Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Singla Mireczki i Mirabelki! Jak najwięcej stworzonych relacji, nie tylko bazie danych ()

btw. wiecie, że zamiast celebrować to święto na... różnych portalach społecznościowych, możecie szukać nowej pracy na najpotężniejszym jobboardzie w IT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

__________
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #justjoinit #pracbaza #pracait
źródło: comment_164491563351HSVjqlLHS3rGKXwfTY7a.jpg
Raport Rynku IT, styczeń 2022

Cześć!

Dzisiaj zapowiadany już jakiś czas temu Raport Rynku IT, styczeń 2022.

Również jak ostatnie raporty w wersji interaktywnej, gdzie samemu można sobie ustawiać filtry danych i bardziej dokładnie obejrzeć dane. Tak teraz będę wyłącznie robić, bo widzę, że to się sprawdza lepiej niż pdfy

Z raportu dowiecie się:
- "Które firmy wystawiły najwięcej ofert pracy?"
- "W których miastach jest najwięcej ofert pracy?"
-
źródło: comment_1644869278uTBI5FkroTLUoMExnVO1Hj.jpg
#pracbaza #programista15k #przegryw Mirki pijcie że mną kompot bo mam postanowienie nie picia alkoholu do końca roku. Od 1 marca awans na team leader i 31k netto miesięcznie na b2b. I pomyśleć że przegryw, który musiał bić się z ojcem aby ten nie tłukł matki doszedł do takich pieniędzy. Poniżany któremu było wmawiane że dla niego praca tylko na produkcji i aby się nie wychylał zaryzykował wszystko poszedł do Warszawy i teraz
No żesz #!$%@? robię pewnej babce po znajomości stronę internetową, zwykła wizytówka. Ale już nie wytrzymuje, dogadać się z nią tak trudno i jeszcze jej pretensjonalny głos i bezczelność i po prostu #!$%@? brak szacunku jakbym jakimś gówniarzem był. W sumie to chyba jebnę w bok ten projekt i niech se sama radzi jak taka mądra jest.
#programowanie #freelance #programista15k #bekazpodludzi
Dawno temu, gdy jeszcze coś robiłem, szybko oduczylem się robić za darmo lub pół darmo. Moje odpowiedzi na teksty „no ale po znajomosci to zrobisz mi taniej/darmo” brzmiały, „myślałem ze po znajomosci to zapłacisz mi więcej, bo dla ciebie to ja zrobię super, a nie jak dla zwykłego klienta”. Cześć odpadła obrażona, a cześć z chęcią dopłacała żeby było super zrobione. No i wzajemny szacunek był.
Też macie takich nolifeów w pracy w #it co ja?
Samotna babka 35+, strasznie zaniedbana i poświęcająca się całkowicie pracy.

Właśnie wszedłem na Slacka a tam jej rozmowa z soboty o 10:00

ona: Hej, czy mogę skorzystać ze zdalnej maszyny XX bo chciałam zreprodukować i naprawić buga YY.
dev1: OK, nie korzystam aktualnie.
PO: To nic pilnego, może spokojnie poczekać do początku tygodnia.
ona: Hehe, nie ma sprawy, rzucę okiem.

I dalej
no i ok, jej życie, jej sprawa.


@DanteMorius: @ATAT-2 no nie do końca bo taka postawa psuje atmosferę w teamie, może się to skończyć takimi samymi oczekiwaniami co do reszty pracowników bo skoro ona może to czemu wy nie? Nadgorliwość gorsza niż faszyzm. Trzeba szanować swój czas i prawo pracy. Jak się babsztyl nudzi to niech sobie kota kupi albo zacznie szydełkować. Tfu na takie biurwy.
@Anesa: Świat chyba nie jest taki zły, skoro jeszcze istnieją programiści na wypokie, którzy chcą klepać coś więcej niż stronki internetowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Język to tak naprawdę tylko narzędzie. Jasne, niektóre języki nadają się do niektórych aplikacji lepiej niż innej. Ale jednak to tylko narzędzie.
Jeśli natomiast interesuje Cię coś fajniejszego niż webdevelopment, to chyba oczywistym wyborem jest AI/ML. Ze swojego podwórka mogę jeszcze podrzucić
@Anesa: Tak jak @groman43 pisze AI/ML to chyba najszybciej. Telekomunikacja to imo loteria, większość i tak sprowadza się do tego że piszesz kod a nie projektujesz więc w twojej kwestii jest tylko nanieść co architekt stworzył.

Od siebie bym dodał wszelkie przetwarzanie obrazu, tam zwykle jest dużo matmy którą trzeba ogarniać operacje na macierzach itp trzeba czasem pokminić, a dobrych kozaków się ceni mocno.
#anonimowemirkowyznania
Pracuje w IT już prawie 8 lat, ogólnie administracja, serwery aplikacyjne, bazy danych, devops, automatyzacja itp. Rynek Warszawski.
Robotę zmieniam co mniej więcej 3 lata, zaczynałem od Software House/Outsource gdzie pracowałem dla klientów zewnętrznych, w różnych projektach. Aktualnie pracuje w dużym polskim banku, jako Senior.
Wcześniej zawsze miałem pomysł na siebie, w kontekście życia zawodowego. Na studiach cisnąłem po zajęciach naukę Linux i SQL. Zdawałem za zarobione dorywczo pieniądze certy, ostatecznie
@AnonimoweMirkoWyznania: 10 netto jako admin nie jest zle, ale pewnie wybierasz slabe firmy, szukaj firm zagranicznych, uop potrafia niektore zaplacic 15netto w uop.. ale zabawa sie zaczyna w b2b. PM zarabia slabo, architekt.. jezeli faktycznie zaprojektowales pare durzych rzeczy to masz szanse sporo zarobic jezeli masz certyfikaty inzyniera.. jako admin bez papierow to albo musisz udowodnic ze jestes najlepszy w wielu dziedzinach albo papier.. wtedy wchodzisz na pulap 25, 35 b2b
Nigdy więcej polskich małych software house. Pracuje jako PM. Wcześniej pracowałem sobie w firmie Angielsko-Australijskiej. Luzik, zero spin, budżety milionowe klienci to nawet jak się coś zwaliło to ok chill m8.

Zmieniłem pracę na polski SH bo chcialem coś zmienić. I się zaczęło, projekty z budżetem 12k i trzeba co do sekundy liczyć i gimnastykować się, klienci jak znajdą literówkę w projekcie to już chcą zwroty zaliczek aby przyoszczedzic, miliony wrzutek i
Nigdy więcej polskich małych software house.


@Karling: A ja mam odwrotne wrażenia. Pracowałem w korpo. Nikt nic nie wie, managerowie i tech leadzi chodzą po spotkaniach cały dzień z których absolutnie nic dobrego dla projektu nie wynika. Projekt za grube miliony, oczywiście nie działa tak jak powinien, co chwile się coś #!$%@?. Programiści zwalają winę na architektów że źle zaprojektowali, architekci na programistów, że #!$%@? zaimplementowali. Nikt nic nie wie, nikt
@s---k: faktycznie, tak się menadżerka nami martwiła, że w ciągu roku zrotowało jej 100% składu wyjściowego xD od lat tam nie pracuję, a nadal pamiętam jej styl zarządzania
Czy wydaje wam się że obecnie wygląd i bycie #chad od 7/10 jest ważniejsze niż bycie bogatym ale przeciętnym z wyglądu mam namyśli tak 4-5,/10 że bycie nawet #programista15k nie daje szczęścia w podrywaniu #rozowepaski

Wydaje mi się że kiedyś hajs miała większe znaczenie niż obecnie.

Mój brat ma kilka kolegów w wieku 30-33lat o wyglądzie 5-6/10 w skali stulejmana i mimo bycie #programista15k, czy jakiś bycie menago w #korposwiat nie
źródło: comment_1644679576JzL7KXfBSP4Cjh6sifdBlu.jpg

Czy w tych czasach wygląd u niebieskiego paska ma znacznie większe znaczenie niż kiedyś

  • tak 43.9% (212)
  • jeszcze jak (bogactwo mało daje jak jest do 6/10) 29.6% (143)
  • raczej tak (kiedyś liczyla się zaradność) 8.3% (40)
  • raczej nie (wygląd to tylko do czasu) 5.4% (26)
  • nie (ważne by chłop zapewnił byt rodzinie) 4.3% (21)
  • Zdecydowanie nie (liczy się wnętrze) 1.7% (8)
  • boli mnie jak takie coś czytam o programistach 2.5% (12)
  • nie wiem/ nie mam zdania 4.3% (21)

Oddanych głosów: 483

@Lukardio: Tak, obecnie wygląd jest znacznie ważniejszy niż zarobki. Kiedyś było zupełnie na odwrót - w czasach kiedy nie było jeszcze powszechnego dobrobytu i socjalu kobiety patrzyły głównie na status majątkowy bo to on definiował stabilizację w życiu i choćby fakt, czy będzie za co wyżywić i posłać dzieci do szkoły. Dziś kiedy % ludzi ubogich jest już coraz mniejszy ta strategia odchodzi w niepamięć.
Zacząłem bawić się #ansible ... podoba mnie się to co widzę... na dobrą sprawę można z tego zrobić system monitoringu na wzór Zabbixa tyle że bezagentowy... Tutaj zrobiłem sobie sprawdzanie zajętości głównej partycji... Przychodzi wam do głowy pomysł na inne playbooki monitorujące stan systemów?
#ansible #devops #programista15k #linux

name: Check Disk Usage of all hosts
hosts: all
serial: 1
tasks:
- name: Disk usage from command module
shell: "touch /tmp/kms.txt;df -h|grep '/$'|awk
Żebyś ty widział główne repo od infry w moim poprzednim korpo ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bartosaq: ja jak przepisywałem bashowe skrypty to sie za głowe złapałem ze to ktoś przyklepał. W większośći po ponownym odpaleniu skryptu cos by sie #!$%@?ło od gruba/fstab/access conf ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam w sumie 6 lat doświadczenia komercyjnego, 4 ostatnie lata w aktualnej robocie. Rok temu awansowano mnie na seniora i wtedy dostałem ostatnią podwyżkę. Jakiś czas temu firma aktualizowała widełki i moje wynagrodzenie to minimum, jakie dostaje teraz senior. Wcześniej to było około połowy widełek. Niby pole na progresję finansową jest, ale nie do końca.

Problem jest taki, że po awansie na seniora zmieniają się względem pracownika wymagania. Jako mid trzeba było
@nickname_generator: mam wrażenie, że większość tego typu wysrywów jest od ludzi poniżej 30 roku życia, którzy nie potrafią iść i powiedzieć, że chcą podwyżkę i im się wydaje, że firma coś takiego co opisują koniecznie wymaga. W zdecydowanej większości przypadków firma robi tylko wrażenie, że coś się od ludzi wymaga, bo wiedzą, że część to kupi i będzie się przejmować.

Przy ssaniu jakie jest teraz na rynku można spokojnie dostać 30k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Kolejny miesiąc #!$%@? w moim korpo za mną. W skrócie poprzedni PM pozatrudnial kogoś bo ma cipe albo identyfikuje się jako helikopter bojowy i #!$%@?ł gdy zdał sobie sprawę że 3/4 zespołu to lesserzy ślizgający się na dupie. A potem "ojoj Anon bo wiesz mi się coś tu z gitem źle pomergowało" albo "chciałam to zrobić ale COŚ mi z tym typowaniem NIE DZIAŁAŁO i zrobiłam tak". I tak w kółko przez
Piątek - to brzmi dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla Was oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Middle/Senior .NET Developers | DataArt | 16-23k
https://crossweb.pl/job/zcZnT
Regular/Senior Java Engineer | DataArt | 16-23k
https://crossweb.pl/job/Zrz9P
Mid Magento Backend Developer | Strix | 12-16k
https://crossweb.pl/job/Opbya
Senior
źródło: comment_1644568686Knh0lvhjh6aIlgjr6DstQu.jpg
@xan69:
Zaczynam rozumieć dlaczego dziewczyny tak olewczo traktują gości z Tindera.
Jak masz ponad sto ofert to zaczynasz skrajnie wybrzydzać. Podawać irracjonalne wymagania, które potem i tak są spełniane :)
Jestem programistą mam ponad 100 nieprzeczytanych ofert na LinkedIn. Dostaje parę telefonów tygodniowo. Więc wybrzydzam i daje irracjonalne wymagania.
Ostatnio dodałem że w umowie ma być zapisana coroczna podwyżka inflacyjna. Zgodzili się.

Także każdy wybrzydza jak księżniczka o ile ma taką
Też tak macie w robocie, że musicie zmodyfikować kod od kogoś kogo już nie ma w zespole albo i firmie... i okazuje się, że całe rozwiązanie to straszne spaghetti, o jakichś podstawach 'clean code' nie wspominając... a później sprawdzacie Linkedin autora, a tam 10+ lat doświadczenia i pozycje w CV jak: "Senior Lead Developer", "Solutions Architect", "Senior Software Engineer" itp itd. xDDD gnije ##!$%@? jednocześnie babrając się w tym gównie co po
źródło: comment_1644518060pXaoqk7Sfj7eB1QqPkzVIq.jpg
@FantaZy: jak spojrzysz na pierwsze commity to pewnie kod wyglądał elegancko. Później przyszedł biznes i kazał na jutro dodać coś super ważnego. I tak się żyje na tej wsi... ;) A tak serio to jeśli nie inwestuje się wystarczająco dużo w refactoring i usuwanie długu technicznego to każdy projekt jest narażony na stanie się wielką kulą g..błota. To tylko kwestia czasu. Sam clean code może pomóc to zatuszować, ale na pewno
@FantaZy: nie ma z czego gnić. Po pierwsze nie wiesz jaki był stan wiedzy autora w momencie pisania kodu - to może być kilka lat ogromnego postępu u niego i został teraz leadem. Po drugie: nie wiesz czy biznes wtedy wiedział jak dana rzecz ma działać i jakie było aktualnie otoczenie biznesowe (np PoC, które zostało na stałe; ogromna presja na ficzer, bo jakis ultra ważny klient tego potrzebuje na wczoraj