Ostatnia szansa żeby zrobić zakupy na fakturę dla wszystkich tych co przez #polskiwal przechodzą w 2022 na ryczałt. Z punktu widzenia ekonomicznego, to dziś jest nawet sens pojechać na stacje tylko po to by tylko zatankować, wiadomo do pełna i na fakturę, co by ostatni raz na starych zasadach wliczyć ją w koszta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polskilad #polskiwal #pracait
#programista15k
logo #linux jest dla mnie bardzo wymowne i mogę to stwierdzić wprost po moich współpracujących towarzyszach z branży, którzy pozwolili sobie w to wdepnąć w to gówno: korzystaj z niego latami, a będziesz spasiony jak ten pingwin, ale przynajmniej złudnie szczęśliwy. brakuje tylko okularów do oczu wypalonych od białych małych literek na czarnym tle konsoli
#informatyka #programista15k
źródło: comment_16408835770I5Kv3HdD7DMih4Isb0uAs.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
pytanie do ludzi na B2B. jak ogarniacie sprawę emerytury? planujecie ją w ogóle czy praca do końca? tak sobie pomyślałem że w sumie gdybym w ogóle chciał iść na emeryture w wieku 65 lat to musiałbym już teraz oszczędzać po 1.5k żeby w ogóle mieć 4k emerytury, nie uwzględniając inflacji. jak poschodzicie do tematu?

#programista15k
#anonimowemirkowyznania
Cześć,
mam jeden temat. Walczę z pracodawcą o zaległy hajs z projektów.
Generalnie idea była taka, że pracując na umowie o pracę zaangażowałem się w swój projekt unowocześnienia kilku rzeczy w firmie, wprowadzenie nowego rozwiązania z zakresu it itp, ale w każdej z firm, które nam składały oferty było coś nie tak. Tak więc postanowiłem sam napisać kilka apek do zarządzania danymi klientów. Po wprowadzeniu tego w życie, wyszkoleniu pracowników dostałem
źródło: comment_1640859308m79GJm3furlCCl9HftH857.jpg
#anonimowemirkowyznania
Witajcie mirki, życzę wam zdrowia, spełnienia swoich marzeń i odnoszenia sukcesów w nowym roku!
Przejdę od razu do sedna mojego wpisu, jest on o moich planach na 2022 rok.
Obecnie zarabiam niewiele, ok. 3,5k na rękę, jestem kurierem.
Ledwo jestem w stanie odłożyć stówę czy dwie miesięcznie, już od dawna myślę jak tu wyrwać się z tego bagna i natknąłem się na ciekawą ofertę kursu programowania.
Zrobiłem test predyspozycji na ich
@AnonimoweMirkoWyznania:

jestem kurierem.


Pozdro Miras, bardzo szanuję Twoją pracę o ile nie jesteś #!$%@? dla odbiorców paczek! :)

Zrobiłem test predyspozycji na ich stronie i wyszło że świetnie nadaję się na stanowisko front-end developera.


Kodilla.

Przeczytałem też, że będę zarabiał na początku jako junior developer prawie dwa razy więcej niż obecnie więc dla mnie bomba,


Nie będziesz. Realne zarobki juniora to około 3.5-4.5k zł / miesiąc.

Dziś aby zostać juniorem na
Branża software'owa, mężczyzna:
- rozwiązuje skomplikowane problemy techniczne
- tworzy nowe narzędzia
- rozumie wymagania biznesu i przekuwa je w działający produkt
- jest mentorem dla młodych programistów
- przynosi zysk firmie

Branża software'owa, kobieta:
- nie potrafi programować, więc została scrum masterką, a tak w ogóle to idzie na trzyletnie L4, bo zaszła w ciążę, elo

#przegryw #programista15k
@KorwinizacjaPrzelyku w IT jest od groma innych stanowisko poza dev. Pracowalem z wybitnymi kobietami w rolach DBA, BA, UX, PM i innych, gdzie były mega pro. Nie trzeba na sile pchac kobiet do IT, bo te naprawdę dobre same się bronią. I jest ich calkiem sporo o ile ma sie dobre HR, ktore dobrze rekrutuja.
Zachęcony przez znajomego zainstalowałem Windows 11 (ostatnia wersja, której używałem to win 7). Podczas instalacji było napisane, że ta wersja jest super customizowalna. Przestałem sprawdzać gdy się okazało, że taskbar może być tylko na dole xD

Pobawiłem się WSLem, no niby działa. Taki upośledzony linux, niby jest, a docker machine trzeba instalować oddzielnie.

Ps. przy instalacji nadpisał sobie MBR na drugim dysku. Super system, ponowna instalacja za 10 lat.

#gorzkiezale #programista15k #
#programista15k #pracbaza #heheszki
W jednej firmie przeszedłem przed świętami pozytywnie rekrutację, więc czekam tylko na podpisanie kontraktu w styczniu. Równolegle brałem udział w drugiej rekrutacji, ale tam kadry chyba były bardziej opieszałe, bo dopiero wczoraj dostałem test do rozwiązania. Raczej jestem nastawiony na tą pierwszą firmę, ale myślę - co tam, rozwiążę, dobrze mieć wprawę w czymś takim.
Online, 90 minut. Praca dla absolutnie początkujących, więc spodziewałem się ogólników.
20 zadań do
@DanteMorius: nie wiem jak częste to jest, na pewno ja to zauważyłem i kilku kolegów (ale możliwe że akurat my tak trafialiśmy przypadkiem)

idąc na juniora, rozmowy o prace były dużo trudniejsze niż na mida

junior - z jakich elementów składa sie DDD, z jakimi kolejkami masz doświadczenie, podaj przykład zastosowania event sourcingu, jak zabezpieczyć microserwisy, jak działają generacje w garbage collectorze, jaki rozmiar alokuje lista w c# z jednym elementem
#anonimowemirkowyznania
Cześć :)
Ktoś orientuje się jak wygląda sprawa zrezygnowania z pracy zanim się ją podjęło. Sytuacja wygląda tak, że jednej firmie potwierdziłem, że biorę ofertę (potwierdziłem w mailu, pisemnie), dostałem umowę do podpisania ale jeszcze nie podpisałem. W między czasie chciałbym jednak zrezygnować z tej oferty bo dostałem lepszą.
Chodzi o kontrakt B2B #programista15k . Dodam, że przyszły-niedoszły kontrahent poczynił pewne kroki po swojej stronie dla swojego klienta, co w gruncie
Cześć w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Drupal Developer | Droptica | 10,5-17,5k
https://crossweb.pl/job/zQBhs

Fullstack Angular/Node.js Engineer | Grape Up | 15,2-21,2k
https://crossweb.pl/job/7SGTN

Senior DevOps Engineer | Bidroom | 13-20k
https://crossweb.pl/job/9fPwG

Senior Product Leader | Bidroom | 13-23k
https://crossweb.pl/job/r7WMB

C++
źródło: comment_16407685856IGjwdpzM96GMKcyYMuBwS.jpg
Jak wiecie Polska ma problem z wyborem nowego selekcjonera, więc tutaj mam pomysł: może mógłby nim zostać komputer?

Mirki z tagu #programowanie stworzyliby kod, który mówiłby gdzie mają biegać zawodnicy - w oparciu o najnowsze technologie: AI, NTC, blockchain.

Działałoby to tak, że każdy piłkarz miałby w uchu słuchawkę -> i komputer by mu mówił gdzie ma biec. Pewnie technologię można by dopracować, tak żeby był też paralizator, który by motywował do
@TakBardzoPolaczek: przecież napisane jest tam wyżej, że byłby też paralizator który uczyłby wykonywania poleceń - pomysł jest przemyślany z każdej strony; nawet jakby bramkarz wybiegł żeby oszukać komputer (jak zrobili w Japonii), to i tak system zadziała.
Trzeba tylko dobrze zaprogramowac, ale tutaj wystarczy po prostu robić codziennie standup o 8 rano i wybrać najlepszych mirków z tagu programowanie - dzięki nowoczesnej metodyce #agile, taki projekt bardzo łatwo zrobić.
Ostatnio strasznie dużo tu atencjuszek się na wykopie pojawiło. Pokazują a to jakieś selfiaczki a to nóżki a to cycki, wszystko oczywiście w zupełnie neutralnym i nienacechowanym seksualnie kontekscie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Połączmy teraz kropki - na wykopie bardzo popularne są tagi #przegryw i #programista15k i jak wiadomo na naszym portalu co drugi jest właśnie takim programistą 15k. Do tego spora częśc z tych programistów to przegrywy
źródło: comment_16406944594zdANFzVbjicZASTBKHvcF.jpg
@SantiJacope: Ok - to wyjaśnię, dlaczego się mylisz:
1. Zakładamy, że zaaplikować sobie może gdziekolwiek indziej. Nie jest specjalistą od Fortrana czy SmallTalka więc ofert trochę będzie. Nikt się nie musi dowiedzieć, że aplikował. Nikt się nie musi dowiedzieć, że się tam teoretycznie dostał.

2. Na rozmowę idzie pewniejszy - zna swoją wartość (powiedzmy, że te 100 pln/h). I wtedy już tylko żyłka hazardzisty wchodzi w grę, czy rzuci 100 bez
@matka_boska_w_klapie: o, to ja tak trochę. Jestem po PJATK, ale do oskarka mi (chyba) daleko. W pierwszej pracy Spring + duuużo jQuery i ledwo liźnięty AngularJS, w drugiej JSF + jQuery, w trzeciej powrót Springa + dochodzi nauka Reacta, czyli jest w pytę.
@wellwellwell: toż mówię, na serwerze masz około 10 kanałow i tam jest między innymi, html-css, java, c++, php, python taki front i end uogólniony, no a co dalej, to albo sam zapoczątkujesz temat na odpowiednim kanale albo zaczekasz aż ktoś się udzieli i dołączysz do rozmowy, oczywiście zrobisz co będziesz chciał, to po prostu takie forum :)