Wpis z mikrobloga

Z końcem grudnia podziękowaliśmy za współpracę seniorowi z ~20letnim stażem. Ogólnie człowiek okazał się bardzo słaby. Dziś na LinkedIn zobaczyłem, że zaczął pracę na stanowisku Solution Architect ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako zespół oceniliśmy, że jego umiejętności są gdzieś w okolicach mida, był kompletnie nie zaangażowany, ogólnie wniósł do projektu więcej szkody niż pożytku. Co nieco o perypetiach z nim można przeczytać tutaj https://www.wykop.pl/wpis/62293441/#comment-220676301

Uważam, że coś złego dzieje się w IT. Nie można dostarczać dobrej jakości software'u, jeżeli brakuje ludzi potrafiących taki zrobić. A niestety rynek ma tak duży popyt, że biorą chyba wszystkich, którzy potrafią się dobrze sprzedać.

#programista15k
  • 10
@mtosny: ta analiza mocno była dziurawa? Pytam w kontekście czy może typ domeny nie znał ale z drugiej strony to popsute repo ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie zrezygnowali z noniusza który prosił mnie o merge jego branche bo się lokalnie zepsuł. Kazałem mu pokazać ocb no i gość miał commit do pulla i swój do pusha i się obsral. Po pull z rebase było ok na
po dwóch dekadach to powinniście się cieszyć, że w ogólne chce mu się z wami gadać.


@Anakee: był kiedyś taki ustrój gospodarczy, w którym "czy się stoi, czy się leży ...". Na szczęście mamy już inny, troszkę lepszy.
ta analiza mocno była dziurawa? Pytam w kontekście czy może typ domeny nie znał


@JanekPrzegryw: analiza nie była jakiś przesadnie zła. Mimo braku znajomości domeny kilka rzeczy powinno wzbudzić niepokój i wyzwolić serię pytań. Nie wiem, może to kwestia przeciętnego angielskiego u tego typa, bał się drążyć temat. Tak czy inaczej od seniora oczekuje się czegoś więcej niż tylko naklepania kodu.
@mtosny: Potwierdzam. Ludzie z 10-20 letnim doświadczeniem mogą okazać się niezłym trapem. Mam takiego jednego w pracy. Chłop jak zaczynaliśmy projekt to klepał gettery/settery ręcznie gdzie w C# robimy sobie { get; set; } czy jakieś inne modyfikatory wedle potrzeb i wsio.

To jaki syf on odwala to głowa mała, testów nie pisze bo mu się chyba nie chce, na daily nie słucha, a potem wypytuje innych co było ustalone i
@mtosny: w sumie to jak nie znał domeny więcej pytań powinien mieć, może i angielski ale i olewactwo. Ja mimo też średniego to w projektach gdzie angielski jest głównym językiem komunikacji to jakoś ogarniam nawet jak to były jakieś open source gdzie community pisało feature requesty a część z nich była na poziomie kali jeść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mtosny: dlatego mierzenie doświadczenia w latach stażu to jest rak. Mi w IT leci ogółem 10. rok (z czego w programowaniu 5 lat), jestem aktualnie midem, a dostaję częśto na LinkedIn ofrety opisane jako "senior". Implementuję rozwiązania najlepiej jak potrafię, jak trzeba to się pytam, code review przyjmuję z pokorą. A teraz jak trochę lepiej znam projekt to jestem w stanie większość spraw samodzielnie załatwić. Nie chcę się zbytnio z kodem
był kiedyś taki ustrój gospodarczy, w którym "czy się stoi, czy się leży ...". Na szczęście mamy już inny, troszkę lepszy.


@mtosny: Jak widzę Seniorów/TechLeadów/#!$%@?ów to chyba nie :)