Z każdym dniem od Poniedziałku do Piątku wstaje się coraz ciężej, zaczyna pracę coraz później, łapie koncentracje do pracy coraz wolniej.

Jakbym miał do tego ładnie się ubrać, iść na parking, skrobać auto, #!$%@?ć się przez całe miasto do jakiegoś kołchozu/łagru między #!$%@? januszami, za 3-5 koła na łapę to chyba bym się poddał xD A jakbym nie miał obok siebie pięknej, zgrabnej, dobrej kobiety to już w ogóle.

Jak wy tak
źródło: comment_1646202398LFihqJynTQaqzzYDNXmjgJ.jpg
Hej Mirko. Dzisiaj przychodzimy do Was ze zgoła odmienną wiadomością, niż zazwyczaj. Wszyscy jesteśmy zaangażowani we wsparcie dla Ukrainy, która doświadczyła agresji ze strony putinowskiej Rosji i wszyscy, jednym krokiem staramy się pomóc, jak tylko możemy.

Po prostu: mając pełną świadomość tego, co dzieje się u naszych Sąsiadów, nie możemy pozostać bierni.
Jako przedstawiciele branży IT, poczuliśmy się w obowiązku, aby dołączyć do akcji solidarnościowej z Ukrainą. Fundacja Tech To The Rescue
źródło: comment_1646147826PJVk4uE1AUtxHEkKhUuu7X.jpg
Jak dobrze wiecie, podczas wojny, również Informacyjnej, cyberprzestrzeń jest dodatkowym polem bitwy. Na szczęście żyjemy w czasie, kiedy każda osoba z branży IT może dołożyć swoją cegiełkę do współczesnej historii świata i wesprzeć ofiary konfliktu.

Śledzić sytuację na bieżąco oraz przeczytać więcej szczegółów możecie na stronie Just Geek IT.

1. Ludzie z całego świata wystawiają na Yandex oraz Google Maps komentarze i oceny firmom w Rosji, w których piszą o
źródło: comment_1646130138X3cOSDQcFxe2Et4c2pCttp.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@josedra52: no tak, logika w tym jest, podobną logikę prezentuje Korwin, czyli suchą, oderwana od wszystkiego innego. Nie dziwne że techhleada zostawiła żona. Prawdopodobnie Putin też posługuje się podobną logiką. Wystarczy podstawić odpowiednie wartości pod takie zmienne jak empatia, tożsamość narodowa, ludzie życie i wyjdzie że inwazja ma Ukraine to całkiem spoko przemyślany ruch.
@Karmazynowa_Kawka: MS od kilku dni się nie odzywa i nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska w sprawie z Ukrainy, podczas gdy inne firmy jak np. JetBrains, które miały dużo więcej do stracenia (założyciele z Rosji, biura etc.) od razu jasno wyrazili swoje poparcie. Do BLM to byli pierwsi, teraz jak widać, już nie będzie profitu i lepiej siedzieć cicho. Tzn. pojawił się niedawno pojedynczy wysryw na prywatnym profilu jakiegoś gościa od nich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sartek: spoko żeby się zatrudnić i nie pracować ewentualnie coś sabotować xD ale w bankach przeważnie do kwestii bezpieczeństwa podchodzą bardzo poważnie. No i nie wiadomo czy będą w stanie Ci zapłacić po wszystkich blokadach :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ATAT-2: działa? Pewnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) wygląda #!$%@?, przyznaję, ale nieraz już się przekonałem że od dobrego designu czy, ogólnie, rozwiązania technicznego, ważniejsze jest zaangażowanie i aktywność na stronie. A to pewnie prowadzi jakaś Pani Grażynka (specjalnie z dużej) i ona tak potrafi i tak robi

W Krakowie też tak wyglądają strony przedszkoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1646042342UHdbAQZcUAOKYyGc4D0YjH.jpg
@ZaPolish: to była spoko decyzja dla mnie żeby odpuścić. Gdybym zaczął wtedy to bym miał dość dobrego konkretna, kasa z tego nie jest jakaś duża. 300tys przychodu miesięcznie w firmie która zatrudnia ponad 50 osób. W tych różnych biznesach jest walka o to żeby biznes się spinał. Takie rzeczy rozkwitają po ok 5 latach, nie jestem chyba w stanie tyle zainwestować czasu, stresu, życia.
Dodatkowo problem złotej klatki. Zbudowanie czegoś kosztuje
#anonimowemirkowyznania
A jakby ktos tak napisal jakis prosty skrypt open source ktory by wysylal zapytania na rosyjskie strony i zrobic jakas akcje zeby to poszlo viral zeby ludzie se to puszczali na kompach / wolnych serverach itp. Czy takie cos jest legalne ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki social ddos.
#programowanie #informatyka #programista15k #rosja #wojna #ukraina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać
Jest w ogóle sens pchać się na interview na seniorskie stanowisko mając <3 lata doświadczenia


@sikalafou: Tak

Wysłałem apkę na pałę, bo kasa kosmiczna


Zdefiniuj "kasa kosmiczna"

i po godzinie zaproszenie.


Jak akurat są skupieni na zatrudnianiu to wpada mail, posyłają do interviewerów o ocenę i leci odpowiedź od razu. Wolałbyś być w korpo gdzie na każdego maila czeka się 3 dni na odpowiedź?
Jest w ogóle sens pchać się na interview na seniorskie stanowisko mając <3 lata doświadczenia xD?


@sikalafou: nie ma jednych uniwersalnych standardów seniora, w są firmy w których bez problemu można być seniorem z takim stażem. Z resztą zawsze mogą powiedzieć, że do seniora trochę brakuje, ale zapraszamy na mida. W najgorszym razie podziękują. Jak masz czas, to możesz próbować.
Kilka ofert z kategorii #ruby, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Software Engineering – Rails | Panter Ltd. 
[Zürich] [75’000 - 105’000 CHF] [Regular] [Part-Time] [German]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Panter-Ltd-Software-Engineering--Rails

Senior Software Developer (Rails) 100% | at-point ag 
[Zurich]
źródło: comment_1645696739xb0Hhv21snyTngd3c71OzH.jpg