@buntowniczaczupakabra: jestem umówiony na konkretną godzinę i zapisuję sobie, że np. w czwartek o 15:00 dzwoni firma "Qwerty" i przed samą rozmową czytam sobie tylko co to za projekt, stanowisko i technologie (+-10 min). Pod rozmowę techniczną już się przygotowuję tak w miarę konkretnie. Wszystko mam w kalendarzu i przygotowania pod rozmowy też mam zaplanowane. Przy każdej firmie zapisuję na jakim jestem etapie, kiedy spodziewany feedback. Odrzucam oferty gdzie jest więcej
Jestem leniwy.
W #!$%@? leniwy.
Upatrzyłem sobie jakiś czas temu osiągnięcie na wykopie - złotousty.
I stwierdziłem, że wystarczy wrzucić dobrego mema w komentarze, a plusy same przyjdą. Tyle, że żeby wrzucić go dość wysoko i trzeba przewidzieć które wykopalisko będzie wchodziło na główną.

No to jako #programista15k stwierdziłem, że zrzucę sobie poczekalnię, przeliczę liczbę wykopów na minutę i posortuję zaczynając od tych, które są najszybciej wykopywane. I jak takie obiecujące będzie
@Mr_Przyjemny:
Python 2.7
Robimy:
pip install wykop-sdk

I cieszymy się, że ktoś to api ogarnął za nas.
Zmienne których tu nie ma to kluczaplikacji i sekretaplikacji, ale je już masz, skoro się bawiłeś.

#!/usr/bin/env python
from wykop import WykopAPIv2

def szukaj():
api = WykopAPIv2(kluczaplikacji, sekretaplikacji)
resp = api.getlinksupcoming(sort='date')
results = []
for d in resp['data']:
print "=============="
print d['date']
print d['title'].encode("UTF-8")
print d['votecount']
print
Typ ze screena @kurki_do_gazu się zsrał i usuwa wszystkie niewygodne komentarze, szczególnie te które były pierwsze czyli od @WodnySzajbus i @zwei XDDD

OPie jak chcesz uzyskać pomoc na tym portalu, skoro usuwasz słuszne komentarze i dodajesz ludzi na #czarnolisto?

https://www.wykop.pl/wpis/63449569/hej-wszystkim-od-ponad-3-lat-ucze-sie-pythona-w-wo/

#programowanie #programista15k #pracait
źródło: comment_1643823357YttLL5BAXbKccZ6rezgmf3.jpg
Właśnie sobie zdaliśmy sprawę, że to już luty, że to już nowy rok, a tu jeszcze żadnego #konkurs nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i cóż - nowy rok, nowi my. Ale też tak nie do końca, bo dotychczasowy format utrzymujemy. Zadanie dla Was jest proste. Postawcie się w roli uczestnika teleturnieju Programisty 100K: widzicie odpowiedzi, ale jakie będzie pytanie? ( ͡º ͜ʖ͡º
źródło: comment_1643821010yYQZ4gux2m8xZXQ7VcXCWv.jpg
Jaką stawkę ryczałtu wybrać w 2022? Kalkulator stawek inFaktu

Podobno ryczałt to najprostsza forma opodatkowania w Polskim Ładzie. Tak pewnie uważają Ci, którzy nie próbowali jeszcze wyznaczyć odpowiedniej stawki dla swojego biznesu. Dlatego przy współpracy z ekspertem podatkowym i księgowymi stworzyliśmy darmowe narzędzie, które w tym pomaga.

https://www.infakt.pl/kalkulatory/kalkulator-stawek-ryczaltu/

#nowylad #podatki #ryczalt #programista15k #ekonomia #ksiegowosc
źródło: comment_1643801720MogtAsEbulw4XRNQNRtsyT.jpg
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #datascience i #dataengineering, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Junior Financial Data Engineer | SILEX 
[Genève] [70’000 - 90’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/SILEX-Junior-Financial-Data-Engineer

Data Engineer | Covario AG
źródło: comment_1643797161u4OUtXcMjp9bIifMS2yoGj.jpg
Mirki z #programowanie mam 12 lat, w ubiegłym roku przystąpiłem do I Komunii Świętej. Jako, że w szkole sobie dobrze radzę z matematyką i lubię komputery to myślałem nad #naukaprogramowania tylko martwię, że w tym wieku to już za późno na zostanie #programista15k
Jest sens w tym wieku zaczynać naukę czy już tylko praca na magazynie czeka mnie w życiu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oto najnowsza lista ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Middle/Senior .NET Developers | DataArt | 16-23k
https://crossweb.pl/job/zcZnT

Regular/Senior Java Engineer | DataArt | 16-23k
https://crossweb.pl/job/Zrz9P

Senior Vue.js Developer | Strix | 14-18k
https://crossweb.pl/job/5xV7N

Mid Vue.js Developer | Strix
źródło: comment_1643792237po8tQft1ZqYuFRB4Qvcv18.jpg
@Soothsayer: jeden gość z Indii wytłumaczył mi ten paradoks Hindusa, że kumaci programiści w Indiach mają zbliżone stawki do tych zachodnich / światowych (w sumie tak jak ogarnięci Polacy). Dodatkowo, oni też mają własne firmy które dobrze płacą kumatym ludziom np. program kosmiczny, własna zaawansowana broń, własne appki które są popularne tylko w Indiach itd.

problem w tym że firmy często mają przeświadczenie że dużo taniej dostaną programistę w Indiach, a
płacą im mniej


@nie_mowie_po_kociemu: Obyś się nie zdziwiła. ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całkowity koszt zatrudnienia Hindusa w oddziale w Indiach, wliczając utrzymanie budynku, podatki, klimę itp. jest podobny do tego w Polsce. Kiedyś było taniej i pewnie tak zostało.

Jak to @Jaslanin napisał, w Indiach można zarobić kupę kasy i ja znam wielu ogarniętych Hindusów, którzy reprezentują poziom wyższy niż 90% Polaków, których spotkałem w pracy.
Cześć!

Raport rynku IT na Wasze życzenie, grudzień 2021

Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować nowy raport zrobiony na podstawie nadesłanych przez Was tematów.

Musieliśmy ograniczyć ilość, więc wybraliśmy najciekawsze :)
- GameDev
- Cloud
- Mobile

Raport w formie PDFa można pobrać stąd
- Raport w PDF

Natomiast, jakby ktoś chciał poustawiać sobie dodatkowe filtry danych, to zachęcam do skorzystania z interaktywnej wersji (testowej):
- Interaktywna wersja raportu

Ostatnio zakończyliśmy publikację: Rynek Pracy
źródło: comment_1643747925NOVGfXjhGvagdNIyDVfYkj.jpg
Dzisiaj przyjęli u mnie kobietę na stanowisko #!$%@? Agile Lead, pod pytaniem o jej hobbies napisała:

I spend a lot of my spare time doing coaching work. I do some pro bono work for an organisation who supports women leaders in not for profit organisations. When I do get some time to myself, I like reading psychological thrillers or doing a fiendish sudoku.


A na screenshocie profil z jej LinkedIna. @jaca_66 ratuj,
źródło: comment_1643729046uEp0oEg7i7Kaoec5Vyqgyk.jpg
@jacas: Przypomniała mi się historia dawno temu, kiedy pracowałem w jednym korpie. Tytułem wprowadzenia - zatrudnili agile coacha z hameryki do szkolenia nas, a był to okres kiedy w Polsce o pomysłach "różnorodności" i parytetów itp. nikt nic nie myślał. W USA już się zaczynało, ale ja byłem kompletnie nieuświadomiony w tym temacie.

Więc, tenże coach cośtam nam plecie, i wspomina pytając nas, czy wiemy dlaczego w zespole jest potrzebna "diversity".
Chłop marzył o chałupie na zadupiu #warszawa aż nie sięgnął po kalkulator kredytowy i nie policzył, że rata na 20 lat za taki domek 100m^2 na działce 1000m^2 to jest 7k miesięcznie.
A stopy będą coraz wyższe.
To nawet #programista15k nie stać na chałupę. #programista15k stać tylko na kawalerko-piwnicę w #warszawa . Nie chcę myśleć na co stać przecietnego normika, bo chyba na schowek na miotły.
#przegryw
źródło: comment_1643729086fIx950lQKNc9yVMCvUPcdb.jpg
@mistyk-gehenny: ta sciana w salonie ma lekko ponad 4m tylko, ten salon bedzie mniejszy niz na tej wizualizacji co wyżej dawałeś, wejda tam hst w mniejszej ilosci to moze nie bedzie az tak drogo ale mozesz to całe zrobić przeszkolne zwykłymi oknami FIX i wyjdzie tanio, wyjście na taras i tak masz obok więc tu nie trzeba HST, podsumowując da się zrobić

ten garaż jest tak mały że nie ma sensu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Uważam że na #stackoverflow (i ogólnie wszystkich takich technicznych stronach) powinien być obowiązek dania komentarza jeśli ktoś minusuje.

Wiadomo - na takim wykopie to by był gruby overkill (zresztą nawet nie chce wiedzieć co by ludzie wypisywali), ale na SO nieraz się człowiek naprodukuje, a potem wpada -1 i cisza - i weź się zastanawiaj czy się pomyliłeś, czy nie zrozumiałeś czegoś czy o co chodzi (°°
@powaznyczlowiek: w sumie coś w tym jest. Jakiś czas temu postanowiłem nabić sobie punktów, ustawiłem śledzenie tagów które mnie interesują i można powiedzieć że jestem ekspertem.

Poziom pytań jest bardzo niski i sprowadza się do sprawdzenia dokumentacji, lub sprawdzenia w google. Moja odpowiedź która zdobyła najwięcej punktów to napisanie że React.useState to funkcja asynchronicza :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@stdx: zgadzam się - ja też mam kilkanaście k rep wbite i uważam że codzienne śledzenie, szczególnie popularnych tagów, nie ma żadnego sensu chyba, że ktoś chce 150 raz czytać jak w Javie się pisze equals ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast bardzo cenię SO za dobre indeksowanie w google i szybkie wyszukiwanie egzotycznych błędów po stack trace oraz fakt, że szczególnie w przypadku niszowych bibliotek ich twórcy
Mój ojciec załatwił mi pracę w dziale IT. Nie wiem za dużo o IT, poza grami.
To moje opowieści z pracy.

Dzień pierwszy
~ kobieta prosi mnie o zainstalowanie najnowszego adobe readera
~ spoko, mam to
~ ściągam program
~ "Wow, jesteś w tym ekspertem"
~ "No cóż..."
~ komputer prosi o wpisanie hasła admina
~ zapomniałem hasła admina
~ próbuje: hasło
~ nope.jpg
~ "ehh... emm... cholera, chyba coś jest z
100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Dzięki Którym Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Profesjonalne Portfolio – Darmowe Szkolenie Online.

Darmowe Szkolenie Online – Odbędzie się 14 lutego 2022r.

Oto Czego Się Nauczysz:
✅ Jak Zbudować Swoje Programistyczne Portfolio.
✅ Jakie Funkcje Warto Dodać Do Swojej Aplikacji.
✅ Poznasz 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Dzięki Którym Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Profesjonalne Portfolio (+ Opis).
✅ Jak Zbudować Kompletną Zaawansowaną Aplikację (Od
źródło: comment_1643698656mJhhrU6OQ1uGxaPLF6AJbT.jpg
#anonimowemirkowyznania
hejka,

Dzięki #polskilad dostałem miejszą wypłatę bo jestem bogaczem w Polsce spod tagu #programista15k ale... na umowę o pracę.
Podwyżki dopiero w kwietniu a szef smęcił że centrala nie zgodziła się na rekompensatę ze względu na zmiany podatkowe, więc atmosfera w dziale kiepska.
Szukam nowej pracy i to raczej na b2b, cała ta sytuacja z polskim ładem na serio weszła mi na psychę i wprowadziła w lekki dół.
I teraz -
OP: @videl49

Parę stówek tu, parę stówek tam, co roku jest parę stówek i zaczyna mnie to przerastać. Jak zaczynałem pracę to zarabiałem ok. 3x minimalna netto i dziś zarabiam 5x minimalna netto, mimo tego iż mam doświadczenie. Następuje zrównywanie społeczeństw, a dla mnie od początku w wyborze kariery najważniejsze było to, żeby być w najlepiej zarabiających, a tracę mój status. Ciągła retoryka o "sprawiedliwości społecznej" i o konieczności "redystrybucji" i
#anonimowemirkowyznania
Panowie poważne pytanie czy 27 lat to za późno na #programowanie? Dokładnie #python. Sam pracuje w AP w finansach. Nic nadzwyczajnego. Angielski, excel, znajomość procesów i tyle wystarczy. Chętnie bym spróbował coś nowego, innego co da mi w przyszłości też lepszą kasę. Przejrzałem sobie różne vlogi o zastosowaniu tego języka i całkiem spoko. Mam też dużo wolnego czasu, który można wykorzystać na pożyteczniejsze rzeczy niż oglądanie patostrimów ( ͡
źródło: comment_1643668107r14RzYMLLdwXHplAoBiJpe.jpg
Jakie są według was najbardziej patologiczne i roszczeniowe grupy zawodowe?

Ja zaczynam:
- Budowlańcy/"spece" od remontów - teraz każdy mietek uważa się za pół boga i trzeba go całować żeby zrobił remont i nie uciekł w połowie
- Programiści - no comment - pryszczate autystyczne jednostki które byłyby najniżej w drabinie społecznej gdyby ktoś nie wynalazł komputera
- Mechanicy samochodowi - faktura za usługę to cud, jak wyczują że klient się nie