Wpis z mikrobloga

@teddybear69: dla większości młodych mężczyzn takie "zwierzęce" umowy są super, bo nie obchodzi cię ciąża, mało chorujesz a jednocześnie chcesz jak najwięcej pieniędzy.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Przecież dostałeś dobrą stawkę jak na pierwsza prace - 4.5k netto UOP czyli ekwiwalent 9k na zleceniu. Jako student jesteś ubezpieczony z uczelni (czy nawet od rodziców…? nie jestem pewny), wiec w czym problem? Jeśli bardzo chcesz płacić więcej podatków to poproś o UOP. Co innego gdyby zamiast 9k uop proponowali tyle na zleceniu, wtedy rozumiałbym oburzenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@teddybear69: kolejny dobry bajt ale odpowiem

Jak jesteś student i masz poniżej 26 lat to z 9tys które płaci pracodawca dostajesz 9tys na rękę przy umowie zlecenie

Przy umowie o pracę dostajesz 5865zl
Pracodawca nawet nie powinien Cię pytać która opcje wolisz. Ja bym zrezygnował za zatrudniania kogoś kto wybierze UOP
  • Odpowiedz
  • 0
@teddybear69 bo branża jest cud malina. Gdzie indziej na start (bez doświadczenia) dostaniesz 4.5 na UOP?
I tak, studenci często godzą się na brak urlopu i chorobowego. Co do dodatkowej odpowiedzialności to nie wiem co masz na myśli, na UOP miałbyś znacznie gorzej, np. musiałbyś być w biurze od 8 do 16 itp.
  • Odpowiedz
UoP, poza tym 4,5k na UoP to płaca na start na linii produkcyjnej w fabryce


@teddybear69: niezła odklejka XDDD

Chłopie, sam jestem na UZ jako student i wręcz myślę czy nie zapisać się na magisterkę żeby tylko przedłużyć status studenta. Zobacz ile osób w branży siedzi na B2B oni też odpowiadają teoretycznie bez limitu chyba że umowa określa. Jak to dla ciebie taki problem to poproś o zapis w umowie że
  • Odpowiedz
@teddybear69: Ale pytałeś o urlopy? Nie wiem ile czasu #!$%@? na zleceniu czy tam dziele to był normalnie uop tylko na innej umówię. Normalnie urlopy, 0 odpowiedzialności itp.
Nawet przez 7 lat b2b miałem uop tylko, ze z faktura. Normalnie chorobowe, urlopy, wszystko.

To, ze nie chroni cię jakiś śmieszny kodeks pracy to nie znaczy, ze nie masz tych wszystkich profitów. Sam nigdy na uop nie robiłem, ale patrząc na kolegów
  • Odpowiedz
@teddybear69: Masz napisane usługi programistyczne i jak to niby mogą wyegzekwować nie jesteś firma. B2b ma przejevane a nie zleceniowka mogą ci obciągnąć
  • Odpowiedz