Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Stulejman_Wspanialy

Stulejman_Wspanialy

Dołączył 12 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 62894
  • Znaleziska 16392
  • Mikroblog 46502
  • Obserwujący 16
  • Obserwowane 29
congrats
congrats
congrats
przedwczoraj, 09:48:13
  • 402
Levi's został zmuszony przez #fifa do zasłonięcia swojego loga na stadionie w Santa Clara bo nie są sponsorem mundialu. Zrobili to sprytnie, tak że logo rozpoznaje większość osób. Dzięki temu zyskali jeszcze większy rozgłos i darmową promocję.

#reklama #kreatywnosc #kreatywnareklama #mundial
congrats - Levi's został zmuszony przez #fifa do zasłonięcia swojego loga na stadioni...

źródło: images

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy przedwczoraj, 15:36:29 via iOS
  • 0
@congrats: zielonka przypadkiem wrzucającą marketingowe info o „genialnym zagraniu” globalnego korpo hmmm ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Reanef
Reanef
11.06.2026, 06:16:23
  • 626
I to jeszcze na odcinkowym na lewym z maksymalną. BMWiarze to podludzie. #samochody #motoryzacja #bmw
Reanef - I to jeszcze na odcinkowym na lewym z maksymalną.    BMWiarze to podludzie. ...

źródło: 1000029659

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 11.06.2026, 11:52:48 via iOS
  • 1
@Krupier: nie ma sensu dyskutować z tym gościem, nie dociera do niego kontekst i temat rozmowy, jak by się nie toczyła dyskusja to dąży do obrażenia rozmówcy. Typ p----------y na łeb. Już kiedyś z nim próbowałem rozmawiać w innym temacie.
  • Odpowiedz
Lolenson1888
Lolenson1888
08.06.2026, 04:59:19
  • 1085
Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy. Świat i ludzie xD
#mapy #mapporn #warszawa
Lolenson1888 - Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy. Świat i lu...

źródło: image_picker_E9D1C6CA-73D5-4DD8-BF54-F59306CCF50D-13209-000003AE9D9EB0CE

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 08.06.2026, 07:26:41 via iOS
  • 202
@lskx: zupełnie nie. Raczej w taki sposób:

-kupiłem 10kg karkówki na grilla, myślisz że wystarczy?
-ooo rany, świat i ludzie!

Południowe mazowieckie here ;)
  • Odpowiedz
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 08.06.2026, 10:41:31 via iOS
  • 1
@Kiedys_Mialem_Fejm: Przecież to nie ma sensu i brzmi mega c-----o xD

Wiem, ale nie ja to wymyśliłem, pytacie o użycie tego wyrażenia to podaję przykład ;p
  • Odpowiedz
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 09.06.2026, 10:48:09 via iOS
  • 1
@Lolenson1888: te rejony to mix wielu gwar, plącze się tu na południe od stolicy gdzieniegdzie nawet gwara malopolska. Moja prababcia twierdziła, że nie mogli się dogadać z ludźmi z powiatu obok, bo różnice językowe były tak duże.
  • Odpowiedz

3294

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Ostatnio sprowadzono do Polski 24-letnią Klaudię, która utknęła w szpitalu w Pekinie. To nie jedyny taki przypadek. Piotr Moczulski przebywa w ciężkim stanie w jednym z filipińskich szpitali od dwóch lat. Rodzinie, pomimo intensywnych starań, nie udało się go sprowadzić do Polski.

MagicznyMariusz
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 09.06.2026, 07:10:51
  • 426
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 09.06.2026, 08:47:16 via iOS
  • 9
@kotas_przesmiewca: jeśli znajomego nie było stać nawet na polisę, to dobrze, że odpuścił sobie USA.

679

ONZ alarmuje: AI zużyje tyle wody co 1,3 miliarda ludzi do 2030 roku

ONZ alarmuje: AI zużyje tyle wody co 1,3 miliarda ludzi do 2030 roku

W 2025 r. centra danych zużyły 448 TWh energii, to więcej niż Arabia Saudyjska. Raport podkreśla, że skupianie się wyłącznie na emisjach CO2 jest błędem - chłodzenie serwerów i produkcja energii generuje ogromny ślad wodny i gruntowy.

matixrr
z
time.com
dodany: 04.06.2026, 22:19:34
  • 254
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    przyroda
  • #
    natura
  • #
    swiat
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 05.06.2026, 09:50:10 via iOS
  • 84
Przekleję mój komentarz z innego znaleziska o zużyciu wód, bo niektóre wykopki urządziły sobie tutaj festiwal ignorancji i chłopskiego rozumu podlany szuryzmem i p----------m o NWO.

Odpowiadam jako inżynier zajmujący się gospodarowaniem zasobami wód, więc w minimalnym stopniu orientuję się w temacie. Może ktoś rozsądny tu skorzysta z branżowej wiedzy.

W tym „bezpowrotnym zużyciu” chodzi głównie o to, że zużywa się zasoby wód (drenuje się warstwy wodonośne, rzeki czy jeziora). Zasoby wód są ograniczone
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 05.06.2026, 11:46:04 via iOS
  • 1
@mco111: kwestia kosztów, dostosowania technologii, odległości. Tu już indywidualnie należy rozpatrywać każdy przypadek.
Obieg zamknięty jest znacznie mniej problematyczny, duże zużycie i istota mojego komentarza dotyczy obiegu otwartego.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 06.06.2026, 19:18:51 via iOS
  • 0
@kanis-sapiens: no i uprościłeś nie rozumiejąc zupełnie istoty problemu.
jeśli jeszcze raz przeczytasz mój komentarz, to znajdziesz w nim również odpowiedź na twoje „podsumowanie”.
Uproszczę ci życie, łap poniżej:

„o ile w skali planety bilans jest zachowany, o tyle z punktu widzenia lokalnej społeczności albo przyrody nie jest, bo w naturalnych warunkach albo przy zwykłym zużyciu nigdy do takiego wyczerpania by nie

238

Ile metrów ma Bałtyk w najgłębszym miejscu?

Ile metrów ma Bałtyk w najgłębszym miejscu?

Średnia głębokość Bałtyku wynosi zaledwie około 52-55 metrów. To sprawia, że jest on zaliczany do najpłytszych mórz na świecie. W polskich wodach terytorialnych, najgłębszym punktem jest Głębia Gdańska. Jej dno znajduje się na głębokości 118 metrów.

Lifelike
z
turystyka-stegna.pl
dodany: 31.05.2026, 20:29:51
  • 53
  • #
    nauka
  • #
    geografia
  • #
    morze
  • #
    baltyk
  • #
    ciekawostki
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 01.06.2026, 08:58:19 via iOS
  • 20
@cycaty-fejm: @ukradlem_ksiezyc @adifek01 słowo którego szukacie to „przewyższenie” (w ang. „z-ratio”). Stosowane by uwidocznić różnice wysokości. Zabieg w kartografii jak najbardziej poprawny i pożądany, by zapewnić czytelność dla odbiorcy.

Bez tego ogromna większość zwizualizowań powierzchni ziemi byłaby prawie płaska.

Przez zastosowanie przewyższenia na takich wizualizacjach 3D (albo przekrojach 2D) skala osi X i Y jest różna od skali osi Z.
trebeter
trebeter
22.05.2026, 19:48:33
  • 97
#trzecieoko
trebeter - #trzecieoko
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 23.05.2026, 00:52:54 via iOS
  • 10
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: n-----------a na żywo wygląda inaczej niż trening na macie xd

P--------l perfekcyjnie
  • Odpowiedz

407

Polska: 14-latek upozorował samobójstwo 13-latki

Pokaż treści 18+

Polska: 14-latek upozorował samobójstwo 13-latki

Niemal rok po makabrycznym odkryciu ciała 13-letniej Wiktorii, funkcjonariusze odkryli, że dziewczyna nie odebrała sobie życia, lecz ktoś upozorował jej samobójstwo. W związku ze sprawą zatrzymano Aleksandra S., który w chwili przestępstwa miał zaledwie 14 lat.

51431e5c08c95238
z
youtube.com
dodany: 09.05.2026, 16:02:41
  • 55
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    zabojstwo
  • #
    samobojstwo
  • #
    policja
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 10.05.2026, 07:26:03 via iOS
  • 1
@rabbbit83: ani jedno ani drugie nie pomoże tej bandzie nierobów, nie ważne jak bardzo prawniczym językiem byśmy ich nie tłumaczyli.

1038

Fundacja Wolne Rzeki apelowała o zatrzymanie osuszania lasu, który dziś płonie

Fundacja Wolne Rzeki apelowała o zatrzymanie osuszania lasu, który dziś płonie

"2 lata temu prowadziliśmy rozmowy z Nadleśnictwem Józefów (...), dotyczące potencjalnego projektu odtwarzania retencji w zmeliorowanych lasach i mokradłach (...). Poza milymi rozmowami nadleśnictwo nie było realnie zainteresowane współpracą."

boboliwo
z
m.facebook.com
dodany: 06.05.2026, 20:37:48
  • 85
  • #
    las
  • #
    aferalesna
  • #
    przyroda
  • #
    pozar
  • #
    polska
  • #
    wolnerzeki
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 07.05.2026, 05:45:21 via iOS
  • 8
@ch1va5: a skąd miałyby pochodzić takie dane?
Yyynotak
Yyynotak
06.05.2026, 05:46:11
  • 101
Zasmakowały Polaczki trochę wolności? To teraz oddawać, władza wie lepiej co dla obywatela jest dobre. Szczerze współczuję pracownikom żabek i stacji benzynowych którzy będą musieli użerać się z sebkami i odmawiać im sprzedaży alko po 22.

#zabka #warszawa #komunizm #a-----l
Yyynotak - Zasmakowały Polaczki trochę wolności? To teraz oddawać, władza wie lepiej ...

źródło: Screenshot-20260506-074010

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 06.05.2026, 06:39:20 via iOS
  • 129
@Yyynotak: jako mieszkaniec Pragi Północ mogę ci powiedzieć, że ten zakaz to najlepsze co się przytrafiło w tej dzielnicy. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.
No, może przesunąłbym start na godzinę 21.
  • Odpowiedz

297

Milionowe kary dla PANEK. Auto na minuty a potem kara, konsumenci walczą

Milionowe kary dla PANEK. Auto na minuty a potem kara, konsumenci walczą

Dziś rano UOKIK poinformował o postawionych znanej wypożyczalni samochodów zarzutach. Sprawa dotyczyć ma stosowania niedozwolonych klauzul, które miały obciążać klientów odpowiedzialnością finansową za wynajem sprzętu, pojazdu. Chodzi o jedną z najbardziej rozpoznawalnych wypożyczalni w całej Polsce

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 30.04.2026, 07:48:47
  • 64
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 30.04.2026, 09:33:07 via iOS
  • 74
@przemek-zkielc: mnie obciążyli za awarię, która wynikała z wady pojazdu (pęknięty przewód płynu chłodniczego) którą to awarię zgłosiłem od razu gdy zobaczyłem że coś się dzieje z autem, jakieś 40 minut po odbiorze xd
Hajs ostatecznie odzyskałem ale trwało to parę tygodni i wymagało gimnastyki w mailach.

Kisne z tych wszyskich którzy zachwalają najem krótkoterminowy jako alternatywę dla posiadania własnego samochodu.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 30.04.2026, 18:56:01 via Wykop
  • 0
Może od razu wyglądacie na frajerów do w-------a no więc tak wam się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szajbat: nie wiem czemu na dzień dobry mnie obrażasz, ale tak pokrótce: też miewam okresy, że korzystam z najmu, w większości przypadków nie ma żadnych problemów ale jakaś część odbiorów nie przebiegła bezproblemowo i to nie z mojej winy. Zdjęcia wszystkiego co się da oczywiście robię zawsze, hajs
mala_kropka
mala_kropka
mala_kropka
26.04.2026, 09:25:45
  • 74
#zupawkropki
mala_kropka - #zupawkropki

źródło: chooochooo

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 27.04.2026, 04:44:35 via iOS
  • 0
@mk321: badałeś się kiedyś na spektrum autyzmu?
  • Odpowiedz

487

Pracownicy Dino zastraszani? PIP wkracza do akcji na zlecenie

Pracownicy Dino zastraszani? PIP wkracza do akcji na zlecenie

Sytuacja wokół jednego z największych polskich dyskontów - Dino staje się coraz bardziej napięta. Do akcji wkracza Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które wzywa Państwową Inspekcję Pracy do pilnej kontroli. W tle zastraszanie pracowników i manipulacje dotyczące prawa pracy.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 24.04.2026, 13:10:47
  • 56
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 24.04.2026, 16:25:57 via iOS
  • 4
@Aleale2: XD

1052

Nie żyje poseł Łukasz Litewka. Tragiczny wypadek w Dąbrowie Górniczej.

Nie żyje poseł Łukasz Litewka. Tragiczny wypadek w Dąbrowie Górniczej.

23 kwietnia w tragicznym wypadku zginął poseł Łukasz Litewka. Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek w Dąbrowie Górniczej. Poseł miał poruszać się rowerem, gdy został potrącony przez samochód osobowy. Jak wynika z informacji przekazanych przez śląską policję, kierowca auta zasłabł za kierownicą.

zalozyc_bukmacherke_w_afryce
z
wiadomosci.dziennik.pl
dodany: 23.04.2026, 14:46:44
  • 221
  • #
    lewica
  • #
    wybory
  • #
    polska
  • #
    lukaszlitewka
  • #
    slask
  • #
    wiadomosci
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 23.04.2026, 15:17:54 via iOS
  • 8
@absinth: takie zasłabnięcie można kupić w każdym sklepie z zasłabnięciami.

369

Japonia coraz bardziej otwiera się na polskie mięso.

Japonia coraz bardziej otwiera się na polskie mięso.

Co wynegocjowano: zniesienie ograniczeń dla eksport produktów wołowych; zniesienie limitu wieku bydła - koniec barier w eksporcie wołowiny; otwarcie rynku japońskiego na drób pierwszy polski zakład już zatwierdzony; kolejne firmy w trakcie procedowania

banzi
z
agrofakt.pl
dodany: 19.04.2026, 14:24:15
  • 88
  • #
    rolnictwo
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    japonia
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 20.04.2026, 08:24:46 via iOS
  • 16
@ktoosiu: 10 minut i n------e kilkanaście komentarzy od prawackiego szablonu z jednakowym przekazem o mercosur i spisku producentów przeciwko Polakom. Wykop, świadoma społeczność.

303

Podejrzany o zabójstwo w Bystrzycy Kłodzkiej strzelał z karabinu AR-15 kal 5,5mm

Podejrzany o zabójstwo w Bystrzycy Kłodzkiej strzelał z karabinu AR-15 kal 5,5mm

Po kłótni osoby te rozdzieliły się, mężczyzna z psem wrócił on do domu, pozostawił zwierzę w domu a zabrał karabinek automatyczny Fedarm AR-15 kal. 5, 56 mm NATO, z którym poszedł ponownie na miasto, gdzie po raz drugi napotkał tych samych trzech mężczyzn.

Famine
z
gov.pl
dodany: 13.04.2026, 13:32:02
  • 423
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    bystrzycaklodzka
  • #
    bron
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 12:46:29 via iOS
  • 163
@Gjbgghbhhjj: wyśmiewasz komentarz a przecież mireczek wyżej bardzo trafnie rozpoznał bardzo ważny problem tej sytuacji. Po jakim czasie od zajścia „licznik” by się zresetował i byłaby już obrona konieczna? Następnego dnia? Jeśli tak, to dlaczego?
Jeśli napadną mnie patusy a po godzinie znów muszę wyjść z domu i wyjdę z gazem i nożem to prowokuję sytuację?
Ciekaw jestem bardzo jak ta sprawa będzie się toczyć i jak się skończy.
Pewnie
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 15:13:02 via iOS
  • 5
@StrasznyJanusz: to o czym piszesz będzie zupełnie osobnym wątkiem w toku czynności administracyjnych o odebranie pozwolenia. B--ń sportową mógł przy sobie mieć załadowaną i nosić w pełni legalnie. Bronić się można każdym dostępnym sposobem (w teorii) więc również z użyciem broni sportowej. Myślę że cel posiadania w ogóle nie wpłynie na kwalifikacje czynu.
Uważam że kluczowe będzie czy on celowo dążył do drugiej konfrontacji, a nie czy użył pistoletu, noża
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 15:24:30 via iOS
  • 4
@lobo: toż po części o tym piszę - obstawiam że kluczowe będzie, czy on wyszedł drugi raz w celu konfrontacji z patusami czy wyszedł w zupełnie innym celu a to tamci go znaleźli i dopadli. Co do zgłaszania na 112 - ja sam mieszkam w c------j dzielnicy i kontakt z takim elementem mam codziennie, zgłaszanie na policję nic nie daje albo „wyślą patrol” który przyjeżdża po 2 godzinach. Jest jeszcze
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 15:36:21 via iOS
  • 6
@soundboy: nie neguję, jednak taka interpretacja w zasadzie pozbawia mnie możliwości przygotowania się obrony, bo co jeśli muszę wyjść z domu po 30 minutach od szarpaniny a patola mieszka na tym samym podwórzu? Mam u siebie na osiedlu dziesiątki takich pyskówek i przepychanek z ćpunami w roku. Element społeczny 1:1 jak ten z filmu z nawoływaniem do „zjednoczenia kryminalnej polski”.

Jak będę się bronił z użyciem jakiegokolwiek narzędzia to muszę
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 15:46:47 via iOS
  • 0
@soundboy: czy jeśli pod klatką napadną mnie patusy, wrócę do domu, zgłoszę na 112 i po pół godziny muszę wyjść do pracy - wychodzę z nożem/pistoletem/dronem shaded i zostaję napadnięty to używając tego narzędzia działam w granicach obrony koniecznej?
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 15:52:55 via iOS
  • 3
@soundboy: Ok. Czyli de facto nie mogę się przygotować do obrony i skutecznie obronić. Chore prawo.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 16:05:27 via iOS
  • 2
@soundboy: Ale rozboje, pobicia, pobicia ze skutkiem śmiertelnym czy kończące się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu zdarzają się już dość często - a jak piszesz, praworządny obywatel nie bardzo może sam się w takiej sytuacji skutecznie bronić, nadto przede wszystkim nie może się do takiej obrony przygotować jeśli ma świadomość istnienia zagrożenia. Widzę tu sporą dysproporcję pomiędzy agresorem a ofiarą.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 17:06:42 via iOS
  • 3
@soundboy: oho, chyba pan prawnik (specjalnie z małej) zaliczył meltdown, bo plebs zauważył, jakim antyludzkim bublem jest wyrocznia pana prawnika XD

Każdy typie tutaj kulturalnie dyskutuje oprócz ciebie.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 14.04.2026, 17:23:23 via iOS
  • 2
@soundboy: pisałem wielokrotnie. Chciałbym jako praworządny, uczciwy obywatel mieć możliwość przygotowania się do ewentualnej obrony, bez konieczności wykonywania później fikołków logicznych, że narzędzie którym się obroniłem miałem przy sobie zupełnie przypadkiem.

Nikt tu nie obraża i nie atakuje ciebie personalnie a raczej zwracamy uwagę na pokraczną i niekorzystną dla zwykłego obywatela interpretację, że samo pomyślenie o możliwości użyciu narzędzia „wystawia pustą bramkę”.

Luzuj majty, bo tak zadufanego buca dawno nie
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 15.04.2026, 10:25:51 via Wykop
  • 0
@tomasz-jedon: chyba nie do końca się rozumiemy i rozmawiamy razem z @reventon trochę o różnych sytuacjach. Nie chodzi o "prawo do zemsty" a o prawo do przygotowania się do obrony/na odparcie ewentualnego kolejnego ataku. Z całej tej dyskusji rozumiem na ten moment, że jeżeli:

1. zostałem zaatakowany i oddaliłem się z miejsca zdarzenia
2. ale zagrożenia wciąż istnieje
3. i w związku ze świadomością zagrożenia przygotowuję się do obrony na wypadek kolejnego ataku
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 15.04.2026, 10:41:59 via Wykop
  • 1
@tomasz-jedon: dobra, nie dogadamy się, rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach, przy czym ja staram się rozmawiać kulturalnie a Ty co akapit mnie obrażasz.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 15.04.2026, 11:00:51 via Wykop
  • 1
@tomasz-jedon:

To czego oczekujesz innego, niż pogarda?


o k---a, jednak zdanie o was nie wzięło się znikąd.

Wołam @reventon, żeby widział, z kim rozmawiamy.
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 15.04.2026, 14:09:03 via Wykop
  • 0
@MokryMarek:

Dzięki za rzeczowy komentarz. Co do gościa z Bystrzycy sprawa jest póki co dość jasna (chyba, że wyjdą nowe fakty) i będzie ciężko mu się obronić.

Jednak ja cały czas mam wątpliwości do poniższych

408

Zmowa skupów owoców w Wielkopolsce. UOKiK nałożył kary łącznie 1,57 mln zł

Zmowa skupów owoców w Wielkopolsce. UOKiK nałożył kary łącznie 1,57 mln zł

Damex zapłaci 452 000 zł, Kam-Pol 391 000 zł, Fructis 299 000 zł, Kalbrok 265 000 zł , Silver-Trans 59 000 zł.

herrkruger
z
farmhub.pl
dodany: 15.04.2026, 06:34:52
  • 30
  • #
    rolnictwo
  • #
    ogrodnictwo
  • #
    uokik
  • #
    afera
  • #
    prawo
Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 15.04.2026, 13:37:17 via Wykop
  • 22
Artykuł do wszystkich wykopków, z którymi wielokrotnie dyskutowałem na temat istnienia zmów cenowych pośredników w branży rolniczej.

Ceny potrafią "się zmienić" z nieuzasadnionego powodu w ciągu godziny, i to czasem tak drastycznie, że producent zakłada jakąś cenę rano, dostarcza towar wieczorem i okazuje się, że w sumie to dostanie 30% mniej niż zakładał. O spisywaniu jakichkolwiek umów i kontraktów można zapomnieć, bo producent nie ma ku temu żadnych sensownych narzędzi (pewnie z
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 03.04.2026, 21:00:27
  • 11
Gnębiciel objawił mi się dziś przy powrocie z drogi krzyżowej a drogą krzyżową jest każdy dzień obok ciebie pioter ciemiężco skurywsnie jak ci nie wstyd

#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
Stulejman_Wspanialy - Gnębiciel objawił mi się dziś przy powrocie z drogi krzyżowej a...

źródło: IMG_5412

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A.....a
A.....a
konto usunięte 30.03.2026, 04:54:26
  • 42
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
A.....a - #konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem

źródło: 1000011455

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Wspanialy
Stulejman_Wspanialy 30.03.2026, 08:30:25 via iOS
  • 10
@Adam-Glina: niespodziewany krosower.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Stulejman Wspaniały

  • W czasach mego panowania Imperium Stulejańskie osiągnęło szczyt swojej potęgi. Pędziłem liczne gównoburze, wskutek których rozszerzyłem wpływy Akademii Przegrywu. Przeprowadziłem reformę kuców i Stulejarności. Jestem Mecenasem Stulei i Panem na Stulejogrodzie.
  • Imperium Stulejańskie

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.12.2020

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.03.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 18.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.07.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 30.07.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking