Cześć Mirki,

Szukam osób #datascience #python do nowo powstającego Hubu w Europie.
Firma to amerykanski start-up R&D Data Cloud for Pharma Life Science.
https://www.tetrascience.com/

Data Engineers/Senior Data Engineers - 5 pozycji od mid do senior
Zarobki 35-50k netto PLN(Mozliwość w $) UoP/B2B
100% remote - aczkolwiek jesli zatrudnimy duzo osob z pl mozliwosc biura krakow/warszawa.
Akcje firmy 10.000 - 25.000 na start (obecna cena 5$, projekcja na 5 lat = 50$ za
@Lunatik: dlatego na język jest 5 lat co ja kna ta stawkę jest chyba ok, a 10lat w produkcji softu też jest OK. Mimo wszystk osoba która była w branży 10lat wiedziała więcej i doświadczyła więcej niż taka co jest 5 lat, chodzi tutaj głównie o komunikacje, wyzwania, wdrożenia, ludzi, współprace. Takie doświadczenia się nie dezaktualizują. Tak jak mądrość życiowa, tak samo jest cos takiego jak mądrość branżowa. Tylko trzeba być
#programista15k #heheszki #sql #bi #pracbaza #rynekpracownika #januszebiznesu
czy to jest jakiś żart? firma oferuje 3000zł brutto na umowie o pracę przy minimalnej krajowej 3010zł brutto? xDDDD do tego na wymagające stanowisko. to musi być żart, nie wierzę że ktoś ma taki tupet żeby takie ogłoszenie wystawić
źródło: comment_1643641229RJQTZN6rpjDo3AdKCN8RYr.jpg
Cały weekend z taskami rekrutacyjnymi, gówno odpocząłem, a tu znów poniedziałek i trzeba być produktywnym i coś naklepać ()

Od razu po robocie interview, native speaker, trening ()

Jeszcze kilka tygodni i będę odpoczywał, a potem zbierał owoce ( ͡ ͜ʖ ͡)

ps. ale człowiek przyzwyczaja się do dobrego. Jakbym miał teraz skrobać furę i #!$%@?ć się gdzieś w
źródło: comment_1643610199tMuZ1f1WJOsMIBoYx18Yvu.jpg
No wykopki, to już jest ten czas kiedy człowiek zmienia się w starego boomera. Zrobiłem sobie listę stron i magazynów, potrzebnego softu, zrobiłem sobie jej zdjęcia i będę z wami tu siedział już tylko pod czytanie znalezisk z interesujących mnie rzeczy. Centrum moich zainteresować to wykop, twitter, wybrane strony i gazety. Jeszcze nie ogarnąłem kanałów na yt.
Pomożecie?

Jakie kanały mnie interesują;

-Niemieckie informacje, kulturowe, wystawowe, polityczne
-Nowinki techniczne, recenzje [mogą być
@lanah1906: Michau nie jest ślepy ani głupi na to co chcą użytkownicy. On to po prostu ma w pewnym miejscu. Inba z rumunem, problemy z odnowieniem certyfikatu SSL, absurdalne bugi na frontendzie, miliony reklam. To wszystko udawadnia, że Michau traktuje ten portal jak maszynkę do zarabiania pięniędzy. W ogólne w nie niego nie inwestuje. A jak przestanie przynosić zyski (a przestanie przez taką właśnie politykę), to go po prostu zamknie.
Jestem programistą seniorem, zarabiam 10 000 tyś na rękę a i tak nie stać mnie na NIC oprócz zaspokojenia moich podstawowych potrzeb.
Oto moje koszta stałe:

-Rata za mieszkanie - 2.5k
-Rachunki - 0.6k
-Leasing - 1.5k
-Kredyt na remont - 0.7k
-Zakupy - 2k
-Jedzenie na mieście, zamawianie co jakiś czas jakiegoś #sushi albo kuchnii indyjskiej - 1k
-Ortodonta - 0.2k

Wychodzi w sumie 8.5k kosztów stałych przy zarobkach 10k! czyli
Czy tylko dla mnie ta Julkowa odmiana Marketingu jest po prostu żenująca? XD I nie odnoszę się teraz stricte do Real Time Marketing i akcji z Matą (choć niektóre posty to mega żenua), ale ogółu. Skąd teraz taka nowomoda?

Wszystko wygląda, jakby to tworzyła jakaś 19 letnia Julka na stażu, albo (co gorsza) "fajnopolacy" po 30, którzy wybrali nam "Śpiulkolot" jako MŁODZIEŻOWE słowo roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1643546290tw0pWZnjy60PGW9Zg1Jb1Z.jpg
#programista15k jakie pytania zadajecie firmie podczas procesu rekrutacyjnego? Zarówno na temat projektu w którym mielibyście brać udział jak i warunków pracy czy kultury firmy?

Kilka ode mnie:
- Jak wyglądają ścieżki rozwoju po senior developerze?
- Jeśli zespół czuje potrzebę zrefaktoryzowania części kodu, jak trudno jest uzyskać na to zasoby?
- W jak dużej ilości spotkań zwykły regular/senior developer musi uczestniczyć?
- Jak duża jest rotacja pracowników?

#programowanie #pracait #praca #pracbaza
@Jurix:
- Ile jest juniorów i seniorów w zespole
- Jak dbają o jakość kodu
- Czy są jakieś części legacy systemu wymagające utrzymania
- Jakie mają testy i jakie jest pokrycie kodu
- Jak biznes przekazuje im zadania, czy mają acceptance criteria
- jeżeli to jest rozmowa z teamleaderem to pytam co robi w przypadku, kiedy biznes domaga się nowej funkcjonalności szybciej jest to możliwe do wykonania: czy robi to
@Jurix: Dorzucam kilka:
- Jak wygląda proces CI / CD?
- Jak często i w jaki sposób wdrażane są nowe wersje aplikacji na środowisko produkcyjne?
- Czy i w jaki sposób zachowywana jest kompatybliność wsteczna podczas rozwoju / wdrażania nowych wersji aplikacji?
- Jak wyglądają kwestie utrzymania?
- Jak wygląda kwestia podglądu / weryfikacji danych na środowisku produkcyjnym? Czy developerzy mają do nich dostęp w trybie read only?
- W jaki
nie wiem czy pamiętacie taką grę jak Driver

tutaj się przyjemnie grało, samochody były przewidywalne, nie było:

1. nadsterowności przy niskiej prędkości
2. przy dodawaniu gazu samochód nie ślizgał się jak na lodzie
3. przy dużej prędkości auto miało swoją bezwładność, którą dało się wyczuć
4. gra zachęcała do wolniejszej jazdy, omijanie przeszkód było możliwe
5. były pościgi policyjne, które dodawały adrenaliny, można było (!) spojrzeć do tyłu
6. fizyka gry nie
Prawie się dałem nabrać żeby iść na tego sławnego PM/Scrum Mastera do IT bo nic nie robi a kilkanaście k na fakturze jest.

Tymczasem starszy księgowy:

- taka sama kasa na UoP gdzie mam normalnie urlopy zamiast kombinacji z januszem na b2b jak to w IT bywa
- siedzę na piździe i babram się we fakturach solo zamiast użerać się z koordynacją zespołu #programista15k czyli kucy z umiejętnościami komunikacyjnymi na poziomie australopiteka
#anonimowemirkowyznania
Jestem lekarzem i mam dość swojej pracy, dojeżdżania do pracy 100km i innych nieprzyjemnosci. Chce zacząc uczyć się programowania, bo szanuje podejście do pracownika i jestem przeciwny temu jak wygląda cała ochrona zdrowia w Polsce. Miałem do czynienia z angularem, c++ i javą dawno temu.
Od czego powinienem teraz zacząć, żeby załapać się na staż i czy sytuacja jest tak marna jak piszą tutaj niektórzy. że pracy nie ma, a na
#anonimowemirkowyznania
Czy sytuacja na rynku jest tak słaba, HR straciły całkiem rozum czy ja jestem chu...?

Dostałem właśnie ofertę na LN z możliwością dołączenia do "tech bootcampu", który w skrócie polega na tym, że idziesz do firmy, oni cię uczą jakiejś tam technologii i jak ci dobrze idzie to cię biorą i dłubiesz u nich, całość trwa około 3 miesięcy, wszystko normalnie płatnie, pewnie jakaś lojalka w gre w chodzi (w UK
Niektórzy twierdzą że PM nie musi być techniczny, bo on jest od zarządzania pracą, więc liczą się miękkie umiejętności a techniczne są nieistotne. Czaicie co by było jakby to samo przenieść np. na budowlankę? Zrobić takiego Oskarka brygadzistą na budowie?

"Jak to płyta fundamentowa musi schnąć dwa tygodnie? A jak ci dorzucę kilku ludzi to wyschniecie ją do wtorku?"

"Betoniarka się #!$%@?ła? To nawet lepiej, powinniśmy rezygnować z narzędzi third-party, weź dwóch
W sumie myślę sobie, że chyba się zmieniło i więcej teraz tych "młodych roszczeniowych" na rynku :D Wśród nowych kolegów w pracy oraz tych zatrudnianych, ale również na różnych forach czy choćby tutaj więcej słyszę, że ktoś ma preferencję siedzieć na backendzie i tam zostać i nie ma ochoty tykać frontu. Albo odwrotnie. Oczywiście jak szukam pracy to patrzę tak, żeby odpowiadała moim kwalifikacjom, ale jak się okaże ostatecznie, że jest coś
nie chcę się też wypalić


@jaca_66: siedzenie w wąskiej specjalizacji da ci szybciej wypalenie niż możliwość skakania po tematach i nauki czegoś nowego w ramach pracy.

cenię work-life-balance


przecież ja cały czas mówię o nauce czegoś w czasie pracy. Nikt ci nie każe siedzieć po godzinach nad czymkolwiek
#programista15k
Szukam pracy w IT.
Plusy:
Potrafię przeinstalować system win/linux
Złożyć kompa i podłączyć rj 45
Monitorować ruch na forum

Minusy:
Jak kliknę w firefoxie F12 to nie wiem jak to potem zamknąć (za dużo tam się dzieje) zawsze odłączam z kontaktu
Nie panuje nad nerwami kiedy monitoruje ruch na forum
Nie mam w portfolio darmowych prac dla kobiet

Ktoś coś?