Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy UX/UI to przyszłościowa ścieżka? Wydaje się okej dla kogoś spoza IT kto chciałby zacząć coś a nie ma tak twardych skilli i bliżej mu do artysty niż matematyka. Widzę po znajomych babkach z gównokierunków, że to najpopularniejsza ścieżka do przebranżowenia. Czy to ma przyszłość? Z punktu widzenia laika ten dział wydaje się trochę "luksusowy", typowo dla największych firm, które mają specyficzne produkty. Nie każda firma IT z tego korzysta co jest ograniczeniem. Gdy przyjdzie bieda na rynku to ten dział jest chyba pierwszy do odstrzału (oprogramowanie bez tego teamu się obejdzie). Innymi słowy jak będzie bieda na świecie to prace utrzyma rolnik (programista) a upadnie sklep ekologiczny premium xD co myślą wykopki?

#ux #ui ♯programowanie #it #programista15k #design

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628bc020868902a0ec41f515
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy UX/UI to przyszłościowa ścieżka...

źródło: comment_1653339945mjCf5wB7nxZiUqDzwAMHvm.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie UX zaczyna się od 12k przy midzie. Zasadniczo to trudna ścieżka i jest cała masa grażynek, które za 5 koła klepią prezentacje do emerytury. A ta ikonografika całkowicie z #!$%@?, chyba w gimnazjum robili. Ani stack, ani zarobki - nic się nie pokrywa.
EDIT: patrzę, że to urząd marszałkowski robił. Odklejka od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
oprogramowanie bez tego teamu się obejdzie


@AnonimoweMirkoWyznania: nie obejdą to się "rolnicy" bez dobrze przygotowanego projektu, z tym swoim zbyt inżynierskim, zbyt technicznym i logicznym myśleniem. Do jakiś rzeczy na styku oprogramowanie-maszyna jeszcze to przejdzie, ale w momencie gdy dochodzi czynnik ludzki to się zaczynają problemy - jak programiści są zostawieni sami sobie, to często wychodzi tak nieużyteczny syf że szkoda gadać, a i sporo katastrof przemysłowych/lotniczych było spowodowanych właśnie
  • Odpowiedz
EDIT: patrzę, że to urząd marszałkowski robił. Odklejka od rzeczywistości.


@winda_orbitalna: Oj jak tak robisz UX jak czytasz ze zrozumieniem, to kiepsko to widzę :) Skąd w ogóle wziąłeś info o jakimś urzędzie? Może z nazwiska autora bloga?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dobra branża. Jak jesteś dobry to na start jesteś w stanie zawołać 7-8k. UX/UI to jest dziedziną popularna głównie w krajach rozwiniętych. Dodatkowo jeśli dana firma ma taki dział zazwyczaj jest bardziej rozwojowa (ale mowa o prawdziwym UI/UX z prawdziwego zdarzenia). Tylko januszsofty uważają że ux/ui się nie przydają wg mnie. Ja pracowałem jako grafik i brand designer zanim przeszedłem do IT. Uciekłem głównie od Januszy biznesu którzy #!$%@?
  • Odpowiedz