@wielki_hrabia_spekulacji: to zależy mocno od firmy. Ja w tym roku rekrutowałem się na seniora, a ostatnią rozmowę miałem 2 lata temu na juniora i odbyłem teraz z 10-15 rozmów. W kilku firmach rozmowa tylko o doświadczeniu + drążenie szczegółów, pytania dlaczego coś zrobiłem tak a nie inaczej. W kilku innych z 20-30 minut o doświadczeniu, a pozostała godzina to quiz w stylu krótkie pytanie - krótka odpowiedź, i w ten sposób
Pracuję sobie w jednej firmie ponad 2 lata. Na linkedinie spływają oferty od rekruterek:
"Dzień dobry, firma X? Czy mogę przedstawić ofertę telefonicznie?".
Odpowiadam, że tak. Rekruterka do mnie dzwoni i pyta
"Dlaczego w ogóle chce Pan zmienić obecną firmę?"

Nosz kurła, tak mnie to pytanie zdemotywowało, że już nawet tej oferty nie wysłuchałem tylko dodałem firmę na moją czarną listę.
Szkoda, że nie odpowiedziałem na jej głupie pytanie, że nie chce
@trevoz: Ale wiesz że w dobry HR wchodzi też psychologia i pracownicy dla których jedną motywacją jest kasa są niechętnie zatrudniani. Kiedyś na jednej rekrutacji zostałem odrzucony właśnie z powodu motywacji(słusznie z resztą xD) Dlatego trzeba wejść w ich gierki i mówić co chca usłyszeć a nie to co naprawdę czujesz. Wystarczy powiedzieć ze kierunek w którym zmierza firma nie bardzo Ci się podoba i rozglądasz się za czymś innym.
Jestem lead developerem.

Mam bekę ze skrajnej lewicy, mam bekę z konfederatów. Opinie, poza tą, że ****, trzymam dla siebie. Pracuję z różnymi ludźmi. Wiadomo, że niektórych zachowanie trochę mnie bawi, ale uważam, że z zespołem jest jak z rodziną i toleruję dziwne zachowania, a opinie ponownie zachowuję dla siebie jeśli te zachowania nie mają wpływu na pracę zespołu.

I teraz zastanawiam się jakbym się zachował gdyby w teamie pojawiło się...
Pewnie lekko dziwnie nawet nie ze względu na fakt jak ono się identyfikuje bo nic mi do tego, ale ze względu na fakt że wymagało by to ode mnie nienaturalnego nazewnictwa. Na pewno starałbym się unikać tych dziwnych form bezpłciowych, i starałbym się zamieniać je na pytania bardziej naturalne typu, "Czy wszystkie taski już są skończone?", ale ogólnie fakt chore mamy czasy.
@WyjmijKija: a co gdy niebinarność za rok już nie bedzie modna? lub co gdy kolejna osoba zażyczy sobie by na powitanie do niej szczeknąć bo ona czuje się psem czy innym furasem? Będziesz szczekać na daily? Zajrzyj w swoje serce i jasno odpowiedz sobie czy czujesz że to ok czy nie, bądź ze sobą szczery bo za kilka lat pzyjdzie jakiś pedofil i będzie domagać się uznania jego miłości do pięciolatki
Będzie długo, w tl;dr niestety nie jestem w stanie tego streścić. Tak, wiem, że nikogo nie obchodzą żale anonka z wykopu, ale mam potrzebę się publicznie rozpisać.

W wieku 11 lat nauczyłem się HTML-a z czasopisma o grach o nazwie "Click!". W czwartej klasie podstawówki miałem już własną stronę internetową - oczywiście o grach - gdzie pisałem krótkie recenzje gierek dodawanych do czasopism. Wrzucałem ją do internetu raz w tygodniu, wydając krocie
źródło: comment_1640436013zO8GpexHqWm69cg3ioSSkq.jpg
#nieruchomosci #inwestycje

Dzisiaj przy wigilijnym stole padło pytanie, nad którym zastanawiałem się od dłuższego czasu - mianowicie kiedy kupuje własne mieszkanie.

Cóż jestem prawie #programista15k, od kilku lat regularnie inwestuję, mam odłożone ze 100k PLN w formie różnych aktywów finansowych (krypto i akcje).

Wiem, że to nieodpowiednie pytanie tutaj, ale chciałbym poznać wasze zdanie. Wiadomo, niż demograficzny, ale #warszawa jest atrakcyjna dla nowych osób i migracja sprawia, że bilans mieszkańców jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Its-a-Me-Luigi: absolutnie nie teraz. Swoje mieszkanie warto mieć, ale poczekaj na rozwój sytuacji. Popyt wywiało więc konkurencja znikła. Będziesz musiał wziąć duży drogi kredyt więc chwilowo wynajem będzie tańszy nim ceny mieszkań się dostosują (spadną). Potem to już będzie działać demografia. Deficyt mieskzań już zasypany więc o podaż nie musisz się martwić. I nie słuchaj naganiaczy i zapakowanych po kule. Właśnie mamy odwrócenie cyklu.
Użyj mojego kalkulatora i popatrz na to
@Its-a-Me-Luigi: miałem od jakiegoś czasu podobny dylemat, ale za bardzo mnie Polska zniechęciła do siebie, bym chciał się z nią wiązać na długie lata kupnem mieszkania.
Od kilku lat czuje się w tym kraju jak intruz: kawaler, bezdzietny, prowadzący firmę, i to jeszcze trochę lewak. Nic mnie nie zachęca żeby wiązać z polską plany na przyszłość, wiec i decyzje o zakupie mieszkania odwlekam.

Fakt że płacę komuś innemu zamiast spłacać własny
Jednym z minusów pracy w IT jest to, że przy rodzinnym stole nie masz jak wyjaśnić babci czy wujkom co w zasadzie robisz, bo za nic nie skumaja. Taki kuzyn budowlaniec powie ze robił wczoraj gładzie i jakaś historie o tym, to zaraz ma kolko wzajemnej adoracji do gadania. A wez wypal ze wczoraj miałeś głupiego buga w jirze, siedziałeś nad tematem cały dzień, a na końcu się okazało ze wystarczy w
Informatyczki zarabiają już tyle samo, co koledzy. Rośnie rola kobiet w świecie inżynierów

Z badań Bergman Engineering wynika, że zatrudnienie kobiet na stanowiskach inżynierskich w największych przedsiębiorstwach w Polsce wynosi już 15-16%. Co więcej, na tle pozostałych dużych krajów europejskich, mamy największy odsetek pań wśród naukowców i inżynierów (49%). Choć nadal istnieją spore dysproporcje pomiędzy zarobkami kobiet i mężczyzn, wyjątkiem jest branża informatyczna, gdzie różnica wynosi raptem 130 zł brutto.

obiety w
Z raportu „Kobiety na Politechnikach 2021” wynika, że już dziś 58% ogólnej liczby studentów w Polsce to kobiety.


@WroTaMar: Ciekawe, że traktuje się to jako coś dobrego, podczas gdy spadek do 42% byłby już uznany za tragedię i eozpoczętoby kolejne programy wsparcia kobiet.
z tego co czytam to ludzie pracujacy jako #devops / #sysadmin na b2b, mają to szczęście i będziemy mogli część swoich usług wrzucać pod 8.5%, tylko ta część usług z kodowaniem zosaje na 12%, ale jak mi wiadomo to nie ma problemu z rozdzieleniem usług na fakturze. tak przynajmniej mi się wydaje, wchodził już ktoś w to głębiej? ile kosztuje ogarnięcie indywidualnej intepretacji? #programista15k
Kalkulacje i podsumowanie informacji na temat ryczałtu, liniówki oraz spółki z o.o. Co będzie się opłacać najbardziej po Nowym Roku? Przykłady konkretnych rozwiązań które pozwolą wam płacić niższe podatki.

W liczonych przykładach skupimy się na branżach specjalistycznych, głównie #programista15k. Nowe stawki ryczałtu to 12% oraz konieczne do indywidualnej weryfikacji 8.5% na pozostałe czynności. Przytoczony [artykuł]( https://programistanaswoim.pl/85-ryczaltu-w-branzy-it-zrabialne/) podaje na przykład bycie testerem manualnym, analitykiem biznesowym, scrum masterem, product ownerem, architektem oprogramowania, product
źródło: comment_1640265655YUQnAOLoiGRLfRhQRSRwIj.jpg
@normanos obsługuje klientów firmowych i osoby fizyczne i wynagradzany jestem za konkretne działanie. Kredyt, leasing czy każda inna umowa finansowa ma w sobie prowizję za zawarcie która jest wynagrodzeniem pośrednika. Wspomniana konstrukcja podatkowa też jest oparta o rozwiązania z rynku. Wszystko co jest oferowane ma w sobie prowizję, nie ma "czystych" rozwiązań nawet gdybyśmy je chcieli znaleźć na siłę. Wynagrodzenia są na tyle duże, że nie mam potrzeby dodatkowo pobierać opłaty za
#!$%@?ą mnie programiści narzekający na tych całych scrum masterów, że nic nie robiom a piniondze bierom, nie zauważając że to ta sama retoryka co janusza z #!$%@? górnego mówiącym że młody ino w kąkuter kliko i co to za praca XD a najlepsze jest to, że nawet jeśli scrum masterzy #!$%@? robią to taki pr0gramista 15k nie może nawet użyć tego argumentu bo zazwyczaj jest kucem z korwinistyczną myślą o gospodarce XD
#anonimowemirkowyznania
Jak raz na parę lat (dosłownie xD) zajrzę na Facebooka to patrzę sobie po ludziach którzy jeszcze są aktywni, szczególnie po tych którzy w przeszłości się wymadrzali na różne tematy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A #rozowepaski z moich randek to w tym przodowały z ich #logikarozowychpaskow "musisz mieć mieszkanie", "musisz mieć samochód" i uważające cię za ♯przegryw jak tego nie masz.

Jakieś 5, może 6 lat temu
Dzisiaj trochę ofert z kategorii #dotnet i pokrewnych, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Software Developer .NET | Younitec AG
[6330 Cham] [100’000 - 125’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Younitec-AG-Software-Developer-NET

Software Test Engineer | Loepfe Brothers Ltd.
źródło: comment_1640168074hQOCz85VNPTYlhtUyAWTm6.jpg
Co w tym roku znajdziecie pod choinką? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli chcecie sami sprawić sobie prezent w najbliższym czasie to przygotowaliśmy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡ ͜ʖ ͡)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Flutter Developer | Miquido | 11-14,3k
https://crossweb.pl/job/3TDBb

iOS Developer | Miquido | 11-14,3k
źródło: comment_1640162658Njzx73tn63EUTyBUcvi6Vj.jpg