@ratty: już to ostatnio gdzieś pisałem, że połączyłem medikinet CR z concertą i to łagodne wejście i zejście sprawiło, że nie mam zjazdów wieczorem. Możesz spróbować.
#adhd k---a nw co jest ze mn nie ta concnerta dziala z 2h potem masz reszte dnia zamułe i masz wrazenie jakby iq ci odjeło ja p------e po 36 to samo co po 56 tylko 56 to juz za duzo na mnie ale ja p------e
Ja biorę rano 20 mg Medikinetu CR + 18 mg Concerty. I działa fajnie ta kombinacja ich uwalniania. Do tego, w razie konieczności, dorzucam 10 mg Medikinetu CR po południu. Pogadaj z lekarzem o tym.
Czy ktoś z Torunia poleci psychiatre ,który diagnozuje ADHD? Byłem na dwóch wizytach u psychologa ,którego wynikiem był raport diagnostyczny DIVA i teraz szukam psychiatry ,który mi wypisze farmakologię na podstawie raportu. Czy 300zł za wizytę u takiego psychiatry to norma ? Czy diagnozują od razu na pierwszej wizycie ? #adhd #psychiatria #medycyna
@noname777x: Diagnoza to kilka spotkań: 3-4, w moim przypadku to było chyba 4 albo nawet 5, bo miałem podójną diagnostykę w kierunku ADHD + ASD i jeszcze chciałem omówić w szczegółach opinię. Potem z taką opinią poszedłem do psychiatry. Wizyta, czy to w poradni diagnostycznej, czy u psychiatry to koszt od 200-400zł za spotkanie, więc całość może wynieś spokojnie ponad 1000zł. Ja zapłaciłem chyba 1400zł za opinię i dodatkowo 400zł
Kolejny absurd polskiego aparatu urzędniczego. Jak informuje Rzeczpospolita, Urząd Skarbowy stoi na stanowisku, że anonimowe wpłaty na internetowe zbiórki (np. na leczenie dzieci) nie spełniają wymogów darowizny, ponieważ urzędnicy nie mogą zweryfikować tożsamości darczyńcy. Efekt? Osoby potrzebuj
#adhd #depresja chcesz wkurzyć psychiatre probojącego wcisnąc ci mozgojeby powiec mu oficjalne statystyki badań naukowych gdzie ssri są tylko o 30% skuteczniejsze od placebo ale 70% ich użytownikow odczuwa znaczne efekty uboczne
@majstrex: polecam zacząć od nauki czytania badań naukowych i podstaw statystyki. Wiesz, że leki kardiologiczne mają skuteczność na poziomie ok. 30%? @ggagustino kto ina jakiej podstawie ma. Cie niby zamknąć na oddziale i zmuszać do brania leków XD
✨️ Poszukiwanie informacji o pracy w branży lotniczej w RzeszowieⒾ #mes #fea #mibm #konstruktor #pracbaza #rzeszow witam, czy działa ktoś w Rzeszowie w branży lotniczej i zajmuje się obliczeniami i symualacjami wytrzymałościowymi? Widzę, że ogłoszenia o pracę co chwilę się pojawiają i jak na Polskę jest ich całkiem sporo. Byłbym wdzięczny za informacje z pierwszej ręki o warunkach i zarobkach.
@mirko_anonim: Dostawałem oferty od nich. Płacą całkiem spoko. Nie wiem, na jakim poziomie jesteś, ale myślę, że 15-18 tys. + koszt autorski można liczyć. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale ja chyba wynegocjowałem ponad 18 tys. Z tymi zarobkami to też jest dziwnie bo w lotnictwie oni mają roczne premie - to jest wypłacane normalnie, chodzi tylko o kreatywna księgowość więc może być tak, że dostaniesz np. 14 tys. + 10-20%
@Fire_N: ciężko zapełnić bo lokalizacja i sposób pracy jest dość słaby. Szczególnie że względu na to, że tam się puszcza symulacje przez dwa lata jedna i tą samą. Masz np. Koło zębate od przekładni do helikoptera i robisz symulacje całego złożenia i potem podmienisz tylko jeden czy dwa zęby i sprawdzasz co się wydarzy. Nuda w c--j I nikt poważny że stażem konkretnym tam nie pójdzie. Rekrutował ostatnio do avio
@DonWawrzek: niekoniecznie, oni faktycznie płacą dość przyzwoicie bo muszą ludzi ściągnąć a doświadczonych inżynierów ds. symulacji jest mało do tego lokalizacja i trochę sama branża nie zachęca. Na Śląsku kilka miesięcy temu odrzuciłem ofertę za 18k + autorski, ale to już raczej górny zakres widelek. Myślę, że ok. 20k jest osiągalne jak masz doświadczenie i się postarasz.
Elektroda dla średniej podczerwieni posiada przewodność porównywalną z przewodnością metali. Technologie podczerwone stanowią podstawę wielu dynamicznie rozwijających się zastosowań od kamer termowizyjnych, laserów i fotodetektorów, po systemy detekcji gazów, LiDAR...
@xyz_xyz: to się akurat nazywa autyzm ( ͡~ ͜ʖ͡°) @crystalmethh Dużo zależy też od tego, co robisz, ja zawsze miałem tendencję do ryzykowanych zachowań, które dawały dużo bodźców. Niestety były one dość destrukcyjne. Dopiero jak wjechałem na antydepresanty to ta potrzeba stymulacji pozostała, ale lęki ustały i nie ciągnęło np. do alkoholu. No i wtedy zacząłem jeździć rowerem downhillowym - ta sama adrenalina, ale
@xyz_xyz: spokojnie nabijam się, jako osoba z adhd z takim stacjonarnym hobby to bym się pociął i po prostu mi się to kojarz z takim stereotypem autysty. XD
@xyz_xyz: a to akurat rozumiem, jak jestem przestymulowany pracą na przykład czy spotkaniami z ludźmi to widok wody mnie uspokaja. Też mogę siedzieć nad jeziorem czy rzeką godzinami i po prostu patrzeć w wodę.
@Mdx91:I jak? Jakieś pierwsze wnioski? Ja się od kilkunastu lat zmagałem z różnymi rzeczami, przez prawie 6 ostatnich leczyłem się antydepresantami, dopiero diagnoza adhd wiele wyjaśniła. Leki też zrobiły cuda.
Psycholog stwierdził mi adhd i za tydzień będę szedł do psychiatry po lekarstwo.
Zrobiłem już jako taki research ale chciałbym zapytać osób które testowały i elvanse i concrete i medikinet co lepiej na nich działało.
Zdaje