Wpis z mikrobloga

Ja myślałem o jakimś graficznym kursie z gwarancją pracy, widziałem po około 10k... też się zastanawiam, z grafiką tyle wspólnego co retuszowanie zdjęć w lightroom lub capture one. Sam nie wiem
  • Odpowiedz
@202492: Spróbuj pouczyć się trochę samodzielnie, porozwiązywać jakieś darmowe ćwiczenia w internecie itd. Sporo tego jest. Jak zobaczysz, że dajesz radę i masz wystarczającą motywację i samodyscyplinę to wtedy możesz się zastanowić. Tak będzie najlepiej - sprawdzić się czy dasz radę zanim rzucisz pieniądze. Ogólnie to w internecie można się bardzo dużo nauczyć samemu. Są całe darmowe kursy które prowadzą za rączkę, ale w większości po angielsku.
  • Odpowiedz
@202492:

nie, nie mam


No to moim zdaniem to średni pomysł. Też nigdy nie trafilam w żadnej pracy na kogoś, kto pracował po takim kursie, ta gwarancja pracy to też niestety czasem pic. No i jesli nie masz predyspozycji, to nawet najlepszy kurs nie zrobi z ciebie programisty.
Poucz się sam podstaw jakiegoś języka (np Python jest calkiem przystępny na początek) i zobacz, czy w ogóle dajesz radę z podstawami, zanim
  • Odpowiedz
nie, nie mam


@202492: to najpierw poświęć miesiąc, 2-3h dziennie na naukę programowania i za miesiąc będziesz mieć odpowieć czy w ogóle cię to jara. Bo jak cię to nie będzie jarać to się nie nauczysz.
  • Odpowiedz
@202492: Tyle, że juniorzy mają ciężko a programowanie to też niełatwa rzecz do nauczenia się. No i tak jak mówiłem, najczęściej ludzie pracujący w zawodzie to ludzie po 5-letnich studiach, często interesujący się tematem od wczesnych lat. Branie kredyt na 20k na cokolwiek to duże ryzyko, dlatego proponuję Ci nieco łatwiejsza branżę w której możesz się rozwijać i w której też możesz się uczyć programować. Testerzy automatyzujący którzy programują testy mogą
  • Odpowiedz