Wpis z mikrobloga

Mamy tu jakichś #programista15k, którzy pracują przy systemach ofertowych w towarzystwach ubezpieczeniowych? Chciałbym dowiedzieć się jak to jest, że czasami długo zapowiadane zmiany w tych systemach odbijają się czkawką nieraz kilka miesięcy? Zmiany funkcjonalności nie są odpowiednio sprawdzane? Kod piszecie na kolanie? O co chodzi :D

Może ktoś pracuje w Decerto, ITIS lub Guidewire?
#programowanie #allianz #ubezpieczenia
OrzechowyDzem - Mamy tu jakichś #programista15k, którzy pracują przy systemach oferto...

źródło: comment_16431958511XFR0jbbBKJAaSZ2kmrC7n.jpg

Pobierz
  • 19
@OrzechowyDzem: Miałem w rodzinie kogoś kto kiedyś pisał dla Hestii w jakiejś firmie, ale to było tyle lat temu że nie pamiętam czy to początkowe wersji IPegaza czy jeszcze coś wcześniej. Ogólnie jak wszędzie, ma być tanio i szybko.

Ostatnio usłyszałem, jak powiedziałem o czymś co powinni zmienić w PZU, że raczej na pewno nikt tego nie ruszy bo każda zmiana everestu to są takie pieniądze że im się nie opłaca
nikt tego nie ruszy bo każda zmiana everestu to są takie pieniądze że im się nie opłaca takich pierdół ruszać


@sayanek: +1, też to słyszałem. W Evereście dużo można wykonać/zdziałać, ale jest to chyba jeden z mniej intuicyjnych systemów :D
A co do iPegaza to obecnie na iHestii postawili Ergo Biznes, który go zastąpił i jest już znacznie przyjemniejszy w użytkowaniu. Zdarzają się błędy, ale rzadko.
@OrzechowyDzem: Bo nie ma wystarczających zasobów na dobre testy. Zazwyczaj nie sypie się coś związanego bezpośrednio z tym co akurat zmieniałeś tylko powiązane. Im większy system tym bardziej skomplikowane powiązania, szczególnie w ubezpieczeniach gdzie to samo gówno (zwane kodem) jest poprawiane i klejone od nastu lat przez kilkaset osób.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OrzechowyDzem: kilka razy brałem udział w testach Everest jako użytkownik, na kilka dni przed wdrożeniem poprawek. Zdarzało się, że wyłapaliśmy jakiś błąd krytyczny, za każdym razem było kilka pierdół. No ale w pewnym momencie z tego zrezygnowali bo to niepotrzebne koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OrzechowyDzem: onieeeee tylko nie itis, na boga. Przecież te ich systemy chodzą na windowsie xD Spróbuj coś zrobić, to ci powiedzą, że nie ma problemu, a potem hopla 2 miesiące opóźnienia i pchanie na prod wersji 0.gówno żeby się pieniężnie wyłożyło, po czym w panice łatanie tego dziadostwa xD