Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kuncfot

kuncfot

Dołączył 7 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 27664
  • Znaleziska 3735
  • Mikroblog 23929
  • Obserwujący 23
  • Obserwowane 119
ZawzietyRobaczek
ZawzietyRobaczek
ZawzietyRobaczek
16 godz. i 43 min temu
  • 0
#skladki #podatki #zus Długo trzeba czekac na elektroniczne pismo o niezaleganiu ze skladkami? wyslalem w piatek i cisza. A z US dostałem po paru sekundach...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 16 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 0
@ZawzietyRobaczek: z zus powinno być w ciągu 2-3 dni roboczych. Natomiast z US zazwyczaj czeka się do tygodnia.
  • Odpowiedz
alkoJezus
alkoJezus
19.06.2026, 17:12:32
  • 1390
Taki oto prezent dostałem od małżonki na 40 urodziny
Pijcie za mnie kompot

#zwiazki #rozwod
alkoJezus - Taki oto prezent dostałem od małżonki na 40 urodziny
Pijcie za mnie kompo...

źródło: 1000014953

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 19.06.2026, 18:44:49 via Wykop
  • 4
@alkoJezus: wszystkiego najlepszego :)
  • Odpowiedz
krolowa_lodu
krolowa_lodu
19.06.2026, 13:29:40
  • 3
Kurde robię dziś przy fakturach i wiecie co? Są 3 firmy o tej samej nazwie świadczące te same usługi polska, austriacka i niemiecka. I tylko polska płaci VAT. Państwo z kartonu k---a, Niemcy i reszta mogą nas doić ile wlezie.

#vat #podatki #mafievatowskie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 19.06.2026, 13:40:49 via Wykop
  • 5
@krolowa_lodu: dramat :D nie wiesz jak działa vat w Unii, to sie nie wypowiadaj
  • Odpowiedz
kuncfot
kuncfot 19.06.2026, 13:54:04 via Wykop
  • 0
@krolowa_lodu: firmy z Austrii i Niemiec świadczą usługi wewnątrzwspólnotowo.

Wrzuć w google usługi wewnątrzwspólnotowe a vat i Cie oświeci, potem skasuj ten wpis ;)
  • Odpowiedz
kuncfot
kuncfot 19.06.2026, 14:21:48 via Wykop
  • 0
@krolowa_lodu: tak nie opyla sie o wysokość vat ... xD

Nie rozumiesz jak działa vat.
Gdyby kupili te same usługi w tej samej cenie netto od spółki z PL, zapłacili by 23% więcej vatu im, a o te same 23% vatu mniej odprowadizliby do urzędu.
Kupując z UE płacą netto i zamiast vat płacić spółce z UE płacą go do skarbówki. Bo zakładam że wychodzi im vat do zapłaty ...
  • Odpowiedz

457

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Od 2027 roku część przedsiębiorców i wynajmujących zapłaci nowy 15-proc. podatku. To więcej niż biedni lekarze

FlyinCat
z
ksiegowosc.infor.pl
dodany: 18.06.2026, 11:00:55
  • 132
  • #
    przedsiebiorczosc
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
kuncfot
kuncfot 18.06.2026, 11:11:12 via Wykop
  • 31
@FlyinCat gamoniu, może być się wysilił i napisał, że to tylko projekt jeszcze w procesie legislacji?.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kuncfot
kuncfot 18.06.2026, 13:04:19 via Wykop
  • -3
@typ53B: Z obietnicami donka to ja nie dyskutuje. Pluć najwyżej na niego mogę.
kuncfot
kuncfot 18.06.2026, 13:33:49 via Wykop
  • 10
@FlyinCat: Otóż gamoniu nie pisowiec. Ale księgowy, żywo zainteresowany przepisami, a ty gamoniu wrzucasz jakiegoś newsa, który na ten moment ma wartość papieru na jakim był wydrukowany dla debili w sejmie. Bo ta ustawa nie jest klepnięta, może być jeszcze miljon razy zmieniana, mało tego, podobna spadła z rowerka w zeszłym roku.
StanMarsh93
StanMarsh93
17.06.2026, 17:30:18
  • 1
#krwiodawstwo Mirki, jak postępujecie, gdy np. dzień lub dwa źle się czujecie? 2 dni bolała mnie trochę głowa, raczej nic poważnego, ale to co teraz mam 6 tygodni od wczoraj liczyć do oddania krwi?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 17.06.2026, 20:55:38 via Wykop
  • 1
@StanMarsh93: ból głowy bez większej przyczyny ? Tydzień odczekaj i bzikaj.
Po nlpz można po max 5 dniach oddawać....
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
17.06.2026, 12:38:03
  • 0
✨️ Jak radzić sobie z presją rodziny na ślub? Ⓘ
Mirki jak poradziliście sobie z presją psychiczną rodziny o ślub.

ja lvl 28
rozowa lvl 27

Moja
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 17.06.2026, 12:55:00 via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: dlaczego miałbyś się zrzec domu? Miej rodzinę w dupie, utrzymuj konieczne relacje, żeby Cie nie mogli skutecznie wydziedziczyć. Sprawa sądowa niech się toczy, przynajmniej może jakieś papiery zobaczysz.
Na e-urzadskarbowy miałbyś akty notarialne, te nowsze, ze starszymi nie wiem jak wygląda. Ale skoro nie masz żadnych papierów ani nie wspominasz o notariuszy, to raczej nic nie masz, może testament.

*nie znam się ale sie wypowiadam.
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
17.06.2026, 10:43:13
  • 5
Był las krzewów, jest pustynia ;)
Tył działki, po wielu trudach i godzinach pracy. wreszcie ogarnięty i zdatny do użytku. Tylko człowiek nie wie się za co zabrać ;)

Plan na ten rok - postawić drewutnie z tyłu, może małą szopę, nasadzenia na jesień wzdłuż płotu co by zaczeły rosnąć.
Z bardziej technicznych spraw to odwodnienia z rynien, opaska wokół domu, rozprowadzić elektrykę po ogrodzie
Co dalej? Nie mam pojęcia xD Ciężkie jest
ATAT-2 - Był las krzewów, jest pustynia ;) 
Tył działki, po wielu trudach i godzinach...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 17.06.2026, 11:38:56 via Wykop
  • 0
@ATAT-2: zatrudnij specjalistę do projeku ogrodu. A jak nie chcesz wydawać hajsów, to przynajmniej jakiegoś LLM spytaj.
  • Odpowiedz
tesing
tesing
tesing
17.06.2026, 09:00:37
  • 0
Dzień dobry, badam rynek pod kątem prostego wsparcia IT dla małych firm i biur rachunkowych. Zauważyłem, że sporo małych firm trzyma bazy danych swoich programów księgowych na zwykłych dyskach, bez backupów. Czy z Waszej perspektywy to jest realny problem/obawa w firmie, czy większość przedsiębiorców w ogóle o tym nie myśli aż do pierwszej awarii dysku? Jak wybieracie wsparcie IT u siebie?
#firma #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #b2b
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 17.06.2026, 09:34:41 via Wykop
  • 0
@tesing: jeżeli już trzymają wszystko na jednym dysku, to są tego świadome, każda księgowa anetka siedzi na jakimś fb i czasem czyta o ataku hakera i szyfrowaniu dysku.

@4mja @MisterMinister nie mylcie faktur z bazą danych.
  • Odpowiedz
debenek
debenek
17.06.2026, 09:11:09
  • 998
od dziś oficjalnie mogę używać tagu #wykop50plus
z tej okazji szarpnę się na #pokazmorde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
debenek - od dziś oficjalnie mogę używać tagu #wykop50plus 
z tej okazji szarpnę się ...

źródło: 1000038039

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 17.06.2026, 09:30:35 via Wykop
  • 3
@debenek: wszystkiego najlepszego proszę Pana :)
  • Odpowiedz
niebadzogrem
niebadzogrem
17.06.2026, 06:11:59
  • 4
Bardzo podoba mi się tag #losoweciekawostki
Zna ktoś stronę/apke/kanał na reddicie z podobnym contentem ?
Chciałbym sobie obejrzeć krótki filmik/ poczytać o jakiejś ciekawej losowej rzeczy i wrócić do normalnych zajęć.
Taki domozdzajacy short/tik tok
Poleci ktoś coś ?

#kiciochpyra #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 17.06.2026, 07:32:21 via Wykop
  • 1
@niebadzogrem: polecam faktopedię
  • Odpowiedz

49

Youtuber i społecznik "Konfitura" usłyszał wyrok. Pozwał go warszawski deweloper

Youtuber i społecznik "Konfitura" usłyszał wyrok. Pozwał go warszawski deweloper

Pierwsza runda walki między warszawskim deweloperem a Konfiturą właśnie się zakończyła.

SarniZleb
z
moto.pl
dodany: 16.06.2026, 12:29:51
  • 34
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    samochodoza
  • #
    polska
kuncfot
kuncfot 16.06.2026, 12:40:31 via Wykop
  • 38
@SarniZleb na prawdę nie mogłeś w opisie wrzucić, że konfitura wygrał nieprawomocnie? Liczysz na bordo?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

codziennaKasia
codziennaKasia
codziennaKasia
16.06.2026, 08:55:32
  • 1
dom pod lasem na totalnym zadupiu bez żadnego sklepu, cisza, z 20-25 min jazdy do centrum miasta;
czy
dom pod samą granicą miasta, ale na typowym osiedlu nowych domów jednorodzinnych, z dala od natury, lasów, jezior itd. i słyszalnymi odgłosami miasta (głośne motocykle, tłumiki, karetki itd.) - 10 minut do centrum miasta.

Jedno dziecko na stanie, drugie w drodze.
codziennaKasia - dom pod lasem na totalnym zadupiu bez żadnego sklepu, cisza, z 20-25...

źródło: image

Pobierz

Który?

  • na zadupiu pod lasem 51.1% (96)
  • pod miastem 48.9% (92)

Oddanych głosów: 188

  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 16.06.2026, 09:09:53 via Wykop
  • 5
żłobek to pikuś, chodzi o szkołę podstawową gdzie zaczyna się prawdziwa socjalizacja, chodzenie po domach po szkole, nocowanki, granie w piłke, rowery, hulajnogi, gry na kompie, urodziny, imprezy itd. Tu rodzą się prawdziwe skile gdzie jesteś lubiany w szkole bo masz kolegów w okolicy i można normalnie przyjść do Ciebie bez jazdy samochodem. I to że w okolicy są inne dzieciaki.


@codziennaKasia tak jak kolega @bladyatl: napisał.

dom na
  • Odpowiedz

50

Poganianie i blokowanie lewego pasa, do tego brak OC?

Poganianie i blokowanie lewego pasa, do tego brak OC?

Kierowca pogania długimi światłami, następnie blokując lewy pas, a na deserek po weryfikacji na GOV, widnieje brak ubezpieczenia samochodu...

TopFacts
z
youtube.com
dodany: 15.06.2026, 18:48:34
  • 7
  • #
    polscykierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    motoryzacja
  • #
    kierowcy
  • #
    samochody
kuncfot
kuncfot 16.06.2026, 08:18:39 via Wykop
  • 5
@uzyt1: przynajmniej UFG upomni sie o swoje ;)
202492
202492
15.06.2026, 10:34:40
  • 8
Łódź anno domini 2026

#lodz #polska #wies #bekazpodludzi #takaprawda
202492 - Łódź anno domini 2026 

#lodz #polska #wies #bekazpodludzi #takaprawda

źródło: csm_lodz-trebacka-14-04-2024-4_43cf83664d

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 15.06.2026, 10:51:45 via Wykop
  • 0
@202492: ostatnie zdjęcia tych okolic na streetview, widzę z 2022roku. Co nie zmienia faktu, że pozostają aktualne.
To chyba dobrze, że nikt nie wywłaszcza właścicieli starych domów?

Co mieliby zrobić? Wywalić ich i postawić piękny blok developerucha ?
  • Odpowiedz
UserOfNeueWykopen
UserOfNeueWykopen
13.06.2026, 13:41:24
  • 0
Mam sobie auto w leasingu od VWFS, czy jak bym chcial zmienic felgi to muszę to gdzies zgłaszac do leasingodawcy? Auto bedzie niedługo wykupywane (1%).

#leasing #volkswagen #audi #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 13.06.2026, 14:49:22 via Wykop
  • 1
@UserOfNeueWykopen: nic nigdzie nie zgłaszasz.
  • Odpowiedz
4pietrowydrapaczchmur
4pietrowydrapaczchmur
12.06.2026, 12:07:28
  • 4
Presja ma sens.
Już pojawiają się pierwsi naśladowcy.


#konfitura #patologiazmiasta #stopcham #samochodoza #parkowanie
4pietrowydrapaczchmur - Presja ma sens.
Już pojawiają się pierwsi naśladowcy.

SPOILE...

źródło: patrol obywatelski

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 12.06.2026, 12:11:55 via Wykop
  • 7
@4pietrowydrapaczchmur: temu ej ajowi sie perspektywa rozjechała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kuncfot
kuncfot 12.06.2026, 09:25:18
  • 0
widział ktoś #f35 nad #lodz , polityki pisali że będą, znowu kłamali?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot
Autor
12.06.2026, 10:51:48 via Wykop
  • 0
@Leniek: ciekawe, po internetach piszą, że nic nie było.
  • Odpowiedz
kuncfot
kuncfot
Autor
12.06.2026, 11:46:44 via Wykop
  • 0
@Leniek: na 700 metrach byłyby doskonale widoczne. W h.. ludzi było na rondzie lotników i nikt nie widział. Ja z Górniaka wypatrywałem i też lipa.
  • Odpowiedz
murison
murison
murison
12.06.2026, 08:32:41
  • 7
top tracked na świecie ;)

https://www.flightradar24.com/SPSKRG/40262056

#lotnictwo #samoloty #flightradar24 #ciekawostki #polska
murison - top tracked na świecie ;)

https://www.flightradar24.com/SPSKRG/40262056

#...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kuncfot
kuncfot 12.06.2026, 08:34:23 via Wykop
  • 0
@murison: na prawdę, nie ma chłop na co przepalać paliwa?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 27
  • Strona 1 z 27
  • >
  • księgowość na wesoło

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.07.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.11.2021

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.10.2020

    Mikroblogger
  • Honorowy Wampir
    od 24.11.2020

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking