Znajoma szukała mieszkania we #wroclaw i ludzie za ~35 m2 wielkiej płyty DO REMONTU wołają po 12500 do 14500 złotych za m2. Nie chcą spuścić nawet 10 tysięcy :D
Mógłbym zarabiać 20 tysięcy netto miesięcznie i dalej czułbym że nie stać mnie na mieszkanie we Wrocku. Ten kraj jest skazany na wymarcie bo betonowe złoto nie do ruszenia, a pensje tak opodatkowane żebyś czasem za dużo nie
@FLAC: Może szukacie za blisko centrum. Za 81 m2 + komorka 3.6 m2 + garaz podziemny dwa stanwiska dalem w przeliczeniu na m2 10740 PLN. Wciaz w granicach administracyjnych Wrocławia, ale na totalnych obrzeżach. Aczkolwiek osiedle już rozwinięte. Stan deweloperski.
@irish71: kupiłem na Lipie właśnie a nie na Maślicach. Poza tym pracuje zdalnie więc nigdzie się nie ruszam z osiedla przez większość czasu. No ale tak Wrocław jest fatalny pod względem planowania miasta a więc także transportu.
Kto takie szeregi kupuje? 72 metry? 60 metrów "ogródka"? Cena prawie 9k/metr i to jeszcze w Olsztynie. Na górze pokoiki po 9 metrów i 11 metrów sypialnia.....to już lepiej w bloku siedzieć, niż przenosić się na osiedle domków jednorodzinnych i samemu siedzieć w czymś takim #nieruchomosci #olsztyn #szeregowka
Mirki mam do was pytanie, kupuję mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera. Inwestycja jest już ukończona, nawet niektórzy już tam mieszkają. Dodam że dokonywałem wcześniej wielu takich transakcji na rynku pierwotnym, ale nigdy nie toczyło się to w taki sposób (dla mnie dziwny).
Mianowicie, mieszkanie kupuję na spółkę za gotówkę. Inwestycja jak wspomniałem jest oddana do użytkowania, podpisaliśmy z deweloperem umowę przedwstępną. Następnym krokiem jaki deweloper wymaga to wpłata wszystkich środków bezpośrednio
@Cudi3: Nie zgodziłbym się na transakcję z wyłączeniem konta powierniczego u Notariusza. Mógłbym wpłacić zaliczkę u dewelopera na poczet umowy rezerwacyjnej, ale pozostała część wyłącznie przez notariusza. Niezależnie czy kupowałbym prywatnie czy na spółkę.
Kilka tematów: Chłop się dzisiaj śmiał ze mnie na siłowni bo położyłem się na ziemi z zmęczenia a ten: "kolega leżakuje, może martini przynieść?"
Dlaczego wykopki uważają, że maks genetyczny, estetyki to 70kg/180cm? Dostawałem na ten temat elaboraty na pw, że to się podoba kobietom bo ma się ABS(na siłowni widziałem jak gadają uśmiechnięte z chlopami 100kg/180cm wyżyłowane ręce i nogi), na igrzyskach bebzonów to BMI w normie i samo zdrowie. Tymczasem ja 80.5kg/183cm pisano
Jestem robiony w c---a? Warszawa, mieszkanie 78m2 i jedno miejsce w garażu, czynsz 1707pln. Z czego ok 500 utrzymanie części wspólnych. Za centralne ogrzewanie też nie wiem po c--j w lato nam pobierają 600pln.
Kogo te developeruchy zatrudniaja na handlowcow #nieruchomosci Widze ze oddanie za pol roku, a jeszcze 1/3 mieszkan nie kupiona. Pojechalem wypytac o nieruchomosc. Gosc na dzien dobry dal mi rabat 5%. Statystycznie na rynku pierwotnym cena transakcyjna vs ofertowa jest 10% mniejsza. Zapytalem, wiec na koniec rozmowy o wiekszy rabat to chlop ze nie ma szans i zdziwiony co ja chce w ogole. To mu mowie ze u innego deva
Jaki sport pomógł Wam najbardziej schudnąć? Czy kupował ktoś specjalnie smartwatch a żeby mu liczył spalone kcal? Pytam, bo ciężko określić moja aktywność czasem potrafię zrobić 100 kroków dziennie a czasem zajeżdżać się codziennie
Mi najbardziej kiedyś pomógł schudnąć rower stacjonarny, bo zawsze te godzinę dało się wygospodarować i ciągle piłem podczas przez co nie byłem głodny po, a teraz jak biegam to nawet jak wezmę dużo wody to i tak czuję
@razdwatrzy55: Kilka lat temu straciłem sporo kilogramów i to za sprawą zwykłych spacerów. Tylko po jakimś czasie chodziłem po 10-15 km dziennie. To jest spoko tylko spacer zajmuje czas. Ostatnio odkryłem pływanie i to chyba jest to co jak chce zrobić kardio to najbardziej mi się podoba.
@kokos24: Tak. Właśnie ten tego pozytywny ton o maksymalnym obłożeniu. Zero informacjo o zużyciu przez te 11 lat, o przypadkach losowych - ot zepsuła się pralka. Zero o ponadnormatywnym zużyciu, a przecież można się domyślić, że przez te 10 lat trzeba będzie to mieszkanie choćby raz odświeżyć. Dlatego to jest takie naciągane i najpewniej po prostu zmyślone. Zresztą nawet jak masz te wolne 800k i iść w takie coś, to
@Isouwa: Zawsze śmieszy, jak ktoś nie ma jakiś cech ekstremalnych, mówi o sobie w superlatywach i nie może sobie kogoś znaleźć. Oczywiście proces racjonalizacji dlaczego tak się stało zadział się tam na pełnej.
Znajoma szukała mieszkania we #wroclaw i ludzie za ~35 m2 wielkiej płyty DO REMONTU wołają po 12500 do 14500 złotych za m2. Nie chcą spuścić nawet 10 tysięcy :D
Mógłbym zarabiać 20 tysięcy netto miesięcznie i dalej czułbym że nie stać mnie na mieszkanie we Wrocku. Ten kraj jest skazany na wymarcie bo betonowe złoto nie do ruszenia, a pensje tak opodatkowane żebyś czasem za dużo nie