Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko135
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cochese
cochese

cochese

Dołączył 17 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7922
  • Znaleziska 3180
  • Mikroblog 4742
  • Obserwujący 18
  • Obserwowane 123

1452

Koszt koncertu Blanki w Świnoujściu to ponad 184 tysiące z publicznych pieniędzy

Koszt koncertu Blanki w Świnoujściu to ponad 184 tysiące z publicznych pieniędzy

Na kilka dni przed wydarzeniem sprzedanych było 81 z 962 biletów. Zmieniono zatem na bezpłatne aby Blanka nie występowała przed garstką publiczności. Niewielu chętnych do zapłacenia 60zł za bilet na występ Blanki

dickkick
z
x.com
dodany: wczoraj, 13:02:42
  • 237
  • #
    blanka
  • #
    bejba
  • #
    podatki
  • #
    afera
cochese
cochese
cochese 23 godz. i 44 min temu via Wykop
  • 55
Nawet gdyby sprzedały się wszystkie 962 bilety po 60 zł sztuka, to daje to w sumie niecałe 58 tysięcy. To dlaczego miasto zapłaciło 184 tysiące?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LisekUrwisek
LisekUrwisek
wczoraj, 13:11:44
  • 1
Czemu to w rowerach MTB chcą wprowadzić koła 32 całe, a nie w gravelach? Raczej to #gravel może zyskać na większych kołach.

#rower #mtb
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cochese
cochese
cochese 23 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 2
@rrobot: Bez kozery powiem: pińcet.
  • Odpowiedz

260

Dania wprowadzi zakaz pobytu dla ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym

Dania wprowadzi zakaz pobytu dla ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym

Kobiety w wieku poborowym dalej będą mogły przebywać w Danii legalnie, nawet jeśli nie mają pod opieką dziecka i nawet jeśli posiadają zawód istotny dla wojska np. medyczny.

sildenafil
z
gazetaprawna.pl
dodany: wczoraj, 07:41:44
  • 74
  • #
    ukraina
  • #
    dania
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pobor
cochese
cochese
cochese wczoraj, 11:43:29 via Wykop
  • 4
zwykły biały męzczyzna to obywatel 5-6 kategorii


@LegendarnyOdkurzacz: Poniżej psiecka. Nawet biorąc pod uwagę że w Islamie pies jest "nieczysty".
cochese
cochese
cochese wczoraj, 11:48:31 via Wykop
  • 0
Unikanie służby wojskowej osłabia zdolność Ukrainy do obrony


Nieprawda. Z niewolnika nie zrobisz żołnierza.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cochese
cochese
cochese wczoraj, 12:50:33 via Wykop
  • 0
@lento01: Przeczytaj to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fragging a potem zweryfikuj swoją wypowiedź.

1247

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 24.06.2026, 15:47:12
  • 758
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
cochese
cochese
cochese 24.06.2026, 16:02:38 via Wykop
  • 16
@damski89: @andrzejdragan: Podobno na dzień przed odkryciem tachionów w Nature ukaże się artykuł "Jutro odkryto tachiony" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
cochese
cochese
cochese 24.06.2026, 16:26:19 via Wykop
  • 0
jestem fizykiem teoretykiem


@andrzejdragan: ...czyli takim, który "nie potrafi zawiązać sobie butów", jak twierdził Lederman w "Boskiej cząstce"? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mirek_Cebula
Mirek_Cebula
Mirek_Cebula
23.06.2026, 20:54:54
  • 0
Cześć Mireczki - pytania do latających #drony planuję odwiedzić kraje nadbałtyckie i chciałbym zrobić parę filmików i zdjęć.
I tu pytanie...
Czy ktoś latał na Litwie Łotwie i Estonii?
Wiem, że trzeba się stosować do przepisów, sprawdzać mapę itd, ale nie jestem pewien gdzie się rejestrować z polskim numerem operatora by zgłaszać lot itp...
Dron 249g Dji mini 3

#litwa #lotwa #estonia #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cochese
cochese
cochese 23.06.2026, 21:18:57 via Wykop
  • 0
gdzie się rejestrować z polskim numerem operatora by zgłaszać lot


@Mirek_Cebula: Wiele krajów nie ma takiego systemu jak DroneTower w Polsce i lotu w kategorii A1/A3 nie zgłasza się. Ale oczywiście sprawdź dokładnie jak jest tam dokąd jedziesz.
  • Odpowiedz
cochese
cochese
cochese 24.06.2026, 12:47:11 via Wykop
  • 0
Aby 'nieco' ułatwić sobie Życie, zacząłem pisać nawet do odpowiednich organizacji


@Mirek_Cebula: Nie no, bez jaj, kwadrans googlowania powinien dać ci komplet wiedzy z oficjalnym źródłem włącznie.
  • Odpowiedz

937

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny ratunkowej zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy" "Niczego nie ukradłem, ciężko pracowałem - mówi Robert Górski, lekarz pogotowia. Przez dwa lata pandemii zarobił blisko 6 mln zł. Ostatnio zarabia około miliona rocznie. Lekarz jest zielonogórskim radnym.

KONONOWlCZ
z
wykop.pl
dodany: 23.06.2026, 10:01:34
  • 118
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    zielonagora
  • #
    lubuskie
cochese
cochese
cochese 23.06.2026, 13:12:18 via Wykop
  • 3
zarobił w rok 4,3 mln zł

ciężko pracowałem


Gdyby całkiem nieźle - jak na polskie warunki - opłacany #programista15k nie spał w ogóle tylko pracował na 3 etaty i dodatkowo jeszcze w weekendy, to w rok zarobiłby mniej niż 1/5 tego co ten lekarz.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

282

Paczka papierosów za ponad 48 zł. Niemiecki budżet ma zyskać miliardy

Paczka papierosów za ponad 48 zł. Niemiecki budżet ma zyskać miliardy

Niemieckie Ministerstwo Finansów rozważa znaczące podniesienie podatku tytoniowego. Jak informuje niemiecka agencja prasowa dpa, resort chce w ten sposób zwiększyć wpływy do budżetu, ale przekonuje też, że chodzi o ochronę zdrowia publicznego i ograniczenie liczby palaczy.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 22.06.2026, 13:08:31
  • 182
  • #
    niemcy
  • #
    papierosy
  • #
    ciekawostkizniemiec
  • #
    ciekawostki
cochese
cochese
cochese 23.06.2026, 11:56:52 via Wykop
  • 0
złotem i srebrem chodniki by brukowali


@Lomar15: ...a palacze i tak kiepowaliby na to srebro i złoto (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
22.06.2026, 16:07:37
  • 0
#majsterkowanie #elektronika #elektryka
Pytanie może mądre może głupie ale o co chodzi z mocą i poborem prądu tej pompy? Czy to zarzutka?
Chris_Karczynski - #majsterkowanie #elektronika #elektryka
Pytanie może mądre może gł...

źródło: Screenshot_20260622_180600_Allegro

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cochese
cochese
cochese 22.06.2026, 16:41:32 via Wykop
  • 3
@Chris_Karczynski:
- Jaka jest moc tej pompy?
- A ile pan chce żeby wpisać?
  • Odpowiedz

579

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

W działaniach, w których wzięli udział policjanci drogówki z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Rzeszowa, sprawdzano jak skutecznie wykorzystywać drony do monitorowania ruchu na jednych z najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju. [WIDEO]

ZobaczLink
z
wmetropolii.pl
dodany: 22.06.2026, 09:30:57
  • 170
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    autostradypolska
  • #
    ciezarowki
  • #
    polskiedrogi
cochese
cochese
cochese 22.06.2026, 10:21:30 via Wykop
  • 29
Jeden się wlecze 92 km/h a drugi go wyprzedza 92.5km/h


@Hodofca: A powinni obaj jechać 80 km/h ¯\(ツ)/¯

777

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Pozornie krzyk przeciwko tzw. "salonikom VIP" w zakładach leczniczych to krzyk w obronie sprawiedliwości społecznej. Poz

Wouxus
z
money.pl
dodany: 19.06.2026, 12:03:02
  • 130
  • #
    szpital
  • #
    lekarze
  • #
    nfz
  • #
    tusk
  • #
    po
  • #
    polska
cochese
cochese
cochese 19.06.2026, 18:10:54 via Wykop
  • 3
każdemu równo, jak w poprzednim wspaniałym systemie radzieckim


@Parmenides69: "Wszystkim równo, wszystkim g---o."

1327

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie dowiedziało się Polskie Radio RDC.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 17.06.2026, 12:10:49
  • 196
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
cochese
cochese
cochese 18.06.2026, 12:58:11 via Wykop
  • 3
Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie


A z pozostałych 9-ciu? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1

Audi A6 Allroad 2027 z polskim cennikiem

Audi A6 Allroad 2027 z polskim cennikiem

Chwilę po oficjalnej premierze uterenowionego kombi niemieckiej marki, nadszedł czas na ujawnienie polskich cen

NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 18.06.2026, 11:30:38
  • 4
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    audi
cochese
cochese
cochese 18.06.2026, 12:52:18 via Wykop
  • 2
2195 kilogramów


@WykopanyDzon: Ciekawsza jest:

Dopuszczalna masa całkowita

237

Sii Polska prawomocnie zamyka spór z byłym pracownikiem

Sii Polska prawomocnie zamyka spór z byłym pracownikiem

Po niemal czterech latach Sąd Okręgowy w Łodzi prawomocnie zakończył sprawę z powództwa byłego pracownika przeciwko Sii Polska. Rozstrzygnięcie sądu potwierdza stanowisko firmy w kluczowym zakresie: były pracownik nie wróci do organizacji, a jego apelacja została w całości oddalona.

byferdo
z
sii.pl
dodany: 15.06.2026, 11:08:50
  • 174
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    pracbaza
  • #
    it
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
cochese
cochese
cochese 15.06.2026, 11:38:19 via Wykop
  • 30
albo racja była po jego stronie, albo nie była


@villager: Była, bo w myśl wyroku te 22 koła należą się byłemu pracownikowi "tytułem odszkodowania za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy", czyli to pracodawca złamał prawo na niekorzyść pracownika.
cochese
cochese
cochese 15.06.2026, 11:46:49 via Wykop
  • 106
To rozstrzygnięcie ma dla Sii znaczenie nie tylko pod kątem prawnym i organizacyjnym, ale przede wszystkim dotyczy zachowania dobrego imienia firmy.


No w c--j dobrego imienia firmy, skoro wyrok zasądza "odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy". Czyli:
- w------i pracownika
- zrobili to niezgodnie z prawem
- potwierdził to wyrok sądu
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cochese
cochese
cochese 16.06.2026, 11:10:53 via Wykop
  • 1
Ten typ tam poszedł tylko po to, żeby założyć związek i usadowić na się na ciepłej posadce, a Sii to nie była jego pierwsza próba.


@tomasz-jedon: Ja nie twiedzę że było inaczej. Pamiętam nawet pierwsze artykuły o jego zwolnieniu, o zarzutach co do jego faktycznej działalności, o wsparciu środowisk skrajnie lewicowych itd. Pamiętam też wypowiedź prezesa Sii o braku zgody na związki zawodowe (do tego piłem pisząc o słabym PR
cochese
cochese
cochese 16.06.2026, 22:17:30 via Wykop
  • 1
Nie rozumiesz nadal.


@tomasz-jedon: Ty albo nie umiesz czytać, albo pisać, albo łączyć jednego z drugim. Zakończmy tę "dyskusję".

735

Od rana trwa zmasowany atak na Moskwę

Od rana trwa zmasowany atak na Moskwę

Aktualna sytuacja na dzień 16.06.2026

Mikuuuus
z
streamable.com
dodany: 16.06.2026, 06:59:54
  • 144
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    film
  • #
    wideozwojny
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
cochese
cochese
cochese 16.06.2026, 09:41:05 via Wykop
  • 7
Rosja musi w końcu w samoobronie spuścić atomówkę


@Detached: ...największemu wrogowi Rosji, czyli Putinowi, na głowę.

770

Kobieta skoczyła na bungee. Zapomnieli przypiąć jej linę

Kobieta skoczyła na bungee. Zapomnieli przypiąć jej linę

Tragedia w brazylijskim stanie São Paulo - nie żyje 21

starnak
z
rmf24.pl
dodany: 14.06.2026, 08:27:09
  • 271
  • #
    brazylia
  • #
    bungee
  • #
    wypadek
cochese
cochese
cochese 14.06.2026, 22:59:04 via Wykop
  • 42
bez liny 50% taniej


@na_ulicy_maslo_trzaslo: Bez liny drugi skok gratis.
HikeStory
HikeStory
14.06.2026, 13:48:36
  • 6
Hej Mirki

Chciałbym pochwalić się projektem, który rozwijamy już od prawie 3 lat - HikeStory (https://www.hikestory.pl).

To aplikacja dla osób chodzących po górach. Składa się z aplikacji webowej oraz aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Główną funkcją jest rejestrowanie przebiegu wędrówki przy pomocy GPS w telefonie. Działa to podobnie do Stravy czy Garmina, ale z jednym dodatkiem, po zakończeniu trasy aplikacja automatycznie wykrywa zdobyte szczyty i zapisuje je na profilu
HikeStory - Hej Mirki

Chciałbym pochwalić się projektem, który rozwijamy już od praw...

źródło: mobile-app-01

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cochese
cochese
cochese 14.06.2026, 14:54:41 via Wykop
  • 2
@HikeStory: Import z Garmina albo ze Stravy to must have. Nie będę zużywał baterii w telefonie na zbieranie śladu, jeżeli zegarek robi to samo.
  • Odpowiedz

964

Petycja przeciwko ograniczeniom Google w używaniu plików APK

Petycja przeciwko ograniczeniom Google w używaniu plików APK

Petycja zebrała blisko 200 000 podpisów, ale Google mimo sprzeciwu użytkowników wprowadza restrykcje na pliki APK. Autor zachęca do odwiedzenia keepandroidopen.org, gdzie znajdziecie informacje o obejściu blokad i dalszym sprzeciwie wobec Google. Dziękuje społeczności Androida za walkę o otwartość.

nameisnull
z
change.org
dodany: 13.06.2026, 12:14:32
  • 122
  • #
    technologia
  • #
    android
  • #
    smartfon
  • #
    telefony
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
cochese
cochese
cochese 14.06.2026, 11:42:02 via Wykop
  • 3
Ciekawe co zrobi DJI, ich appki DJI Fly do sterowania dronami nadal nie ma w Play Store.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubie-sernik
lubie-sernik
14.06.2026, 11:10:12
  • 232
Jestem już 16. dzień w #azja i nic nie wskazuje na to, żebym miał w najbliższym czasie wracać do Polski.

Przepraszam, że rzadko dodaję wpisy, ale tyle się u mnie teraz dzieje. Do tego w pracy mam naprawdę sporo do zrobienia.

W poniedziałek byłem z @Arcane89 i Jaruwan w polsko-włoskiej restauracji. Jedliśmy pierogi ruskie i z mięsem – były przepyszne. W Krakowie bardzo ciężko byłoby znaleźć tak dobre pierogi... Piliśmy też
lubie-sernik - Jestem już 16. dzień w #Azja i nic nie wskazuje na to, żebym miał w na...

źródło: 1

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cochese
cochese
cochese 14.06.2026, 11:33:24 via Wykop
  • 2
parku Lumpini


@lubie-sernik: Warany widział?
  • Odpowiedz
cochese
cochese
cochese 14.06.2026, 11:34:51 via Wykop
  • 6
Zjadłem obiad w McDonald's


@lubie-sernik: Naprzeciwko Lumpini miałeś centrum handlowe z dobrym food hallem - kilka restauracji Michelina na parterze i street foody piętro niżej.
  • Odpowiedz
mirekpngtif
mirekpngtif
mirekpngtif
13.06.2026, 15:47:25
  • 0
Mając śrubę taką jak w komentarzu, która jest zjechana zarówno na okręgu jak i na torxie do granic możliwości, czy takie coś jak na obrazku da radę? Morse nie chwyta porządnie, bo nie ma miejsca. różne wbijaki rotujące nie pomagały, nic nie pomagało. Taką jedną śrubę mi mechanik bez problemu przez spawanie wykręcił. Ale nie chcę latać do mechanika znowu, a spawarki nie moge mieć.

Pytanie, czy taki wykrętak chwyci śrubę?

#
mirekpngtif - Mając śrubę taką jak w komentarzu, która jest zjechana zarówno na okręg...

źródło: images

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cochese
cochese
cochese 13.06.2026, 16:58:38 via Wykop
  • 1
@mirekpngtif: A nie dasz rady spiłować łba po dwóch stronach tak, żeby nie był okręgiem, i wtedy wykręcić kluczem nastawnym?
  • Odpowiedz
cochese
cochese
cochese 13.06.2026, 17:02:11 via Wykop
  • 0
okrągłej za bardzo nie przypomina


@mirekpngtif: Tym bardziej spróbowałbym nastawnym. Albo wręcz żabą. Jeżeli jest podejście.
  • Odpowiedz

333

Pamiętacie "Bajtek"? Mija 40 lat od debiutu pisma

Pamiętacie "Bajtek"? Mija 40 lat od debiutu pisma

O historii magazynu Bajtek rozmawiali naukowcy i twórcy pisma podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2026, ale najlepsza relacja jest od socjolog dr hab. Marty Juza, prof. UKEN, która zauważyła dysproporcję płciową w zawartości pisma Bajtek. xxd

potspodpach
z
naukawpolsce.pl
dodany: 12.06.2026, 20:21:23
  • 98
  • #
    historia
  • #
    komputery
  • #
    nostalgia
  • #
    wspomnienia
  • #
    retro
  • #
    gimbynieznajo
cochese
cochese
cochese 13.06.2026, 13:57:40 via Wykop
  • 2
@JanPustostan: Do tego wszystkiego co tu napisano chciałbym dodać, że w czasach początków Bajtka komputery w domach były rzadkością. Nie każdego rodzica było stać i nie każdy miał gdzie komputer kupić (serio, najczęściej przywoziło się z zagranicy, i to też tej zachodniej, gdzie wyjeżdżało się za pozwoleniem władz). W latach 1985+ byłem na początku podstawówki i pamiętam, że tylko 3 kolegów z klasy ~25 osób miało komputery. Więc to nie
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Seweryn

  • Poza tym uważam, że Administrację należy w͏y͏p͏i͏e͏r­͏d͏o͏l͏i͏ć.
  • Kraków

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 02.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 04.07.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.05.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking