"Dev in the cloud".

Programowanie w najpopularniejszych językach programowania, przy użyciu przeglądarki Internetowej.
https://docs.github.com/en/codespaces
Ciekawe.

Można by pisać programy w C/C++/C#/Java używając telefonu komórkowego, bez fizycznego posiadania komputera stacjonarnego ani laptopa (komfort pracy zwiększyło by USB OTG z zewnętrzną klawiaturą albo klawiatura Bluetooth)

No to teraz trzeba by kupić klawiaturę Bluetooth i można by pisać kod na smartfonie. Choćby się było w samochodzie lub na wakacjach na drugim krańcu świata, itd. itp.
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla was kilka ofert #pracazdalna ( ͡ ͜ʖ ͡)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Senior Vue.js Developer | Strix | 14-18k
https://crossweb.pl/job/5xV7N

Frontend Developer with Angular | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,5-19k
https://crossweb.pl/job/VbrjU

.NET Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/riF09

Java Developer | NOVOMATIC
źródło: comment_1641394934FG8gwql9UbDwQrKGm9HDtK.jpg
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #javascript i okolic, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

React Software Engineer | Natzka SA
[Zürich] [110’000 - 130’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Natzka-SA-React-Software-Engineer

Frontend Developer (Mid-level / Senior) |
źródło: comment_1641377088PHKT48UtdItXE9UAjjJrzh.jpg
Może ktoś podpowie mi co zrobić w tej sytuacji bo ja już nie mam pojęcia. Kupiłem mieszkanie deweloperskie na początku zeszłego roku i jako że nie jestem #programista15k i miałem tylko na wkład własny to wziąłem resztę na kredyt. Odbiór mieszkania przewidziany jest pod koniec tego roku, a obecnie wynajmuje bo żyć gdzieś trzeba... ale problemem zaczęły być raty.
Odkąd stopy urosły rata kredytu mnie zabija... A wczorajszy dodatkowy wzrost stóp sprawi
Wszystkim obecnym w widelkach "klasy średniej" przypominam, że jeśli bierzecie ulge, ale w trakcie roku coś pójdzie nie pomyśli i np. stracicie pracę, przez co nie wypracujecie zakładanego wcześniej dochodu to będzie trzeba w marcu przyszłego roku zwrócić trochę hajsu fiskusowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taki oto polski wał, który uderza tylko w #programista15k

#polskilad #bekazpisu
Przez te pisowskie miernoty i ten ich cholerny #nowylad będę musiał w tym roku zmienić #pracbaza i przerzucić się na #b2b. Wszystkie kalkulatory UOP pokazują roczną stratę ~6-7k. Ewentualna coroczna podwyżka zostanie zżarta przez podwyżkę podatków. Jestem mega #!$%@?, bo fajnie mi się w obecnym miejscu pracuje, no ale nie mogę się pogodzić z takim ruchaniem przez PiS. Tak więc witaj już niedługo ryczałcie 12% ( ͡° ͜ʖ ͡
_tekst pochylony[kod](http://www.wykop.pl)_Kraków, mieszkanie 40m.
2 pokoje, kuchnia z aneskem, pokój, balkon, komórka i miejsce parkingowe w garażu podziemnym (wow, szaleństwo)
1600+ 300 czynsz ł + rachunki za gaz, prąd, wodę, internet ( ok 300-400zł na dwie osoby)
Mieszkam z dziewczyną.
Plus minus 1150-1300 bo różnie z tymi rachunkami może być (na głowę)
Ja zarabiam 3-3.5k, dziewczyna 3k.
2.3k max zje nam mieszkanie (szkoda,że nikt nam nie dał XD)
3700
Myślę nad porzuceniem standardowej pracy 8h ( #programowanie ) i zostać programistą na zlecenie. Nie strach mi żyć tak trochę mniej stabilnie.Więc pytanie do #programista15k na takim prawdziwym samozatrudnieniu, da się takie zlecenia ogarnąć na własną rękę? Mogą to być zlecenia dowolne czyli małe powiedzmy od 2 tygodni do większych np. 6msc. Może ma ktoś doświadczenie z takim typem pracy. Jak to wygląda, ile można liczyć za takie zlecenia, jak najlepiej takich
@happy3dprints: tak, zgłasza się szambo pod ciśnieniem, ofert tyle że nie przeczytasz wszystkich. Aż byłem w szoku bo cv żadnego nie dawałem, doświadczenie tylko co ciekawsze i odpisywałem na odwal się od razu jasno podając obecną stawkę +15%, full remote, jak jaki książe udzielny. Tak trochę żeby udowodnić jednemu takiemu co mnie namówił że się nie da ;)
No i znalazła się koza na woza, zaakceptowali, zaakceptowali że nie robię zadanek
#anonimowemirkowyznania
Cześć,
Jestem doświadczonym QA'em (głównie manualnym) zajmującym się aplikacjami webowymi, mobile, desktopami, smart tv itp. Przekrój znaczny.
Robię tak już z 8 lat i zacząłem się zastanawiać nad dodatkowymi zleceniami.
Korzystałem chwilę z Uber Tester, We are tester ale to syf gdzie każdy walczy o jakikolwiek projekt, wypełnia go na urwanie głowy co by kilka groszy za niego dostać.

Pomyślałem więc, czy oferowanie niezależnych usług testerskich ma sens w branży?
Nie
@AnonimoweMirkoWyznania: może po prostu zatrudnij się w drugiej pracy i pracuj w obu po 5h xD są ludzie, którzy tak robią, tylko musisz pilnować żeby nie mieć spotkań w tym samym czasie i robić w miarę szybko taski w obu pracach. Oczywiście jeśli jedna z tych prac jest mocno wymagająca to jest to niemożliwe do ogarnięcia
No #!$%@?ło ich już do reszty - wykopowy programista 15k traci całą wypłatę rocznie przez nowy ład

https://www.bankier.pl/narzedzia/kalkulator-placowy

a na rządowym kalkualtorze tylko 273,47zł straty miesięcznie... taa
https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/kwota-wolna-polski-lad/kalkulator-wynagrodzen-polski-lad/
Powiedźcie mi że na bankier.pl się jebnęli w tym kalkulatorze...

#programista15k #nowylad #podatki
@Nillski: liczysz 15tys brutto?
wpisałem w to co wkleiłeś 15tys brutto
i w 2021 wyszło 119 134,79
a w 2022 wyszło 110 753,73

jest bład w 2022 mój kalkulator liczy tak
2021 wyszło 119 137
2022 wyszło 115 855
czyli 3282 różnicy czyli 273,5 miesiecznie
zapraszam na https://jakipit.pl/ to jest naprawdę kalkulator który zawiera najmniej błędów xD
Jak nie pracowałeś w domu to nie bałeś się o dobytek, ew naruszenie prywatności? Zakładam, że to pewnie tylko blokada mentalna, ale still...


@SeoGuy: nie, nic nie ginęło, babka z polecenia.
Jaskier 25 Gdańsk

Zgłoszenie 53fba8ee61fe689d z dnia 2022-01-01 21:11:03

Imię: Jaskier
Wiek: 25
Miejscowość: Gdańsk

Kim jestem?
Cześć wszystkim!
Jestem mirkiem z 3 letnim stażem na tym portalu (dokonały się już nie odwracalne uszkodzenia mózgu).
Zawodowo jak 97% użytkowników tego portalu pracuje w IT. Jeszcze nie #programista15k , ale to mój cel na ten rok.
Z charakteru jestem spokojny, leniwy, potrafię słuchać i jestem empatyczny, znaczy chciałbym każdemu pomóc i przekładam to