Cześć. To już w najbliższy poniedziałek odbędzie darmowe szkolenie online:

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Dzięki Którym Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Profesjonalne Portfolio.

✅ Cały opis i darmowa rezerwacja miejsca: https://video.modestprogrammer.pl/

Oto Czego Się Nauczysz:
-Jak Zbudować Swoje Programistyczne Portfolio.
-Jakie Funkcje Warto Dodać Do Swojej Aplikacji.
-Poznasz 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Dzięki Którym Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Profesjonalne Portfolio (+ Opis).
-Jak Zbudować Kompletną Zaawansowaną Aplikację
źródło: comment_1644502573Lf5J078qy4SizRnxvbdXhJ.jpg
Dzisiejszego dnia wpada kilka ofert z kategorii #java, dla chętnych na wyjazd do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Security Engineer, Zurich | GetYourGuide 
[zurich] [135’000 - 150’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/GetYourGuide-Security-Engineer-Zurich

Junior Software Engineer (w/m/d) · 80% – 100%
źródło: comment_1644487647ofUzhmbeqRqz5fCoDnsZQe.jpg
Cześć Mirki i Mirabelki z #programowanie

Czy moglibyście podzielić się swoimi przemyśleniami odnośnie tego jak z #programista15k przeszkoczyć na #programista30k ? (mówię tutaj o zarobkach "na rękę")

Proponuję zebrać w tym wpisie wszystkie pro-tipy, które mogą przyczynić się do przeskoczenia na stawki powyżej 200 zł netto/h lub odpowiedniki tych stawek w innych walutach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To może ja zacznę:
- płynny angielski pozwalający na swobodną rozmowę
@Enzo_Molinari: @a5f5c1:
30k to #!$%@? nie stawka w tym momencie szczerze mowiac - to tylko 80k EUR na B2B, aka ~40 EUR/h. Ciezej zaczyna sie robic jak chcesz 60-80k+ miesiecznie na remote z PL

tl;dr soft skillsy, angielski i mozliwosc pokazania seniority podczas rozmowy

1. Plynny(!!!) angielski i bycie latwo lubianym w tym jezyku, otwiera to ogromna ilosc furtek gdy ktos po rozmowie z Wami stwierdza "ten koles jest super,
Dajcie jakieś fajne firmy, bo chcę zmienić robotę a wszystkie ogłoszenia na jedno kopyto i już tym rzygam ¯\_(ツ)_/¯
-java;
-~5 lat expa;
-zdalnie;
-najchętniej coś świeżego technologicznie, ale nie muszą być same fajerwerki;
-dobra atmosfera, bez napinaczy i zjebów;
-preferuję większe firmy niż startupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-~20k B2B;
#programista15k #java #pracbaza #praca
Zdarzyło się wam tak, że okłamali was na rekrutacji, żebyście przyjęli ofertę?

Na rekrutacji twierdzili, że robota jest fullstackowa, .net z angularem. Ze jest dokumentacja, ze maja standardy dotyczące code review, wdrożone jakies dobre praktyki, a w sumie jedynym zadaniem developera jest robienie kodu na podstawie dostarczonej specyfikacji.

A rzeczywistość? Zamiast pisania kodu dotnetowego jest maintenance systemu cmsowego opartego na .net, generalnie wyklikiwanie konfiguracji, struktury contentu itp. O dokumentacji nikt nie słyszał,
@askey: Od tego masz okres próbny i miesięczny okres wypowiedzenia. Bardzo częsta praktyka.

Chociaż powiem Ci, że czasem nie ma co tych technicznych rekruterów obwiniać. U mnie w kołchozie mieliśmy takie sytuacje, że gość był na rekrutacji - popowiadaliśmy o naszym projekcie jaki zajebisty. A dwa dni przed pierwszym dniem pracy jakiś manager decyduje, że gościa przesunemy do innego gównianego projektu który nawet nie jest pod nami bo tam się pali
@AldoAldo: @nocny-mirek: hojnie.

No właśnie wiem jak z czasem jest, dlatego nie popieram zbieractwa w grze (chyba że achivmenty jakieś przy okazji). Gra typu mamy kilka map, killka dodatkowcyh opcji. Wszytko odblokowane dla wszystkich, wchodzimy w kolejke, gra startuje, 5-10 minut na partie, liczą sie jakieś statystyki, wsparcie na wiele platform, gatunek pasujący pod pada i klawiature. Dostosowanie pod nowoczesne platfromy XBOX, PS, PC(Windows/Linux). Sama gra to z 20% pracy,
Hej jest tu dużo programistów 15k i szukam rady. Mam aktualnie 20 900 + 1000zł premii na umowę o prace+ wiadomo te wszsytkie karty/benefity itp które musiałbym później sam kupić. I dostałem ofertę na 170zl/h+vat b2b. Brać czy nie?

Liczyłem w różnych kalkulatorach i wychodzi lepiej b2b, nawet jakbym sobie sam odkładał na emeryturkę. Nie mamy praw autorskich więc jestem dość mocno w plecy. Eh od tygodnia chodzę w kółko i się

Co wybrać?

  • B2b 58.6% (34)
  • UoP 41.4% (24)

Oddanych głosów: 58

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Ehh kolejny dzien jako szeregowy #programista15k na home office. Miałem pracować od 8 ale mi się zaspało. Na szczęście komunikator mam w telefonie więc z łóżka odpowiedziałem od razu na wszystkie pytania i nikt się nie poczaił XD

Teraz kawka, memy, przegląd maili, a za godzinę seria spotkań - na szczęście bez kamerki więc sobie coś posprzątam albo pogram xD - a potem pykne jakiegoś taska na godzinkę żeby było co jutro
źródło: comment_1644396509I1in9tqu8snLAyW8ClDFLg.jpg
Cześć w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed Wami najnowsza lista ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Mid Vue.js Developer | Strix | 10-15k
https://crossweb.pl/job/XQ7ak

Senior Vue.js Developer | Strix | 15-20k
https://crossweb.pl/job/5xV7N

Java Software Developer | Motorola Solutions | 10-16k
https://crossweb.pl/job/dHAQh

Senior
źródło: comment_16443956510heJMzHvjt5SOJbiMJmkR9.jpg
@mar-v-son: u mnie potrafili się przyczepić do rozwiązania które było często używane i powiedzieć że wszystko jest źle bo "to jest po staremu i tak już nie robimy". Oczywiście to że jest to stare podejście to już nikt nie raczył zakomunikować w żaden sposób i wychodziło to dopiero na review, a podczas review padały słowa typu "jak mogłeś tego nie wiedzieć", "czemu nie spytałeś o to". Tak, mogłem. Mogłem spontanicznie wyskoczyć
Pewnie to jakieś różowe korpo gdzie pracuje 20 dziewczyn i każda myśli, że to nie o nią chodzi w tych 5% brzydkich kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście praca za bóg zapłać, ale praca dla przepięknych kobiet jest nagrodą sama w sobie
#blackpill #programista15k #logikarozowychpaskow #heheszki #informatyka #programowanie #rozowykorposwiat
źródło: comment_1644325803El426YvSaCmEKrmhGqopjE.jpg
Raport rynku IT grudzień 2021 Vs styczeń 2022

Zastanawiacie się jak wyglądał rynek pracy IT w grudniu 2021 a jak w styczniu 2022?

Czy po zakończeniu grudnia 2021 widać większą liczbę ofert?
Czy w styczniu wynagrodzenia wzrosły? a może jednak zmalały?

To wszystko znajdziecie w nowym, w pełni interaktywnym raporcie z rynku IT

Pierwszy raz po podaniu Waszych kryteriów w raporcie:
- miasto
- technologia
- doświadczenie

dane
źródło: comment_164426165852UjSU7wn7I5AOurlHX3Sk.jpg
Minęło parę dobrych miesięcy udręki zanim wszystko wróciło do normy...

Praca na pełen etat + studia zaoczne + nauka aby zdobyć lepszą pracę.

Poświęcałem na programowanie 11+ godzin dziennie, przy tym byłem wydajny, ale oczywiście jak to się skończyło? Ciężkie przepracowanie, utrata dobrej koncentracji, efektywna praca 2-3h dziennie...

Szczególnie młodzi lubią się wykazywać w pracy więc to opowieść ku przestrodze. Nie przesadzajcie z ilością pracy - człowiek ma swoje fizyczne ograniczenia. Zróbcie
Hej Mirki! Być może kojarzycie moje wcześniejsze ogłoszenie, ale firma uznała, że trzeba podwoić wielkość działu, więc szukamy dalej. Oryginalne ogłoszenie nie straciło na aktualności, do tego mogę podać bardziej precyzyjne widełki płac:

#praca zdalna nadal szuka człowieka w #it / #programowanie.

Firma nam rośnie i szukamy nowych, bystrych ludzi do pomocy. Wyłącznie z doświadczeniem na poziomie senior, mierzonym wiedzą i umiejętnościami, nie liczbą lat za klawiaturą. Full-stack, głównie #php,
@AstroBoy: tu od razu mówię, że firma nie pośredniczy w uzyskaniu wizy. Ale tak szczerze... ja bym się nie przeprowadził.

@JewelOfTheNile: nie wymagamy niczego konkretnego, jedynie ogólnego ogarnięcia, wiedzy i umiejętności szybkiej nauki. To są tylko narzędzia, mamy ludzi którzy przyszli np. ze świata Javy, ale dali radę z rekrutacją i bez problemu się przestawili. Co do frontendu to większość jest w Backbone, ale właśnie wdrażamy micro-frontends i jeden zespół
Tak z ciekawości jeśli regularnie zmieniacie firmy to jak często zdarza wam się trafiać na minę? W sensie kiepskiego traktowania, nierealitycznych deadline'ów, ciągłej presji?

Jakoś ostatnio trafiałem na same fajne firmy, gdzie jest dobra atmosfera więc może trochę zbyt przyzwyczaiłem się do dobrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie są czerwone flagi, na które trzeba uważać na rekrutacji?

#programowanie #programista15k
A jeszcze w kwestiach wpadania w miny to polecam zaprosić sobie na ln które niedawno zakończyły pracę w danej firmie i poprosić o rozmowę telefoniczną. Popytać wtedy kogoś jak mu się pracowało.

Oczywiście nie pytać osoby która była tam 3 lata wcześniej ;d
@covid_duck: ekhm... click bait. Tekst to polemika o tym że inflacja nie wpływa równo na życie wszystkich grup społecznych i specjalisci (w tym IT) jej nie odczuwają przez dużą konkurencję na rynku pracowników (bo firmy kompensują ją podwyżkami lub specjaliście migrują do firm które to robią, jeśli nie są zadowoleni z bieżącej sytuacji), w przeciewieństwie do np. protestujących o podwyżki pracowników solarisa za 3K.
źródło: comment_1644225828jLhd13kG9DgqWLQPOWFeaT.jpg