Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KorwinizacjaPrzelyku: bez GC i segfalut to może jakiś rust styknie, ale sam za składnią nie przepadam.

Nie wiem co ci się kolego w korutynach nie podoba (pewnie dlatego że jeszcze nie miałem z nimi doczynienia), ale jeżeli na prawdę ich nie lubisz , to może Nim ci się spodoba. Co prawda ma GC ale według wikipedii da się ją wyłączyć. Z pewnością dużą wadą jest to, że jest to język używany
@KorwinizacjaPrzelyku: C++ najlepszy. Ma wszystkie niskopoziomowe mechanizmy z C i do tego kilka wysokopoziomowych ułatwień i to wystarczy. A nie jak np. java, gdzie masz miliard bibliotek, całą masę dziwnych narzędzi "wspomagających pracę", wiele wersji samej javy i można się w tym wszystkim pogubić. I nawet w tym wszystkim nie ma tak podstawowych mechanizmów jak np. wskaźniki XD, które jak już ogarniesz to ciężko zrezygnować z ich używania.
Osobiście nienawidzę programować
@Eigerstand: ja na studiach miałem do projekt w c++, który polegał na napisaniu programu do kompresji i dekompresji plików tekstowych, i powiem ci, że nigdy więcej nie chcę się bawić w manipulację pojedynczych bitów xD
@aloucie: Nie mówię, że nie używam bibliotek (chociażby libcrypto), ale po prostu takie mam subiektywne odczucie, że java mi nie pasuje. Niektóre rzeczy wolę napisać sam niż polegać na bibliotekach, ale bez przesady.
Osobiście mało piszę na komputery. W większości klepię mikrokontrolery i tam zamiast np. szukać biblioteki wolę poczytać dokumentację układu, który programuję i ręcznie przestawiać bity w rejestrach.