Wpis z mikrobloga

@Tooca_rev: jestem ciekaw kiedy osoby wchodzące w "branżę" zrozumieją że ten język to ma najmniej do znaczenia, a liczy się sama umiejętność logicznego myślenia i faktycznego programowania xD Przeskoczyć z języka na język to nie problem jeśli ktoś faktycznie się dobrze tego nauczył, a nie wyklepał projekty z hindusami na youtubie.
@Tooca_rev: język nie ma znaczenia, dobry programista szybko jest w stanie z jednej technologii przejść do innej. Pythona się wszyscy uczą bo jest po prostu przyjemny i nawet nie pracując w pythonie czasami możesz robić w nim jakieś skrypty czy też coś hobbystycznie. Równie dobrze nagle może powstać język, który zastąpi pythona/javę/cokolwiek i każda odpowiedź, którą tutaj dostaniesz będzie za rok nie miała znaczenia.

To trochę tak jakbyś zapytał jaki samochód
@Tooca_rev: to zależy od tego wokół jakiego systemu chcesz się obracać. Masz np. systemy embedded, aplikację webowe i gry. Najlepiej wychodzi się. A aplikacjach webowych. Przekwalifikowałem się z embedded. Jeśli chodzi o aplikacje webowe to będziesz miał języki typu C# Java JavaScript Typescrip CSS HTML, PHP i SQL bardzo bardzo dużo innych powiązanych rzeczy w tym ekosystemie. Wszystko zależy. No i przede wszystkim musisz się dobrze sprzedać. Wynagrodzenie nie zależy tyle
@Tooca_rev: ale wiesz ze to zależy co chcesz robić?

Jak webdev to Javascript i Typescript

Automatyzacja infrastruktury to TypeScript lub Python

Data science to Python i może jakaś fancy zabawka ze ścisłym typowaniem jak Scala. No i SQL

Chcesz klepać w korpo na stacku Microsoft to C#

Chcesz klepać w pozostałych korpo to Java

Chcesz pisać poważny niskopoziomowy soft (sterowniki, mikroserwisy dla jakiegoś big tech czy ogólnie rzeczy wymagające wysokiej optymalizacji)
logicznego myślenia i faktycznego programowania


@mowilemzewroce: @Malkof: Nie jestem programistą, ale w sumie nigdy nie ogarniam co znaczy "prawdziwe programowanie", które jakoby nie jest powiązane z żadnym językiem. Czyli faktycznie można nie widzieć na oczy np. Pythona, ale być tym faktycznym programistą i zostać od razu seniorem? Serio pytam, bo brzmi to trochę nieprawdopodobnie.