Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracait #naukaprogramowania #programowanie #programista15k
Mirki, powazna sprawa, serio.
Mam 34 lata, inzyniera z mechaniki i budowy maszyn, mozna powiedziec pracuje w zawodzie (cnc, cam) za okolice sredniej krajowej w miescie wojewodzkim we wschodniej Polsce. Niby spoko ale to co sie dzieje dookoła sprawia ze zwyczajnie stac mnie tylko na zycie i nic wiecej.
Myslalem o emigracji ale mam tu za duzo korzeni i ciezko bylo by mi sie urwac.
Mowią ze nigdy nie jest za pozno wiec chce sie nauczyc programowania. Tak na serio.
I tu moje pytanie, jak zrobić to najlepiej? Czy wyskoczyc z 20k ktorych nie mam na kurs z coderslab? Czy wykupywac kursy na udemy? Czy jest jakas ksiazka?
Jestem techniczny, potrafie sie nauczyc czegos samemu, kombinowac, probowac po swojemy i sprawdzac co sie stanie jesli zrobie to tak. W ogolniaku mialem podstawy C++. Sterownik heindeheina na cnc potrafi czytac pętle i warunki, zdarzało sie myslec w ten sposob.
Chciałbym tez to zrobic w miare sprawnie, czas leci szybciej niz sie wydaje. Czy jest szansa po roku nauki po godzinach, zbudowania jakiegos portfolio znalezienie pracy za okolice sredniej?
Moja branza i zawod technologa progamisty cam to troche slepy zaulek. Do obecnej pozycji dochodzilem 6 lat od bycia totalnie zielonym do przejscia kazdego etapu i w zasadzie moglbym zmieniac prace i uczyc sie toczenia ale nikt mi juz w tym miescie nie zaplaci wiecej. Na kierownikowanie sie nie nadaje, sprzedaz narzedzi czy doradztwo tez. Idealnie sie czuje zamkniety w pokoju robiac swoja robote.
Jesli chodzi o jezyki to na tyle co sie zorientowalem to python, java i c++ dają najwieksze mozliwosci. No chyba ze sie slabo zorientowalem.
Nie chce tez leciec na oslep, tylko w cos co ma sens i da rezultaty. No i nie chce wyrzucic kasy w bloto na nic nie warte kursy czy szkoly.
Mirki pomozcie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6272859fad261bf67469bc90
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Wygogluj sobie poniższe tematy (o każdym poczytaj): CS50, the odin project, freecodecamp, fullstackopen. Przejrzyj też ten link https://www.wykop.pl/wpis/63004349/z-czego-i-jak-sie-uczyc-pythona-edycja-trzecia-pro/.
Zrobienie fullstackopen na maksymalną ilość punktów to jakieś 450h, ogarnięcie podstaw potrzebnych do zrobnienia fullstackopen powiedzmy dla bezpieczeństwa drugie tyle. Zakładając, że po godzinach to 20h tygodniowo ogarnięcie tematu zajełoby Ci rok. Na koniec masz certyfikat ukończenia takiego fullstackopen wydany przez uniwersytet w helsinkach, kilka "swoich" projektów które mogą być mocnym
  • Odpowiedz