Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi, ja jestem taki słaby czy zadanie trudne? #zalesie #programowanie #programista15k
Znalazłem ogłoszenie o pracę z Javą w #warszawa . Junior, doświadczenie 0-1 rok, 5000-6000 brutto.
Dostaję do zrobienia zadanie z opisem na 8 stron a4, multiserwis w #spring , kazdy komponent REST osobno w kontenerze #docker , najlepiej w #kubernetes kazdy komponent ma osobną schemę w bazie danych. Dane z jednego komponentu są w relacji OneToMany i ManyToOne z modelami z innych komponentów. Hibernate nie możesz używać, musi być czysty JDBC. Jeden komponent "główny" zwraca zagregowane dane swoje i te z którymi jest w relacji z innych komponentów. Czyli w jego zapytaniu musimy wysłać RestTemplate albo JDBC template do innego kontenera?
Szczerze to w swojej karierze robiłem monolity z JPA. Nie wiem nawet za bardzo jak połączyć każdy z tych komonentów ze sobą, Eureką?
W swojej pracy dopisywaliśmy głównie nowe funkcjonalności do już istniejących produktów, nie stawialiśmy mikroserwisów od nowa i nigdy czegoś takiego nie robiłem. Wychodzi że jestem słabszy niż 0-1 rok doświadczenia? Czy to po prostu trudne zadanie? Jak zaczynałem pracę w IT to nie trafiałem na tego typu zadania.
  • 20
@marek-krakow: Tak zrobię. Wiesz może jeszcze czy podobne wymagania są teraz minimum dla początkujących? Nie odezwali się jeszcze do mnie z innych ofert i szczerze to zacząłem się przejmować że wszyscy będą wymagać podobnej wiedzy i mam wiedzę mniejszą niż minimalna
@tolman123: ja tak samo mialem jak mialem 0 expa.
100 zadań rekrutacyjnych, jakieś testy inne gówna. Poszedłem do dużego korpo, szybka rozmowa przez tel po angielsku i jakie mam plany na przyszłość. 1.5h rozmowy z devem przez teamsy, bardzo fajna rozmowa, troche teorii, troche praktyki, troche po prostu gadania, a nastepnego dnia rano telefon ze prace dostałem.

Teraz zmienił bym prace ale boje się własnie tych gówno rozmów XD
@tolman123: po prostu robiłeś co innego, ale jak oni szukają kogoś do mikroserwisów to pewnie by woleli żeby je trochę znał.
Jak nie napisali że chcą serive registry/mesh to po prostu jak są w jednym dockerze/namespace kubernetesie to się widzą jako nazwa dns = nazwa kontenera, robisz RestTemplate do innej usługi, pyk pyk i jako tako.

nie stawialiśmy mikroserwisów od nowa i nigdy czegoś takiego nie robiłem


@tolman123: no to
@tolman123: Ja zacząłem prace za 6k brutto teraz.
A nie umiem ani dockera ani kubernetesa i połowy rzeczy co tutaj opisane. Backend NodeJS.
Junior oczywiście, miasto wojewódzkie.

Rekrutacje miałem 3 i żadne nie było takie jak Twoje
1. Proste API + pobranie danych z API publicznego.
2. Live Coding
3. Quizz z jakiś rzeczy z JavaScriptu, jakieś wywołania funkcji w funkcji funkcji i inne takie „ciekawostki”, i rozmowa 10min

Jedno rekru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tolman123: ziomeczku, ja na juniorze pracując ok 10msc zarabiam 11k brutto a tych rzeczy nie tykałem xd, na rozmowie to wgl same pytania z czystej javy więc zależy jak trafisz. Ja trafiłem zajebiście. W pracy głównie utrzymanie/legacy tak samo z jpa, jeden wielki monolit, też bym nie umiał zrobić tego co tu napisałeś, niech nie szukają jelenia. Jak szukasz pracy to mógłbym Cię polecić, atmosfera spoko, ludzie spoko, hajs spoko, tylko