.05.2026, 08:26:46 via Wykop
  • 0
składki zebrane od klientów mają być wyższe niż wypłacone odszkodowania, koszty obsługi i cała reszta.


@bboymc: No tak raczej działają wszystkie korporacje XD zaskoczę Ciebie, jeśli firma będzie sprzedawać ubezpieczenia poniżej progu opłacalności to nie dość że nie będą mieć pieniędzy na wypłaty, ale też dostaną karę z KNF za zaniżanie składek (np. kilka dni temu była informacja że Compensa dostała ponad 8 baniek kary za zaniżanie składek na OC)

A potem
sayanek
sayanek
sayanek 15.05.2026, 08:44:26 via Wykop
  • 43
5 maja zgłasza szkodę - uszkodzenie szyby. Najpierw czeka kilka dni na rzeczoznawcę, udaje się dokonać wyceny. Zaproponowano jej

trochę ponad 1700 zł, z czego na wykazie od rzeczoznawcy sama szyba jest wyceniona na ponad 2000 zł, a gdzie inne elementy, gdzie

robocizna?


To tak zwana propozycja ugody, klasyka, jak klient chce pieniądze do ręki i zrobić po taniości (np używka ze szrotu) to się zgodzi i jeszcze mu zostanie.

Żona
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sayanek
sayanek
sayanek 15.05.2026, 08:59:26 via Wykop
  • 0
Czyli statystycznie, jeśli masz pieniądze i jesteś w stanie sam pokryć szkodę, to finansowo lepiej być swoim własnym ubezpieczycielem.


@bboymc: Dokładnie tak, ubezpieczenia są dla ludzi biednych i tych którzy wolą zapłacić 2-3-5% wartości auta rocznie niż ryzykować 100% jego straty.

jeśli masz
sayanek
sayanek
sayanek 15.05.2026, 12:50:40 via Wykop
  • 0
Polecam ubezpieczenie szyb, nie traci się zniżek do AC.


@ordynarny_cham: To akurat zależy :) Ogólnie na rynku jest b----l i część firm zgłasza szkody z szyb jako szkody majątkowe (tak jak z AC tylko z adnotacją że to były szyby, ale większość firm sprawdzając historię szkód z automatu nie bierze pod uwagę takich zapisów pod szkodami, więc będą liczyć taką szkodę) a część firm zgłasza taką wymianę szyby jako usługa
Nighthuntero
Nighthuntero
14.05.2026, 07:00:46
  • 168
Porodówki są zamykane bo dzieci się nie rodzą, ale za to będą tworzone nowe żłobki i orliki?

#polska #bekazlewactwa #dzieci #rodzicielstwo #ciaza #bekazpo
Nighthuntero - Porodówki są zamykane bo dzieci się nie rodzą, ale za to będą tworzone...

źródło: image

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 14.05.2026, 09:11:29 via Wykop
  • 0
ale za to będą tworzone nowe żłobki i orliki?


@Nighthuntero: Do powstania 100 tysięcy miejsc w żłobkach zobowiązał nas Morawiecki podpisując zielony ład (to jeden z setek wymogów jakie istniały w tym dokumencie, żebyśmy mogli dostać kasę).

Dlaczego śmiejecie się z PO że wywiązują się z międzynarodowych zobowiązań? Można im zarzucić wiele (korupcja zepsucie etc.) ale skoro na coś się zgodziliśmy (rękoma PIS) to chyba tak powinno być, że się
  • Odpowiedz
adrian-mateusz
adrian-mateusz
12.05.2026, 18:09:29
  • 0
Z racji, że rezygnuje z opłat do ZUS-u, to szukam prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest na rynku coś co może konkurować z NFZ? Która firma oferuje najlepsze warunki? Jeśli chodzi o cene to raczej nie więcej niż 500zł/msc #nfz #zus #ubezpieczenia #ubezpieczeniezdrowotne #dzialalnoscgospodarcza
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 12.05.2026, 21:03:37 via Android
  • 0
@adrian-mateusz: a to nie lepiej w spółce zatrudnić się na 1/8 etatu i spokój xd ?
  • Odpowiedz
mwwilk
mwwilk
12.05.2026, 14:14:34
  • 0
Nie twoja szkoda OC na polisie i na twoim koncie UFG? To możliwe, mi się to przydarzyło. Podzielę się taką historią, która miała miejsce w marcu tego roku (2026), może ktoś miał podobną.
TLDR;


Sytuacja miała miejsce na koniec marca 2026, ubezpieczałem jeden z posiadanych pojazdów w multiagencji ubezpieczeniowej i zdziwiła mnie zwyżka, bo za ten pojazd akurat powinienem mieć najmniej ze wszystkich, a podejrzanie sporo się mi wydawało. W trakcie rozmowy zapytałem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 12.05.2026, 15:39:53 via Android
  • 0
@jadalny_kasztan: już też omijałem całe akapity bo nudno strasznie xd

@mwwilk tldr obstawiam że w komunikacji między firmami ktoś wpisał błędny nr rejestracyjny / nr polisy i stąd cała afera. Wątpię że firma w której masz teraz OC zgodzi się na przeliczenie składki więc zostanie tobie reklamacja do firmy A (w końcu to oni zgłosili ciebie do ufg, więc nie daj sobie im wmówić że to firma b czy
  • Odpowiedz

607

Światowe media piszą o Zbigniewie Ziobrze. "Interwencja Donalda Trumpa"

Światowe media piszą o Zbigniewie Ziobrze. "Interwencja Donalda Trumpa"

Bloomberg powołując się na "GW" wskazuje, że polski polityk i jego żona, Patrycja Kotecka, "przybyli do Stanów Zjednoczonych po tym, jak prezydent Donald Trump osobiście interweniował w sprawie zatwierdzenia ich wiz". "To decyzja wbrew sekretarzowi stanu Marco Rubio i ambasadorowi USA w Polsce

Stopa_Szopa
z
onet.pl
dodany: 10.05.2026, 18:16:35
  • 160
  • #
    zi0bro
  • #
    ucieczka
  • #
    trump
  • #
    rubio
  • #
    polityka
  • #
    usa
sayanek
sayanek
sayanek 11.05.2026, 05:15:04 via Android
  • 6
@PiS_on_Poland: wątpię że w umowie na dostawę jest zapis o bez kosztowej rezygnacji z towaru z powodu afery politycznej. Skończyło by się tylko na karach i złej międzynarodowej renomie. Po paru latach przecież płaciliśmy nawet za zerwanie umowy o caracale.

Zacząć od rozdmuchania tematu, zrobienia z tego afery na dużą skalę (ukrywanie przestępców sojusznika), zagrozić wydaleniem przedstawicieli w ambasadzie. Polska ogólnie ma spore poparcie wśród wyborców Trumpa, takie zagranie względem

350

Przekręt neapolski. Włosi oszczędzają tysiące euro, a rachunek płacą Polacy

Przekręt neapolski. Włosi oszczędzają tysiące euro, a rachunek płacą Polacy

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy przedsiębiorczy Włosi z Kampanii regionu o jednej z najwyższych szkodowości komunikacyjnych we Włoszech zauważyli prosty fakt: ubezpieczenie OC w Polsce jest dramatycznie tańsze niż w Neapolu. Roczna polisa za skuter w tym mieście może kosztować nawet 150

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 07.05.2026, 16:39:04
  • 96
  • #
    samochod
  • #
    tablicerejestracyjne
  • #
    ubezpieczeniesamochodu
  • #
    wlochy
sayanek
sayanek
sayanek 08.05.2026, 09:18:26 via Wykop
  • 2
To czemu każda z tych szkód nie podnosi im składek?


@roonie: Pewnie mają polisy flotowe :) przy takiej ilości pojazdów szkody to nie aż taki problem :)
Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
05.05.2026, 06:50:48
  • 26
Ciekawostka na dziś: Amazon jest w produkcji serialu, w którym będziemy śledzić historię przed tym co pokazywał Ukryty Wymiar

#horror #seriale
Mega_Smieszek - Ciekawostka na dziś: Amazon jest w produkcji serialu, w którym będzie...

źródło: 7814674_1.3

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sayanek
sayanek
sayanek 05.05.2026, 08:29:32 via Wykop
  • 0
Amazon jest w produkcji serialu


@Mega_Smieszek: Ja to bardziej czekam na reboot Stargate nad którym też już niby zaczęli pracować :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >
  • ble ble ble, coś tam

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.01.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.09.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 21.04.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking