alez musi piec najbardziej kompetentnych lekarzy i "future lekarzy" z prestizowego warszawskiego uniwesytetu medycznego, ze na rowni z nimi studiuja (i zdaja LEK!!) studenci z p---------a dolnego
dziesiatki lat sie wydawalo, ze medycyna jest zarezerwowana tylko dla geniuszy, ktorzy sa w stanie w 15 osob napisac prace badawcza, ktora jest przegladem literatury o metodach leczenia kataru.
a tu sie pojawil plebs! i nagle okazuje sie, ze medycyna to nie rocket science!
@Vaerlin: a najlepsze jak się te p------i z WUM bronią i płaczą na samą myśl że lek z bazy im odbiorą XD Co śmieszniejsze to przeciętny Mati z budownictwa napiszę LEK na 70% po 2 tyg nauki a Julka z lekarskiego to się zesra a nie zaliczy egzaminu z różniczek zwyczajnych
Do pracy w medycynie, jak zaczniecie teraz to może na pół etatu się załapiecie. (Akurat skończycie pełne kształcenie w 2038-2040) Przecież taka pracę preferujecie według Pani Minister.
@Chuopijak: zobacz sobie dosłownie zarobki większości zawodów w polszy i usa/bogatsze kraje zachodu. Glazurnik, spawacz, nawet pierwszy lepszy magazynier na emigracji zarobi więcej. Wy myślicie że ludzie jedyne na co patrzą przy wyborze miejsca do życia to to gdzie najwięcej się zarabia? X D oderwana kasta tyle POwiem
#medycyna Dlaczego konował pobiera opłaty za konsultacje w przypadku gdy nie potrafi pomóc pacjentowi (taka pana uroda, ja to tutaj nic nie pomoge). Mechanik czy elektryk nie policzy za robotę której nie jest w stanie wykonać.
@su1ik: jest pełno wakatów za pierdzenie w stołek w POZie za 200zł/h bez doświadczenia ani specki od razu po studiach - więc tak nawet najprostszych wyrobiników z PWZ bez specki w kraju brakuje i to bardzo
@dawid-jowronczyk: @Tozsamosc_prawdziwa z tak silnymi opiatami to za 1 razem może się prędzej zniechęcić - zacznie go mdlić, zamuli, będzie wszystko swędziało, spuchnie jak balon od wyrzuty histaminy i porzyga. Jednak mimo nieprzyjemnego pierwszego razu zawsze ludzie wracali po więcej z nadzieją że będzie lepiej a potem to już za późno
Zastanawiam się, czy celowe ograniczanie liczby lekarzy przez Izby Lekarskie, limity przyjęć na studia medyczne, a potem na specjalizacje, nie jest jakąś formą ludobójstwa i nie powinno się ich wszystkich pozwać do Trybunału w Strasburgu. Przecież ilu Polaków umiera bo nie może dostać się do lekarza albo czekają na SORach kilkanaście godzin. Czemu nikt o
@mirko_anonim: święte słowa, ale kasta nie dopuści do utraty przywilejów. Śmierć człowieka to codzienność, ale nie wzięcie kolejnej S klasy przez lekarza to już nieludzkie ( ͡°͜ʖ͡°)
✨️ Przebranżowienie na lekarza - czy to dobry wybór?Ⓘ Tak na prawdę nie wiadomo na co się przebranżowić żeby mieć perpektywiczną pracę i jeszcze dobrze zarabiać. Z tą medycyną to scam, bo to potrwa z 14-16 lat (nauka do matury, matura, studia lekarskie, staż, egzamin, specjalizacja), z czego i tak nie dostaniesz się na ciekawą specjalizacje i skończysz jako podrzędny internista za 12k w sieciówce to kiepski interes. To nawet 3-miesięczny bootcamp
@Anomalocaracid: nie no panie w POZ to zasuwają za 10-ciu aż wióry lecą nie mogą wyrobić się z wypisywaniem L4 i przedłużaniu recept, ale dla tych 200zł/h bez specki warto odsiedzieć na dupie te 8h za biureczkiem w gabinecie ;33
Jak szedłem na studia to chyba tylko na 15 uczelniach można było studiować lekarski. Jeszcze nie skończyłem a już jest to prawie 60 uczelni XD
A wykopki coś śmią jęczęć, że ktoś ogranicza dostęp do zawodu, śmiechu warte. Nie wspominając o tym, że od zawsze można studiować na ukrainie w pełni online, co jest w ogóle skandalem
Jak to jest że na niektórych uniwerkach jest baza pytań? Czy jest to kwestia wyłącznie lenistwa, że prowadzącym nie chce się układać nowych pytań? Bo jeżeli dany przedmiot ma przewidywane dwie poprawki to raczej trzeba się trochę nagimnastykować, żeby stworzyć nową bazę pytań.
@jimbim0972: bo odpowiednie dzieci odpowiednich rodziców muszą zdać za wszelką cenę choćby nie wiem co. Jakby musieli coś sami wykminić to jest szansa że uwalą a tak to nie da się nie zdać
Stan #pracait na maj 2026. Programiści boją się, że zostaną odrzuceni w rekrutacji za nieprofesjonalne nazwy commitów do Githuba XDXD Githuba, którego przymusowo i za darmo uzupełniają dodatkowymi projektami robionymi po pracy, żeby w ogóle być branym pod uwagę w rekrutacji. Co za totalne upodlenie. Co będzie następne? Wprowadzenie bezzwrotnej kaucji dla pracodawcy za to, że ATS przeczyta CV kandydata jako pokrycie kosztów licencji na program? Półroczny, bezpłatny okres próbny,
XD. strach będzie się leczyć u absolwentów kierunków lekarskich tych śmiesznych uniwersytetow tańca i turystki. siostra mojego kolegi z pracy studiuje medycyne na WSB w Dąbrowie górniczej - tyle wolnego czasu to ja nawet w wakacje nie miałem. Zajęcia w stylu raz w tygodniu i to nie z jakichś śmiesznych historii medycyny tylko z anatomii, fizjologii itd. laska czesciej jeździ do Włoch czy na sporty niż jest na zajeciach. Jak z nimi
Jak mnie to irytuje, że te mendy psychiatryczne tyle zarabiają. Siedzi to tylko w tych gabinetach, w------e ma w pacjentów, każdemu przepisuje to samo, w szpitalu jeszcze bardziej, do tego szydzą z pacjentów i nic nie potrafią wyleczyć. A z kolei ciężko pracujący poczciwi interniści, którzy powinni dużo zarabiać, zarabiają najmniej, a odwalają najgorszą robotę. Świat jest niesprawiedliwy
@RenoJackson: bo se świat dał wmówić, że walenie zamulającej chemii codziennie cokolwiek poprawi. to jest świetne że w psychiatrii jest to całe """dobieranie leków""" no śmiech na sali, walisz na ślepo substancjami i dawkami aż trafisz. Zero odpowiedzialności jak źle dobierzesz, ale to wina świata akurat bo ludzie wzieli za normalne to że leczenie trzeba """"dobrać"""" i nikt nie spodziewa się że trafi się szybko na właściwe (ofc za każdą
@DoktorMorela: on nie będzie pracować za najniższą. Mało tego - przy uczciwej podaży lekarzy, taki jegomość by nawet nie pomyślał o tym żeby iść na lek. Tylko że przy obecnej sytuacji tylko lek daje duże pieniądze stosunkowo niskim nakładem pracy
sam jakbym miał robić za średnią to przebranżowiłbym się na normalną robotę bez czynników ryzyka środowiskowych.
I nie ma problemu. Ty myślisz, że w kraju gdzie mediana to 7k brutto to nie znajdą się ludzie co będą z pocałowaniem ręki robić za 10k brutto i będą się kierować nie pieniędzmi a chęcią pomagania? Oderwanie jest tutaj widzę srogie, wy myślicie że ludzie tak ogólnie pracują w turbo ciekawych i
20 lat doświadczenia kosztuje i w każdej pracy dosiadczeni ludzie tyle zarabiaja.
I love odklejenie <3
Odklejenie uwielbiam prawie tak bardzo, jak te tysiące nauczycieli, sędziów, profesorów, inżynierów (nie licząc IT) którzy po 20 latach w zawodzie mają te 33k brutto.
@DoktorMorela: po pierwsze jestem bezrobotnym studentem więc nie dymam za pół darmo ( ͡°͜ʖ͡°) KUP 50% dla 15k to niecałe 11k (10900) a nie 12-13 tak btw
Nie masz jeszcze specki, czy specjalnie robisz za minimalną? Nie no specjalnie chyba, bo nawet po odbębnieniu 200h z rezydentury byś miał 100h gdzie w byle przychodni dostaniesz 150-200zl/h więc chyba z własnej woli to robisz
@DoktorMorela: w każdym zawodzie jest hossa i bessa XDDD dokladnie dlatego nie bylo ani jednego roku w 3RP gdzie lekarze nie byli najlepiej zarabiającą grupą zawodową w kraju. Czemu się to środowisko wstydzi tego bogactwa ja nie rozumim
Dobra wiem, że mnie zjebiecie i że powiecie pokaż lekarzu co masz w garażu, ale mocno żałuje pójścia na lekarski. Zeby ukonczyc te studia prawdopodobnie poswiecilem z 5 tysięcy godzin na nauke. Wydaje mi się, że gdybym poświęcił 5 tysięcy godzin na naukę programowania to byłbym w dużo lepszej sytuacji życiowej niż jestem. Dodatkowo ponad 10 tysięcy godzin spędziłem na zajęciach na studiach i na dojazdach na nie, bo na medycynie jest
Dlaczego ja byłem tak głupi i nie zostałem lekarzem. Jako nastolatek wierzyłem, że ci lekarze tak mało zarabiają za tak ciężką pracę, bo nawet strajki przecież robili ech. Największe oszustwo świata. Za to zostałem kamilkiem, bo lubię klikać w komputer i przecież ich ciągle brakuje. #lekarz #medycyna #przegryw #pracbaza #programista15k
@FedoraTyrone: xdd widzę że nie ty jeden, u mnie też panowało takie przekonanie w liceum. Mnie na szczęście starzy przycisneli żebym szedł na lek i jest gitara. Z kolei wielcy koledzy po polibudzie co srali wyżej niż dupę mieli, to teraz jak pokończyli studia to albo widmo bezrobocia, albo praca za śmieszny ułamek tego co ja po studiach będę mieć
Uwielbiam gdy pacjent ma mnie za debila i za zwolnieniomat, wciskając mi tani kit. Pacjentka umawia teleporadę zgłasząc objawy zapalenia zatok, była w pracy, prosi o zwolnienie dopiero od jutra. Myślę sobie "w takim razie nie ma pośpiechu". Proponuje, że dam leczenie, a po e-zla zapraszam na wizytę stacjonarną jutro w celu badania fizykalnego (pacjentka zgłaszała też kaszel, więc wypadałoby ją chociaż osłuchać, ZUS też woli mieć pacjenta z zwolnieniem po badania
@Furox: i nie wiem na co narzekasz tak szczerze xd. Nie twój cyrk nie twoje małpy. Ty tylko masz wystawić zwolnienie i pacjent z głowy, Nie ty przecież za to L4 płacisz, tylko jej pracodawca
dziesiatki lat sie wydawalo, ze medycyna jest zarezerwowana tylko dla geniuszy, ktorzy sa w stanie w 15 osob napisac prace badawcza, ktora jest przegladem literatury o metodach leczenia kataru.
a tu sie pojawil plebs! i nagle okazuje sie, ze medycyna to nie rocket science!
#