Tak sobie myślę i nie wiem jak dalej żyć. Cała życie miałem pod górkę, wiązałem ledwo koniec z końcem. Wywodzę się z niepełnej rodziny (a wręcz byłem sierotą),. kiedy w dojrzałym wieku po 30-tce udało mi się założyć rodzinę, wyjść z kredytów, awansować zawodowo i mieć naprawdę fajne plany na życie (a myślę że nie tylko ja, ale nawet zaczęło się po 2018 powodzić wielu ludziom na świecie, nawet w krajach III
@wladyslaw-krakowski: @c_loud: @Patus_Michal_Pol: @Chuseok: @Chuseok:
podobnie u mnie ale musicie sobie zdać sprawę, że świat to jest ujowe miejsce, a ludzie szczególnie ci na wysokich stanowiskach, nie traktują nas jako ludzi. Nie zapominajmy, że nadal w tle jest galopująca inflacja, a powyżej 15% to już hiperinflacja. A kto to zatrzyma, jak to zatrzymać? Nadal są braki i niedobór surowców, ceny nawozów wystrzeliły kosmos.

A jak się popatrzy
Czasem, to aż dziw bierze jak niektóre duże firmy, nie chcą, nie wiedzą że można albo boją się automatyzacji.
Mój kumpel na 1 roku studiów znalazł mało wymagającą pracę - akceptacja, weryfikacja i wprowadzanie zleceń do systemu. Prosta, niezbyt ciężka (6-10 małych zleceń do wprowadzenia na godzinę) i niezwykle monotonna praca, tak naprawdę bez perspektyw rozwoju. Podobno wszystkie poprzednie osoby zawijały się stamtąd po max pół roku, kolega po 2 miesiącach też
@acars: No bo właśnie korpo to często beton. Jak z tym remote, nie ważne jakbyś był super, jest nakaz powrotu do biura i kropka, kto nie wraca to sorry. System podwyżek też beton, zamiast dać podwyżkę z 5 na 6tys pracownikowi to wolą żeby pracownik odszedł i zatrudnić na jego miejsce nowego za 7tys bo nikt nowy za mniej nie chce przyjść xD
@acars: najbardziej na automatyzacji ($) zależy samej górze, a oni zazwyczaj nie wiedzą co da się zrobić. Niski management natomiast chce mieć ludzi pod sobą, wprowadzanie automatyzacji ani w tym nie pomaga a może tylko popsuć (bo np. zredukują stanowiska)
@krzysiegc: Nie nazwy zmiennych, ale userzy to zawsze 'Jacek Sasin', 'Marek Suski' itd. Natomiast w kodzie polecam używać foo/bar/biz itp. w zależności od języka. Prędzej czy później coś zostanie zacommitowane, albo będziecie pokazywać jakiś PoC i popiszecie się przed klientem, który akurat nie jest w nastroju. Osobiście widziałem w commit messagach 'pierdu pierdu' i komentarz '#!$%@? od egzekucji'.
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #mobiledev, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Senior iOS Engineer, Zurich/Remote (EU timezone) | Futurae Technologies AG 
[Zurich] [70’000 - 100’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Futurae-Technologies-AG-Senior-iOS-Engineer-ZurichRemote-EU-timezone

Senior Android
źródło: comment_164561045031mlIJ6PLpP5y83tC9hui2.jpg
I znów wpół do piątku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymajcie najnowszą listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END
Senior Frontend Developer | Apptension Sp. z o.o. | 17-23k
https://crossweb.pl/job/Sy8VX
Frontend Developer | Apptension Sp. z o.o. | 11-17k
https://crossweb.pl/job/fVR1I
Mid Vue.js Developer |
źródło: comment_16456052518bh7x0FpPO6UTyMeq0Wo03.jpg
@powaznyczlowiek: Te widełki są czasem żeby jacyś programiści co koczują po lesie, nie bali się że będą wykluczeni. Czasem zdarza się taki mało pewny koleś który ma ogromną wiedze i doświadczenie ale wstydził się poprosić szefa o podwyżkę bo trudna sytuacja a w firmie. No i skoro obecnie ma te 8tys to może spróbować zaaplikować na 9tys. Na rekrutacji okazuje się że zasługuje na 20tys, wiec z litości składają mu ofertę
@mapache: Zgadzam się ze ten kij ma dwa końce, kilka razy miałem sytuacje ze w poniedziałek feedback ze jest super, jesteśmy bardzo zadowoleni, a we wtorek zrywamy kontrakt bo nie tego oczekiwaliśmy. Inba bo menager nie wie o co chodzi, zaczynaja sie oskarżenia ze coś zawaliliśmy, a po paru tygodniach wyszło ze po prostu klientowi skończyły sie pieniądze. Super Ameryka bulwo
#anonimowemirkowyznania
Jak czytam czasem wpisy typu https://www.wykop.pl/wpis/63760329/programowanie-pracait-programista15k-zatrudnilibys/ na #programista15k to aż ciężko uwierzyć jak bardzo ludzie są odrealnieni. xD Gość chce 8k brutto po 2 latach, a autor wpisu stwierdza że się nie ceni i to stawka juniorka. Na podstawie czego tak sądzi, raportów nofluffjobs czy innej polskiej stronki. Obawiam się że takich osób jak kolega we wpisie jest dosyć dużo, którzy wierzą w widełki na stronach typu nofluffjobs czy justjoinit i
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem o jakich raportach mówisz, nigdy z nich nie korzystałem. gość ma rację. znam realia tej branży, z doświadczenia. ludzie w firmie zaraz po studiach dostają 3-4k netto, po 3 miesięcznym okresie próbnym stawka jest zwiększania do 5-6k netto na uop (oczywiście forma zatrudnienia do wyboru). po roku zatrudnienia 10k to normalna stawka. 8k brutto dla osoby z 2 letnim doświadczeniem to jak splunąć mu w twarz, aczkolwiek tu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ostatni rok znakomicie pokazał jakie odklejone osobistości znajdują się na wykopie. Tym samym ludziom, którzy udzielają się na tagach #programista15k i #gielda wystarczył jeden dzień, żeby się odpalić w tematach:

- big pharma kłamie, szczepionki zabijają, otwórzcie oczy covidianie!
- wojna to ogólnie super, przynajmniej będzie się coś działo
- gorące puste jak tylko jakieś patusy biją się na scenie

#wtf #gownowpis
źródło: comment_1645516781WbMVzncEBdcQkrHj50M27o.jpg
Zaraz skończę medycynę. Dostałem się tam tylko dlatego, że zawsze uważałem się za zbyt głupiego żeby tam dostać. Potem poznałem moją byłą i stwierdziłem, że skoro taka kretynka tam się dostała to i ja się dostanę. No i się dostałem, skończyłem i teraz czas na poważne pytanie w kwestii pracy, rozwoju i przyszłości.


#it #programista15k #medycyna #szpital #lekarz #programowanie
@gracilis: ale #!$%@? głupoty, znajomi skończyli studia i zanim dostaną się na specjalizację robią za 130-150zł/h jako POZ w dowolnej przychodni. A w niektórych to nawet oferują im za darmo mieszkanie lub paliwo na dojazd.
@gracilis:

Jaki język programowania?


Niemiecki. Jak pójdziesz na radiologie do małego szpitala to będziesz się relatywnie #!$%@?ł, piszesz 10 opisów CT dziennie i płacą 8k euro brutto. Jako programista musiałbyś się pomęczyć o takie zarobki. ;-)

Wytrzymałem pół roku i spieprzyłem do Uniklinik bo mi wstyd było tak się #!$%@?ć całymi dniami.
@sikalafou poczekaj na motywację na wypowiedzeniu, gdzie wiesz że już cię nie wywala i nic nie mogą ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Mr_Przyjemny: mnie #!$%@? "dyscyplinarnie" w połowie wypowiedzenia także pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

klient kontraktorni bóldupił jak to zawsze bóldupił bo był debilem #!$%@? i sobie ubzdurali że jestem niezmotywowany na wypowiedzeniu, podczas gdy w rzeczywistości #!$%@?łem non stop...
Jak zwykle boomerzy srają się, że ludzie dla rozrywki komentują #primemma bo główna jest #!$%@? pięknym show, które swoje korzenie miało wiele wieków temu w rzymskim koloseum.

No tak ciężko zrobić dwa kliki i dać na czarno.

Ojejku wielcy #programista15k nie mają wywindowanych gołych bab na głównej i nie mogą zwalić konia do #zdrowakobita czy #kontenerynamleko XDDDD

#famemma #oswiadczenie
źródło: comment_1645355404pe5T0lfE84Ibm0qgQy0FYs.jpg
@wuut: Mam ten model od roku w domu, wcześniej siedziałem na nim w biurze. Bardzo sobie chwalę pod względem wygody. Pomógł mi rozwiązać problemy z kręgosłupem, jakie dopadły mnie po korzystaniu z, jakże uwielbianego na wykopie, Markusa z Ikei. Żałuję tylko, że nie mam zagłówka i wersji skórzanej, ale to moja własna preferencja.
Jest jeden problem, który jest częsty i na który nie ma rozwiązania: po jakimś czasie zaczyna skrzypieć coś