Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Darknes17

Darknes17

Dołączył 8 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16853
  • Znaleziska 167
  • Mikroblog 16686
  • Obserwujący 32
  • Obserwowane 16
jacekparowka
jacekparowka
jacekparowka
przedwczoraj, 09:00:20
  • 449
Tutaj macie kolejnego wybitnego specjalistę których w kraju jest może 100 max.

Listopad 2024: uzyskanie PWZ
Sierpień 2025: szefowanie zespołem radiologii, kupione Porsche

#lekarski #lekarz #lekarz100k #konowalposting
jacekparowka - Tutaj macie kolejnego wybitnego specjalistę których w kraju jest może ...

źródło: XD

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 przedwczoraj, 14:45:36 via Wykop
  • 0
@jacekparowka: Dlatego warto kupować Caymana jak sie chcę robić wrażenie na polaczkach, można używane w leasingu za cene nowej skody ale będą się oglądać, przecież to porsche, pewnie milioner jakiś jedzie xD
Tak śmieje się bo sam miałem kiedyś faze na Caymana a w rezultacie odkupiłem używane BMW w dieslu od salonu, służy już mi wiernie ponad 8 lat.
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
13.06.2026, 17:46:39
  • 0
Mircy z tagu #fotografia help me :P

Opis sytuacji: Postanowilem (a raczej dla zdrowia to "musialem") wrocic do jakiegokolwiek starego hobby. Wiec z czelusci i odmetow wytargalem moj aparat (teraz sie aku laduje i ciekawe czy da rade - za jakos 6,5h sie okaze :P, ale jak nie da, to zawsze jest grip i baterie - albo kupno nowego aku o ile jeszcze sprzedaja :P). Ostatnie fotki sa z lat 2019/2020
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 13.06.2026, 18:51:27 via Wykop
  • 0
@gorzki99: koledze @ruffio chyba chodziło o akumulatory jak od newella z wbudowanym usb C, sa bardzo wygodne bo nie trzeba do nich ladowarek, sam juz 2 aparaty korzystam z tego rozwiazania, zawsze sie znajdzie jakas ladowarka usb C albo powerbank a aparat w tym czasie moze jechac na drugiej baterii.

Kupujesz filtr na najwiekszy obiektyw i do tego pierscienie redukcyjne i bedziesz mial jeden filtr do wszystkich obiektywów.

Ja
Darknes17 - @gorzki99: koledze @ruffio chyba chodziło o akumulatory jak od newella z ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 13.06.2026, 19:14:17 via Wykop
  • 0
@gorzki99: Ok
Nie rozumiem twojej wypowiedzi ale rób jak uważasz
Odnośnie filtrów, każdy rozsądny człowiek tak robi, bo dobry filtr ND kosztuje z 300-500zł, nie nie 100zł więc lepszą opcją jest dobranie filtru pod 62mm a i do tego redukcji pod mniejsze średnice bo masz jeden solidny filtr do wszystkich obiektywów jakie masz.

Druga która tym bardziej nie rozumiem to wywoływanie RAW
Nikt nie mówił, że masz cokolwiek w nich modyfikować, możesz wywołać to
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 13.06.2026, 19:55:32 via Wykop
  • 0
@gorzki99: O tym mówie, mylisz pojęcia jeśli myślisz ze jpg i raw z danej puszki to to samo. Raw to surowa odbitka z matrycy jak stara klisza, wiec jest to to co widzisz i uwazasz za dramat.
A wystarczy w jakimkolwiek programie jak lighroom ustawic preset danego aparatu i nagle wraca nam do ,,obrazka z aparatu" ale to ciągle jest właśnie ,,przerobiony" RAW przez ustawienia danego producenta.
I każdy program
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 13.06.2026, 20:25:51 via Wykop
  • 0
@gorzki99: To nie ,,winda" robi z rawami.
Na mac os i linuxie masz to samo.
Nie rozumiesz nadal pojęcia RAW i JPG.
Obejrzyj kilka poradników na YT, bo ja też wyjaśnić pisząc komentarze nie umiem lepiej niz to co już napisałem.
  • Odpowiedz
pawelpan
pawelpan
12.06.2026, 12:02:42
  • 6
#wroclaw
Fajnie tam, trzeba się wybrać
pawelpan - #wroclaw
Fajnie tam, trzeba się wybrać

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 12.06.2026, 12:21:31 via Wykop
  • 1
@pawelpan: Aż wyjrzałem z okna czy paprocie wyrosły w ciągu nocy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
P4ncak3
P4ncak3
P4ncak3
11.06.2026, 21:10:22
  • 61
#pytanie #wroclaw #a-----l

Przyjechałem do Polski, do Wrocławia i robię wieczorem zakupy, kupuje sobie dwa piwa do filmu na wieczór i co? Blokada. Podchodzi Pan "Jest po 22h, Pan juz nie kupi". Ale jak to? To nie jest ograniczone do centrum i zabek? Nawet jakiś market na psim polu (niewroclaw btw) nie może mi sprzedać alkoholu bo parę typków drze mordę w rynku? I tak samo mam zanosić
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 11.06.2026, 21:34:04 via Wykop
  • 39
@P4ncak3: Najlepsz zmiana ever, jeszcze na początku roku pół Wrocławia się zbierało pod moim domem bo monopolowy 24h za sfrefa prohibicji i w wszyscy drący p---ę do 7 rano i tłukący butelki.
Sam nie wylewałem za kołnierz ale taka patole trzeba dusić przez system, inaczej się nie da.
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 11.06.2026, 22:33:10 via Wykop
  • 6
@P4ncak3: No ja pije i mi nie przeszkadza.
Komuniszm pełną gębą ale skoro ja nie mogękulturalnie wypić piwa przy telewizorze bo mi n-------y drą p---ę i niszczą auto (ciekawe ze przez rok czasu na naodrzu zniszczyli mi nauto 4 razy, a po prohibicji to ustało magicznie) i bazdraja po kamienicy to c--j wam wszystkim w dupe, ja nie musze pić i wam zabrać w p---u całkiem
  • Odpowiedz
zGdyniMlodyG
zGdyniMlodyG
11.06.2026, 21:17:00
  • 0
Jakiś patent na wożenie telefonu kluczy i pilota od bramy? Koszulki odpadają, niestety Mam awersję bo musiałem szukać kompletu przez kilkadziesiąt Minut. Jeździłem z podsiodlowka ale nie chcę i myślałem nad jakimś cienkim pasem biegowym ale uj wie #szosa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 11.06.2026, 21:41:42 via Wykop
  • 0
ja mam takie g---o, mieści smartfon i klusze. Plus jest Sztywne i wtrzyma forme nie jak niektóre torby na rower.
Darknes17 - ja mam takie g---o, mieści smartfon i klusze. Plus jest Sztywne i wtrzyma...

źródło: AdobeExpressPhotos_17eeb43fa0bc41dabb54c31c16fa1575_CopyEdited

Pobierz
  • Odpowiedz
arturooo000
arturooo000
11.06.2026, 11:57:45
  • 100
#gielda LOL, Polacy tylko 3-5% swoich oszczędności (gotówki) lokują na giełdzie. Okolo 73% leży sobie na kontach albo lokatach XD.
Pewnie wyglądało by to jeszcze gorzej gdyby w tych wyliczeniach brać pod uwagę betonowe złoto.
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 11.06.2026, 20:09:56 via Wykop
  • 0
@arturooo000: Kupiłem w 10 lat temu mieszkanie w suterenie w centrum Wrocławia za 210k, przez pierwsze 5 lat oszczędziłem na wynajmie okolo 120k, za kolejne 5 lat po taniości mój znajomy mi płaci kolejne 120k.
Może jestem zjebem, betonowym januszem itp, ale na giełdzie wypracowałem max 5% a nie około 12% zwrotu, i to licząc tylko czynsz, bo licząc wzrost wartości mieszkania to trzeba uwzględnić kolejne 50%¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
henk__
henk__
henk__
10.06.2026, 15:29:37
  • 2
G---o ożyło
#pekao
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 10.06.2026, 15:43:46 via Wykop
  • 1
@henk__: chyba tobie, ja dalej nie mam dostępu do swoich pieniędzy, caly pieprzony dzień.
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 11.06.2026, 09:57:16 via Android
  • 1
@Mabchir: po aktualizacji dalej mi się lądowało w nieskończoność. Chyba gdzieś 2h później załadowało się dopiero
  • Odpowiedz
Reanef
Reanef
11.06.2026, 06:16:23
  • 626
I to jeszcze na odcinkowym na lewym z maksymalną. BMWiarze to podludzie. #samochody #motoryzacja #bmw
Reanef - I to jeszcze na odcinkowym na lewym z maksymalną.    BMWiarze to podludzie. ...

źródło: 1000029659

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 11.06.2026, 09:41:02 via Wykop
  • 1
@Reanef: Pamiętam to uczucie gdy zamieniłem rodzinnego peugeota 3008 na BMW w coupe i zrozumiałem, że ludzie maja takie PTSD jak widzą w lusterku wtecznym BMW, ze już z daleka uciekaja na prawy pas, gdzie jezdzac peugeotem mogłem jechać i jechać na lewy za takimi.
Dla mnie plus, choć nigdy nie mignąłem długimi nikomu ani nie siedziałem na zderzaku.
  • Odpowiedz
underrated
underrated
07.06.2026, 09:47:31
  • 0
Hej, zdjęcia ze smartfona mi już nie wystarczają. Co polecacie z bezlusterkowców na start? Interesuje mnie fotografia uliczna, trochę przyroda. Znajdzie się coś w budżecie 3-4k żeby było wyraźnie lepsze niż zdjęcia z Iphona 15?

#fotografia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 07.06.2026, 10:27:59 via Wykop
  • 1
@underrated: Każdy bezlusterkowiec z wymienna optyką bedzie lepszy.
Ja bym kupił coś z sony w zależności co upolujesz z modeli a6xxx albo ZV-e10 ktore mozna dorwać poniżej 2k. Sam oddałem dziewczynie ten model bo sie przesiadłem na a6700 ze wzgledu na video.
Starczy jeszcze na fajną stałke sigmy z światłem 1.4, kupuj u----i bo optyka się nie starzeje, albo porzadny zoom sigma 18-50 2.8 albo tamron 17-70 2.8.
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 07.06.2026, 10:28:35 via Wykop
  • 1
@underrated: Ps: Masz nick jak moja firma xD
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 07.06.2026, 11:44:05 via Wykop
  • 0
@underrated: taki zv e10 z tamronem 17-70 2.8 albo sigma 18-50 2.8 (zalezy jak duży obiektywch chcesz nosić) to zestaw do wszystkiego, i portret walniejsz z spoko rozmyciem tła i szeroki kąt strzelisz w fotografii.
Fajne w sony jest, że sporo producentów trzecich robi fajne obiektywy za niską cene, nie trzeba się patrzeć łaskawie na producenta czy da jakieś fajne szkło i czy nie będzie kosztować majątku.
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 09.06.2026, 21:24:58 via Wykop
  • 1
@underrated: Świetny wybór a z sigma mały zestaw który wiele możliwości da.
Teraz tylko nauka trójkąta eskpozycji i testowania ,,tricków" z tiktoka czy Youtube aby odkryć ile potencjału jest w ręcznej zmianie przesłony czy czasu naświetlania ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 10.06.2026, 15:50:07 via Android
  • 0
@underrated: jak co to wal śmiała na priv, ale 99% nauczy cię aktualnie Gemini/chatgpt
Ja sam się tak uczyłem, świetnie wyjaśnia aspekty czy wymyśla pomysły na kompozycje oraz pomaga dobrać parametry i wyjaśnię czemu tak
  • Odpowiedz
Lucidus
Lucidus
09.06.2026, 10:44:32
  • 1
Hej, jest tutaj na tagu ktoś kto zajmuje się fotografią zawodowo i na niej zarabia?

Jeśli tak to mam pytanie, jak w tych czasach optymalnie budować swoją markę? Social media itd.

Wszystkie wskazówki mile widziane.

#fotografia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 09.06.2026, 10:52:20 via Wykop
  • 1
@Lucidus: Ciekawi mnie czy ktoś serio zarabia aby utrzymać się choćby na JDG czyli z 10-15k przychodu mieć z czegoś innego niż wesela/18nastki itp.
Wydaje mi się, że inne kategorie to walczą o dorabianie sobie do etatu albo są w 1% najlepszych i realizują serio zlecenia za kilka kafli typu reklamowe itp.
Pack shoty itp to pewnie już dawno zdechło w dobie AI i już nie ma jak kasować januszexów
  • Odpowiedz
bocznica
bocznica
07.06.2026, 10:03:13
  • 8
#motocykle
Dwa wykopki się spotkały. Rozjeżdżamy parki narodowe, straszymy babcie, przeganiamy dzieci i siejemy postrach tam gdzie się tylko pojawimy.
bocznica - #motocykle
Dwa wykopki się spotkały. Rozjeżdżamy parki narodowe, straszymy...

źródło: 1000013435

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 07.06.2026, 10:24:29 via Wykop
  • 8
@bocznica: A macie jakieś wady? ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
Michalek_z_wawelu
Michalek_z_wawelu
Michalek_z_wawelu
06.06.2026, 08:20:12
  • 44
#chwalesie #metin2 #rekodzielo #modelarstwo
Michalekzwawelu - #chwalesie #metin2 #rekodzielo #modelarstwo

źródło: 1000042305

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 06.06.2026, 08:28:08 via Wykop
  • 0
@Michalek_z_wawelu: Fajne, ale coś chyba proporcje nie takie, klinga chyba była dłuższa w trucie.
To druk 3D? Bo widziałem już ogłoszenia tych trut na necie.
  • Odpowiedz
sztywny_misza
sztywny_misza
04.06.2026, 19:10:27
  • 5
taką sytuację dziś kolega miał w robocie na ochronie
#pracbaza #wroclaw #biedronka
sztywny_misza - taką sytuację dziś kolega miał w robocie na ochronie
#pracbaza #wrocl...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 04.06.2026, 20:00:16 via Wykop
  • 0
@sztywny_misza: jak dziś? Która biedronka była otwarta w boże ciało?
  • Odpowiedz
stanley___
stanley___
stanley___
02.06.2026, 10:25:55
  • 0
Gdzie we #wroclaw można zjeść dobrego kebaba?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 02.06.2026, 10:31:21 via Wykop
  • 0
Ja czasem zamawiam z Oyche, ale aby tam pójść i stać jak idiota w kolejce to ni c---a xD
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 02.06.2026, 11:04:45 via Wykop
  • 1
@stanley___: Przecież oyche nie potrzebował żadnego promo w tej kwestii, przed nim były kolejki.
Po prostu w Wrocławiu mamy w cholere dobrych miejsc z pizza i ogromne braki w kebabie, wiec jak ktoś chcę zjeść coś sensownego to tam idzie. Ja chodziłem do losowych bud kiedys to juz mi się znudziło, mam wrazenie ze 90% to pies z budą pomielony i rewolucje żołądkowe gratis ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
szczeki32
szczeki32
szczeki32
02.06.2026, 03:32:17
  • 0
Cześć. Poratuje ktoś linkiem do #lightroom ? Próbowałem z piratów każdy wypluwa triala i finalnie blokuje możliwość korzystania. Darktable lub inne programy odpadają. Nauczyłem się na Lightroom i tylko ten program mi pasuje. Tak, szkoda mi 20 dolców miesięcznie do amatorskiej obróbki 50 zdjęć miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fotografia #obrobkazdjec #zdjecia #foto
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 02.06.2026, 10:20:56 via Wykop
  • 0
@szczeki32: Ja tam płace 27zł/ bo się z znajmoym po pół składamy.
Jakbym nie potrzebował photoshopa to pewnie bym obrabiał teraz zdjęcia w Davinci Resolve
  • Odpowiedz
chilon
chilon
chilon
31.05.2026, 12:52:25
  • 3
Zawsze znajdzie się jakiś przygłup, który by się zesrau gdyby musiał zwolnić. #rower #wroclaw
chilon - Zawsze znajdzie się jakiś przygłup, który by się zesrau gdyby musiał zwolnić...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 31.05.2026, 13:24:52 via Wykop
  • 17
@chilon: I tak ludzię nie ogarn, że to szeroki kąt i powiedz, że przecież daleko od Cb przejechał, a w ogóle co ty pedalarzu robisz na publicznej drodze, powinieneś nieść rowe na garbie po trawie do najbliższej ścieżki rowerowej
  • Odpowiedz
witam12
witam12
30.05.2026, 16:00:01
  • 108
W taką pogodę jak dziś #wroclaw jest najpiękniejszy (。◕‿‿◕。)
#wroclaw
witam12 - W taką pogodę jak dziś #wroclaw jest najpiękniejszy (。◕‿‿◕。)
#wroclaw

źródło: 1000034259

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darknes17
Darknes17 30.05.2026, 16:42:21 via Wykop
  • 34
@witam12: Przecież życie piękne jest jak Wrocław (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
Darknes17
Darknes17 29.05.2026, 08:20:27
  • 0
Ciekawe czy ktoś ma akcje #wittchen czy tylko ja taki p------y jestem i to trzymam od ponad roku bo szkoda sprzedać na -30% xD

#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bonzo_fugazi
bonzo_fugazi
29.05.2026, 08:35:05 via Wykop
  • 0
@Darknes17: co ten potentat tam robi portfele i walizki?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >
  • Wrocław
  • Instagram

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 08.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 24.07.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking