Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
krys89
krys89

krys89

Dołączył 3 lata i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 600
  • Znaleziska 588
  • Mikroblog 12
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

550

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Od 01.09.2026 szkoły i przedszkola będą musiały stosować nowe zasady żywienia dzieci określane jako "dieta planetarna". W jadłospisach pojawi się obowiązkowy roślinny obiad raz w tygodniu, więcej dań na bazie strączków, zupy na wywarach warzywnych oraz możliwość zastępowania nabiału produktami rośli

Korda
z
niezalezna.pl
dodany: 14.06.2026, 13:49:34
  • 524
  • #
    wegetarianizm
  • #
    c40cities
  • #
    ue
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
krys89
krys89
krys89 15.06.2026, 08:07:46 via Wykop
  • 1
Ciekawe co jeżeli przy wszystkich dziecko sobie wyciągnie pojemniczek z usmażonym mięskiem mielonym i sobie doprawi tym zupkę i drugie danie ?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
14.06.2026, 16:13:08
  • 192
P-----c w dzieciństwie i jej skutki

Na Mirko często przewija się temat toksycznych rodziców, „świętego spokoju” i słynnego tekstu „kiedyś to było, dostało się kablem od prodiża i człowiek wyrósł na ludzi”. Porozmawiajmy poważnie. Jak z perspektywy czasu oceniacie atmosferę w swoich domach rodzinnych? Czy fizyczna lub psychiczna tresura ze strony rodziców to był u Was standard, czy mieliście szczęście wychować się w normalnych warunkach?

Ankieta w pełni anonimowa.

#ankietydetektywa

Jaki rodzaj „metod wychowawczych” dominował w Twoim domu i jak na Ciebie wpłynął?

  • Przemoc fizyczna (pas, kabel) i trauma do dziś 9.9% (1024)
  • Przemoc psychiczna (wyzywanie, poniżanie) 7.6% (790)
  • Zimny chów (brak zainteresowania) 9.3% (962)
  • Sporadyczny klaps, ale był strach przed rodzicem 20.5% (2127)
  • Awantury domowe i alkohol (syndrom DDA/DDD) 10.2% (1055)
  • Nadopiekuńczość i toksyczna kontrola (brak luzu) 7.4% (765)
  • Normalny dom – szacunek, miłość i wsparcie 14.4% (1496)
  • Było biednie/ciężko, ale bez żadnej przemocy 8.5% (887)
  • Dopiero na terapii odkryłem, jak było toksycznie 2.2% (233)
  • Wyniki / Nie chcę o tym myśleć 10.1% (1050)

Oddanych głosów: 10389

  • 227
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

krys89
krys89
krys89 15.06.2026, 07:59:08 via Wykop
  • 1
Mnie ojciec karał przy użyciu kabla od prodiża , oczywiście nie chodziło o lanie tylko przywiązywał mi jeden koniec kabla do lewej nogi, drugi do barierki od balkonu a potem hyc za barierkę , kilka godzin tak dyndałem, mieszkaliśmy na 10 tym piętrze
  • Odpowiedz

1446

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

Tak Allegro chce się pozbyć Paczkomatów InPostu

W skrócie, allegro żąda wyższej dopłaty od sprzedawcy za dostawę inpostem niż allegro delivery. Więc sprzedawcy zaczynają usuwać opcje Smart z paczkomatów. W komentarzu przykład.

Knaga90
z
antyweb.pl
dodany: 11.06.2026, 19:02:37
  • 412
  • #
    inpost
  • #
    allegro
  • #
    zakupy
krys89
krys89
krys89 12.06.2026, 12:58:44 via Wykop
  • 1
@bla_bla_bla: to czemu sprzedawcy nie sprzedają tego taniej na swoich stronach internetowych? Przecież jak coś kosztuje np 300zl to jest w tym z stówą prowizji? Podzielili by się nią z klientem i każdy byłby happy

1733

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Non stop czytam na wykopie, że posłowie konfy walczą o prawa mężczyzn. Tymczasem Józefaciuk podejmuje rzeczywiste działania gdy posłowie Konfederacji wyśmiewają temat. Wykop chyba powinien zrewidować swoje poglądy

Placi
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 10:40:17
  • 421
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    polityka
krys89
krys89
krys89 10.06.2026, 09:25:39 via Wykop
  • 0
@hrumque: to ludzie będą woleli zatrudnić singli bo jest wtedy mniejsza szansa że będzie korzystał z dodatkowych urlopów

660

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 234
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
krys89
krys89
krys89 10.06.2026, 08:32:31 via Wykop
  • 0
@janusz-pazdzioch: Jak ma 20 klas to raczej po jednej godzinie tygodniowo, czyli uczy jakiejś plastyki, techniki czy muzyki, jak jest 1 godzina na tydzień to wystarczy jedna klasówka na półrocze i jedna ocena z odpowiedzi, ewentualnie jakaś kartkówka która sprawdzi na lekcji

1269

Anna Maria Żukowska wyjeździła w rok po Warszawie 38 tys. zł

Anna Maria Żukowska wyjeździła w rok po Warszawie 38 tys. zł

Posłanka, zapytana przez "Fakt" o kilometrówki, nie udzieliła komentarza.

burzka
z
fakt.pl
dodany: 17.05.2026, 12:48:01
  • 212
  • #
    zukowska
  • #
    lewica
  • #
    kilometrowka
  • #
    polska
  • #
    polityka
krys89
krys89
krys89 17.05.2026, 20:33:11 via Wykop
  • 1
@MagicznyMariusz: zawsze jechała na około

642

Szpitale bankrutują, a zarobki lekarzy sięgają 300 tys. miesięcznie

Szpitale bankrutują, a zarobki lekarzy sięgają 300 tys. miesięcznie

Według danych AOTMiT z 2025 roku, ponad 430 lekarzy w Polsce uzyskiwało miesięczne wynagrodzenie w przedziale od 100 do 300 tys. zł. Z drugiej strony słyszymy nieustannie o niedofinansowaniu szpitali. Jak rozwiązać ten problem? W jakim stanie jest polska służba zdrowia? Jak to naprawić?

Niezalezny_Obserwator_EU
z
youtube.com
dodany: 17.05.2026, 12:02:01
  • 100
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polityka
krys89
krys89
krys89 17.05.2026, 20:31:15 via Wykop
  • 8
Wystarczy obowiązek odpracowania studiów medycznych w państwowych szpitalach po ustalonych wcześniej stawkach
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

830

Kanada: Katolicki ksiądz dostał w szpitalu propozycję eutanazji

Kanada: Katolicki ksiądz dostał w szpitalu propozycję eutanazji

Kanadyjski ksiądz Larry Holland po złamaniu biodra dwukrotnie usłyszał w szpitalu propozycję eutanazji. Duchowny stanowczo się sprzeciwił, a jego przypadek wywołał dyskusję na temat etycznych granic działalności lekarzy i presji wywieranej na pacjentów w systemie MAiD.

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.05.2026, 11:21:21
  • 286
  • #
    eutanazja
  • #
    kanada
  • #
    ksiadz
  • #
    maid
krys89
krys89
krys89 17.05.2026, 17:18:01 via Wykop
  • 1
Zrozumiałbym złamanie rdzenia kręgowego w okręgu szyjnym, czy trwała utratę wzroku, ale to?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

859

Skandaliczna nierówność płci w Polsce

Skandaliczna nierówność płci w Polsce

Powód i sposób w jaki dostałeś się do mediów polityki. Wiek, w jakim przejdziesz na emeryturę. Wyrok sądu za dane przestępstwo. Zakres twoich obowiązków. To wszystko w Polsce zależy od tego, jakiej jesteś płci albo z jakiego jesteś kraju. W Polsce nie ma równość, a polscy mężczyźni są na samym dnie.

Punkt_M
z
wykop.pl
dodany: 17.05.2026, 06:06:50
  • 117
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    rozowepaski
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    prawo
  • #
    przegryw
krys89
krys89
krys89 17.05.2026, 13:05:19 via Wykop
  • 3
@kasiknocheinmal: Ale co to da, zapraszasz typa na rozmowę i widzisz czy młody stary itp.

898

Musimy przywrócić obowiązkowe szkolenie wojskowe. Europoseł PiS wprost

Musimy przywrócić obowiązkowe szkolenie wojskowe. Europoseł PiS wprost

A gotowanie żaby trwa. Nigdy nie zapominajcie, którzy z nich czują się upoważnieni do dysponowania waszym czasem, życiem i wolnością

steamy_capybara_bath
z
polsatnews.pl
dodany: 01.05.2026, 19:09:09
  • 301
  • #
    wojsko
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    polska
  • #
    pobor
  • #
    polityka
krys89
krys89
krys89 02.05.2026, 13:32:48 via Wykop
  • 0
@Majkel2008: Dziwi mnie dla czego owe pogłówne omijałoby kobiety, w końcu jak będzie wojna to i tak kobiety uciekną a mężczyzn wcielą, więc na chłopski rozum powinno być tak że z racji że w trakcie wojny mężczyźni walczą to w trakcie pokoju kobiety powinny utrzymywać wojsko i płacić na to by było czym walczyć

1086

Miała tylko 16 lat. Ukrainkę zabił Irakijczyk. Nie trafi do więzienia

Pokaż treści 18+

Miała tylko 16 lat. Ukrainkę zabił Irakijczyk. Nie trafi do więzienia

31-letni Muhammed A., który zepchnął 16-letnią Lianę pod nadjeżdżający pociąg towarowy, nie pójdzie do więzienia

mjmax
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 30.04.2026, 06:43:33
  • 133
  • #
    mordercy
  • #
    sadowehistorie
  • #
    niemcy
  • #
    neuropa
  • #
    imigranci
  • #
    irak
krys89
krys89
krys89 30.04.2026, 08:29:53 via Wykop
  • 0
@QuickCharger: W więzieniu więzień ma jakieś prawa, a zabójcy z dużymi wyrokami czy dożywociem mają respekt , bo nic nie ryzykują, w psychiatryku mogą robić tobie wszystko, a nie masz się komu poskarżyć .

717

Alimenty na byłą żonę. Polki wygrywają z mężami, nawet jeśli same pracują.

Alimenty na byłą żonę po rozwodzie stają się w Polsce coraz częstszą praktyką, a sądy coraz chętniej przyznają świadczenia nawet aktywnym zawodowo kobietom. Wbrew powszechnym przekonaniom, własna pensja nie zamyka drogi do wsparcia.

kasza332
z
gazetaprawna.pl
dodany: 25.04.2026, 16:06:21
  • 161
  • #
    prawo
  • #
    zwiazki
  • #
    rozowepaski
  • #
    malzenstwo
  • #
    rodzina
  • #
    slub
krys89
krys89
krys89 25.04.2026, 20:42:06 via Wykop
  • 8
@bin-bash: zabezpiecza tylko ślub kościelny bez skutków cywilnych ,ale Kler za bardzo nie chce go dawać

1205

Pepsi 0,3 - 14,99 wtf?

Pepsi 0,3 - 14,99 wtf?

Od dłuższego czasu patrzę na ceny napojów w restauracjach i to już jest jakiś kosmos. 14,99 zł za 0,3L Pepsi, kiedy obiad kosztuje 35 zł czyli napój to prawie połowa ceny dania. Serio? Dla mnie to koniec, nie kupuję już Pepsi, Coli ani nic z tych koncernów w restauracjach. To jest zwykłe przegięcie

marcin-login
z
wykop.pl
dodany: 24.04.2026, 18:39:34
  • 493
  • #
    januszebiznesu
  • #
    patologia
  • #
    absurd
krys89
krys89
krys89 25.04.2026, 12:35:26 via Wykop
  • 2
@markob: no dobra to co za problem nie kupić napoju, zapłacić a potem pójść do żabki obok i kupić tam napój ?

2064

Chcieliście podatek katastralny od trzeciego mieszkania?

Chcieliście podatek katastralny od trzeciego mieszkania?

To będziecie mieć od pierwszego!

Login_login
z
infor.pl
dodany: 24.04.2026, 07:29:31
  • 609
  • #
    podatki
  • #
    podatekkatastralny
  • #
    nieruchomosci
krys89
krys89
krys89 24.04.2026, 12:49:28 via Wykop
  • 0
Raczej powinno się brać podatek od metra kwadratowego z powierzchnią wolną np 32m2 za pierwszą osobę i po 20m2 za każdą kolejną mieszkającą bo dochodzi do sytuacji że jak się ma 3 kawalerki po 20m2 to katastrat się należy, ale jak apartament 200m2 to już nie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1650

USA zawiesza dostawy broni do Europy "tak długo, jak potrwa wojna z Iranem"

USA zawiesza dostawy broni do Europy "tak długo, jak potrwa wojna z Iranem"

Amerykański minister obrony poinformował, że zawieszenie będzie kontynuowane "tak długo, jak będzie trwała wojna z Iranem". Opóźnienia dotyczą m.in. Litwy, Estonii, Finlandii.

matixrr
z
polskieradio24.pl
dodany: 24.04.2026, 09:53:30
  • 222
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    polityka
krys89
krys89
krys89 24.04.2026, 12:45:23 via Wykop
  • 9
Trzeba było zamówić za pobraniem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

386

Poseł Lewicy: Niech roboty płacą podatki na nasz dochód gwarantowany

Poseł Lewicy: Niech roboty płacą podatki na nasz dochód gwarantowany

Maszyny zaczynają zastępować ludzi, ale nie odprowadzają składek. Musimy to zmienić mówi Arkadiusz Sikora.

Darekson
z
wroclawskiefakty.pl
dodany: 23.04.2026, 06:14:38
  • 234
  • #
    technologia
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    rynekpracy
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
  • #
    polityka
krys89
krys89
krys89 23.04.2026, 13:31:50 via Wykop
  • 0
@100piwdlapiotsza: To zrobią może tak że Firma zagraniczna wysyła firmie u nas surowce do produkcji np. Samochodów, my składamy ten samochód od podstaw za grosze i im go odsyłamy już złożony. Firma u nas płaci podatek przychodowy tylko od usługi złożenia samochodu, bo materiały były cały czas jej.
krys89
krys89
krys89 23.04.2026, 13:37:30 via Wykop
  • 0
@jagoslau: jak to co jest robotem, bardzo dużo rzeczy… które masz w domu (przynajmniej tak uznają ) Zegarek,robót kuchenny, mikrofalówka, tv, komputer, odkurzacz , zmywarka itp za każdą z tych rzeczy zapłacisz odpowiedni podatek, finalnie ujdzie że dostaniesz 1500 dochodu gwarantowanego, ale zapłacisz 2000 „podatków od robotów” albo i więcej. Będzie też pewnie kwota wolna od tego podatku na innowacje , więc jak ktoś ma tylko lodówkę w której trzyma
krys89
krys89
krys89 23.04.2026, 13:38:43 via Wykop
  • -1
@haxx: a nie lepiej w Zandbergowe 75%?
krys89
krys89
krys89 23.04.2026, 13:39:49 via Wykop
  • 1
@nie-ma-juz-wolnych-loginow: Dobry pomysł, a podatek wydać na interwencyjny skup kodu od bezrobotnych programistów.

643

Awans na pożegnanie pozwala podnieść emeryturę. Tak robi większość

Awans na pożegnanie pozwala podnieść emeryturę. Tak robi większość

Wojtek zarabiał 7 tys. 800 zł na rękę. Na emeryturze dostaje 11 tys. 200 zł netto o 30 proc. więcej. A ty szaraczku pracuj do starości, żeby dostać ochłapy.

mrooczek
z
fakt.pl
dodany: 22.04.2026, 17:03:29
  • 109
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
  • #
    praca
krys89
krys89
krys89 23.04.2026, 11:44:56 via Wykop
  • 0
@robobat: ZUS wtedy brał chyba bardzo krótki okres prowadzenia działalności do wyliczenia świadczeń macierzyńskich i np. Julka prowadziła usługi pediquiru przez dwa lata , zarabiała z 5k, potem stwierdziła że urodzi sobie 3-ke dzieci , więc mimo braku wzrostu zarobków przeszła na najwyższy (teraz to chyba z8-10k miesięcznie) , przez 3 miechy go płaciła, a potem ciąża i macierzyńskie więc dej.

399

Cena przyjaźni z Michałem Wiśniewskim

Cena przyjaźni z Michałem Wiśniewskim

Jacek Łągwa, współtwórca sukcesu Ich Troje, zarabiał miliony i wiódł luksusowe życie. Jego finansowa przyszłość wydawała się bezpieczna, dopóki nie złożył jednego podpisu. Poręczenie wekslowe, udzielone Michałowi Wiśniewskiemu z czystej przyjaźni, stało się wyrokiem.

mirekwirek
z
youtube.com
dodany: 11.04.2026, 02:21:21
  • 122
  • #
    ichtroje
  • #
    muzyka
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
  • #
    nieruchomosci
krys89
krys89
krys89 11.04.2026, 12:59:59 via Wykop
  • 5
Czytając tytuł myślałem że zmonetyzował możliwość przyjaźnienia się z nim, za jedyne 100 zł miesięcznie możesz mieć go w znajomych na Facebooku a za 2000 zł miesięcznie wypije z tobą p--o raz w roku, natomiast za 500zł miesięcznie napiszę ci życzenia na urodziny, i będzie lajkować twoje posty.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

945

Emerytura już po 40. roku życia. Rząd szykuje zmiany w systemie

Emerytura już po 40. roku życia. Rząd szykuje zmiany w systemie

Rząd rozważa objęcie zawodowych tancerzy systemem emerytur pomostowych. W praktyce dawałoby im to szansę na zakończenie

nickjuzmam
z
pulshr.pl
dodany: 10.04.2026, 16:07:06
  • 204
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    emerytury
  • #
    ciekawostki
krys89
krys89
krys89 11.04.2026, 12:27:59 via Wykop
  • 1
No to może jak chcą iść wcześniej na emeryturę to niech płacą wyższe składki zamiast po 10% po stronie pracodawcy i pracownika to 10% po stronie pracodawcy i … 60% po stronie pracownika ?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

290

Trump : Europa ma natychmiast wysłać okręty lub siły zbrojne na Bliski Wschód

Sekretarz generalny NATO Mark Rutte poinformował europejskich przywódców, że prezydent USA Donald Trump oczekuje od nich w ciągu najbliższych dni konkretnych zobowiązań podaje "Der Spiegel". Ma chodzić o wysłanie okrętów wojennych lub innych sił zbrojnych na Bliski Wschód. "Żądanie Trumpa jest rów

sub_zero_1
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 09.04.2026, 12:17:05
  • 144
  • #
    nato
  • #
    europa
  • #
    polityka
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    polska
krys89
krys89
krys89 10.04.2026, 09:30:51 via Wykop
  • 0
@congobongo: śmieszniej by było jakby Europa wysłała swoje siły… by stanęły po stronie Iranu
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.04.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking