Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko202
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Miniu30
Miniu30

Miniu30

Dołączył 12 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 33416
  • Znaleziska 12689
  • Mikroblog 20727
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 217
MecenasMarcinNajman
MecenasMarcinNajman
23.06.2026, 08:53:31
  • 0
#polityka #polska #bekazlewactwa #bekazprawakow
Pytanie o wasze opinie o tym kto jest bardziej niebezpieczny dla polski jezeli chodzi o poglady oraz biorac pod uwage to co sie dzieje w europie prze polityke tych ugrupowan oraz poglady jezeli chodzi o to co robia w europie co widzimy w inych krajach

kto stwarza wieksze niebezpieczenstwo

  • skrajna prawica 56.9% (33)
  • skrajna lewica 43.1% (25)

Oddanych głosów: 58

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 23.06.2026, 16:03:51 via Wykop
  • 0
@MecenasMarcinNajman: oba to sa straszne zjeby ktore ostatnio ciagnie razem do siebie - np u Brauna
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
21.06.2026, 19:16:05
  • 612
Jak czytam te wasze wysrywy tutaj, to zaczynam zauważać, że do części z was zupełnie nie dociera, że

TO NIE POLSKA JEST KLIENTEM UKRAINY, TYLKO UKRAINA - POLSKI.

Ukraina jest fantomowym państwem istniejącym wyłącznie dzięki zachodniej (europejskiej) kroplówce z gospodarką wielkości polskiego miasta wojewódzkiego.

Tymczasem
czerwonykomuch - Jak czytam te wasze wysrywy tutaj, to zaczynam zauważać, że do częśc...

źródło: IMG_2597

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 22.06.2026, 14:11:51 via Wykop
  • 1
@KolejnyAnonimowy: w Polsce jak i wiekszosc swiata to male i srendnie firmy wytwarzaja w sektorze przedsiebiorstw wiekszosc PKB. https://x.com/skawinski_marek/status/2058091938104954892 . Eksport Ukrainy zas jest smiesznie maly to jest praktycznie 1/10 tego z Polski
  • Odpowiedz
runnerrunner
runnerrunner
19.06.2026, 15:08:26
  • 6
Czy w 1956 roku ZSRR mógł stać się drugą Japonią czy Niemcami? Rosjanie dyskutują o zmarnowanej szansie.

Dziś na rosyjskim portalu Pikabu trafiłem na ciekawą wrzutkę. Autor stawia tezę, że rok 1956 (śmierć Stalina i początki odwilży Chruszczowa) był momentem, w którym ZSRR mógł skręcić w stronę Zachodu, przeprowadzić reformy rynkowe i dzisiaj być potęgą na miarę Niemiec czy Japonii.

Zamiast tego, według autora, partyjne elity („nomenklatura”) wybrały wygodne życie dla siebie, zamieniając się
runnerrunner - Czy w 1956 roku ZSRR mógł stać się drugą Japonią czy Niemcami? Rosjani...

źródło: Screenshot 2026-06-19 at 17-01-04 Политика страница 2 Пикабу

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 21.06.2026, 11:34:43 via Wykop
  • 0
@runnerrunner: nawet w latach 80 jak se blok wschodni walil to Gorbaczow z próba reform na wzor chinski byl blokowany.
  • Odpowiedz

234

Historyczny zwrot na Kubie. Efekt presji USA?

Historyczny zwrot na Kubie. Efekt presji USA?

Pakiet szeroko zakrojonych reform, wprowadzający elementy wolnego rynku do socjalistycznego modelu gospodarczego, przyją

darino
z
rmf24.pl
dodany: 19.06.2026, 05:05:50
  • 112
  • #
    kuba
  • #
    usa
Miniu30
Miniu30
Miniu30 19.06.2026, 18:51:41 via Wykop
  • 2
@Antoni31: @subyello jest tam tak wspaniale ze od dawna masowo jezdza do Polski i Rosji za praca a ich srednia pensja jest mniejsza od naszej minimalnej. Mimo tego ze Rosja wlozyla w nich ogromna kase.
Miniu30
Miniu30
Miniu30 21.06.2026, 07:20:41 via Wykop
  • 1
@trzyCzwarte_i_5: @Sider Europa Zachodnia do sankcji USA nawet nie dolaczyla. W ramach polityki odprezenia kraje bloku wschodniego mialy jednostronie znacznie wiekszy dostep do rynkow zachodu niz odwrotnie gdzie towary z swiata to byly jak cos w odpowiednikach pewexow. Debily system quasi autarki gospodarczych zrobil z polowy kontynentu skrajnych biedakow - ZSRR tak jak Rosja jechal na sprzedazy surowcow ale dla reszty to byla tragedia ktora zdegradowala nawet Czechy
Miniu30
Miniu30
Miniu30 20.06.2026, 10:22:25
  • 4
Polska wyprzedziła wszystkie pozostałe kraje byłego bloku wschodniego w europejskim wskaźniku dobrobytu gospodarstw domowych do poziomu 88% średniej UE. Olbrzymi skok bo jeszcze w 95 roku bylo to tylko 45%. W linku cale zestawienie
https://notesfrompoland.com/2026/06/19/poland-rises-to-highest-ever-level-in-eu-household-wealth-index-passing-four-member-states/

#uniaeuropejska #gospodarka #ekonomia #polska #europa #grupawyszehradzka
Miniu30 - Polska wyprzedziła wszystkie pozostałe kraje byłego bloku wschodniego w eur...

źródło: aic2025

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZarodziecMalaryczny997
ZarodziecMalaryczny997
19.06.2026, 03:29:19
  • 1064
#humorobrazkowy #heheszki #konowalposting
ZarodziecMalaryczny997 - #humorobrazkowy #heheszki #konowalposting

źródło: 1000018865

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 19.06.2026, 19:18:20 via Wykop
  • 0
@Trajanos_Bekas: @Tommy__ @mandanda jest cos takiego jak srednia w gospodarce narodowej ktora obejmuje takze firmy ponizej 9 pracownikow oraz budzetowke i od dekad rozni sie naprawde bardzo malo od sredniej z sektora przedsiebiorstw.
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 19.06.2026, 19:25:03 via Wykop
  • 0
@Pas-ze-mna-owce: jest srednia w gospodarce narodowej ktora jest liczona z malymi firmami i budzetowka - roznica do tej z sektora przedsiebiorstw zawsze byla mala. Dobrze zarabiajace zawody to akurat u nas raczej sie wlasnie nie wlicza do niej bo uciekaja z etatow sadze ze byla by przez to znacznie wyzsza
  • Odpowiedz

54

"Przepraszam go za to". Łukaszenko zwrócił się do Zełenskiego

"Przepraszam go za to". Łukaszenko zwrócił się do Zełenskiego

Łukaszenko powiedział w rozmowie z Al Arabija, że Mińsk nie stanowi zagrożenia militarnego dla Ukrainy. "Jeśli poczuł się urażony". Łukaszenko przeprasza Zełenskiego

mleko3-2procent
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 16.06.2026, 09:11:36
  • 30
  • #
    bialorus
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    heheszki
Miniu30
Miniu30
Miniu30 16.06.2026, 16:31:48 via Wykop
  • 0
@MagicznyMariusz: @sandal kompletnie uzaleznil gospodarke bialorusi od Rosji i ich dotacji. Przeciez jemu sie marzylo ze bedzie za Jelcyna rzadzil ale do wladzy doszedl Putin
Tetsuya
Tetsuya
13.06.2026, 13:06:07
  • 15
Oby ktoś w końcu jej łeb ogolił na łyso

#polskieonuce #ruskieonuce #rosja #bekazkonfederacji #bekazpodludzi #putin #szonpatrol
Tetsuya - Oby ktoś w końcu jej łeb ogolił na łyso 

#polskieonuce #ruskieonuce #rosja...

źródło: 3617f68fdfbad0b7fabed81ce5b413174511c1de54be4cee5d363f1f524a169b

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 13.06.2026, 20:07:14 via Wykop
  • 0
@edwolf: watpie by ona o tym wiedziala - ja juz u niej widzialem nieironiczne wpisy jak to na bialorusi jest super
  • Odpowiedz

368

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Piotr Heszen oraz Mateusz Piskorski radośnie zrobili łaskę jego excelencji: "przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy. Bonapartyzm. Ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji"

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 12.06.2026, 11:55:25
  • 175
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
Miniu30
Miniu30
Miniu30 13.06.2026, 18:31:06 via Wykop
  • 0
@ibilon: Piskorski stalinowski komunista ktoremu dupe sciska ze sie skonczyl u nas komunizm znalazl u braunienki schornienie - tak jest prorosyjski a chcesz sobie budowac socjalizm jak Piskorski to jedz gdzies daleko od Polski i zabierz z soba reszta komuchow brauniarzy
NaczelnyWoody
NaczelnyWoody
12.06.2026, 05:45:23
  • 3
Też macie takich znajomych z misz-maszem we łbie, którzy najpierw wrzucali sobie tęczowe filtry w profilówkę by potem zacząć wrzucać grafiki z żołnierzami wyklętymi, po czym przyszła pandemia i wrzucili sobie w profilówkę filtr "zostaję w domu" by następnie wrzucić filtr "nie noszę kagańca" a gdy wybuchła wojna na Ukrainie to wrzucili filtr z ukraińską flagą, a dzisiaj zmienili filtr na polską flagę i spamują jakimiś AI slopami z ruską propagandą xD?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 12.06.2026, 14:29:20 via Wykop
  • 0
@NaczelnyWoody: znalem taka osobe - dodatkowo z pogladow gospodarczych tez skrajnosci i rzucanie sie od korwina do komunizmu nic po srodku
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
06.06.2026, 16:54:23
  • 804
Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo by się człowiek poekscytował trochę czy masło będzie po 8 złotych czy po 12, czy w tym tygodniu ukradną 2 miliardy czy zrobią przewał na 10 miliardów, albo czy inflacja przekroczy 20%, a tak to nudy.

Fajnie też wyszedł ten brexit. Pozytywny przekaz leci do zakutych łbów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki
Kismeth - Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo b...

źródło: 1000099930

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 19:03:44 via Wykop
  • 0
@Kismeth: tyle bylo na wykopie ze Rumiunia juz nas zaraz wyprzedzi - rozwineli sie co prawda ale kazdy kto pisal ze oni maja spore problemy ktore moga spowodowac duzy kryzys byl minusowany.
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 19:35:45 via Wykop
  • 3
@Frundsberg: raczej z wzgledu ze ten POPiS to nie jest wcale zly i to tych dziwnych antysytemowcow trzeba sie obawiac
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 20:21:11 via Wykop
  • 0
@thurisaz1982: @dartyr to co dales to nie jest sila nabywcza z obrazka tylko w dolarach i to sie moze akurat bardzo szybko naprawde mocno zmienic tak jak wlasnie w Polsce w ciagu ostatnich kilku lat gdzie wzrost byl w dziesiatkach procent.
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 20:29:44 via Wykop
  • 0
@dartyr: chodzilo mi o to co thurisaz dal - to o czym pisales ppp jest juz blisko zachodnich krajow nie to co bylo kiladziesiat lat temu. Zas to w dolarach moze sie zmienic naprawde szybko przez zwyczajny kurs zlotowki wzgledem innych walut
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 20:44:35 via Wykop
  • 1
@thurisaz1982: w Polsce i w Europie procz rajow podatkowych per capita w sile nabywczej pokrywa sie praktycznie z wskaznikami konsumpcji. Zreszta to jest jego duza czesc. To w dolarach zas w pensjach w nich wyrazonych - wszystkie przez to zagraniczne towary w tym paliwo mozna wiecej kupic mimo ze jest drogie na rynkach- tu masz wykres jak to wlasnie zmienilo pod tym wzgledem. Dodatkowo np pensje w euro wzgledem niemiecow
Miniu30 - @thurisaz1982: w Polsce i w Europie procz rajow podatkowych per capita w si...

źródło: e6083d03e1eeb942a323c76ffd7efab62e48d5f36e9fbeb099ce5849fefa0e88

Pobierz
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 21:19:00 via Wykop
  • 0
@nototenteges: mieli wzrost dosc spory ostatnia dekade w necie pelno bylo jeczenia ze nas zaraz przegonia tutaj na wykopie oczywiscie jezdzenie po Polsce na calego. Tylko caly czas byly mieli naprawde spore problemy - jak np deficyt handlowy https://tradingeconomics.com/romania/balance-of-trade https://obserwatorgospodarczy.pl/2025/05/12/rumunia-w-powaznych-klopotach/
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 07.06.2026, 13:49:11 via Wykop
  • 0
@chad_karol_marks: W Europie akurat sie sprawdza w obu postaciach pkb i nominalym. Dla szkodnika po armi czerwonej to wiadomo szok.
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 07.06.2026, 17:36:00 via Wykop
  • 0
@chad_karol_marks: tak szkodnik - w Europie mozna powiedziec ze szczesliwe kraje gdzie nie dotarliscie. Ta sama armia czerwona byla sojusznikiem hitlera.a wczesniej jeszcze pomagala sie niemca zbroic. Ja sie ciesze ze was szlag trafil i Polska nadgania to co przez was stracila i staje sie normalnym krajem UE.
  • Odpowiedz
RECAPTCHASSIE
RECAPTCHASSIE
06.06.2026, 01:36:08
  • 12
Czy 8,2% społeczeństwa to ludzie niezrównoważeni umysłowo? Jak można głosować na osobnika robiącego kapitał polityczny na nienawiści i zacietrzewieniu religijnym.

#polska #polityka
RECAPTCHASSIE - Czy 8,2% społeczeństwa to ludzie niezrównoważeni umysłowo? Jak można ...

źródło: z30580323AMP,Grzegorz-Braun-w-Sejmie--7-kwietnia-2022-r-

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 06.06.2026, 10:41:04 via Wykop
  • 0
@KOLEGAMAMY: za to Braun to nawet do stalinowskich komunistow jak Piskorski ciagnie.
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 05.06.2026, 11:35:03
  • 1
Dane dla krajów OECD od 1995-2004 - wzrost silą nabywczej rocznych zarobków

#polska #ekonomia #gospodarka #pensje #zarobki
Miniu30 - Dane dla krajów OECD od 1995-2004 - wzrost silą nabywczej rocznych zarobków...

źródło: wageavr

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30
Autor
05.06.2026, 12:04:40 via Wykop
  • 0
@Molestern: ostatnio twitter mnie z tego wyleczyl jak widze jakie gowno szczegolnie lewicowe jest tam o zaczynam wierzyc ze POPIS ponad wszystko
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30
Autor
05.06.2026, 15:39:35 via Wykop
  • 2
@interpenetrate: to jest sila nabywcza z uwzglednieniem inflacji - tak wysoki wzrost na tle innych krajow wynikat tez z tego ze w latach 80/90 byla bardzo niska nawet jak na blok wschodni
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30
Autor
05.06.2026, 19:26:03 via Wykop
  • 0
@Piotrrulla: to ze jest niski poziom nie gwarantuje ze wyprzedzasz inne kraje - tak bylo nawet u nas do 89 gdzie nawet blok wschodni uciekal.
No ale jednak to ze przez tyle lat tego wzrostu nie maja pokazuje ze maja spore problemy tym bardziej ze to nie jest jednak super czolowka Europy
  • Odpowiedz

4

Péter Magyar już zaczyna fikać!

Péter Magyar już zaczyna fikać!

"Węgry są jedynym krajem na świecie, który sąsiaduje sam ze sobą" powiedział Péter Magyar. Te słowa wywołały oburzenie po stronie słowackiej. Zareagował na nie już tamtejszy szef MSZ. Juraj Blanár uznał wypowiedzi węgierskiego premiera za "absurdalne".

Kowal13
z
natemat.pl
dodany: 05.06.2026, 12:19:52
  • 2
  • #
    europa
  • #
    wegry
  • #
    slowacja
Miniu30
Miniu30
Miniu30 05.06.2026, 17:06:29 via Wykop
  • 0
@bleblebator: nie jest po prostu tez nalezal do Fideszu kilka lat temu jeszcze - nic zaskakujacego jak na niego nie mowi. W Polsce pseudoprawica zrobila z niego jakiegos lewaka pod wplywem ruskiej propagandy bo nie klekal przed Putinem i nie podobala mu sie oligarchia Orbana.

27

Tylko 10% zarabia minimalną, za PiSu było to 27%

Spada liczba osób zarabiających minimalną, z 27% w czasach PiS do 10% obecnie. Jak podaje GUS w grudniu 2025 r. 10 proc. najmniej zarabiających osób otrzymało wynagrodzenie co najwyżej w wysokości 4.666,00 zł

Sabr
z
rp.pl
dodany: 03.06.2026, 14:44:28
  • 10
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    praca
  • #
    polityka
Miniu30
Miniu30
Miniu30 03.06.2026, 16:33:44 via Wykop
  • 12
@elo345: nie - to 27% to sa dane z Covida gdzie po prostui podnoszono pensje w trakcie inflacji. Ten spadek teraz to jest normalne

63

Polacy zarabiają więcej niż Czesi drugi rok z rzędu. Do tego mamy niższe ceny

Polacy zarabiają więcej niż Czesi drugi rok z rzędu. Do tego mamy niższe ceny

W 2025 roku przeciętne wynagrodzenie w Polsce było wyższe niż w Czechach. Po uwzględnieniu cen przewaga Polski staje się jeszcze większa

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 02.06.2026, 18:09:46
  • 46
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
Miniu30
Miniu30
Miniu30 03.06.2026, 08:26:20 via Wykop
  • 2
@Drzepetto: @kolanin ambicje to jedna ale trudno doganiac jedne z bogatszych krajow swiata jak blok wschodni byl przy nich biedakiem a Polska w nim samym jednym z najwiekszych.

442

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje rewolucję w Kodeksie Karnym. Obecne stawki grzywien pamiętają 1997 rok, kiedy pensja minimalna wynosiła 406 zł. Projekt zakłada podniesienie minimalnych i maksymalnych stawek dziennych o 900%. Minimalna grzywna wzrośnie ze 100 zł do 1000 zł, a maksymalna z 1,08 m

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 05:50:43
  • 166
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
Miniu30
Miniu30
Miniu30 01.06.2026, 06:51:12 via Wykop
  • -1
@Bestia_z_Jellystone: @PfefferWerfer 1/3 wzgledem takich Niemiec to byla 6 lat temu teraz to juz jest polowa- w tym czasie byla spora inflacjja ale zlotowka trzymala kurs wzgledem euro
jegertilbake
jegertilbake
31.05.2026, 13:20:02
  • 82
Może i ceny rosną "bo inflacja", ale przynajmniej jakość produktów i usług też spada.

Następnym razem kapitalizm się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #oswiadczeniezdupy #heheszki #ekonomia #gielda #gospodarka #polska
jegertilbake - Może i ceny rosną "bo inflacja", ale przynajmniej jakość produktów i u...

źródło: 7yxw1soxib3h1

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30 31.05.2026, 18:13:09 via Wykop
  • 0
@perfumowyswir: @jegertilbake W Polsce mediana zarobkow od dekad to sa okolice 80% sredniej i nic nie pryska bo tu jest Polska a nie USA
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 31.05.2026, 18:48:26 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: nie to oznacza ze stosunek mediany do sredniej sie utrzymuje wiec w obu rosnie sila nabywcza - zarowno sredniej, mediany a tym bardziej miinimalnej w Polsce rosnie w ostatnich latach caly czas z wyjatkiem covida. Tutaj nie jest USA czy Zachod Europy - tylko byly blok wschodni gdzie po antykapitalistach sila nabywcza na tle Europy szorowala po dnie
  • Odpowiedz
Miniu30
Miniu30
Miniu30 31.05.2026, 07:19:40
  • 2
Krótkie streszczenie gospodarczej historii Hiszpanii i porównanie pkb per capita sila nabywcza jej obecnego terytorium względem Anglii. Przypomniało mi to anegdotkę ze najwięcej na zlocie z Ameryki Południowej zyskały Niderlandy. Ostatnie stulecia nie różnili się wiele od Europy Środkowej. Rewolucja przemysłowa zawitała tam później niż do ziem obecnej Polski. Zmieniły to dopiero reformy Franko z końca lat 50 i dalsza liberalizacja z lat 70.
https://x.com/JesusFerna7026/status/2060297213926908405

#hiszpania #wielkabrytania #
Miniu30 - Krótkie streszczenie gospodarczej historii Hiszpanii i porównanie pkb per c...

źródło: hiszpania

Pobierz
Miniu30 - Krótkie streszczenie gospodarczej historii Hiszpanii i porównanie pkb per c...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miniu30
Miniu30
Miniu30
Autor
31.05.2026, 07:28:33 via Wykop
  • 0
@Miniu30: od początku XIX wieku względem Wloch, Francji i Niemiec
Miniu30 - @Miniu30: od początku XIX wieku względem Wloch, Francji i  Niemiec

źródło: hisg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking