Wpis z mikrobloga

Oferta Scrum Master widełki 23k w górę + plus VAT

https://nofluffjobs.com/pl/job/scrum-master-mindbox-remote-ftnrlhut

Chciałbym w przyszłości mieć możliwość aplikować na takie oferty. Jest to o wiele więcej niż mam aktualnie jako Java Developer z 3.5 roku doświadczenia w mojej obecnej firmie, stąd jestem zainteresowany.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie warunki, kursy, szkolenia powinienem spełniać aby móc ubiegać się o takie stanowisko pracy? Dzięki za informacje

#pracait #pracbaza #korposwiat #programowanie #java #programista15k
  • 82
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Podoba mi się to, że w IT można zarabiać na umiejętnościach miękkich, zarządzaniu, organizowaniu innym pracy. Serio poważnie myślę iść w Scrum Masterke, bo umiejętności które musi posiadać często są ponadczasowe.
  • Odpowiedz
@jaca_66 dla mnie to jest ewenement branży IT, że można tyle zarabiać nie mając żadnych umiejętności technicznych ani nie będąc na kierowniczym stanowisku. Wystarczy jedynie wykuć zasady jakiejś dziwnej sekty, pytać się o status a następnie aktualizować go w jirze.
  • Odpowiedz
@jaca_66: ale z umiejętnościami miekkimi nie jest tak prosto jak z technicznymi, że se odpalasz dokumentacji i w skonczonym czasie nagle umiesz wszystko.
  • Odpowiedz
@brown_quick_fox

Nie lepiej wyspecjalizować się w Java. Dla dobrych technicznie ludzi widelki są na ogół dużo wyższe:


I nawalać nowości technologiczne po godzinach do 40 roku życia, żeby nie wypaść z rynku?
OP ma rację, taki Oskarek Scrum Master nic nie musi po godzinach się dokształcać.
  • Odpowiedz
@jaca_66: aplikuj, to się dowiesz czego potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tam po prostu jakiś baran zapomniał zapewne wkleić wymagania, ale w sąsiednich masz wymagania typu 6 lat expa, plus jakieś śmieszne certyfikaty. Takiego PSM I to można zrobić z palcem z scrum guidzie jeśli ktoś przepracował parę sprintów jako dev w jakimś normalnym Scrumie.

Ps. Czytałeś kiedyś już Scrum Guida? ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@jaca_66: koniecznie zapisz sobie gdzieś czym się to różni od tego co próbował wam wciskać wasz "Master" i nie zapomnij podzielić się z nim tymi spostrzeżeniami, najlepiej jako wnioski na retro żeby nie zapomnieli jak ich już zostawisz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Alfiarz
@jaca_66
@DoloremIpsum
W razie zwolnień to jednak taki scrum master leci pierwszy. Ktoś kod musi tworzyć a nagle okazuje się że bez sm można żyć xD zaraz będzie milion sm i zrobi się to co z programistami i testerami. Tylko certyfikowani i z umiejętnościami. Z frontem zresztą jest podobnie xD ale fakt zaskakujące że za taką robotę tyle płacą
  • Odpowiedz
@jaca_66 dla mnie to jest ewenement branży IT, że można tyle zarabiać nie mając żadnych umiejętności technicznych ani nie będąc na kierowniczym stanowisku. Wystarczy jedynie wykuć zasady jakiejś dziwnej sekty, pytać się o status a następnie aktualizować go w jirze.


@DoloremIpsum: nie pracowałeś widocznie z dobrym SM. Tacy ludzie są jak woda święcona dla szatańskich spotkań. Dobrego SMa poznasz po tym, że zanim jeszcze dostaniesz zapę od head of engineering, PMa
  • Odpowiedz