Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko200
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
broker

broker

Dołączył 16 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 73136
  • Znaleziska 61694
  • Mikroblog 11442
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 91
zar0x
zar0x
zar0x
16 godz. i 36 min temu
  • 0
drodzy koledzy ponawiam pytanie, zaproponujcie jakieś ciekawe spółki z hamerykanskiej giełdy, nie śmieciuchy i nie AI/pamieciarze. Zostal w ogole ktoś normalny na tym tagu? #gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 15 godz. i 31 min temu via Wykop
  • 1
@zar0x: Caterpillar.
  • Odpowiedz
orientalist-jack
orientalist-jack
orientalist-jack
19 godz. i 1 min temu
  • 1
#gielda

Chciałem coś z semi z Tajwanu brać ale wszystko tak napompowane
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 17 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 1
@orientalist-jack: bierz ETF SEC0, wszystkiego po trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szajbix
szajbix
20 godz. i 6 min temu
  • 1
#gielda tak straszyli tą bessa, a nie było tak źle
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 19 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@szajbix: był 1-dniowy krach.
  • Odpowiedz
Codon
Codon
22 godz. i 26 min temu
  • 11
#it #programista15k Hej, co prawda głównie udzielam się na tagu #gielda, ale dzisiaj potrzebuje porady.

Jestem Scrum Masterem na semi-FIRE z jednym klientem za 38k (płatne w USD), max 2h dziennie roboty, tylko zdalnie. Niestety jeszcze parę tygodni i jestem out, bo AI.

Od 3 lat nie muszę pracować i mogę utrzymywać się z giełdy, ok 10M w portfelu (zarobiłem jakieś 4M na OE, reszta to zysk

Co byś zrobił na moim miejscu

  • Weź ta robotę, zobacz jak będzie 63.0% (274)
  • Wal to w cholerę i przejdź na pełne FIRE 37.0% (161)

Oddanych głosów: 435

  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 20 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 0
@Codon: jest różowa, są dzieci na stanie?
  • Odpowiedz
skubany1992
skubany1992
skubany1992
22 godz. i 12 min temu
  • 3
Też tak macie?
#gielda
skubany1992 - Też tak macie? 
#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 20 godz. i 55 min temu via Wykop
  • 0
@kojiro_hyuga: ETF-y czasem startują z opóźnieniem w stosunku do akcji.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
21 godz. i 48 min temu
  • 2
✨️ Inwestycje w ETF-y związane z półprzewodnikami Ⓘ
Dla tych co "chciałbym też Microna albo SK Hynxa, ale się boję" - dwa eteefy, które są tu już większości znane, ale gdyby ktoś nie wiedział.
Na "szerszy" rynek: SEC0.DE (euro) lub SEMI.NL (dolar), https://www.morningstar.com/etfs/xfra/sec0/quote i
na "amerykański" rynek: VVSM.DE (euro) lub SMH.UK (dolar), https://www.vaneck.com/pl/en/investments/semiconductor-etf/overview/
Podane linki do stron z aktualnymi komponentami, bo na Yahoo Finance wyświetlają jakieś stare zestawienia. Oczywiście w obydwu z
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 20 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 0
jest jeszcze HNSC


@kojiro_hyuga: bliźniaczy do SEC0, taki sam TER i prawie identyczne wyniki, trochę wyższa cena jednostkowa.
  • Odpowiedz
MYexodus
MYexodus
MYexodus
21 godz. i 43 min temu
  • 0
Myślę nad kupieniem Kioxia teraz, powinno wrócić do trendu wzrostowego?

#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 21 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 1
@MYexodus: powrócić? Przecież tam była 1-dniowa korekta po mega wzrostach
  • Odpowiedz
broker
broker 23 godz. i 14 min temu
  • 1
Półprzewodniki na premarkecie +8% (ʘ‿ʘ) #etf #gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker
Autor
21 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 0
@vinmcqueen: wszystkie, a konkretnie ETF iShares Global Semiconductors.
  • Odpowiedz
Bela_Talbot
Bela_Talbot
Bela_Talbot
przedwczoraj, 14:37:08
  • 139
Skończyłam dziś 40 lat (ʘ‿ʘ) #happybirthdaytome
Bela_Talbot - Skończyłam dziś 40 lat (ʘ‿ʘ) #happybirthdaytome

źródło: 655

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker przedwczoraj, 19:21:59 via Wykop
  • 1
@Bela_Talbot: ile dzieci w dowodzie?
  • Odpowiedz
ParadygmatYT
ParadygmatYT
23.06.2026, 20:35:40
  • 18
#gielda Wyleszczeni? To pompujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ParadygmatYT - #gielda Wyleszczeni? To pompujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker przedwczoraj, 09:53:15 via Wykop
  • 0
@takoii: +2%.
  • Odpowiedz
broker
broker przedwczoraj, 06:31:42
  • 7
Korea odbiła, więc dzisiaj pewnie pompa. Fajny był ten krach, taki nie za długi... #gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

perfumowyswir
perfumowyswir
przedwczoraj, 06:50:03 via Wykop
  • 15
@broker: nie ma czasu na dłuższe krachy skoro dzisiaj wyniki Microna. One zdefiniują przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cytr0netx99
cytr0netx99
przedwczoraj, 06:59:59 via Wypiek
  • 9
@perfumowyswir jak micron się w-----i to nie otwieram ani wykopu ani apki przez miesiąc co najmniej
  • Odpowiedz

1

Czy ETF-y nas rozleniwiają? Dlaczego aplikacje giełdowe polują na Twoją dopaminę

Czy ETF-y nas rozleniwiają? Dlaczego aplikacje giełdowe polują na Twoją dopaminę

Technologia zdemokratyzowała rynki, dając nam globalne inwestycje w zasięgu kciuka, ale to ludzka psychika pozostaje najsłabszym ogniwem. Jak w dobie super-aplikacji Polacy radzą sobie z rynkowymi emocjami?

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 23.06.2026, 09:19:40
  • 4
  • #
    inwestycje
  • #
    gielda
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
broker
broker 23.06.2026, 11:29:52 via Wykop
  • 1
@Wejdross: jaki skład portfela?
n3go
n3go
n3go
23.06.2026, 07:48:02
  • 21
Tak, dokupiłem etfa na Semi i nie wstydze sie tego #gielda
n3go - Tak, dokupiłem etfa na Semi i nie wstydze sie tego #gielda

źródło: unnamed

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 23.06.2026, 07:55:48 via Wykop
  • 1
@n3go: tak trzymać! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wolepiwo
wolepiwo
wolepiwo
23.06.2026, 04:51:29
  • 5
#gielda
wolepiwo - #gielda

źródło: 4008

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 23.06.2026, 06:47:26 via Wykop
  • 0
@wolepiwo: najlepszy ETF, podwoiło mi wartość IKZE w krótkim czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ropuch_o_imieniu_Ropuch
Ropuch_o_imieniu_Ropuch
22.06.2026, 05:36:32
  • 0
jakie solidne dywidendowki polecacie z gpw na longa?
typu kupic i nigdy nie sprzedawac xd
#gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 22.06.2026, 10:47:20 via Wykop
  • 0
@Ropuch_o_imieniu_Ropuch: Beta ETF Dywidenda PLUS Portfelowy FIZ
  • Odpowiedz
Qurvinox
Qurvinox
22.06.2026, 03:51:14
  • 1329
Zwierzęta pieprzone 5:50 i już mi papierosami w mieszkaniu śmierdzi
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 22.06.2026, 05:57:21 via Wykop
  • 9
@Qurvinox: to są podludzie.
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia
16.06.2026, 11:47:10
  • 3
po raz kolejny dostaje od życia dowód, że kupując #etf nie warto czekać na promkę ani inny “dobry moment”, tylko kupować co miesiąc i c--j. jak się zaczęła wojna w Iranie i straszyli, że jak do końca marca się nie rozwiąże, to gospodarka będzie dochodziła do siebie długimi miesiącami, to spodziewałem się dużej promki. tymczasem tylko rośnie i odkąd czekam na dobry moment, jest już +15%. jeśli uda się ogłosić
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 21.06.2026, 20:44:33 via Wykop
  • 0
@powodzenia: generalnie to nie czytaj naganiaczy na wzrosty, czy spadki, tylko rób DCA.
  • Odpowiedz
damer135
damer135
18.06.2026, 10:58:18
  • 2
#gielda
chyba sprzedaje etf na semi i doładowuje w Micron (specjalnie z dużej) - jakies glosy za/przeciw?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 18.06.2026, 11:53:25 via Wypiek
  • 0
@damer135 a co co nie pasuje w SMH? Weź może SEC0, Tram masz jeszcze ASML i SK Hynix.
  • Odpowiedz
nie_umiem_inwestowac
nie_umiem_inwestowac
12.06.2026, 09:33:45
  • 1
Moja różowa ma 1500 zł które idzie na żłobek co miesiąc, ale żłobek ma miesięczną przerwę. Mogę to zamienić z aktywnie w żłobku na aktywnie w domu i dostać do ręki za ten miesiąc hajs?

Ktoś tak robił, albo się orientował?

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #dzieci
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 16.06.2026, 14:07:16 via Wypiek
  • 0
@nie_umiem_inwestowac nie da się, ZUS wydaje decyzje odmowne. Musisz wypisać dziecko że żłobka na miesiąc, co jest ryzykowne.
  • Odpowiedz
Skipi1111
Skipi1111
06.06.2026, 16:41:10
  • 5
#gielda
Marvell wchodzi do sp500 BULLISH
Semtech i Viavi wchodzi do sp midcap 400 BULLISH
#sive Jpmorgan objął 5% akcji siversa BULLISH
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker 06.06.2026, 22:08:11 via Wypiek
  • 0
@Rudz1elec lada chwila ma wyjść.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 34
  • Strona 1 z 34
  • >

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 19.01.2014

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 11.10.2015

    Komentator
  • Kałasznikow
    od 20.03.2018

    Kałasznikow
  • Rocznica
    od 22.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.01.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 15.11.2019

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking