Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Być może kojarzycie moje wcześniejsze ogłoszenie, ale firma uznała, że trzeba podwoić wielkość działu, więc szukamy dalej. Oryginalne ogłoszenie nie straciło na aktualności, do tego mogę podać bardziej precyzyjne widełki płac:

#praca zdalna nadal szuka człowieka w #it / #programowanie.

Firma nam rośnie i szukamy nowych, bystrych ludzi do pomocy. Wyłącznie z doświadczeniem na poziomie senior, mierzonym wiedzą i umiejętnościami, nie liczbą lat za klawiaturą. Full-stack, głównie #php, #javascript i #mysql, ale nie tylko (znajdzie się również go czy Python). Znajomość tych języków wskazana, ale nieobowiązkowa, to tylko narzędzie.

Firma jest z USA (Kalifornia), założona w 2012 roku, tworzy platformę do marketingu na poziomie lokalnym dla dużych sieci sklepów / usług. Cały czas się rozwija, przez Covid przeszła obronną ręką i niedawno zdobyła kolejną rundę finansowania.

Podejście do tworzenia oprogramowania mamy zorientowane na produkt, rezultat i bezpośrednią współpracę z klientem (programiści biorą udział w spotkaniach, mają też udział w planowaniu oraz rozwoju produktu i są właścicielami kodu). Nie ma żadnych scrumów, storypointów i sprintów o sztywnych ramach czasowych, bliżej nam do koncepcji lean.

Praca jest rzecz jasna w 100% zdalna, ale z trzema zastrzeżeniami:
- w godzinach pokrywających się z dniem pracy w strefie czasowej PST -9h
- w podejściu "mob programming", gdzie trzyosobowe zespoły pracują wspólnie nad tym samym kodem
- w pełni po angielsku, zatem język musi być na poziomie komunikatywnym

Co do wynagrodzenia to oferujemy $95-105k rocznie (taguję dla zasięgu #programista15k #programista30k #programista40k). Umowa B2B, wypłata w USD.

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv, a w komentarzach chętnie odpowiem na pytania.
  • 6
@beerman: niby #heheszki, ale jednak sensowna uwaga - taki tryb pracy ma wpływ na życie rodzinne i trzeba to mieć na uwadze. Są jednak u nas ludzie z rodzinami, również z Polski, więc spokojnie do zrobienia.
@boryspo: W sumie mam kilka pytań, może komuś też się przyda.
1. Wymagany jakiś konkretny framework PHP (Laravel, Symfony)?
2. Te same pytanie co wyżej tylko o front (React, Vue, Angular)?
3. Czy np. w piątek godziny pracy mogłyby być normalne czy nie wchodzi w grę?
@AstroBoy: tu od razu mówię, że firma nie pośredniczy w uzyskaniu wizy. Ale tak szczerze... ja bym się nie przeprowadził.

@JewelOfTheNile: nie wymagamy niczego konkretnego, jedynie ogólnego ogarnięcia, wiedzy i umiejętności szybkiej nauki. To są tylko narzędzia, mamy ludzi którzy przyszli np. ze świata Javy, ale dali radę z rekrutacją i bez problemu się przestawili. Co do frontendu to większość jest w Backbone, ale właśnie wdrażamy micro-frontends i jeden zespół