Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
qubas89
qubas89

qubas89

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 37227
  • Znaleziska 30385
  • Mikroblog 6842
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 19
bartolomeov
bartolomeov
14.06.2026, 15:35:03
  • 0
Cześć wszystkim,

Psycholog stwierdził mi adhd i za tydzień będę szedł do psychiatry po lekarstwo.

Zrobiłem już jako taki research ale chciałbym zapytać osób które testowały i elvanse i concrete i medikinet co lepiej na nich działało.

Zdaje
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 14.06.2026, 19:39:00 via Android
  • 0
@ratty: już to ostatnio gdzieś pisałem, że połączyłem medikinet CR z concertą i to łagodne wejście i zejście sprawiło, że nie mam zjazdów wieczorem. Możesz spróbować.
  • Odpowiedz
majstrex
majstrex
majstrex
12.06.2026, 11:07:57
  • 0
#adhd k---a nw co jest ze mn nie ta concnerta dziala z 2h potem masz reszte dnia zamułe i masz wrazenie jakby iq ci odjeło ja p------e po 36 to samo co po 56 tylko 56 to juz za duzo na mnie ale ja p------e
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 12.06.2026, 12:31:33 via Android
  • 0
Ja biorę rano 20 mg Medikinetu CR + 18 mg Concerty. I działa fajnie ta kombinacja ich uwalniania. Do tego, w razie konieczności, dorzucam 10 mg Medikinetu CR po południu. Pogadaj z lekarzem o tym.
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 12.06.2026, 14:12:43 via Android
  • 0
@majstrex: a to akurat prawda co pisze @ratty pierwsze dni czułem się jakbym, żył w jakimś slow motion
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 13.06.2026, 13:43:37 via Android
  • 0
@majstrex: No ja taką kombinację brałem właśnie ze względu na zjazdy. Concerta trochę podtrzymuje mnie jak medikinet przestaje działać.
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 13.06.2026, 13:57:39 via Android
  • 0
@majstrex: Nigdy nie brałem samej concerty, zaczynałem od medikinetu i dołożyłem concert.
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 14.06.2026, 09:36:39 via Android
  • 0
@majstrex: W sumie to nie próbowałem. Dobrze mi jest z tym, co mam teraz.
  • Odpowiedz
noname777x
noname777x
noname777x
10.06.2026, 13:39:46
  • 0
Czy ktoś z Torunia poleci psychiatre ,który diagnozuje ADHD? Byłem na dwóch wizytach u psychologa ,którego wynikiem był raport diagnostyczny DIVA i teraz szukam psychiatry ,który mi wypisze farmakologię na podstawie raportu. Czy 300zł za wizytę u takiego psychiatry to norma ? Czy diagnozują od razu na pierwszej wizycie ?
#adhd #psychiatria #medycyna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 10.06.2026, 14:58:12 via Wykop
  • 0
@noname777x: Diagnoza to kilka spotkań: 3-4, w moim przypadku to było chyba 4 albo nawet 5, bo miałem podójną diagnostykę w kierunku ADHD + ASD i jeszcze chciałem omówić w szczegółach opinię. Potem z taką opinią poszedłem do psychiatry. Wizyta, czy to w poradni diagnostycznej, czy u psychiatry to koszt od 200-400zł za spotkanie, więc całość może wynieś spokojnie ponad 1000zł. Ja zapłaciłem chyba 1400zł za opinię i dodatkowo 400zł
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 10.06.2026, 16:10:41 via Android
  • 0
@noname777x: Jak masz już opinię wystawioną, to tak powinno być. Ja przynajmniej tak miałem.
  • Odpowiedz

1506

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Kolejny absurd polskiego aparatu urzędniczego. Jak informuje Rzeczpospolita, Urząd Skarbowy stoi na stanowisku, że anonimowe wpłaty na internetowe zbiórki (np. na leczenie dzieci) nie spełniają wymogów darowizny, ponieważ urzędnicy nie mogą zweryfikować tożsamości darczyńcy. Efekt? Osoby potrzebuj

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 07:04:12
  • 209
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    wykop
qubas89
qubas89
qubas89 08.06.2026, 09:00:35 via Wykop
  • 14
Ludzie wyręczają państwo w jego obowiązkach, a ci jeszcze łapę na tym kładą. Jaką k---ą bez honoru trzeba być.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

majstrex
majstrex
majstrex
01.06.2026, 11:33:34
  • 3
#adhd #depresja chcesz wkurzyć psychiatre probojącego wcisnąc ci mozgojeby powiec mu oficjalne statystyki badań naukowych gdzie ssri są tylko o 30% skuteczniejsze od placebo ale 70% ich użytownikow odczuwa znaczne efekty uboczne
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 01.06.2026, 13:15:19 via Android
  • 2
@majstrex: polecam zacząć od nauki czytania badań naukowych i podstaw statystyki. Wiesz, że leki kardiologiczne mają skuteczność na poziomie ok. 30%?
@ggagustino kto ina jakiej podstawie ma. Cie niby zamknąć na oddziale i zmuszać do brania leków XD
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
28.05.2026, 09:45:48
  • 2
✨️ Poszukiwanie informacji o pracy w branży lotniczej w Rzeszowie Ⓘ
#mes #fea #mibm #konstruktor #pracbaza #rzeszow witam, czy działa ktoś w Rzeszowie w branży lotniczej i zajmuje się obliczeniami i symualacjami wytrzymałościowymi? Widzę, że ogłoszenia o pracę co chwilę się pojawiają i jak na Polskę jest ich całkiem sporo. Byłbym wdzięczny za informacje z pierwszej ręki o warunkach i zarobkach.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 28.05.2026, 12:37:38 via Android
  • 1
@mirko_anonim: Dostawałem oferty od nich. Płacą całkiem spoko. Nie wiem, na jakim poziomie jesteś, ale myślę, że 15-18 tys. + koszt autorski można liczyć. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale ja chyba wynegocjowałem ponad 18 tys. Z tymi zarobkami to też jest dziwnie bo w lotnictwie oni mają roczne premie - to jest wypłacane normalnie, chodzi tylko o kreatywna księgowość więc może być tak, że dostaniesz np. 14 tys. + 10-20%
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 29.05.2026, 05:46:07 via Android
  • 1
@instant_gratification_monkey: ja mam 12 lat w symulacjach
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 29.05.2026, 08:30:14 via Android
  • 0
@Fire_N: ciężko zapełnić bo lokalizacja i sposób pracy jest dość słaby. Szczególnie że względu na to, że tam się puszcza symulacje przez dwa lata jedna i tą samą. Masz np. Koło zębate od przekładni do helikoptera i robisz symulacje całego złożenia i potem podmienisz tylko jeden czy dwa zęby i sprawdzasz co się wydarzy. Nuda w c--j I nikt poważny że stażem konkretnym tam nie pójdzie. Rekrutował ostatnio do avio
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 29.05.2026, 21:07:44 via Android
  • 0
@Fire_N: dokładnie tak! Pracuje w automotive i wiem jak jest.
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 31.05.2026, 08:06:09 via Android
  • 0
@DonWawrzek: niekoniecznie, oni faktycznie płacą dość przyzwoicie bo muszą ludzi ściągnąć a doświadczonych inżynierów ds. symulacji jest mało do tego lokalizacja i trochę sama branża nie zachęca. Na Śląsku kilka miesięcy temu odrzuciłem ofertę za 18k + autorski, ale to już raczej górny zakres widelek. Myślę, że ok. 20k jest osiągalne jak masz doświadczenie i się postarasz.
  • Odpowiedz

452

Zamkną do więzienia zielarzy i szamanów "Lex szarlatan"

Zamkną do więzienia zielarzy i szamanów "Lex szarlatan"

Lobby farmaceutyczno-medyczne zniszczy polskie zielarstwo.

ochucki
z
youtube.com
dodany: 29.05.2026, 07:48:25
  • 151
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    ustawodawstwo
  • #
    afera
  • #
    zielarstwo
  • #
    medycynanaturalna
qubas89
qubas89
qubas89 29.05.2026, 14:39:57 via Android
  • 2
Jak widzę "lobby farmaceutyczno-medyczne", to od razu wiem, że mam do czynienia z debilem.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

56

Polscy naukowcy zademonstrowali niemal całkowicie przezroczystą elektrodę

Polscy naukowcy zademonstrowali niemal całkowicie przezroczystą elektrodę

Elektroda dla średniej podczerwieni posiada przewodność porównywalną z przewodnością metali. Technologie podczerwone stanowią podstawę wielu dynamicznie rozwijających się zastosowań od kamer termowizyjnych, laserów i fotodetektorów, po systemy detekcji gazów, LiDAR...

Lifelike
z
imif.lukasiewicz.gov.pl
dodany: 16.05.2026, 08:26:55
  • 4
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    elektronika
  • #
    technologia
  • #
    polska
  • #
    gruparatowaniapoziomu
qubas89
qubas89
qubas89 16.05.2026, 20:30:28 via Android
  • -1
Niech zgadnę. Kornelia Wieczorek?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LisekUrwisek
LisekUrwisek
09.05.2026, 08:24:25
  • 2806
#konfitura to już przegięcie uja
LisekUrwisek - #konfitura to już przegięcie uja

źródło: IMG_1619

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 10.05.2026, 07:29:09 via Android
  • 0
@LisekUrwisek: pamiętam jak byłem dzieciakiem to takie rzeczy też się działy a my z premedytacją szliśmy grać na takie boisko.
  • Odpowiedz
crystalmethh
crystalmethh
05.05.2026, 11:40:54
  • 7
Czaicie ze ludzie na pewnym etapie zycia zaczynaja cos robic i robią to dłużej niż przez miesiąc, a nawet do konca zycia? XD #adhd
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 05.05.2026, 11:58:29 via Wykop
  • 1
@xyz_xyz: to się akurat nazywa autyzm ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@crystalmethh Dużo zależy też od tego, co robisz, ja zawsze miałem tendencję do ryzykowanych zachowań, które dawały dużo bodźców. Niestety były one dość destrukcyjne. Dopiero jak wjechałem na antydepresanty to ta potrzeba stymulacji pozostała, ale lęki ustały i nie ciągnęło np. do alkoholu. No i wtedy zacząłem jeździć rowerem downhillowym - ta sama adrenalina, ale
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 05.05.2026, 12:12:52 via Wykop
  • 0
@xyz_xyz: spokojnie nabijam się, jako osoba z adhd z takim stacjonarnym hobby to bym się pociął i po prostu mi się to kojarz z takim stereotypem autysty. XD
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 05.05.2026, 12:21:34 via Wykop
  • 0
@xyz_xyz: a to akurat rozumiem, jak jestem przestymulowany pracą na przykład czy spotkaniami z ludźmi to widok wody mnie uspokaja. Też mogę siedzieć nad jeziorem czy rzeką godzinami i po prostu patrzeć w wodę.
  • Odpowiedz
qubas89
qubas89
qubas89 05.05.2026, 16:40:48 via Android
  • 0
@crystalmethh: P--------e. A niestymulujące?
  • Odpowiedz
Mdx91
Mdx91
05.05.2026, 10:05:52
  • 0
Dzis w koncu od pol roku zawitalem do lekarza z #adhd a w zasadzie odbylem rozmowe z psychologiem i zarejestrowalem sie na pierwsza wizyte.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 05.05.2026, 11:36:42 via Wykop
  • 0
@Mdx91:I jak? Jakieś pierwsze wnioski? Ja się od kilkunastu lat zmagałem z różnymi rzeczami, przez prawie 6 ostatnich leczyłem się antydepresantami, dopiero diagnoza adhd wiele wyjaśniła. Leki też zrobiły cuda.
  • Odpowiedz
mrsopelek
mrsopelek
25.04.2026, 22:38:16
  • 8
Czyli z strima charytatywnego gdzie nie wolno było nawet przeklinać zrobił się typowy pato strim #latwogang
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 25.04.2026, 22:41:18 via Android
  • 0
@mrsopelek: zaraz wjedzie Gocha z jaca i kociołek XD
  • Odpowiedz
mitotasak
mitotasak
25.04.2026, 22:34:57
  • 0
#latwogang
mitotasak - #latwogang

źródło: 1000023296

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 25.04.2026, 22:38:12 via Android
  • 0
@Ian825: to już w piątek było nie ok XD
  • Odpowiedz
RobieZdrowaZupke
RobieZdrowaZupke
25.04.2026, 22:22:38
  • 6
Na 100 milionów Ezoteriusz zgoli brodę
#latwogang
RobieZdrowaZupke - Na 100 milionów Ezoteriusz zgoli brodę
#latwogang

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 25.04.2026, 22:25:45 via Android
  • 0
@RobieZdrowaZupke: no I jak on bed2ze wyglądał? Jakby bez majtek chodził.
  • Odpowiedz
PustynnyDuch
PustynnyDuch
25.04.2026, 22:19:07
  • 8
Ogólnie to bardzo mi śmierdzi ta cała akcja, wyczuwam aferę za jakiś czas
#latwogang
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qubas89
qubas89
qubas89 25.04.2026, 22:21:31 via Android
  • 0
O tym samym myślę od kilku dni. Na szczęście wpłaty idą na oficjalne konta i zbiórki fundacji, nie przez jakieś prywatne konta
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 31.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.10.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.04.2022

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 21.06.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking